
Shola Ameobi tilbake i Premier League
Nigerianeren vender tilbake til Englands øverste divisjon, etter at en gammel kjenning tar han inn i varmen.
Alan Pardew og Crystal Palace har sikret seg Shola Ameobis tjenester ut sesongen. Det kommer frem torsdag ettermiddag.
Den tidligere Newcastle-spilleren, også kjent som The Mackem Slayer for sine mange scoringer mot Sunderland, vil med det møte gamle lagkamerater, når Newcastle spiller borte mot Crystal Palace neste måned.
Roser Pardew
– Han tar med seg enormt med erfaring inn i vår spillergruppe med unge angrepsspilleren. Forskjellen er at han har spilt på toppnivå i mange sesonger, og vil med det kunne bidra mye med tanke på utviklingen av våre unggutter, sier Pardew i et intervju med The Chronicle torsdag.
Ameobi roser selv Pardew, og hevder overfor avisen at manageren evner å hente ut det beste av sine spillere til en hver tid. En påstand mange Newcastle-supportere nok vil være uenige i.
Hadde tilbud fra flere
Og ifølge spissen var det nettopp hans forhold til Pardew som var avgjørende for at han valgte Crystal Palace.
– Jeg hadde tilbud fra noen klubber, men valgte Crystal Palace på grunn av mitt forhold til Alan. Jeg hadde stor glede av å jobbe med ham i Newcastle, han jobber godt med spillerne og jeg er sikker på at han klarer å hente ut det beste av dem, på samme måte som han gjorde det med oss da han var i Newcastle, sier Ameobi.
You must be logged in to post a comment Login