Lagt inn bud på Lyon-spiller

Oppdatert: 26. January 2022

Newcastle har bydd på den franske klubbens midtbanespiller, Bruno Guimaraes.

Tirsdag kveld meldte L’Equipe at Newcastle har lagt inn bud på den 24 år gamle brasilianske midtbanespilleren. Nå, nærmere midnatt, bekrefter flere troverdige engelske medier at rapporten er korrekt. Budet skal være på omkring 40 millioner euro. Ifølge The Athletic er dette nært opptil verdien Lyon har satt på spilleren.

Newcastle har vært linket til flere defensive midtbanespillere den siste tiden, deriblant Brightons Yves Bissouma og Red Bull Leipzigs Amadou Haidara. Valget synes imidlertid å ha falt på den brasilianske landslagsspilleren.

Det er antatt at Lyon er villige til å selge, men det fremstår uklart om spilleren selv ønsker en overgang til Tyneside med bunnstrid med på kjøpet. Midtbanespilleren har vært sterkt linket til Arsenal den siste tiden. Juventus skal også være blant klubben som skal ha vist sin interesse i 24-åringen.

 

Newcastle United eier bildet i artikkelen. Bildet er brukt etter avtale med klubben.

You must be logged in to post a comment Login