Newutd.no

Newcastle United => Generelt => Emne startet av: Frode pć 03. Jan. 2008, 21:38

Tittel: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Frode03. Jan. 2008, 21:38
Premier League tabellen 4. januar 2007.

http://web.archive.org/web/20070101184016/premierleague.com/barclays-premiership-football-league-table.html


Premier League tabellen 3. januar 2008.

http://www.premierleague.com/page/LeagueTable


Som dere ser sÄ ligger vi 3 plasser hÞyere med 1 poeng mer etter 21 kamper denne sesongen i forhold til forrige med likt antall kamper spilt. Men pÄ samme tid forrige sesong hadde vi ogsÄ mÞtt betydlig sterkere motstand, med blant annet alle de 4 store borte samt at vi ogsÄ hadde mÞtt Manure hjemme. Vi hadde ogsÄ pÄ samme tid spilt 2 kamper mot Everton og ogsÄ andre tÞffe bortekamper som mot Blackburn og Villa.

Det jeg vil frem til er at vi forrige sesong endte kun 5 poeng over nedrykk! med ett betydlig lettere avsluttende kamp program enn tilfelle er denne sesongen. SÄ nÄ skal vi besÞke alle de 4 store borte + Everton, Villa, Hammers, Tottenham og Pompey, den siste er mot Birmingham et lag vi ihvertfall bÞr ha en fair sjanse til Ä ta en seier i! Men om ikke spillet bedrer seg betraktlig og vi ikke slutter med Ä avgi poeng hjemme mot lag som ManCity (fikk sin 2. borteseier for sesongen i gÄr, den fÞrste siden serieÄpningen), ja da tror jeg vi faktisk skal slite med Ä holde oss i Premier League!?!

NĂžklen blir hjemmekampene mot Bolton, Boro, Fulham, Reading og Mackems. Men slik vi spiller idag ser jeg det som sĂŠrdeles usannsynlig at vi vinner alle disse, selv om det er svĂŠrt Ăžnsklig!

SÄ mine spÞrsmÄl, er det en mulighet for at vi kan ende opp i Championship neste sesong? Kan vi bli blandet inn i nedrykkstriden etter de neste 5 kampene(skal blant annet mÞte Villa, Arsenal og Manure borte)?
West Ham rykket ned med 42 poeng sesongen 2002/03! Sist sesong var det et nervepirrende nedrykksdrama der Sheffield Utd rykket ned pÄ 1 mÄl dÄrligere mÄlforskjell enn Wigan, begge pÄ 38 poeng. Over der fulgte Fulham og Hammers med henholdsvis 39 og 41 poeng!

Bekymrer jeg meg for noe som ikke vil komme til Ä skje? Eller er det flere som frykter at vi blir innbalndet i nedrykksdramaet? Ta med at vi ogsÄ mister 4 spillere til Afrika mesterskapet! 2 av dem er vÄre beste, og de forlater oss da vi trenger dem som mest!

PS! Dette er ikke en Allardyce trÄd! Uansett med eller uten han har vi en fryktlig hardt kamp-program igjen!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel03. Jan. 2008, 21:43
Svaret er selvfÞlgelig ja. I bortekampene kan vi ikke regne med en dritt, sÄ hjemmekampene blir som du sier nÞkkelen. Jeg tror heller ikke vi vinner alle disse, og jeg tror desverre vi vil ende pÄ en meget svak plassering i Är!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind03. Jan. 2008, 21:45
Nei. Vi kommer ikke til Ă„ rykke ned. Vi kommer til Ă„, som vi har gjort hittil, plukke poeng jevn og trutt - noe som vil holde til en 10 -15.plass.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: KingKev03. Jan. 2008, 21:54
Har tenkt pÄ mye av det samme som deg, at vi ikke har mÞtt noen av de antatt beste lagene pÄ bortebane enda - unntagen Chelsea. Kan jo ta noen av arenaene vi skal pÄ:

Old Trafford: Ikke vunnet siden 70-tallet, tok poeng der sist i 2004 - under Sir Bobby.
Anfield: Ikke vunnet siden 93, tok poeng der sist i 2004 - under Sir Bobby.
Emirates: Tok poeng der ifjor, men de er sterkere i Är. Slo oss med junior/b-laget i ligacupen.
Villa Park: Tapte der i fjor, men opp gjennom Ärene sÄ har vi faktisk en grei statistikk der - selv med ubrukelige managere.
White Hart Lane: Vant 3-2 sist der, men mÄ innrÞmme at vi hadde en god porsjon flaks.
Goodison: Har tapt de tre siste der, tok poeng sist i 2003 da Sir Bobby var sjef.
Upton Park: Vant der sist sesong, men de er sterkere denne sesongen. Blir tĂžft.
Fratton Park: De har slitt hjemme, men vi har aldri slÄtt dem der siden de gikk opp til P L i 2003. TÞft.

I tillegg skal vi altsÄ vÊre vertskap for sterke lag som ManU, Chelsea..

NÞkkelkampene blir nok, utvilsomt som du sier hjemme mot lag som Sunderland, Reading, Fulham, Bolton osv. Vinner vi ikke de kampene der, begynner jeg Ä bli meget redd dette kan gÄ fryktelig ille.

Men jeg tror ikke vi kommer til Ä rykke ned. Ikke fordi vi er altfor gode til Ä rykke ned, men fordi det er altfor mange andre lag i bunnsjiktet som er sÄpass mye dÄrligere enn oss, og da tenker jeg fÞrst og fremst pÄ Derby, Wigan, Sunderland og Fulham i sÊrdeleshet.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: TooN03. Jan. 2008, 22:11
selvfÞlgelig ikke. vi er inne i en dÄrlig periode nÄ, ting vil bli bedre og vi havner like utenfor europa plasseringene.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Amu - Luque04. Jan. 2008, 01:34
Rolig Rolig, vi er ikke de eneste med en dÄrlig periode.. Derby, Sunderland osv sliter som et helvette.. men vi mÄ passe oss!
š
nÄr jeg sitter her, sÄ er det rart Ä tenke pÄ at vi diskuterer et lag som kom pÄ 3. for noen Är siden, som vi nÄ diskuterer en eventuell nedryks kamp.. blir detta som leeds eller ?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse04. Jan. 2008, 01:46
NEI!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal04. Jan. 2008, 07:20
NEI, vi blir ikke som Leeds, det er grunnet at Ashely tok over, vist ikke hadde vi faktisk ikke vĂŠrt langt unna Ă„ bli nye Leeds.
JA, alt avhenger av hjemmekampene, det er det som er litt skummelt, med den formen vi er i, KAN vi (tror ikke) bli innblandet i nedrykkstriden..
Vi kommer til Ă„ ta poeng, Ă„ karre oss til en plass mellom 10-16 plass, vi kommer heller ikke til Ă„ komme inn i en stim utover denne sesongen?
Jeg hÄper jeg tar feil, Ä at vi finner storformen.
Men er faktisk redd vi taper borte mot hjemmesterke Stoke, da er det kroken pÄ dÞra.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz04. Jan. 2008, 08:44
Det er en skummel situasjon vi er i..jeg tror ikke vi vill komme til det punktet men fortsetter vi Ä tape kamper pÄ denne mÄten som vi har gjort nÄ i det siste sÄ kan jo det fort skje hvis det ikke skjer noe bedring
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: marius9104. Jan. 2008, 10:20
nedrykk!!??? :o..off da henger eg meg!!!!vi kan ikke rykke ned med det laget vi har!!    Ă„ de ressursene klubben har    det gĂ„r bare ikke!!!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim04. Jan. 2008, 16:29
Lagene i nedrykkssumpa vil tape flere kamper sammenhengende enn oss, de vil tape flere kamper totalt enn oss, og de vil ikke fÄ med seg poeng, der vi fÄr med oss poeng. Sunderland har ikke et godt nok lag til Ä kunne hamle opp med Chelsea, Arsenal eller ManU, selv pÄ en veldig god dag. Det har vi.
Selv om vi sannsynligvis kommer til Ä tape 4 seriekamper pÄ rad, sÄ kommer seieren igjen allerede mot Bolton. Jeg tror vi kommer til Ä holde avstanden til nedrykkssumpa hele veien. Om noe skjer, sÄ vil den Þke. Neppe minke. Ihvertfall ikke nevneverdig.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal04. Jan. 2008, 20:05
Skulle ikke den seieren ha kommet mot Derby hjemme eller Wigan borte?
Jeg er bekymret, ja VI SKAL slÄ Bplton, men sÄnn som det er akkurat nÄ i denne klubben ser jeg ikke bort ifra at vi taper.
Det er det som er sÄ forbannet skummelt at vi sliter hjemme Ä..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim04. Jan. 2008, 20:20
Skulle ikke den seieren ha kommet mot Derby hjemme eller Wigan borte?
Jeg er bekymret, ja VI SKAL slÄ Bplton, men sÄnn som det er akkurat nÄ i denne klubben ser jeg ikke bort ifra at vi taper.
Det er det som er sÄ forbannet skummelt at vi sliter hjemme Ä..
Optimalt sett skulle vi selvfÞlgelig ha vunnet mot Derby og Wigan ogsÄ, men pÄ en mÄte var det vel nesten bare Ä forvente at vi skulle bukke under for presset nÄr vi kunne sÞrge for tre-fire seirer pÄ rad. Det har jo tross alt ikke skjedd siden gudene vet nÄr. Men at Sam Allardyce taper mot Bolton? Riktignok har de ansatt ny manager, men nei. Vi taper ikke mot Bolton. Vi kommer til Ä vinne den kampen. Med mindre vi vinner pÄ Old Trafford da. Men sannsynligheten for det er jo veldig stor.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal04. Jan. 2008, 20:37
Ja var det ikke det vi sa da vi mĂžtte Derby Ă„ da, DENNE KAMPEN VINNER VI ::)
Men herregud neida, vi reddet heldigvis et poeng Ă„ gjorde oss ikke til totale idioter..
Men det skal jo bli spennende Ă„ se iallefall ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim04. Jan. 2008, 20:50
Forskjellen er at begge gangene vi mÞtte Derby var vi sÄ store favoritter at det nesten kunne mÄle seg med ManU, Arsenal og Chelseas mÞter med samme lag. Alle skriverier bÄde her og andre steder handlet om hvor gode vi var, og om hvor fantastisk dÄrlige Derby var. Det var liksom ikke mÄte pÄ hvor dÄrlig lag vi mÞtte. Vi hadde gode resultater bak oss, og Derby skulle vÊre ren plankekjÞring. Vi er ikke gode nÄr vi har et sÄ stort forventningspress pÄ oss. Ja, jeg trodde vi kom til Ä vinne mot Derby, og jeg er selvsagt forbanna over at vi ikke gjorde det, men sett i ettertid er det ikke veldig overraskende.

Bolton vil vi mÞte med sannsynligvis fire strake ligatap med oss i bagasjen. Vi er ikke like store favoritter som mot Derby, og stemningen blant fansen er mer dempet. Alle er vi ikke lenger like sikre pÄ at vi vinner. Det er nettopp dette som gjÞr meg sÄpass sikker pÄ at vi vinner. Jeg tror pÄ et omtrent likt scenario som nÄr Birmingham kom pÄ besÞk. Vi hadde fire helt vanvittig dÄrlige ligakamper bak oss, med tre tap og en lite gledelig uavgjort. "Vi kommer til Ä tape" sa kritikerne. Vi vant.

NĂ„ hĂ„per jeg selvfĂžlgelig at kampscenarioet mot Bolton blir mer likt forrige mĂžte med dem, fremfor kampforlĂžpet mot Birmingham. Men jeg er fortsatt like sikker pĂ„ at vi vinner. Med mindre vi mot alle mulige odds greier Ă„ vinne pĂ„  Old Trafford.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Frode04. Jan. 2008, 23:49
Problemet nÄr vi skal spille vÄr sÊrdeles viktige hjemmekamp mot Bolton er at vi mangler vÄre 2 beste spillere (Faye og Beye), samt at Martins ogsÄ reiser. Geremi er ikke noe tap....

Taper vi mot Bolton hjemme er vi nok allerede i nedrykkstriden siden vi skal mĂžte Arsenal borte neste kamp!

Veldig viktig at vi vinner de 2 neste hjemme som er mot Bolton og Boro! GjĂžr vi ikke det SLITER vi!! 
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Doffi05. Jan. 2008, 00:41
Med det vanskelige kamp programmet, den dÄrlige formen og den rÊva manageren vi har, sÄ er jeg glad hvis vi overlever nedrykk!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse05. Jan. 2008, 02:36
SelvfĂžlgelig rykker vi ikke ned ? Hva er det som tilsier at Derby og resten av drittlagene tar fler poeng enn oss???
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Frode05. Jan. 2008, 07:42
Derby er nede, men de andre "drittlagene" dine kesse er lag som har vunnet over oss eller tatt poeng mot oss som f.eks. Sunderland og Wigan. Sistenevnte tok senest 1 poeng borte mot Liverpool og jeg mÄ si at jeg synes Wigan har prestert mye bedre etter at Steve Bruce tok over! Wigan mÞter f.eks. Derby i neste kamp der vi spiller borte mot Manure!!

Andre lag som ligger nede i gjĂžrma er Bolton og Birmingham, de er henholdsvis bare 6 og 7 poeng bak oss! Birmingham bĂžr ikke ta poeng i sin neste kamp borte mot Arsenal, mens Bolton har prestert mye bedre under ledelse av Gary Megson og man skal ikke se bort ifra at de kan ta med seg poeng i sin hjemmekamp mot Blackburn neste runde!

Vi kan hÄpe pÄ at Fulham i likhet med Derby faller helt av og fortsetter Ä tape kamper! Da er det bare Ún nedrykksplass igjen.....

Jeg sier ikke at jeg tror vi rykker ned, men frykter at vi blir innblandet. Blir man det er det vansklig Ă„ komme seg ut av det igjen, spesielt med de vansklige bortekampene vi har. Derfor er det j..... viktig at vi vinner de 2 neste hjemmekampene mot Bolton og Boro.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse05. Jan. 2008, 10:42
Slapp av, det skjer ikke. Det er ingen grunn til Ä tro at vi ikke skal ta like mange poeng denne halvdelen av sesongen som forrige, selvom vi har noen tÞffere kampen nÄ, vi rykker ikke ned, og vi vil ikke ende opp i en nedrykkskamp.

Vi har diskutert det her bÄde under Roeder og Souness, det skjedde aldri, og vil ikke skje nÄ heller.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav05. Jan. 2008, 12:14
Skal vÊre temmelig pessimistiske hvis man tror vi rykker ned i Är. Det kommer bare ikke til Ä skje. Vi kommer i hvert fall over Boro, Birmingham, Bolton, Sunderland, Wigan, Fulham og Derby. Kan hende vi ikke gjÞr det sÄnn kjempebra for tiden, men ingen av disse lagene kommer overhodet til Ä komme over oss pÄ tabellen. Skal vi se realistisk pÄ det hele ender vi pÄ 10-13.plass.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim05. Jan. 2008, 21:59
Vi har hjemmekamper mot Bolton, Boro, Sunderland, Reading og Fulham, som jeg fÞler meg trygg pÄ at vi kommer til Ä ta en god del poeng i. Ikke sikkert vi vinner dem alle (selv om mange vil kalle det katastrofe), men jeg nekter Ä tro at vi taper en eneste en av dem. Vi skal spille en bortekamp mot Birmingham, pluss at vi garantert kommer til Ä ta poeng i en eller to av kampene mot de fire store. Det gjÞr vi bestandig. Vi vant hjemme mot Liverpool i fjor, vi kan fort ta et poeng hjemme mot Chelsea og ManU, og kanskje et poeng borte mot Arsenal ogsÄ. Liverpool er heller ikke uslÄelige. Selv pÄ Anfield.

Jeg tror vi kommer til Ä bli mer stabile utover i sesongen, selv om vi mister to av vÄre beste spillere nÄ i januar (Martins regner jeg ikke med, da han har underprestert kraftig i det siste, og Owen viste positive tendenser i forrige kamp). Vi kan fort ha fÄtt inn en backup til Beye innen kampen mot Bolton. Det er ennÄ to uker til den kampen. Og vi skal Êrlig talt vinne en slik kamp selv uten to av vÄre beste defensive spillere pÄ banen.

Vi flÞrtet med nedryksstriden en kort periode under Souness og Roeder, men vi kom oss ganske sÄ greit ut av det til slutt.

Vi har slÄtt Tottenham og Everton greit, vi banket West Ham, vi har nesten slÄtt Arsenal, og vi spilte en kort periode jevngodt med Chelsea pÄ Stamford Bridge. Hvorfor skal vi ikke greie Ä spille godt mot de samme lagene ogsÄ i andre halvdel av sesongen, selv om vi mÞter flesteparten av dem pÄ bortebane?
Vi har ikke greid Ä vÊre stabilt gode, men pÄ vÄrt beste har vi langt ifra vÊrt spesielt dÄrlige. Det handler bare om Ä score det fÞrste mÄlet!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav06. Jan. 2008, 01:15
Tror at noen NUFC-supportere er desperate pÄ spenning. Derfor later de som at vi er med i enten nedrykkstriden eller i toppstriden. Sannheten er at vi er i ingenmannsland, og at det er drit kjedelig.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal06. Jan. 2008, 07:34
Ja, jeg er ute etter spenning ::)
Denne trÄden handler da om KAN VI BLI innblandet i nedrykkstriden? Ikke om vi er ute etter spenning eller ei.
Ja, vi er i ingenmannsland akurat nÄ, Ä ja det er faktisk en mulighet for AT VI KAN bli innblandet i nedrykkstriden, iallefall vist vi fortsetter i den trenden vi er i nÄ..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Batty07. Jan. 2008, 03:48
Med Newcastles lÞnninger kan et Är eller ti CCC bli spennende for Þkonomien. Hadde nesten vÊrt greit Ä rykke ned, begynne fra scratch. Tror det ligger noe mer enn fotball bak begredelige NUFC, dette her er faen meg trolldom. Kanskje han magikeren (Uri Geller?) kan hjelpe oss igjen, slik han gjorde mot Arsenal for noen Är siden?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: torefl07. Jan. 2008, 19:03
SelvfÞlgelig rykker vi ikke ned og like selvfÞlgelig sÄ er vi heller ikke Ä finne i noe Europacup til neste Är.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Arnebleie09. Jan. 2008, 19:58
Vi blir en middelhavsfarer i Är. Nothing less, nothing more... Og fÄr vi inn en manager som kan gjÞre noe med det?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: TooN09. Jan. 2008, 20:19
det kan fort forandre seg nÄ.. fÄr vi inn ny manager og fÄr en positiv boost sÄ kan vi enda nÄ europa.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal09. Jan. 2008, 21:51
Med Pearson ved roret, tror jeg vi nĂŠrmer oss fortere enn under Sam..
Om McClaren er den riktige har jeg mine tvil om.. Men det blir spennende Ä se om den som kommer inn for fart pÄ symaskinen..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer10. Jan. 2008, 04:18
Vi havner ikke i nedrykksstriden. Punktum. Aldri vĂŠrt noen tvil rundt det.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim10. Jan. 2008, 16:15
Vi kunne kommet i skade for Ä flÞrte med Þverste del av nedrykksstriden hvis BSA hadde fÄtt fortsette, men det hadde uansett bare vÊrt for en veldig kort periode. Jeg hÄper dette managerskiftet utlÞser en positiv effekt i tiden som kommer. Viktig Ä plukke poeng der vi kan, bÄde i januar og februar.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta13. Jan. 2008, 15:11
Newcastle    22    7    5    10    27    -    39    26
Tottenham    22    6    6    10    42    -    40    24
Reading    22    6    4    12    30    -    47    22
Middlesbrough    22    5    6    11    19    -    36    21
Bolton    21    5    5    11    23    -    32    20
Birmingham    22    5    5    12    23    -    33    20
Wigan    22    5    5    12    22    -    37    20
Sunderland    21    4    5    12    20    -    40    17
Fulham    22    2    9    11    23    -    39    15
Derby    22    1    4    17    10    -    47    7

Dette er tabellsituasjonen for de dÄrligste lagene fÞr dagens kamper.
Derby som har hentet 4 av sine 7 poeng mot Newcastle har allerede rykket ned.
De klarer ikke Ä hente inn 13 poeng pÄ Wigan pÄ de 16 siste seriekampene!!
Bolton og Sunderland kan komme innpÄ med seire i dagens kamper...

Tottenham begynner Ä fÄ spillet til Ä sitte og vil garantert klatre pÄ tabellen.
Boro, Reading og Bolton har ogsÄ for gode staller til Ä havne under oss pÄ tabellen,
dermed tror jeg de to siste nedrykksplassene stÄr mellom oss, Birmingham, Wigan, Sunderland og Fulham.

Det vil si at jeg tror nedrykkstriden vil stÄ mellom 5 lag.

Vi har 6-9 poeng Ä gÄ pÄ. Det vil si at vi kan godta 3 tap mer enn f.eks Fulham.
Jeg tror det hele avgjĂžres i lĂžpet av de innbyrdes kampene disse lagene i mellom.

Birmingham: 3/3
Wigan: 3/6
Sunderland: 1/3
Fulham: 3/3

Det vil si at vi sÄ langt har tatt 10 av 15 poeng mot disse lagene.
Vi skal mĂžte Fulham og Sunderland hjemme og Birmingham borte.
Vi er avhengig av minst 7 poeng fra disse tre kampene!!

GjenstÄende hjemmekamper:

Bolton: Dette ville normalt vĂŠrt en enkel seier, men nĂ„ tror jeg max pĂ„ ett poeng:  :)
Middlesbr:  Boro brukbare borte, men scorer lite mĂ„l. Kan tippe i vĂ„r favĂžr  :) :) :)
Man U: Fra 0-6 til revansje?? Ikke selv om helvete fryser over!!! Stygt tap!!!
Blackburn: Blackburn er meget stabile borte. Eller Gamst som laget heter... Nytt tap!!
Fulham: Fulham grusomme borte, men mener de slo oss i fjor. (Deres eneste borteseier!!). Seier nĂ„:  :) :) :)
Reading: Reading er et nytt elendig bortelag, men det mÄ jo snu en gang?? Tap!
Sunderland: LokaloppgjĂžr hvor Sunderland gir alt og sikrer 1-1!!  :)
Chelsea: Kan ikke slÄ et lag som jakter et nytt seriemesterskap!! Garantert tap!!

Tror vi fÄr med oss 8 poeng pÄ vÄre 8 siste hjemmekamper!

GjenstÄende bortekamper:

Arsenal: Birmingham tok poeng her sÄ ikke umulig, men Arsenal kjemper fortsatt om gullet. Tap!!
Aston Villa: Sterkt hjemmelag! Carew i form og det vil straffe Newcastle! Nytt bortetap!!
Liverpool: Liverpool i en nedadgÄende kurve. Stund til denne kampen og da har det snudd! Tap igjen!!!
Birmingham: Veldig viktig kamp i nedrykkstriden. MĂ„ vinnes! GjĂžres ikke! Max uavjort her!  :)
Tottenham: Ikke bare vi som har en forferdelig sesong. Dog ser ting lysere ut for Spurs! Tap nok en gang!!
Portsmouth: Pompey stinker pĂ„ hjemmebane. Det bĂžr vi utnytte og snike til oss ett poeng!  :)
West Ham: West Ham gjĂžr en glimrende sesong! Slo Man U... Og er et bedre fotballag enn oss!! Stygt tap!!
Everton: Styres av mannen jeg Þnsker blir vÄr neste manager! Umulige Ä slÄ. Enda et tap!!

Ekstremt vanskelige bortekamper igjen. NÄr vi ikke klarer Ä slÄ Derby skal vi heller ikke klare Ä slÄ noen av
disse lagene. Tror vi klarer Ă„ ta med oss 2 poeng fra disse kampene.

Legger vi da med de 8 vi fÄr hjemme tar vi 10 poeng pÄ vÄre 16 siste seriekamper.
Det vil si at vi ender pÄ 36 poeng.
Dette er et tall som gir cirka fifty-fifty sjanse for at vi overlever!

Jeg tror vi overlever sÄ vidt det er pÄ en 17. plass, med Fulham og Sunderland pÄ plassene bak.
Derby kan allerede nÄ vente seg Championship plass neste sesong!!!

NÞkkelen for Ä unngÄ nedrykk ligger i at jeg bommer fatalt med poengsankingen hjemme.
Borte mÞter vi sinnsykt gode lag og jeg blir overrasket om det i det hele tatt blir mer enn vÄre
to borteseire denne sesongen...

Denne sesongen er Ăždelagt uansett, sĂ„ jeg ser frem til den neste (dog med en viss fĂžlelse av da capo pĂ„ denne sesongen  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:()
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse13. Jan. 2008, 15:14
Jeg tror vi overlever uansett. MYE skal gÄ galt for at vi skal gÄ ned, ikke bare skal vi tape unaturlig mye, selv med den formen vi har. Men de andre lagene mÄ plutselig bli gode, vi har nok ikke sÄ uflaks.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim13. Jan. 2008, 15:42
BrÄkebÞtta er evig optimist. 10 poeng pÄ 18 kamper? Det blir 36 poeng det. Etter all sannsynlighet nedrykk. Hvorfor skal denne sesongen bli sÄ jÊvlig mye verre enn den forrige? Vi ansetter snart en ny manager, og da kommer det etterhvert til Ä gÄ oppover. Jeg vil tro vi slÄr Stoke og Bolton hjemme, som er de to neste kampene, og det er i fÞrste omgang alt jeg bryr meg om. Resten fÄr vi da som det kommer.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson14. Jan. 2008, 16:41
http://atvs.vg.no/player/index.php?id=13844
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie14. Jan. 2008, 19:31
Svar pÄ topic: Nei.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta15. Jan. 2008, 10:30
Jeg stÄr for mitt tips om 10 poeng pÄ de resterende kampene!
Alt over det tar jeg som ren bonus...

Ingen vits Ă„ sette lista hĂžyere enn det spillerne selv tydeligvis setter den!!!

Og hvis vi slÄr Stoke blir det exit mot Arsenal runden etter allikevel,
sÄ da er det like greit Ä spare seg for en kamp...,
bedre for spillerne Ä trene enn Ä spille kamper, sÄ kanskje pasningskvaliteten Þker ett hakk eller ti...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz15. Jan. 2008, 12:08
SÄnn som vi har spillt i det siste sÄ er det meget skummelt.Greier vi ikke Ä skjerpe spillet Ä plukke mere poeng enn det som er gjort sÄ ligger vi plutselig der
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion15. Jan. 2008, 12:55
Vi er sjukt dÄrlege fortida, og slik vi spelar i dag sÄ er det ikkje sÄ urealistisk. Vi mÄ heve oss BETRAKTELEG for Ä fÄ ein okey plassering.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim15. Jan. 2008, 15:56
FĂ„r vi inn en ny manager, som kan roe ned tilstandene en smule, sĂ„ har vi store muligheter til Ă„ kapre poeng utover vĂ„ren. Herre fred, det er ikke SÅ vanskelige kamper. Og etter all sannsynlighet vil spillerne vĂŠre nĂŠr desperate etter Ă„ imponere sin nye sjef nĂ„r den tid kommer. Det kan hjelpe oss pĂ„ veien til Ă„ fĂ„ poeng. ForhĂ„pentligvis greier Pearson Ă„ fĂ„ spillerne til Ă„ spille for ĂŠren mot Bolton til helgen, og mot Stoke i morgen. GjĂžr de det, sĂ„ vinner vi begge kampene. I februar kommer Martins, Faye og Beye tilbake fra ANC. Det vil hĂžyst trolig hjelpe oss en god del pĂ„ vei. Jeg skjĂžnner ikke hvorfor vi skal male fanden pĂ„ veggen sĂ„ forbanna tidlig i januar. Vi skal spille 17 kamper i lĂžpet av vĂ„ren. Greier vi ikke ta mer enn 10 poeng pĂ„ de 17 kampene er vi latterlig dĂ„rlige, og da bĂžr den nye manageren fĂ„ sparken allerede fĂžr han har kommet ordentlig i gang. Jeg forventer ikke lenger 25-30 poeng, men jeg forventer at vi tar minst like mange poeng som vi spiller kamper. Det skal vi kunne klare ganske greit.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta16. Jan. 2008, 15:29
Det er faktisk vanskelige kamper som gjenstÄr.
For et lag som har avgitt 5 poeng til en storklubb som Derby er alle kamper vanskelige!!!

Hva i helvete er vitsen med et spillerne vil imponere den nye manageren...
Lurer pÄ: Hva i huleste var det de drev med under Sams ledelse:

Han var ny i managerstolen (ergo burde de prĂžvd imponere han...??) og det gikk vel
mildt sagt veldig dÄrlig...
Med andre ord er det vel spillerne som har skylden for hans 'fall av stolen.'

SĂ„ lenge vi har den spillertroppen vi har kommer all verdens managere til Ă„ slite!
Totalt sett holder ikke troppen bedre standard enn en 12.-17. plass...

Derfor hÄper jeg pÄ en storopprydning i klubben til sommeren...
Det er mye daukjĂžtt (les Championship eller lavere standard) i klubben!

NÄr det er gjort kan vi begynne Ä hÄpe pÄ en 'gjenreisning' av klubben...

StÄr pÄ at vÄrens poengsamling blir stusselige 10 poeng...
Alt over det tas som sagt imot som bonus!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: oyvind16. Jan. 2008, 15:42
Kan ikke se for meg Newcastle rykke ned, men man skal jo aldri si aldri. . Tror vi holder oss oppe, men  veldig imponerende arbeid av Mort og Ashley hvis vi skulle rykke ned. De synes jeg mĂ„ ta hovedskylden. .
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta19. Jan. 2008, 22:38
Newcastle    22    7    5    10    27    -    39    26
Tottenham    22    6    6    10    42    -    40    24
Reading    22    6    4    12    30    -    47    22
Middlesbrough    22    5    6    11    19    -    36    21
Bolton    21    5    5    11    23    -    32    20
Birmingham    22    5    5    12    23    -    33    20
Wigan    22    5    5    12    22    -    37    20
Sunderland    21    4    5    12    20    -    40    17
Fulham    22    2    9    11    23    -    39    15
Derby    22    1    4    17    10    -    47    7

Dette er tabellsituasjonen for de dÄrligste lagene fÞr dagens kamper.
Derby som har hentet 4 av sine 7 poeng mot Newcastle har allerede rykket ned.
De klarer ikke Ä hente inn 13 poeng pÄ Wigan pÄ de 16 siste seriekampene!!
Bolton og Sunderland kan komme innpÄ med seire i dagens kamper...

Tottenham begynner Ä fÄ spillet til Ä sitte og vil garantert klatre pÄ tabellen.
Boro, Reading og Bolton har ogsÄ for gode staller til Ä havne under oss pÄ tabellen,
dermed tror jeg de to siste nedrykksplassene stÄr mellom oss, Birmingham, Wigan, Sunderland og Fulham.

Det vil si at jeg tror nedrykkstriden vil stÄ mellom 5 lag.

Vi har 6-9 poeng Ä gÄ pÄ. Det vil si at vi kan godta 3 tap mer enn f.eks Fulham.
Jeg tror det hele avgjĂžres i lĂžpet av de innbyrdes kampene disse lagene i mellom.

Birmingham: 3/3
Wigan: 3/6
Sunderland: 1/3
Fulham: 3/3

Det vil si at vi sÄ langt har tatt 10 av 15 poeng mot disse lagene.
Vi skal mĂžte Fulham og Sunderland hjemme og Birmingham borte.
Vi er avhengig av minst 7 poeng fra disse tre kampene!!

GjenstÄende hjemmekamper:

Bolton: Dette ville normalt vĂŠrt en enkel seier, men nĂ„ tror jeg max pĂ„ ett poeng:  :)
Middlesbr:  Boro brukbare borte, men scorer lite mĂ„l. Kan tippe i vĂ„r favĂžr  :) :) :)
Man U: Fra 0-6 til revansje?? Ikke selv om helvete fryser over!!! Stygt tap!!!
Blackburn: Blackburn er meget stabile borte. Eller Gamst som laget heter... Nytt tap!!
Fulham: Fulham grusomme borte, men mener de slo oss i fjor. (Deres eneste borteseier!!). Seier nĂ„:  :) :) :)
Reading: Reading er et nytt elendig bortelag, men det mÄ jo snu en gang?? Tap!
Sunderland: LokaloppgjĂžr hvor Sunderland gir alt og sikrer 1-1!!  :)
Chelsea: Kan ikke slÄ et lag som jakter et nytt seriemesterskap!! Garantert tap!!

Tror vi fÄr med oss 8 poeng pÄ vÄre 8 siste hjemmekamper!

GjenstÄende bortekamper:

Arsenal: Birmingham tok poeng her sÄ ikke umulig, men Arsenal kjemper fortsatt om gullet. Tap!!
Aston Villa: Sterkt hjemmelag! Carew i form og det vil straffe Newcastle! Nytt bortetap!!
Liverpool: Liverpool i en nedadgÄende kurve. Stund til denne kampen og da har det snudd! Tap igjen!!!
Birmingham: Veldig viktig kamp i nedrykkstriden. MĂ„ vinnes! GjĂžres ikke! Max uavjort her!  :)
Tottenham: Ikke bare vi som har en forferdelig sesong. Dog ser ting lysere ut for Spurs! Tap nok en gang!!
Portsmouth: Pompey stinker pĂ„ hjemmebane. Det bĂžr vi utnytte og snike til oss ett poeng!  :)
West Ham: West Ham gjĂžr en glimrende sesong! Slo Man U... Og er et bedre fotballag enn oss!! Stygt tap!!
Everton: Styres av mannen jeg Þnsker blir vÄr neste manager! Umulige Ä slÄ. Enda et tap!!

Ekstremt vanskelige bortekamper igjen. NÄr vi ikke klarer Ä slÄ Derby skal vi heller ikke klare Ä slÄ noen av
disse lagene. Tror vi klarer Ă„ ta med oss 2 poeng fra disse kampene.

Legger vi da med de 8 vi fÄr hjemme tar vi 10 poeng pÄ vÄre 16 siste seriekamper.
Det vil si at vi ender pÄ 36 poeng.
Dette er et tall som gir cirka fifty-fifty sjanse for at vi overlever!

Jeg tror vi overlever sÄ vidt det er pÄ en 17. plass, med Fulham og Sunderland pÄ plassene bak.
Derby kan allerede nÄ vente seg Championship plass neste sesong!!!

NÞkkelen for Ä unngÄ nedrykk ligger i at jeg bommer fatalt med poengsankingen hjemme.
Borte mÞter vi sinnsykt gode lag og jeg blir overrasket om det i det hele tatt blir mer enn vÄre
to borteseire denne sesongen...

Denne sesongen er Ăždelagt uansett, sĂ„ jeg ser frem til den neste (dog med en viss fĂžlelse av da capo pĂ„ denne sesongen  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:()


Registrer at jeg fikk rett pÄ kamp nummer 1....
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse19. Jan. 2008, 22:45
Keegan out!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim19. Jan. 2008, 22:59
Keegan out!
Tror nok det er lÞsningen nÄ ja. NÄr vi ikke greier Ä slÄ usle Bolton, sÄ er det jo manageren som er problemet. La oss prÞve med nestemann. FÞrstemann som vinner fÄr fortsette helt til han taper. Da er det en ny managers tur. Dalglish neste?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse19. Jan. 2008, 23:00
Kunne godt tenkt meg Gullit jeg. FĂ„ inn litt offensiv og sexy fotball! :)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim19. Jan. 2008, 23:05
Kunne godt tenkt meg Gullit jeg. FĂ„ inn litt offensiv og sexy fotball! :)
Godt poeng. Gullit fÄr ta over roret straks Dalglish har tapt sin fÞrste kamp. SÄ kan han kaste Dalglish jr. ut av laget, bare fordi han fÞler seg truet av etternavnet hans.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal20. Jan. 2008, 00:10
Ja, VI KAN, men jeg tror ikke det.. Jeg vil jo selvfĂžlgelig fĂžle med desto tryggere med noen seiere snart..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion20. Jan. 2008, 02:58
Er ikkje urealistisk. Vi har endel veldig middelmodige spelerar! MĂ„ i alle fall kjĂžpt inn noko kvalitet.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Erlend Simonsen20. Jan. 2008, 08:34
Keegan out!


Det er gutten sin som ikke skjÞnner en pÞkk av fotball det. Tabell horer heier pÄ manchester.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden20. Jan. 2008, 10:17
Keegan out!


Det er gutten sin som ikke skjÞnner en pÞkk av fotball det. Tabell horer heier pÄ manchester.

Haha ;D Snakk om Ă„ drite seg ut! :D
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Erlend Simonsen20. Jan. 2008, 10:58
Keegan out!


Det er gutten sin som ikke skjÞnner en pÞkk av fotball det. Tabell horer heier pÄ manchester.

Haha ;D Snakk om Ă„ drite seg ut! :D

Tull eller ikke tull, sÄnt mÄ slÄs ned pÄ 8)

Etter sparke hysterien i klubben, sÄ blir jeg ikke sjokker av noe:)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman20. Jan. 2008, 11:50
Keegan out!

Jepp, dette holder faen ikke....
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson20. Jan. 2008, 14:30
Har me ikkje brukt opp Out kvoten nĂ„?  ( hangmansmiley )
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse20. Jan. 2008, 16:44
Keegan out!


Det er gutten sin som ikke skjÞnner en pÞkk av fotball det. Tabell horer heier pÄ manchester.

HĂžrt om "ironi" ?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Romance20. Jan. 2008, 16:55
haha, holdt pÄ Ä le meg ihjel av den Keegan kommentaren der, og sÄklart er jeg helt enig. Synes vi burde fÄ inn TjernÄs.
Svar pÄ trÄd: NEI!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim20. Jan. 2008, 16:58
Vanligvis skal man vÊre forsiktig med ironi nÄr man skriver, men akkurat den "Keegan out" var sÄ innlysende at det ikke skal vÊre mulig Ä ta feil.

Tilbake til topic: Vi kan komme til Ä flÞrte med Þverste del av nedrykkssumpa, men om vi blir innblandet i en nedrykks-STRID? Aldri i verden! Det ville ikke skjedd under vÄr forrige manager, og det vil ikke skje under vÄr nÄvÊrende manager.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer20. Jan. 2008, 17:56
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/n/newcastle_united/7198746.stm

Arthur Cox skal tilbake til Tyneside i en eller annen form i King Kevs team, og han sier mÄlet vÄrt er topp 6.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Toralw21. Jan. 2008, 16:21
trur ikke det bli snakk om Ă„ vĂŠr nedrykkstruet nei.  bli vĂŠll sĂ„nn rundt midten en plass! bruk resten av sesongen hĂŠr til Ă„ forberede neste sesong, for da blir det seriegull!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta29. Jan. 2008, 15:59
Jeg stÄr for mitt tips om 10 poeng pÄ de resterende kampene!
Alt over det tar jeg som ren bonus...

Ingen vits Ă„ sette lista hĂžyere enn det spillerne selv tydeligvis setter den!!!

Og hvis vi slÄr Stoke blir det exit mot Arsenal runden etter allikevel,
sÄ da er det like greit Ä spare seg for en kamp...,
bedre for spillerne Ä trene enn Ä spille kamper, sÄ kanskje pasningskvaliteten Þker ett hakk eller ti...


Fikk rett her ogsÄ og dermed gÄr vi pÄ en ny SMELL i dag mot Arsenal...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: lgrinde29. Jan. 2008, 16:09
Jeg stÄr for mitt tips om 10 poeng pÄ de resterende kampene!
Alt over det tar jeg som ren bonus...

Ingen vits Ă„ sette lista hĂžyere enn det spillerne selv tydeligvis setter den!!!

Og hvis vi slÄr Stoke blir det exit mot Arsenal runden etter allikevel,
sÄ da er det like greit Ä spare seg for en kamp...,
bedre for spillerne Ä trene enn Ä spille kamper, sÄ kanskje pasningskvaliteten Þker ett hakk eller ti...


Fikk rett her ogsÄ og dermed gÄr vi pÄ en ny SMELL i dag mot Arsenal...

Alltid lika kjekt med positivie supporterar som stĂžtta laget sitt...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta29. Jan. 2008, 18:37
Jeg stÄr for mitt tips om 10 poeng pÄ de resterende kampene!
Alt over det tar jeg som ren bonus...

Ingen vits Ă„ sette lista hĂžyere enn det spillerne selv tydeligvis setter den!!!

Og hvis vi slÄr Stoke blir det exit mot Arsenal runden etter allikevel,
sÄ da er det like greit Ä spare seg for en kamp...,
bedre for spillerne Ä trene enn Ä spille kamper, sÄ kanskje pasningskvaliteten Þker ett hakk eller ti...


Fikk rett her ogsÄ og dermed gÄr vi pÄ en ny SMELL i dag mot Arsenal...

Alltid lika kjekt med positivie supporterar som stĂžtta laget sitt...

Jeg stÞtter laget, men har lagt meg pÄ en realistisk linje.
For Ăžyeblikket er ikke spillerne bedre enn de er: Uansett hvem som er manager.
Forventer ikke kortsiktig gevinst ved ansettelsen av Kevin.
Derimot hÄper jeg pÄ en langsiktig satsing som vil ta oss en del hakk opp fra den gjÞrma klubben har ligget
i de siste Ärene...

Jeg stÄr pÄ at resten av denne sesongen vil bli en tÞff kamp for Ä overleve i Premier League.
Dermed er det ikke i kamper mot Arsenal, Man U og Chelsea vi skal forvente at de tar poengene, men
vi kan forvente at de slÄr 6-7 av de andre bunnlagene i serien.

Man mÄ begynne Ä slÄ de 'dÄrligste' fÞr man kan forvente Ä slÄ de beste...!
Og pÄ det punktet sliter Newcastle for Þyeblikket, men det snur forhÄpentligvis en eller annen gang!!!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson29. Jan. 2008, 20:23
BrÄkebÞtta er ein like god supporter fordi han meiner Newcastle tar 10 poeng og ikkje 10 000 !!!!!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Anders29. Jan. 2008, 20:31
Hadde "lgrinde" fjernet "som stĂžttet laget sitt" kunne jeg kanskje vĂŠrt enig med han.

Men det verste er vel at BrÄkebÞtta har et aldri sÄ lite poeng. Vi har spilt elendig nesten hele sesongen, og kan ikke forvente for eksempel 10 3-poengere resten av sesongen.
Om vi tar 1, 5, eller 18 poeng aner ikke jeg. Ikke gidder jeg Ä overanalysere resten av terminlisten heller, men mener at vi fÄr bare gjÞre den jobben vi skal. Klarer spillerne Ä se seg selv i speilet med et litt oppgitt smil og si: "Fuck, jeg gjorde mitt beste" og sÄ gÄ med hode hÞyt, skal jeg overleve at vi har hatt nok en sesong under forventning!

For Ä svare pÄ emnets overskrift; Nei, vi holder oss unna det. Men bare akkurat.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kĂž129. Jan. 2008, 23:46
Nedrykk blir ikke noe tema....Vi trenger 12 poeng til for Ă„ vĂŠre helt sikre, vi har boro, blacburn, fulham, sunderland og reading hjemme som er kamper vi i utgangspunktet SKAL ta tre poeng i...I tillegg har vi Manu, chelsea hjemme.

Borte har vi et tÞft program med everton, spurs, west ham, liverpool, villa, pompey.....men jeg er helt sikker pÄ at vi ogsÄ her vil plukke noen poeng.

14 ligakamper igjen...Mitt tips er 17 poeng, da ender vi opp pÄ 44 poeng og en 12-13 plass sÄnn ca.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer29. Jan. 2008, 23:49
Tror Keegan-effekten slÄr inn nÄ. Urettferdig Ä male Rushfeldt pÄ veggen etter to bortekamper mot Arsenal!
Tror det lÞsner med fÞrste mÄlet mot Boro, jeg!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion29. Jan. 2008, 23:55
Eg er skeptisk egentleg. Vi har ein vanvittig svak stall. Prove me wrong. Verke Ă„ sjĂ„ Newcastle sĂ„ dĂ„rleg som dei er i Ă„r.  :'(

Frustrerande Ă„ sjĂ„ at Sunderland faktisk spelar fotball og rundspelar Birmingham pĂ„ heimebane, medan vi sleit oss til ein ufortjent 1-0 seier. Eg fryktar derbyet voldsomt.  :-\
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim29. Jan. 2008, 23:55
Synes Rushfeldt egner seg best pÄ fotballbanen jeg, sÄ det er vel like greit Ä male noen andre pÄ veggen istedet.
HÄper virkelig det lÞsner mot Boro.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Romance30. Jan. 2008, 00:04
Eg er skeptisk egentleg. Vi har ein vanvittig svak stall. Prove me wrong. Verke Ă„ sjĂ„ Newcastle sĂ„ dĂ„rleg som dei er i Ă„r.  :'(

Frustrerande Ă„ sjĂ„ at Sunderland faktisk spelar fotball og rundspelar Birmingham pĂ„ heimebane, medan vi sleit oss til ein ufortjent 1-0 seier. Eg fryktar derbyet voldsomt.  :-\

den kampen skal jeg pÄ, sÄ da hÄper jeg du ikke fÄr rett.. hadde fortjent en 3-0 seier nÄr man fÞrst tar turen..
altsÄ nedrykk? nÄ mÄ man ikke glemme at lagene under ogsÄ skal spille kamper som de ofte taper, sÄ tror nok ikke det skal vÊre noe problem nei... Men vi bÞe lÞfte oss betraktlig til neste sesong
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: torefl30. Jan. 2008, 15:47
Rykke ned gjÞr vi aldri, men tror heller ikke det bir noe sÊrlig klatring pÄ tabellen. Vi har en svak stall og det bekymrer meg at lagene rundt oss handler inn relativt gode spillere, mens vi ikke har fÄtt hentet enn dritt. Enn sÄ lenge, men sÄ er det noen timer igjen enda.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal30. Jan. 2008, 17:01
Faktisk kan en vel si det sÄnn? Vi er innblandet i nedrykkstriden allerede.
Derfor er det viktig at vi tar full pott mot middelsbjÞrg til helgen. Det er lagene under oss vi mÄ slÄ\vinne imot..

En jeg kjenner sa dette til meg igÄr.
Keegan hadde sagt eneste mulighet for at vi kom til Europa i Är, var vist vi tok ferie Ä reiste til Europa ;D
Faktisk sant ;)

http://www.skysports.com/story/0,19528,11661_3092819,00.html
Vi er IKKE TRYGGE sier Given.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Abel30. Jan. 2008, 20:01
Det er helt utrolig, dere er sĂ„ negative som det er mulig Ă„ vĂŠre. FĂžrst gĂ„r dere mot Big Sam nĂ„r vi taper noen kamper, sĂ„ er dere hĂžyt oppe nĂ„r Keegan ansettes, sĂ„ taper vi to kamper borte mot Arsenal og da mener dere vi stĂ„r i fare for Ă„ rykke ned. SelvfĂžlgelig rykker vi ikke ned,  vi kommer til Ă„ ta mange poeng hjemme pĂ„ SJP og allerede pĂ„ sĂžndag tar vi 3 poeng hjemme mot Boro.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øystein SolbjÞrg30. Jan. 2008, 20:44
Nedrykk blir dett nok ikke, men det er klart at vi snart mÄ begynne Ä score mÄl og ta poeng igjen hvis vi ikke skal havne nede i sumpa for alvor. Men vi vil ta nok poeng til Ä unngÄ nedrykk, det fÞler jeg meg trygg pÄ. SÄ dÄrlig stall har vi ikke.

Vi kan ikke svartmale situasjonen utfra to strake tap borte mot Arsenal, kunne egentlig ikke forvente at Keegan effekten skulle slÄ til pÄ Emirates. Det lÞsner mot Boro, forhÄpentligvis har vi tilbake noen av vÄre afrikanske venner. Gleder meg til Ä ha Oba, beye og Faye tilake, de vil heve oss automatisk et hakk eller to igjen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir30. Jan. 2008, 20:47
Husk pÄ at lagene under oss ogsÄ ligger sist av en grunn. De er dÄrligere enn oss. Ikke bare mÄ vi tape masse kamper, de mÄ ogsÄ vinne. Jeg orker ikke svartmale ting sÄ veldig nÄr vi mot Arsenal mangler angrepsmuligheter (hverken Martins eller Viduka kunne byttes inn nÄr vi trengte nye muligheter pÄ topp), i tillegg manglet vi vÄre to beste forsvarspillere i Beye og Faye. Milner er ikke sÄ rask og trenger derfor stÞtte av hÞyrebacken for Ä skape farligheter pÄ hÞyresiden, noe jeg mener Beye er flinkere til enn Carr.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz30. Jan. 2008, 21:02
Vell det er ikke sĂ„ rart at folk grubler pĂ„ neddrykk nĂ„r man ser hvor dĂ„rlig  vi spiller men er flere lag under oss som har dĂ„rligere lag ogsĂ„.Men nĂ„ greide vi ikke Ă„ vinne over Bolton og det er jo et "dĂ„rligere" lag enn oss og ikke minst under oss.

Jeg tror ikke vi rykker ned men jeg er langt ifra sikker pÄ det.Hvis ikke ting blir skjerpa sÄ stÄr vi i faren for Ä rykke ned

Og 3 poeng mot boro MÅ vi ha
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir30. Jan. 2008, 21:07
Men Bolton manglet vel ikke 3 av sine beste spillere + Geremi. En annen faktor er det at vi i lÞpet av kort tid har endret spillestilen vÄr radikalt. Det er ikke mange likhetstrekk mellom Allardyces stil og Keegans, det er klart dette pÄvirker laget. Vi mÄ vente og se hvordan Keegan fÄr satt sitt eget preg pÄ laget og til vi har mÞtt andre lag enn Arsenal. Kampen mot MiddelsbjÞrg vil gi en mye klarere indikasjon pÄ hvor vi er sportslig enn to kamper borte mot et av Europas beste lag for Þyeblikket.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Sebastian30. Jan. 2008, 21:08
Derby, Bolton, Fulham, Wigan, Sunderland, B'ham   osv...
Enig at vi nermer oss bunnen, men kor mange ser for seg at halvparten eller fleir av desse kommer fÞr oss pÄ tabellen?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz30. Jan. 2008, 21:17
Men Bolton manglet vel ikke 3 av sine beste spillere + Geremi. En annen faktor er det at vi i lÞpet av kort tid har endret spillestilen vÄr radikalt. Det er ikke mange likhetstrekk mellom Allardyces stil og Keegans, det er klart dette pÄvirker laget. Vi mÄ vente og se hvordan Keegan fÄr satt sitt eget preg pÄ laget og til vi har mÞtt andre lag enn Arsenal. Kampen mot MiddelsbjÞrg vil gi en mye klarere indikasjon pÄ hvor vi er sportslig enn to kamper borte mot et av Europas beste lag for Þyeblikket.
[/quot

Vell.Du sÄ ikke pointet mitt. Akuratt det fÄr vi se pÄ.Vi mÄ ta 3 poeng mot de anntatt dÄrligere laga enn oss.Greier vi ikke det sÄ sliter vi men jeg er enig i at Boro kampen vill ogsÄ vise oss Ässen vi kan gjÞre det mot anntatt dÄrligere lag nÄ under Keegan.SÄ det fÄr tiden vise
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir30. Jan. 2008, 21:27
Jeg ser den, men kampen mot Bolton blir litt spesiell med tanke pĂ„ at vi akkurat har lagt om formasjonen med en ny manager, vi mangler mange faste og Bolton tydelig bare er ute etter ett poeng. Det er du vel enig i?  ;) NĂ„r det er sagt er jeg helt enig med deg i at vi mĂ„ slĂ„ de dĂ„rligere lagene enn oss, hvis ikke er vi plutselig i nedrykksstriden, heldigvis tror jeg vi gjĂžr det og begynner med seier allerede mot Boro.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz30. Jan. 2008, 22:44
Jeg er delvis enig ;).Bolton skulle vi ha slÄtt sÄklart men jeg kan gÄ med pÄ det som unnskyldning for det.SÄ fÄr vi se Ässen det vill gÄ mot Boro.Om vi greier Ä heve oss spille messig mot anntatt dÄrligere motstand eller om vi viser det elendige spillet vi har blitt sÄ kjent for idet siste.Det vill bare tiden vise!.Men jeg hÄper sÄklart pÄ det beste
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Are31. Jan. 2008, 00:03
Given sa noen veldig kloke ord til media i dag, om at vi mÄ se for oss at vi kan bli innblanda i nedrykksstriden.

Vi er et dÄrlig fotballag for tida, med spillere som prestere dÄrlig fotball. Og til de som sier at "det er ikke mulig at vi rykker ned" sÄ vil jeg trekke linjer til Start sin sesong i norsk tippeliga. Det var vel ingen som ville trodd at de kom til Ä rykke direkte ned? Likevel sÄ skjedde det.

Jeg sier ikke at jeg tror Newcastle rykker ned, men hvis de blir innblanda i striden sÄ kommer jeg ikke til Ä bli overrasket, fordi det er realistisk med tanke pÄ hvor dÄrlig fotball de spiller for Þyeblikket.

La oss bare hÄpe de snur trenden og at vi fÄr se mer positiv fotball. Jeg prÞver ihvertfall Ä fokusere pÄ det positive fremfor det negative, selv om det er vanskelig.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kesse31. Jan. 2008, 00:05
Vi trenger ca 9 poeng pÄ resten av kampene for Ä inne rykke ned, og det klarer vi selvsagt!!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: bagdad bob31. Jan. 2008, 07:39
Men vi mÄ og huske pÄ at viss trenden snur sÄ er det ikkje sÄ langt opp til topp 6-10 heller. Ka som er realistisk veit eg ikkje. Har en fÞlelse av at vi kjem til Ä ende omtrent der vi er no.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim31. Jan. 2008, 15:59
Har fortsatt et Þrlite hÄp om topp 10, men det blir mindre og mindre for hver dag.
Hvis trenden fÞrst snur, sÄ er det vanskelig Ä si hvor mye vi kan ta igjen, men jeg tror nok det er en god del.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir31. Jan. 2008, 16:06
Begynner vi Ă„ vinne kamper er det ikke sĂ„ langt opp til topp 10, men jeg mĂ„ si meg enig i at jeg tror vi blir der vi er nĂ„. Vi er fremdeles for ustabile og holder sjeldent godt nivĂ„ i en hel kamp. Samtidig har vi egentlig et godt hĂžyeste nivĂ„, noe vi glimtvis ser. I sann Newcastle United-Ă„nd tror jeg som vanlig alt blir mye bedre til neste sesong  ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Frode03. Feb. 2008, 17:58
Jeg frykter det vÊrste, men hÄper at Derby og Fulham allerede har sikret seg nedrykk og fortsetter sin dÄrlige form. Da er det bare Ún plass til som gir nedrykk! Reading viser ikke storform for tiden, Birmingham sliter ogsÄ litt. SÄ fÄr vi hÄpe at flere lag fortsetter sin dÄrlige form!

Men vi trenger uansett flere poeng enn de 28 vi har nÄ, og jeg savner en 3 poenger, det er lenge siden. HÄper vi kan ta den mot et litt ujevnt Villa lag neste helg. Da fÄr vi ogsÄ Martins, Faye, Beye og Geremi tilbake. Det gir laget litt mer kvalitet og er kansje det som skal til for Ä ta en etterlengtet seier borte mot Villa!?!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion03. Feb. 2008, 18:04
Synst det er farleg skummelt Ă„ tenkje pĂ„ at laga under oss har begynt Ă„ ta poeng!  :( Tillegg til det utrulige harde kamp programmet vi har igjen.
Har desverre ein fÞlelse pÄ at Sunderland kjem til Ä komme hÞgare pÄ tabellen enn oss.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kĂž103. Feb. 2008, 18:24
Vi ligger pÄ 12.plass og har 28 poeng. Selvsagt er det mulig at vi kan rykke ned, det samme gjelder Spurs som har et poeng mer enn oss. Men bÄde Newcastle og Spurs er for gode lag til Ä rykke ned. Jeg tror vi vil ta en god del poeng frem over, og plutselig kan vi begynne Ěoveraske med tre poengere i vanskelige bortekamper! Jeg har ihvertfall troen.

GjenstÄende kamper:

Villa B

Man.utd H

Blackburn H

Liverpool B

Birmingham B

Fulham H

Tottenham B

Reading H

Portsmouth B

Sunderland H

West Ham B

Chelsea H

Everton B


For Ä vÊre helt sikker pÄ PL spill neste sesong mener jeg vi trenger 4 seiere, men siden det er sÄ tett nedi der sÄ tror jeg det holder med 3 seiere og ni poeng, AltsÄ 37 poeng. Dette bÞr vÊre avgjort fÞr de tre siste kampene, fordi de ser veldig vanskelige ut.

SÄ med andre ord hjemmeseiere mot Reading, Sunderland, Fulham, Blackburn sÄ er vi HELT sikre.....Tre av fire seire i disse fire kampene vil sannsynligvis holde......Dessuten har vi masse bortekamper ogsÄ, tror virkelig folk at vi taper alle de resterende 7 bortekampene vi har igjen?? Jeg tipper vi klarer et par tre borteseire ogsÄ jeg. Borte mot Birmingham tror jeg vi har en veldig god sjans, og at vi kan vinne pÄ upton park og WHL beviste vi forrige sesong!

Dette skal gÄ!! Jeg sa jeg var 99% sikker pÄ at vi holder plassen fÞr helgen, jeg er fortsatt 95% sikker pÄ at vi holder oss. Det er selvsagt mulig Ä rykke ned, men kvalitetene i laget vÄrt tilsier at vi skal kjempe pÄ Þvre halvdel, og det skulle vÊre mulig Ä karre til seg nok poeng mot slutten av denne sesongen.

Med Beye, Faye og Martins tilbake neste helg sÄ kan vi fÄ et "boost" og laget vÄrt er bra pÄ kontra, sÄ hvorfor ikke tro at vi kan fÄ med oss poeng fra villa park...?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion03. Feb. 2008, 20:08
Der vant Fulham mot Aston Villa.  ???
Er ingen sjĂžlvfĂžlge at dei rykker ned!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim03. Feb. 2008, 22:48
Blackburn hjemme skal vĂŠre 3 poeng.
Birmingham borte skal vĂŠre 3 poeng
Fulham hjemme skal vĂŠre 3 poeng
Reading hjemme skal vĂŠre 3 poeng
Sunderland hjemme skal vĂŠre 3 poeng
OgsÄ hÄper jeg pÄ at vi greier Ä fÄ ihvertfall to poeng pÄ de tre siste kampene.

HÄper forÞvrig pÄ 1 poeng mot Villa, 1 poeng mot Spurs og 1 poeng mot Pompey.

Klarer vi det, som jeg mener skal vÊre realistisk, men samtidig veldig optimistisk, sÄ skal vi vÊre VELDIG godt fornÞyd med avslutningen av sesongen. Og det hadde jo unektelig vÊrt morsomt Ä satt pÄ plass Chelsea i sesongens siste hjemmekamp. En kamp vi har for vane Ä gjÞre det bra i. Denne sesongen bÞr ikke vÊre noe unntak.

Ingen kan vel nekte for at de lagene jeg har satt opp seier mot, er lag som vi normalt sett SKAL vinne mot? De vanskeligste kampene av de fem, blir de to fĂžrste. Men likevel, det er vel bare hjemme mot B'burn vi kan ha en slags unnskyldning?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Petter Sunde07. Feb. 2008, 15:06
Her kan man simulere utfallet av PL. Kan gi en indikasjon pÄ om vi blir dratt ned i gjÞrma eller ikke

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_prem/predictor/default.stm

Fikk oss inn pÄ 15. med 35 poeng. Nedrykk Birmingham (31), Sunderland (30), Derby (15)

Nedrykksgrensene de siste Ärene
2006/07 - 38p
2005/06 - 34p
2004/05 - 33p
2003/04 - 33p
2002/03 - 42p
2001/02 - 36p
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd07. Feb. 2008, 15:26
PrÞvde Ä ikke vÊre sÄ fryktelig optemistisk, men likevel endte vi pÄ 12. 15 poeng unna nedrykk.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kico07. Feb. 2008, 15:54
Akkurat samme fikk jeg, 12. plass med 44 poeng. Arsenal ble seriemester :)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav07. Feb. 2008, 15:55
1. Arsenal
2. Manutd
3. Chelsea
4. Man City ---- 71 poeng
-------------
5. Liverpool ---- 70 poeng
6. Everton ----- 66 poeng
-------------
7. Aston Villa
8. Portsmouth
9. West ham
10. Blackburn
11. Tottenham ---- 52 poeng
12. Newcastle ---- 49 poeng
13. Middlesbrough
14. Reading
15. Wigan
16. Sunderland
17. Fulham
-------------
18. Bolton  ---- 26 poeng
19. Birmingham
20. Derby


Optimistisk i forhold til dere andre.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Sogning07. Feb. 2008, 17:11
PÄ min tabell ogsÄ 12 plass, men med 45 poeng. Dette uten at eg var sÊrleg optimistisk..
 

 
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim07. Feb. 2008, 17:22
Ble 12. plass, med optimistiske 51 poeng hos meg.

1. Arsenal 93
------------------
2. Man Utd 91
3. Chelsea 80
4. Liverpool 69
-------------------
5. Everton 69
6. Aston Villa 66
----------------------
7. Man City 61
8. Portsmouth 57
9. Blackburn 55
10. West Ham 52
11. Tottenham 51
12. Newcastle 51
13. Sunderland 36
14. Middlesbrough 35
15. Reading 33
16. Fulham 32
17. Birmingham 31
------------------------
18. Bolton 31
19. Wigan 30
20. Derby 11

MÄ forÞvrig bare innrÞmme at jeg fikset en uavgjort for ManU i siste kamp, bare for Ä unngÄ at de vant.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman07. Feb. 2008, 17:52
MÄ forÞvrig bare innrÞmme at jeg fikset en uavgjort for ManU i siste kamp, bare for Ä unngÄ at de vant.

Skulle da bare mangle!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel09. Feb. 2008, 15:44
Jaja, da fÄr vi bare krysse fingrene for at lagene bak oss pÄ tabellen plukker minst mulig poeng senere i dag.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion09. Feb. 2008, 15:53
Begynne Ă„ bli redd no.  :'(
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 15:55
Ja.
Vi eier ikke selvtillit og takler ikke motgang overhodet. Akkurat nÄ skulle jeg bare Þnske Shearer gjorde helomvending og kom inn som Pearsons erstatter. Det hadde gjort seg...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Jarle09. Feb. 2008, 15:56
GÄr alt galt i ettermiddag, er vi 4 poeng unna nedrykk med dÄrlig mÄlforskjell.

Uansett: vi er nÄ i nedrykksstriden. Ingen kan vÊre i tvil om det. Jeg sa fÞr jul at Derby trolig var det svakeste laget som har vÊrt i Premier League. NÄ holder Newcastle samme svake nivÄ.

Vi slipper inn bÞtter med mÄl, skaper ikke sjanser og i lÞpet av en kamp ser det aldri ut til at vi er i stand til Ä ta 3 poeng. Da hjelper det jÊvla lite at spillerne pÄ papiret bÞr utgjÞre et bra lag.

Newcastle er ikke for gode til Ă„ rykke ned.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel09. Feb. 2008, 15:57
Ja.
Vi eier ikke selvtillit og takler ikke motgang overhodet. Akkurat nÄ skulle jeg bare Þnske Shearer gjorde helomvending og kom inn som Pearsons erstatter. Det hadde gjort seg...
Ser ikke helt hva det hadde hjulpet for akkurat nÄ, men...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 15:58
Ja.
Vi eier ikke selvtillit og takler ikke motgang overhodet. Akkurat nÄ skulle jeg bare Þnske Shearer gjorde helomvending og kom inn som Pearsons erstatter. Det hadde gjort seg...
Ser ikke helt hva det hadde hjulpet for akkurat nÄ, men...

Confidence-boost. Vi eier ikke selvtillit. Whatsoever.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel09. Feb. 2008, 16:00
Ja.
Vi eier ikke selvtillit og takler ikke motgang overhodet. Akkurat nÄ skulle jeg bare Þnske Shearer gjorde helomvending og kom inn som Pearsons erstatter. Det hadde gjort seg...
Ser ikke helt hva det hadde hjulpet for akkurat nÄ, men...

Confidence-boost. Vi eier ikke selvtillit. Whatsoever.
Akkurat som det fantastiske boostet vi fikk etter Ä ha ansatt Keegan? 0-0 hjemme mot Bolton og en nitrist match. Nei, det er nok spillermateriellet som mÄ byttes ut i denne klubben, ikke apparatet rundt.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 16:16
Tror det er mye mer enn bare der problemet ligger, selv om det ogsÄ er store mangler der. I dag er det bare Milner og Owen som ser ut som PL-spillere.
Og det smerter meg Ä si at jeg har en dÄrligere fÞlelse nÄ enn under Roeder, og sÄ lavt trodde jeg aldri jeg skulle synke igjen. Og det er ogsÄ sÄ trist Ä se at jeg ikke engang kan se at managerene har vÊrt problemet nesten. Alt i og rundt klubben virker rÄttent.
Tror jeg er pÄ tur Ä bli manisk depressiv av denne fotballklubben.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz09. Feb. 2008, 16:22
Tror det er mye mer enn bare der problemet ligger, selv om det ogsÄ er store mangler der. I dag er det bare Milner og Owen som ser ut som PL-spillere.
Og det smerter meg Ä si at jeg har en dÄrligere fÞlelse nÄ enn under Roeder, og sÄ lavt trodde jeg aldri jeg skulle synke igjen. Og det er ogsÄ sÄ trist Ä se at jeg ikke engang kan se at managerene har vÊrt problemet nesten. Alt i og rundt klubben virker rÄttent.
Tror jeg er pÄ tur Ä bli manisk depressiv av denne fotballklubben.

En god del flere enn Milner og Owen som holder standard da...
Hjelper ikke sÊrlig Ä vÊre sÄ jÊva negativ... De fleste visste vel pÄ forhÄnd at Januar og starten pÄ Februar kom til Ä li den dÄrlig periode... Det har det blitt, men nÄ skal det snu ;D


Hehe ja..si det etter vi blir knust av Man Utd pÄ hjemmebane :D.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 16:23
Javisst, jeg veit det. Alle spillerne der utpÄ i dag kan sÄ jÊvla mye bedre. I dag er det dog kun to spillere som leverer til godkjent.
Men vi underpresterer kollektivt som et lag, sÄ til de grader. Vi eier ikke selvtillit, og det er jo denne epidimien som TjÊrnÄs i dag nevner. Hva gjÞr at spillerne her underpresterer sÄ sinnsykt?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion09. Feb. 2008, 16:37
Det forblir som eit mysterium for meg. Som eg har sakt fÞr, sÄ er det Ä vere Newcastle supporter ein psykisk pÄkjennig.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 16:38
Det er det. Og jeg kan ikke se Ă„ ha vĂŠrt lengre nede enn dette.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tor Ingar09. Feb. 2008, 16:46
ser man pÄ 2 omgangen mot aston villa kan vi vel bare konkludere med at vi kommer havne i et nedrykksdrama.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Sebastian09. Feb. 2008, 17:17
Det forblir som eit mysterium for meg. Som eg har sakt fÞr, sÄ er det Ä vere Newcastle supporter ein psykisk pÄkjennig.


Hvorfor det? Det er da vitterlig flere som kan vere mer deprimert enn oss i Premier League. Mange lag under oss. Vi har nok for hĂžye forventninger.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson09. Feb. 2008, 17:28
Me heier ikkje pĂ„ ein fotballklubb men eit sirkus  :P
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz09. Feb. 2008, 17:31
Njae..for hÞye forventninger? Kommer allt annpÄ forventningene man har spÞrr du meg.Men at vi skal vÊre et nedrykksdrama lag burde det da ikke vÊre men desverre sÄ har det blitt sÄnn.Vi er Ä bli Ä spiller som et bÄnnlag for Þyeblikket Ä faktumet er at vi kan rykke ned..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim09. Feb. 2008, 17:31
At vi har hÞye forventninger er sÄ sin sak, men ingen av de lagene bak oss pÄ tabellen har mer grunn til Ä vÊre deprimerte enn oss. De fleste ekspertene tippet oss rundt sjette til Ättendeplass fÞr denne sesongen. Og etter en finfin start pÄ sesongen har det bare gÄtt nedover og nedover og Sunderland nÊrmer seg faretruende fort. Vi hadde kjÞpt inn flere habile spillere fÞr sesongen, og hadde kvittet oss med det verste daukjÞttet. Trodde vi. Og trodde ekspertene.

Det eneste som er sikkert med Newcastle om dagen, er at ingenting er sikkert. Jeg sa fÞr kampen at det viktigste er at vi scorer fÞrst, for da kan alt skje. Dessverre fikk jeg veldig rett i akkurat det. PÄ en mÄte jeg ikke trodde pÄ forhÄnd.

Kristoffer er veldig negativ her, men han har rett i at det var kun Milner og Owen som fortjener stÄkarakter etter denne kampen. John Carew gjÞr Cacapa til latter, og Steven Taylor, ja hva gjorde egentlig Steven Taylor annet enn Ä bli offer for en grusom takling, som dommeren bare applauderte, for sÄ Ä gi Nicky Butt et gult kort for ikke Ä ha vÊrt i nÊrheten av verken ball eller spiller i en takling like etterpÄ. Det var vel egentlig bare de fem fÞrste minuttene av denne kampen som var morsomme for oss Newcastle-supportere. PÄ samme mÄte som det kun var de fÞrste 30 minuttene av sesongens fÞrste kamp som virkelig kan kalles et hÞydepunkt.

Hvis man ikke allerede er blitt manisk-depressiv av Ä vÊre Newcastle-supporter, sÄ har man utrolig gode nerver. Jeg har blitt en manisk-depressiv fotballsupporter for evigheter siden.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tor Ingar09. Feb. 2008, 17:42
og all denne depresjonen er kun shepherd sin skyld. da han ansatte souness mÄtte jo alle skjÞnne hvor dette skulle bÊre.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Fredrik09. Feb. 2008, 17:56
Sunderland ligger 2 poeng bak, Bolton ligger 3 poeng bak, mens Tottenham og Middlesbrough allerede har passert oss.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 18:03
og all denne depresjonen er kun shepherd sin skyld. da han ansatte souness mÄtte jo alle skjÞnne hvor dette skulle bÊre.

Tror faktisk Souness har rett i at det ligger mer i dette enn bare manageren, jeg...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tor Ingar09. Feb. 2008, 18:12
ja helt riktig. problemet lÄ ikke hos managern, men i styret hvor shepherd opptrÄdte som en fisk pÄ land. jeg er ganske sikker pÄ at vi aldri hadde vÊrt der vi er idag hvis bobby hadde fÄtt lov til Ä sluttfÞre kontrakten sin, og ikke minst som han sier i sin biografi, ha en finger med i spillet ved ansettelsen av hans arvtager.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer09. Feb. 2008, 18:17
ja helt riktig. problemet lÄ ikke hos managern, men i styret hvor shepherd opptrÄdte som en fisk pÄ land. jeg er ganske sikker pÄ at vi aldri hadde vÊrt der vi er idag hvis bobby hadde fÄtt lov til Ä sluttfÞre kontrakten sin, og ikke minst som han sier i sin biografi, ha en finger med i spillet ved ansettelsen av hans arvtager.

Ingen tvil der. Men nÄ syns jeg det Äpenbart er for lett Ä skylde pÄ en Mr. Souness eller en Mr. Roeder heller noe annen manager.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tor Ingar09. Feb. 2008, 18:30
nei det er sant. vi gidder ikke skylde pÄ hverken souey eller roeder. de kunne jo ikke bedre. er litt mere i tvil nÄr det gjelder big sam. lurer faktisk litt pÄ hva hans neste jobb blir.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal09. Feb. 2008, 18:34
Har sagt det fĂžr, vi er allerede innblandet i nedrykkstriden. Men vi rykker ikke ned, heldigvis for det..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman09. Feb. 2008, 19:52
GÄr alt galt i ettermiddag, er vi 4 poeng unna nedrykk med dÄrlig mÄlforskjell.

Uansett: vi er nÄ i nedrykksstriden. Ingen kan vÊre i tvil om det. Jeg sa fÞr jul at Derby trolig var det svakeste laget som har vÊrt i Premier League. NÄ holder Newcastle samme svake nivÄ.

Vi slipper inn bÞtter med mÄl, skaper ikke sjanser og i lÞpet av en kamp ser det aldri ut til at vi er i stand til Ä ta 3 poeng. Da hjelper det jÊvla lite at spillerne pÄ papiret bÞr utgjÞre et bra lag.

Newcastle er ikke for gode til Ă„ rykke ned.

Skulle virkelig Þnske jeg kunne si imot dette og debatere i ett LANGT innlegg hvorfor dette er helt pÄ trynet, men det er det dessverre ikke.

Det forblir som eit mysterium for meg. Som eg har sakt fÞr, sÄ er det Ä vere Newcastle supporter ein psykisk pÄkjennig.


Og akkurat nÄ er vi inne i en meget tung periode igjen dessverre.

og all denne depresjonen er kun shepherd sin skyld. da han ansatte souness mÄtte jo alle skjÞnne hvor dette skulle bÊre.

Tror faktisk Souness har rett i at det ligger mer i dette enn bare manageren, jeg...

Akkurat det er vel i ferd med Ä bli bare mer og mer innlysende, men nÄ er snart alt skiftet ut siden Souness & Roeder tiden. Riktignok med unntak av fansen og stadion. Hva er det da som er verkebyllen? Henger det en "forhekselse" over klubben eller tomta St.James Park er bygd pÄ eller hva er det? Er det rett og slett fansen og de ekstremt krevende omgivelsene som gjÞr det umulig for Newcastle Untied Football Club Ä lykkes? Jeg mÄ innrÞmme jeg begynner Ä lure...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel09. Feb. 2008, 20:00
Har sagt det fĂžr, vi er allerede innblandet i nedrykkstriden. Men vi rykker ikke ned, heldigvis for det..

Hvorfor er vi innblandet i nedrykksstriden? Jo fordi vi ikke er bedre. Kan vi derfor rykke ned? Ja, selvfĂžlgelig kan vi det!

Slik som vi spiller om dagen bÞr vi absolutt ikke fÞle oss for trygge. I dag fikk Sunderland 3 nye poeng og er kun to poeng bak oss nÄ. Tottenham og Middlesbrough bare seiler i fra oss. Heldigvis ble det tap pÄ Fulham, Wigan, Bolton og Reading i dag, mens Birmingham tok 1 poeng borte mot West Ham.

Det er kun 6 poeng ned til streken og med ManU i neste kamp kan dette bli enda mindre etter den serierunden.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Fredrik09. Feb. 2008, 20:54
Jeg har vansker for Ä tro at det er andre lag i Premier League som er sÄ shaky i forsvaret som Newcastle. SÄpass shaky at motstanderne utnytter det fullt ut hver kamp. De ser at de har med et uorganisert, rotete forsvar og gjÞr, og hÞster fruktene av det. NÄr man er livredd for Ä fÄ mÄl i mot pÄ hvert eneste angrep motstanderen skaper i lÞpet av 90 minutter, da har man ikke mye Ä stille opp med. En ting er at midtbaneleddet blir nedsablet og spilt ut av kampen, men nÄr man ser pÄ kamper mot Aston Villa, Arsenal og Man Utd i andre omgangene, sÄ kan man dessverre ikke gjÞre annet enn Ä innse det faktum at vi lekker som ei sil. Stephen Carr og resten av backene har Äpne lÄvedÞrer pÄ hver sin side, og det er regelrett fritt frem for alle vinger. Det blir ikke bedre av at Taylor og Cacapa har hurtigheten til Tore Andre Flo.

Og bare for Ă„ ta tabellsituasjonen, som selvsagt ikke lyver, men tvert i mot er litt snill med Newcastle:

-------------------------------------------------------------------------------

Middlesbrough------------26   7   8   11   23-38   29
Newcastle United---------26   7   7   12   29-47   28
Sunderland----------------26   7   5   14   26-45   26
Bolton Wanderers--------26   6   7   13   26-35   25
Wigan Athletic------------26   6   5   15   24-42   23
Birmingham City---------26   5   7   14   25-38   22
Reading   -----------------26   6   4   16   30-53   22
Fulham--------------------26   3   10   13   25-44   19
Derby County------------26   1   6   19   13-55   9

--------------------------------------------------------------------------------

Disse lagene vil gjÞre seg opp om nedrykket, og siden Derby etter alt Ä dÞmme allerede er nede, sÄ er det 8 lag som sloss om Ä unngÄ 18 og 19 plassen. Fulham vil ta en del poeng pÄ hjemmebane, men ikke mange borte. Fulham har kvaliteter til Ä holde seg. Reading er min favoritt til Ä ta 19 plassen, tar omtrent ingen poeng borte, men er faktisk et habilt hjemmelag. Sanker dog veldig fÄ poeng, akkurat som Newcastle.

Birmingham er ogsÄ et lag som kan rykke ned. Scorer veldig fÄ mÄl, men kan slÄ nesten alle lagene i PL pÄ en god dag. Vil tro Birmingham kjemper til siste slutt om Ä unngÄ 18 plassen. Wigan tror jeg klarer seg med et nÞdsskrik. Scorer mÄl i ny og ne og vil ta de nÞdvendige 10-12 poengene til som sikrer en ny sesong. Det samme gjelder for Bolton.

Til slutt er det Sunderland, Newcastle og Middlesbrough. De 3 lagene i nord-Þst. Det er HELT Äpent om hvem som ender Þverst av disse 3 lagene. Newcastle har en ekstremt dÄrlig form. Sunderland har en form som man kan forvente av det laget, mens Boro har en forholdsvis bra form. Disse lagene er helt jevne pr. dags dato, og jeg ville ikke satt penger pÄ hvem som ender hÞyest. Sunderland rykker ikke ned, det er jeg ganske sikker pÄ, de vil fortsette Ä ta noen 3 poengere pÄ Stadium of Light. Boro og Newcastle er jeg usikre pÄ. Jeg vil tro Newcastle klarer seg, men ingenting er sikkert i denne klubben om dagen. Vi sanker ufattelig lite poeng og fortsetter vi i samme sporet, kan faktisk dette ende med nedrykk. Vi tar jo ikke flere poeng enn Reading, Birmingham og Derby, sÄ hvorfor i helvete skulle vi ha noe bedre sjanse til Ä holde oss? Nei, det blir for naivt, her skal det kjempes til siste slutt, og med tanke pÄ at vi har en del vanskelige kamper igjen, kan dette bli en marerittavslutning pÄ sesongen for Toon-fansen. Boro vil klare seg Ä havne pÄ den tradisjonelle 13-14-15 plassen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd10. Feb. 2008, 00:30
Personlig blir jeg mer og mer redd for nedrykk for hver kamp som gÄr. Vi opptrer som et nedrykkslag og hvis vi taper begge de to neste hjemmekampene ser det stygt ut. En annen sak er at lagene som ligger i bunnen pelier Ä ta mye poeng i slutten av en sesong sÄ vi bÞr skjerpe oss for snart ligger vi nede i sumpa vi og.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav10. Feb. 2008, 00:38
Souness Þdela laget til Sir Bobby, Roeder gav nytt hÄp, men skadet laget over tid. Da Souness forsvant var laget helt annerledes allerede.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim10. Feb. 2008, 00:41
Vi har kamper som Birmingham borte, det bÞr vÊre tre poeng. Vi mÞter Reading og Fulham hjemme. Det skal vÊre tre poeng i begge de kampene. Vi skal ha tre poeng mot Sunderland, of course, og jeg er sikker pÄ at vi fÄr med oss et par uavgjorter her og der ogsÄ. Og vi kan, mot formodning, plutselig ha flaks mot ManU ogsÄ.

NÄ er det vel cupkamper neste helg(?), sÄ vi fÄr vel kanskje to uker med trening, trening, trening nÄ. Det kan faktisk gjÞre oss godt. Det kan fÄ Viduka pÄ gli igjen, det kan gi Enrique muligheten til Ä overbevise sin nye sjef, og Faye fÄr muligheten til Ä spille seg inn pÄ laget igjen. Given fÄr tid til Ä pleie lyskestrekken sin, og Martins fÄr muligheten til Ä trene seg tilbake i form.

Ting er pÄ ingen mÄte helsvart, selv om Boro har gÄtt forbi oss og Sunderland er veldig faretruende nÊr. De dÄrligste lagene kommer til Ä tape flere kamper enn oss i innspurten. De vil tape mot lag vi spiller jevngodt og vinner mot. Bolton, Wigan, Birmingham, Reading og Fulham vil gjÞre opp seg imellom om Ä unngÄ 18. plassen, og bli nr. 17.-15. plass.

I dag var vi sÊrdeles uheldige i starten av andreomgang, og det Þdela alt vi hadde bygd opp i fÞrste. Det sier seg selv, sÄnn som situasjonen har vÊrt i det siste, at straks vi kommer under, vil vi henge med hodene og tenke at dette er tapt. Det er ikke akkurat enkelt for Keegan Ä endre pÄ det, det er veldig vanskelig Ä endre pÄ akkurat det. Den enkleste mÄten Ä gjÞre det pÄ, er ved Ä vinne fotballkamper, men det er jammen ikke helt enkelt det heller.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel10. Feb. 2008, 00:48
Vi har kamper som Birmingham borte, det bÞr vÊre tre poeng. Vi mÞter Reading og Fulham hjemme. Det skal vÊre tre poeng i begge de kampene. Vi skal ha tre poeng mot Sunderland, of course, og jeg er sikker pÄ at vi fÄr med oss et par uavgjorter her og der ogsÄ. Og vi kan, mot formodning, plutselig ha flaks mot ManU ogsÄ.
Du har sÄ utrolig lett for Ä sitte og ta 3-poengerne pÄ forhÄnd, Joakim. Er ikke lenge siden du liret av deg at spesielt hjemmekampen mot Bolton var 3 greie poeng. Med vÄr fantastiske bortestatistikk sier det seg selv at vi ikke kan forvente noe stort mot Birmingham heller. Hva tilsier egentlig at dette skal bli 3 poeng? Vi har Liverpool borte fÞr kampen mot Birmingham, og med et tap mot Liverpool vil det garantert bli tÞft Ä ta poeng pÄ St. Andrews.

PĂ„ de 3 siste bortekampene vĂ„re i serien  har vi 0 poeng og 1-13 i mĂ„lforskjell.

SÄ til hjemmekampene. Etter to uavgjorte pÄ rad nÄ, og kamper med dÄrlige resultater pÄ hjemmebane tidligere i sesongen er det heller ikke noe sikkert her. Reading og Fulham er selvfÞlgelig lag vi skal slÄ, men dette er desverre ikke realiteten denne sesongen. Tipper vi fÄr maks 4 poeng ut av disse kampene. Og kampen mot Sunderland lever sitt eget liv. Der gjelder tabellposisjon og form veldig lite.
 
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim10. Feb. 2008, 01:06
Joda, jeg vet at vi ikke skal ta ting pÄ forskudd, og jeg vet jeg tok skammelig feil hva antok Bolton-kampen. Likevel, jeg mÄ fÄ lov Ä vÊre optimistisk, og ha tro pÄ at dette klarer vi greit. Jeg mÄ fÄ lov Ä mene at Birmingham pÄ bortebane skal vÊre tre poeng. Ikke grei skuring, vi mÄ nok forberede oss pÄ kamp, men det skal vÊre tre poeng. Hvis det ikke blir det, sÄ fÄr vi ta det da. Men i utgangspunktet skal Birmingham borte, i likhet med Bolton hjemme, vÊre tre poeng.

Du kan ikke begynne Ä kritisere folk for Ä ha den troen du ikke har. Greit nok at du ikke har den helt store troen, og finner vanskelig for Ä tro pÄ noe som helst bra i disse forferdelige tider. Men du trenger ikke mikroskop, lupe eller kikkert for Ä se at det er positive tegn. I fÞrsteomgang i denne kampen passer vi ballen greit rundt. Vi stÄr opp mot Villa, og bortsett fra headingen til Carew, og de straffesparkene som heldigvis ikke ble noe av, sÄ skapte ikke Villa mange farlighetene. Vi skaper ikke veldig mange sjanser, men vi holder greit pÄ ballen, og vi fÄr den fremover. Vi scorer ogsÄ pÄ vÄr fÞrste sjanse i kampen.

Bortestatistikken vÄr er dÄrlig, men det betyr ikke at det er umulig for oss Ä vinne mot Birmingham, eller mot Tottenham, for den del. Kampene skal spilles fÞrst. Alt er avhengig av hvem som scorer fÞrst, hvordan kampene utvikler seg og hvordan vi greier Ä takle eventuell motgang underveis i kampen. Situasjonen kan faktisk vÊre annerledes om tre uker, enn den er nÄ. Vi kan faktisk ha greid Ä "trent pÄ oss" litt selvtillit.

Vi er ikke fortapt. Kampene skal spilles fÞrst. Og det er en kjennsgjerning at vi er bedre enn Birmingham, og vi skal, bÞr og mÄ vinne en slik kamp, sÄnn som situasjonen er nÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal10. Feb. 2008, 02:43
Skulle vi ikke tatt 3 poeng mot Derby Ă„ kansje? Eller jeg mener vi skulle tatt 6 poeng fra de >:(
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz10. Feb. 2008, 06:42
SĂ„nn som vi spiller Ă„ presterer for tiden nĂ„ sĂ„ blir ingen kamper soleklare 3 poeng.SĂ„klart er det  "lettere" Ă„ mĂžte Derby enn Chelsea eller Man Utd men alle kampene nĂ„ vill bli beinharde sĂ„ pĂ„ den mĂ„ten er ingen kamper soleklare 3 poeng.

Vi har bevist gang pÄ gang at vi faktisk ikke er bedre enn de laga som skulle vÊre dÄrligere enn oss.HÄper Keegan greier Ä fÄ fixa pÄ rusket i maskineriet etterhvert
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman10. Feb. 2008, 09:55
Vi har kamper som Birmingham borte, det bÞr vÊre tre poeng. Vi mÞter Reading og Fulham hjemme. Det skal vÊre tre poeng i begge de kampene. Vi skal ha tre poeng mot Sunderland, of course, og jeg er sikker pÄ at vi fÄr med oss et par uavgjorter her og der ogsÄ. Og vi kan, mot formodning, plutselig ha flaks mot ManU ogsÄ.

Du er iallfall optimistisk Joakim. Det er nettop i kamper som hjemme mot Newcastle at Birmingham kommer til Ä kjempe som gale i 90 minutter og litt til for Ä oppnÄ bÄde ett og tre poeng fordi de ligger faretruende nÊr nedrykksspÞkelset. Og i samme situasjon er ikke verken Reading eller Fullham enkle motstandere pÄ St.James Park heller. Spesielt ikke med den selvtilliten Newcastle har, eller IKKE har nÄ om dagen. NÄ vil jeg nÞdig gjÞre dette til en trÄd hvor vi tipper resultater i de resterende kampene, men Birminham borte, og Reading og Fullham hjemme er jeg ikke sikker pÄ blir mer enn 4 poeng faktisk.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim10. Feb. 2008, 13:43
Jeg vet vi sliter, jeg vet at det ikke blir enkelt. Jeg har heller aldri sagt det. Det jeg sier er at det SKAL vÊre tre poeng. Det er i disse kampene vi mÄ gjÞre det. Det er alle sammen klar over. Vi kan ikke vente Ä fÄ noe som helst mot ManU eller Liverpool. Tottenham borte blir ogsÄ sÊrdeles vanskelig. Chelsea, West Ham og Everton er ogsÄ sÊrs vanskelige kamper. Derfor er vi nÞdt til Ä gjÞre det mot lag som Birmingham, Reading og Fulham. Jeg sier ikke at det blir enkelt, det kan bli veldig vanskelig. Og jeg er langt ifra sikker pÄ at vi vinner kampene.

Det jeg sier er at det SKAL, BØR og MÅ vére tre poeng i de kampene, hvis vi ikke skal havne for langt ned i nedrykksstriden. Det er vel ingen som er uenige i det?

Vi kan selvsagt diskutere hvorvidt vi greier det. Selv har jeg troa, inntil det motsatte er bevist. Men uansett, la oss i det minste enes om at disse kampene er selve nĂžkkelen til Ă„ holde hodet over vannet i sesonginnspurten.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta10. Feb. 2008, 15:51
Dette gÄr mot nedrykk!!!!
Det kommer garantert ikke til Ä bli poeng pÄ de tre neste kampene og med kamper mot Fulham og Birmingham etter det, tror jeg at vi ligger under streken om en mÄneds tid!

Fantastisk at Owen har scoret like mange mÄl pÄ hele sesongen som Carew gjorde pÄ en omgang mot oss.
Rart vi ligger i bunnen av tabellen???
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: torefl10. Feb. 2008, 16:47
Ja dette gÄr mot Wankership og sÄnn som Newcastle fremstÄr for tiden sÄ er det vel bÄde rettferdig og fortjent.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: KingKev10. Feb. 2008, 18:19
Vi rykker ikke ned. Ikke fordi vi er altfor gode nok til Ä unngÄ nedrykk, men fordi at det i Ärets serie er sÄpass mange klubber som er ENDA dÄrligere enn oss. Tenker pÄ Derby, Wigan, Bolton, Fulham osv. Jeg er stygt redd for at Sunderland kommer foran oss denne sesongen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: laddy12. Feb. 2008, 07:50
Om vi kan gÄ ned? Det er jo en stor mulighet. Om vi fortsetter i samme stilen med totalt fravÊr av organisering og innsats pÄ banen vil det skje. Om den situasjonen vi er i nÄ fortsetter, gÄr vi ned. Om spillere gir opp med en gang det kommer et mÄl i nettet, som de har gjort sÄ langt i Är vil det gÄ i dass, sÄ enkelt er det. Vi trenger 40 poeng fort som faen sÄ tankene kan rettes mot neste sesong, bare en ok sesongstart kan redde oss fra nedrykk i Är.

Derby rykker ned, tror Birmingham slÄ fÞlge.. SÄ blir det kamp om den siste plassen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: mrlove12. Feb. 2008, 08:16
er det mulig Ä vÊre sÄ til di grader IDIOTER..om den som tror at dette er keegen si feil kan dra te h......
burde tenke litt lenger og se va som egentlig har skjedd med klubben di siste Ärene...
hvem va det som klarte Ă„ gjĂžre newcastle til ett topplag og eneste gangen newcastle har vĂŠrt ett topplag..

om dere er sĂ„ kristiske og jĂŠvlige negativ te klubben kan dere bare bytte te ett lag som man vet gjĂžr det bra sesong pĂ„ sesong..fucking scumchester eller noe sĂ„nn..er sĂ„ lei Ă„ lese etter 1mnd hver fucking gang newcastle har fĂ„tt ny manager sĂ„ vil di samme hele tiden ha di fjernet for noen tap..men vent...neste sesong kan ikke sammenlignes med di siste 10Ă„rene...da klatrer man te 6 og neste Ă„r etter igjen kansje topp 4...sĂ„ kan man kjempe om serie  gull om 3-4Ă„r.

brÄkebÞtta mÄ vÊre den vÊrste her inne...

den ene dagen veldig positiv og neste man utd fan...ihvertfall heller li det...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: laddy12. Feb. 2008, 08:28
Var da voldsomt, stÄtt opp med feil fot i dag?

Er en forskjell pÄ idiot og realist. Du er idiot..

Og jeg ser ikke en eneste post hvor Keegan fÄr skylden.... Du bÞr kanskje droppe alkoholen og pillene om morgenen?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: mrlove12. Feb. 2008, 08:30
ja ikke sant..men om alt er sÄ jÊvla galt HELE tida...sÄ stikk ifra fra klubben da..

gammel er du??12-13??DU ER IDIOT..HAHHAA...ikke sant..og blande alkohol med piller...er du sÄ SATANS dum da..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden12. Feb. 2008, 09:50
MÄ fÄ lov Ä vÊre negativ om ein vil det. Det er jo faktisk ein grunn til at vi ligge der vi er.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie12. Feb. 2008, 10:40
Ser at du mrlove er relativt ny her inne, sÄ skal ikke bedÞmme deg ut fra noen fÄ innlegg- men her er et lite tips; ikke bruk ord som idiot, tulling, fjortis, ol i "hytt og pine". for det fÞrst blir du ike tatt seriÞst, og for det andre risikerer du bare reprimande fra administratorene her pÄ forumet.

Lykke til videre her inne.

SĂ„ til Topic;

Ja klart vi kan risikere Ä bli innblandet i nedrykkstriden, men det er definitivt ikke Keegan sin feil. Her har det vÊrt gjort feil store deler av sesongen, og sesongoppkjÞringen. NÄr vi nÄ er i den situasjonen hvor vi kun er 6 poeng unna streken mÄ vi virkelig ta "rev i seilene" for Ä unngÄ Ä havne i sumpen. Enkelt blir det ikke, men av de lagene som ligger farlig til er vel vi den klubben med det sterkeste laget (pÄ papiret). Med riktig innsats og tÊl regner jeg med vi berger plassen. Men klart at vi bÞr se faremomentet. Som Duff sa; alle med en halv hjerne ser at vi ikke er sikker ennÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Radar12. Feb. 2008, 12:21
Ser at du mrlove er relativt ny her inne, sÄ skal ikke bedÞmme deg ut fra noen fÄ innlegg- men her er et lite tips; ikke bruk ord som idiot, tulling, fjortis, ol i "hytt og pine". for det fÞrst blir du ike tatt seriÞst, og for det andre risikerer du bare reprimande fra administratorene her pÄ forumet.

Lykke til videre her inne.

SĂ„ til Topic;

Ja klart vi kan risikere Ä bli innblandet i nedrykkstriden, men det er definitivt ikke Keegan sin feil. Her har det vÊrt gjort feil store deler av sesongen, og sesongoppkjÞringen. NÄr vi nÄ er i den situasjonen hvor vi kun er 6 poeng unna streken mÄ vi virkelig ta "rev i seilene" for Ä unngÄ Ä havne i sumpen. Enkelt blir det ikke, men av de lagene som ligger farlig til er vel vi den klubben med det sterkeste laget (pÄ papiret). Med riktig innsats og tÊl regner jeg med vi berger plassen. Men klart at vi bÞr se faremomentet. Som Duff sa; alle med en halv hjerne ser at vi ikke er sikker ennÄ.

Kommetar til foerste del : Trodde det var normalt aa kaste ut dritt paa forumet. Soek paa noen av skjellsordene de siste 30 dager saa kan du se.
Saa til andre del : Om vi vinner 4 av de siste kampene saa tror jeg vi er sikker. Seier mot Birmingham, Reading, Fulham og Pompey. Seier mot Mackems kan kanskje skje. Og for aa svare paa spoersmaalet som er overskriften paa traaden : Nei, jeg tror ikke paa noe nedrykksdrama. Rett over streken, ja, men ikke nedrykk. Godt det finnes noen som er positive her og som faktisk tror paa at det ikke blir nedrykk.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: bjĂžrni12. Feb. 2008, 12:42
Jeg tror ikke vi rykker ned. Til det er Fulham, Reading, Birmingham, Sunderland, Derby og Wigan for dÄrlige. Og takk for det... Lykka er at Hodgson er manager i Fulham. Da er de garanteret nedrykk. derby er allerede fortapt, sÄ da fÄr de andre lagene kjempe med oss om Ä unngÄ 3 siste plassen
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz12. Feb. 2008, 12:53
Jeg hÄper virkelig dere har rett..skulle vell ha vÊrt litt typisk "lykken" vÄres nÄ om bÄnn laga begynner Ä plukke litt poeng!.men jeg er enig i at vi burde ikke rykke ned med tanke pÄ de laga under oss burde ikke gjÞre det noe bedre heller men faren for at vi kan rykke ned er jo tillstede.Greier ikke vi heller Ä plukke noe spess mye poeng og de laga under oss greier Ä hente litt sÄ :-\
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Andreas Thoring12. Feb. 2008, 18:11
Det er forferdelig Ă„ si det, men jeg tror det blir nedrykk i Ă„r. Vi fremstĂ„r som det kjedeligste, minst fotballspillende laget  i PL for tiden. (Min mening)
Fortsetter vi med samme spill og innsats som i de siste kampene vil vi ryke pÄ en stjernesmell og spille om opprykk til PL neste Är.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Fruitcake17. Feb. 2008, 15:58
Det er selvsagt mulig, men jeg tviler at det skjer.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: HughieG20. Feb. 2008, 12:28
Jeg tviler selv sterkt pÄ at nedrykkstrollet kommer til Ä ta Newcastle. FÞrst og fremst fordi vÄrt lag har et mye bedre potensial i seg enn de andre lagene som Newcastle skal kjempe mot. Jeg tror at etterhvert som nedrykket begynner Ä true lagene i bunnen, og spillerne spiller med hjertet utenpÄ drakten i 90 min hver kamp, sÄ vil Newcastle klare Ä plukke mer enn de andre lagene nettopp pga. kvalitetene i spillerne.

Vi er selvsagt ikke immune mot nedrykk, men tror vi skal klare Ă„ styre unna.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: KrÄka20. Feb. 2008, 17:11
redd vi allerede ER innblandet.. ikke veldig mange poeng ned til nedryk.. men ville vĂŠrt en stor skam om dette blir et stor problem
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: HĂžvdingen21. Feb. 2008, 09:07
Det er forferdelig Ă„ si det, men jeg tror det blir nedrykk i Ă„r. Vi fremstĂ„r som det kjedeligste, minst fotballspillende laget  i PL for tiden. (Min mening)
Fortsetter vi med samme spill og innsats som i de siste kampene vil vi ryke pÄ en stjernesmell og spille om opprykk til PL neste Är.

Ta det med ro, ikke eneste laget som spiller mĂžkka-fotball om dagen..
Newcastle United rykker ikke ned.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel23. Feb. 2008, 16:49
HÞrt pÄ en sÄ pesimistisk og negativ holdning... Tviler sterkt pÄ at Newcastle rykker ned.. vil de komme i ett slik nedrykks drama sÄ vil de berge seg greit ut av det..
Hvis de fĂžrst presterer Ă„ komme dit, hvorfor skal de da klare Ă„ berge seg greit ut av det?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel23. Feb. 2008, 20:25
HÞrt pÄ en sÄ pesimistisk og negativ holdning... Tviler sterkt pÄ at Newcastle rykker ned.. vil de komme i ett slik nedrykks drama sÄ vil de berge seg greit ut av det..
Hvis de fĂžrst presterer Ă„ komme dit, hvorfor skal de da klare Ă„ berge seg greit ut av det?

Har ett bedre spektre med spillere enn de laga som er der og spillere som takler ett slikt press godt.. Uansett tror jeg ikke det kommer til Ă„ bli noe tema
Ja, jeg mÄ virkelig si at de gode spillerne viser seg frem om dagen!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer23. Feb. 2008, 20:40
Hele klubben er desillusjonert og totalt blottet for alt som kan kalles selvtillit.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: TĂžnsberg23. Feb. 2008, 20:54
Vi har som godt begynt Ă„ blande oss inn i nedrykkstriden. Å bare si nĂ„ mĂ„ vi ta oss i sammen hjelper ikke. Skulle gjerne sett hvordan stemningen er garderoben under kampene.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Radar23. Feb. 2008, 21:30
Vi har som godt begynt Ă„ blande oss inn i nedrykkstriden. Å bare si nĂ„ mĂ„ vi ta oss i sammen hjelper ikke. Skulle gjerne sett hvordan stemningen er garderoben under kampene.

Vel.. det jeg skrevi nabotrÄden beskriver vel litt av stemningen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz23. Feb. 2008, 23:19
SÄnn som vi spiller av "kvalitet" sÄ er det uten tvil at vi begynner Ä komme i nedrykks striden.Trenger ikke Ä vÊre Einstein for Ä forstÄ det ::)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: bjĂžrni23. Feb. 2008, 23:24
Jeg har hele tiden sagt at vi ikke kommer til Ä blande oss in i nedrykksstriden, men nÄ begynner jeg faktisk Ä lure selv ogsÄ wigan vant og B'ham fikk poeng. eneste som mangler er at Bolton slÄr Blackburn og at reading slÄr villa. Da er vi allerede i sumpa.

NÄr det er sagt tror jeg vi berger oss pga de andre nedrykkslagenes udugelighet. SMB's kommer iallefall bak oss, og det tro jeg bÄde Derby, Fulham og B'ham gjÞr ogsÄ
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson24. Feb. 2008, 03:44
Tror me rykker ned. SjĂžnner ikkje kordan dette laget skal ta poeng. Er usikker pĂ„ kordan eg vil takle eit nedrykk pĂ„ ein mĂ„te katastrofalt men pĂ„ ein anna mĂ„te kan det vere starten pĂ„ noke nytt. Me fĂ„r kvitta oss med all driten fĂ„r ei stamma av lokale spillere med glĂžd + ein del talenter. AltsĂ„ eit nytt lag- O Jubel bare det og ikkje sjĂ„ butt-owen-smith-geremi og forhĂ„pentligvis barton vil liksom vera verdt nedrykket xD GIDDER IKKJE VERA POSITIV MÅ VERA DUM SKAL EIN SJÅ POSITIVT PÅ SITUASJONEN SOM ME ER I NÅ Kor er lyset i enden av tunnelen? Kor lang er tunnelen ??
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer24. Feb. 2008, 06:20
Per nÄ har vi alle nedrykkstendenser. Selv om alle veit vi kan, fÄr vi det ikke til. Og formen vÄr er helt, HELT horibel. Vi klarer ikke snu motgangen, og ingen tiltak vi har gjort har bedret dette. Vi virker hjelpeslÞse.
Minner meg strengt tatt veldig om sesongen Glimt rykka ned. Det var en fÊl opplevelse, og jeg tipper eventuelle Start-tilhengere her inne ogsÄ kjenner fÞlelsen. Akkurat nÄ frykter jeg det verste med Newcastle ogsÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: oyvind24. Feb. 2008, 11:54
Jeg har aldri sett Newcastle sĂ„ dĂ„rlig som nĂ„ i lĂžpet av mine 15 Ă„r som supporter av Newcastle. "Den nye manager effekten" har ikke slĂ„tt til. MĂ„lforkjellen er virkelig skremmende.  3-20 pĂ„ 6 kamper ? ?  Helt forferdelig lesning. Jeg er forsatt ikke redd for nedrykk, men det kan fort bli en realitet. . Dessverre.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Petter Sunde24. Feb. 2008, 12:44
Jeg har laget en liten tabell mellom lagene i nedrykkstriden. Mest for Ä se hvordan Newcastle gjÞre det relativt til andre bunnlag, men ogsÄ for Ä fÄ en oversikt over hvilke innbyrdes oppgjÞr som er igjen i sumpen.

(http://img175.imageshack.us/img175/6070/tabellkp1.th.jpg) (http://img175.imageshack.us/my.php?image=tabellkp1.jpg)

Det eneste som viktig i sesonginnspurten er Ä ha 3 lag bak seg. Derby er bankers. Ellers det som er interessant med tabellen jeg har satt opp er at et lag som Sunderland har ingen flere hjemmekamper mot bunnlag, der de tar flesteparten av sine poeng. OgsÄ Bolton, som har tatt hele 72 % av poengene sine mot bunnlagene, har kun to kamper igjen mot bunnlag.

Tviler pÄ at vi rykker ned, men at vi er i en nedrykkstrid er det ingen tvil om. Vi har et lite forsprang, og ligger Þverst pÄ PL-tabellen av bunnlagene, samtidig som vi har flere matchballer pÄ hjemmebane mot nettopp dÄrlige bortelag som Sunderland, Fulham og Reading. Dette blir tre cup-finaler for oss. Spesielt Sunderland, for etter den kampen har vi West Ham (b), Chelsea (h) og Everton (b)

Kan hende det er noen smÄ feil i oversikten, men tror det stort sett er riktig. For eks. rangeringen mellom Bolton og Sunderland er feil, om man ser pÄ mÄlforskjellen, men de har like mange poeng
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: minishearer24. Feb. 2008, 16:01
newcastle rykker aldri ned . men de mÄ skjerpe seg ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tor Ingar25. Feb. 2008, 09:20
status presens forteller meg at vi fint kan rykke ned. og det fikser dette glimrende forsvaret for oss.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: minishearer25. Feb. 2008, 16:01
sÄnn sett kan alle rykke ned nesten. men mest sansynlig blir det ikke newcastle. de har en del Ä gÄ pÄ enda. newcastle gÄr aldri ned:D :)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: brÄkebÞtta01. Mars 2008, 18:13
Her er bunnlagene etter dagens runde:

Tottenham   27   49 - 45   32
Middlesbrough   28   25 - 42   29
Newcastle   28   30 - 53   28
Sunderland   28   26 - 46   27
Birmingham   28   31 - 41   26
Wigan   27   26 - 42   26
Bolton   27   27 - 39   25
Reading   28   32 - 55   25
Fulham   28   25 - 48   19
Derby   28   13 - 57   10

Med en skrekkelig mÄlforskjell (faktisk like ille som Reading) og kun tre poeng ned til nedrykkstreken er det bare Ä innse at vi ender pÄ 18. plass denne sesongen.
Mange lo da jeg tippet at vi kom til Ä ta ti poeng pÄ de siste 16 kampene.
Jeg registerer at jeg har bommet pÄ et tips sÄ langt og det var i uavjort kampen mot Boro hvor jeg trodde pÄ seier,
sÄ med andre ord vil de siste 10 kampene gi oss seks poeng, hvilket betyr at vi ender pÄ 34 poeng...
Det blir nedrykk...
Man mÄ bare innse det fÞrst som sist, med tre poeng pÄ elleve kamper fortjener man pokker meg ikke Ä vÊre i Premier League.
Og med tanke pÄ at vi har gitt bort fem poeng til Derby kan det se ut som om de to scoringene de fikk mot oss er nok til Ä sende oss ned til Championship...!!!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: magnus01. Mars 2008, 19:57
Her er bunnlagene etter dagens runde:

Tottenham   27   49 - 45   32
Middlesbrough   28   25 - 42   29
Newcastle   28   30 - 53   28
Sunderland   28   26 - 46   27
Birmingham   28   31 - 41   26
Wigan   27   26 - 42   26
Bolton   27   27 - 39   25
Reading   28   32 - 55   25
Fulham   28   25 - 48   19
Derby   28   13 - 57   10

Med en skrekkelig mÄlforskjell (faktisk like ille som Reading) og kun tre poeng ned til nedrykkstreken er det bare Ä innse at vi ender pÄ 18. plass denne sesongen.
Mange lo da jeg tippet at vi kom til Ä ta ti poeng pÄ de siste 16 kampene.
Jeg registerer at jeg har bommet pÄ et tips sÄ langt og det var i uavjort kampen mot Boro hvor jeg trodde pÄ seier,
sÄ med andre ord vil de siste 10 kampene gi oss seks poeng, hvilket betyr at vi ender pÄ 34 poeng...
Det blir nedrykk...
Man mÄ bare innse det fÞrst som sist, med tre poeng pÄ elleve kamper fortjener man pokker meg ikke Ä vÊre i Premier League.
Og med tanke pÄ at vi har gitt bort fem poeng til Derby kan det se ut som om de to scoringene de fikk mot oss er nok til Ä sende oss ned til Championship...!!!

Programmet fremmover ser ikke pent ut, men feks wigan har et like (kankje tĂžffere) programm.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kico01. Mars 2008, 23:39
Her er bunnlagene etter dagens runde:

Tottenham   27   49 - 45   32
Middlesbrough   28   25 - 42   29
Newcastle   28   30 - 53   28
Sunderland   28   26 - 46   27
Birmingham   28   31 - 41   26
Wigan   27   26 - 42   26
Bolton   27   27 - 39   25
Reading   28   32 - 55   25
Fulham   28   25 - 48   19
Derby   28   13 - 57   10

Med en skrekkelig mÄlforskjell (faktisk like ille som Reading) og kun tre poeng ned til nedrykkstreken er det bare Ä innse at vi ender pÄ 18. plass denne sesongen.
Mange lo da jeg tippet at vi kom til Ä ta ti poeng pÄ de siste 16 kampene.
Jeg registerer at jeg har bommet pÄ et tips sÄ langt og det var i uavjort kampen mot Boro hvor jeg trodde pÄ seier,
sÄ med andre ord vil de siste 10 kampene gi oss seks poeng, hvilket betyr at vi ender pÄ 34 poeng...
Det blir nedrykk...
Man mÄ bare innse det fÞrst som sist, med tre poeng pÄ elleve kamper fortjener man pokker meg ikke Ä vÊre i Premier League.
Og med tanke pÄ at vi har gitt bort fem poeng til Derby kan det se ut som om de to scoringene de fikk mot oss er nok til Ä sende oss ned til Championship...!!!
Jeg foreslÄr at du heller viser til de flotte tipsene dine nÄr sesongen er ferdig, sÄ fÄr vi se om orakelet brÄkebÞtta har rett.
Newcastle er et lag i voldsom motgang, og da gÄr som oftest marginene mot oss, noe som skjedde i dag, i en kamp vi fortjente Ä vinne.
Men Ä si at laget plukker 6 poeng pÄ de gjenvÊrende 10 har jeg vanskelig for Ä innse, selv om formen kanskje tilsier det.
Det hele sitter Ä hodet, og kampen i dag er jo et prakteksempel pÄ hva som kjennetegner et lag i motgang, men at motgangen fortsetter sÄ til de grader som du vil ha det til tviler jeg pÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: André S02. Mars 2008, 01:01
Det er vel ingen som lenger kan benekte at vi er i nedrykksgjÞrma, men selv om vi nÄ har 11 kamper pÄ rad uten seier, sÄ nekter jeg Ä tro at vi rykker ned. Det kan selvsagt skje, men jeg har troa pÄ at vi har et for godt lag til Ä rykke ned...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer02. Mars 2008, 03:50
Jeg fĂžler samme greia som da Glimt rykka ned. Nekta Ă„ tru det fĂžr det omtrent skjedde.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson02. Mars 2008, 03:59
Har aldri fÞlt meg trygg nÄr det er den er for "gode til og rykke ner" det gÄr i. Finnes tusen eksempler pÄ gode lag som har rykka ner. Som da mitt lag FKH rykka ner til 2 div med Grindheim Bertelsen og Larsen pÄ laget.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer02. Mars 2008, 04:01
Stemmer det. Blir omtrent vanskeligere nÄr ingen i utgangspunktet i sin villeste fantasti tror at du kan rykke ned. Falsk trygghetsfÞlelse eller hva faen det er. skummelt er det uansett.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz02. Mars 2008, 06:11
Uff.Det er rett Ä slett en mareritt situasjon vi har kommi oppi nÄ..selvom vi kunne ha vÊrt lengre nede men still..det er veldig ille.HÄper at vi for guds skyld greier Ä berge plassen!.Selvom faktumet er at vi kan rykke ned sÄ nekter jeg selv Ä tro at det virkerlig vill skje.Det er uvirkelig for meg pÄ mange mÄter :-\.


Jeg hÄper pÄ at en eller annen mÄte vi skal greie Ä fÄ henta noe poeng og nok av poeng til Ä berge plassen.Sammtidig sÄ fÄr man hÄpe pÄ at laga under oss taper nok ogsÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson02. Mars 2008, 07:14
PilÄ har jo bare peikt nedover. Hadde det ikkje vert for den gode starten sÄ hadde me allerede vert fortapt.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Toralw02. Mars 2008, 09:30
nÄ er vi sÄ godt som dÊr! fÄr hÄpe det snur snart sÄ vi slipper den kjipe speninga pÄ slutten av sesongen!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Bad Religion02. Mars 2008, 11:14
Har nokon oversikt over kva lag dei andre bunnlaga mĂžte framover? Ser at Bolton har Liverpool heime i dag, og der kan dei faktisk klare Ă„ ta poeng! Klarte no Ă„ slĂ„ ut Athletico Madrid ut av UEFA-cupen for nokre veke sidan, sĂ„ om dei tar poeng i dag hadde ikkje forundra meg asso.  :-X
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Anti-mackem02. Mars 2008, 21:11
Heldigvis ble det Liverpoo-seier i dag. Har prÞvd Ä se litt pÄ hvilke kamper de andre lagene har igjen:
Reading:
Man C. (H)
Liverpool (A)
Birmingham (H)
Blackburn (H)
Newcastle (A)
Fulham (H)
Arsenal (A)
Wigan (A)
Totteham (H)
Derby (A)

Bolton:
Wigan (A)
Man Utd. (A)
Man C. (H)
Arsenal (H)
A. Villa (A)
W. Ham (H)
Boro (A)
Tottenham (A)
sunderland (H)
Chelsea (A)

Birmingham
Pompey (A)
Newcastle (H)
Reading (A)
Man C. (H)
Wigan (A)
Everton (H)
A. Villa (A)
Liverpool (H)
Fulham (A)
Blackburn (H)

sunderland:
Everton (H)
Chelsea (H)
A. Villa (A)
W. Ham (H)
Fulham (A)
Man C. (H)
Newcastle (A)
Boro (H)
Bolton (A)
Arsenal (H)

Wigan:
Arsenal (H)
Bolton (H)
Blackburn (A)
Pompey (A)
Birmingham (H)
Chelsea (A)
Tottenham (H)
Reading (H)
A. Villa (A)
Man. Utd. (H)

Dette er de lagene som er under oss akkurat nÄ, med unntak av Fulham og Derby. Anser ikke de som noen reelle kanditater til Ä holde seg oppe for Þyeblikket.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kico02. Mars 2008, 22:11
Jeg synes det blir veldig vanskelig Ä trekke beslutninger om hvem som tar poeng i de ulike kampene. Det er klart at man kan mer eller mindre konkludere med at ingen av disse lagene fÄr med seg noe fra bortekamper mot topp 3 lagene, men annet enn det blir ren tipping.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Nikolaien03. Mars 2008, 09:19
Skal mykje til at bÄde Wigan og Birmingham tar 5 poeng. Bolton vil ligge rundt der, Sunderland tar maks 7, ein 3 poeng kan fort komme mot oss. SÄ vi rykker nokk ikkje ned, men det er definitift ikkje kjekt og sjÄ ein slik tabell
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AsbjĂžrn03. Mars 2008, 11:36
The Times tror vi rykker ned med 34 poeng. IsÄfall vil det vÊre tidenes prestasjon Ä rykke ned med et slikt lag.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind03. Mars 2008, 11:43
Jeg tror fortsatt ikke Birmingham, Wigan, Sunderland OG Bolton gÄr forbi oss. Dessuten vil vi dÄrligst komme pÄ 18.plass, noe som gir kvalik.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AsbjĂžrn03. Mars 2008, 11:49
Jeg tror fortsatt ikke Birmingham, Wigan, Sunderland OG Bolton gÄr forbi oss. Dessuten vil vi dÄrligst komme pÄ 18.plass, noe som gir kvalik.

KvALIK???????????
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: lgrinde03. Mars 2008, 12:31
Bolton ha eit knallhardt program, trur ikkje dei vinne mange.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: oyvind03. Mars 2008, 12:36
Wigan ser ut til Ă„ ha det antatt tĂžffeste programme igjen, tror de rykker ned med Fulham og Derby er jo "allerede" klar. .
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kico03. Mars 2008, 12:44
Jeg tror fortsatt ikke Birmingham, Wigan, Sunderland OG Bolton gÄr forbi oss. Dessuten vil vi dÄrligst komme pÄ 18.plass, noe som gir kvalik.
Kvalik? Tror du blander med tippeligaen nÄ
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind03. Mars 2008, 13:58
Jeg tror fortsatt ikke Birmingham, Wigan, Sunderland OG Bolton gÄr forbi oss. Dessuten vil vi dÄrligst komme pÄ 18.plass, noe som gir kvalik.
Kvalik? Tror du blander med tippeligaen nÄ

Selvsagt..  ;D ;)Men jeg tror ikke vi rykker ned, uansett.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Radar03. Mars 2008, 14:25
Mike Ashley kom til KK i baren etter kampen paa loerdag og spurte  om KK kunne garantere for at laget ikke rykket ned, hvorpaa vaar store KK svarte ; "Nei"
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal03. Mars 2008, 15:12
Å han skal vist ha nevnt 3 grunner til det..
1. Fikk ikke penger eller spillere inn i Januar.
2. Han tok over et lag uten selvtilitt..
3. Det tĂžffe kampprogrammet..

Jeg tror ikke vi rykker ned, men det blir pÄ hengende hÄret..
Vi trenger en skikkelig oppvask den kommende sommeren.. Blir spennende Ä se hvem Keegan kommer til Ä hente. For Keegan fortsetter helt til han selv trekker seg eller at Shearer stÄr pÄ dÞren Ä sier ja takk ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden03. Mars 2008, 15:38
Trur nok vi har en ny manager pÄ plass neste sesong om vi rykker ned. Som IKKJE er usannsynlig.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AsbjĂžrn03. Mars 2008, 16:18
Det som er skremmende er at alle managerene vi har ansatt de siste Ärene , bortsett fra KK, har gitt oss en managereffekt straks etter at de tok over laget.

Med den tolmodigheten supporterene og styret har tviler jeg pÄ at KK er manager nÄr kalenderen viser august 2009. KK vil nok sitte noe lenger enn Roeder, Souness og Big Sam pga navnet.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim03. Mars 2008, 16:55
Trur nok vi har en ny manager pÄ plass neste sesong om vi rykker ned. Som IKKJE er usannsynlig.
Jeg mÄ si jeg FRYKTER det samme.
Men hvis det skulle skje, hÄper jeg i det minste gutta pÄ toppen er mer lojale mot én type fotballfilosofi, og ikke ansetter en type som er STIKK motsatt av Keegan, som Shepherd garantert ville gjort.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lasse03. Mars 2008, 16:59
Aldri i livet om KK forlater oss om vi rykker ned. Det gjĂžr han bare ikke.

Hva gutta i styret kan finne pÄ er jo aldri godt Ä sei, men om de finner pÄ Ä sparke KK sÄ vet jeg ikke hva jeg gjÞr...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal03. Mars 2008, 19:12
Hva er best, en manager som leverer kortsiktig oppgang..De siste managerene vÄres..
Eller en Keegan, som ikke har levert gode resultater, men som vi snu skuta neste Är, Ä vil sitte trygt i Newcastle rollen.

Vi kan takke et jÊvla innkompetent styre, det gammle med FF Ä de siste managerene at vi ligger der vi ligger. Spillerene fÄr Ä ta pÄ seg endel av skylden her..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: oeyhope03. Mars 2008, 19:25
Hold motet oppe folkens!! Det blir alltid verre fĂžr det blir verre! Vi rykker alldri ned
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: oyvind03. Mars 2008, 19:34
Sparker de Keegan hvis de rykker ned er det noe alvorlig galt med Ashley. . . GÄr i sÄ fall virkelig ikke ann. . Hvem gidder i sÄ fall Ä ta over et Newcastle lag helt blottet for selvtillit og i tilegg championship lag.

Til Radar: Var du pÄ den puben da Keegan ble spurt om dette? Virker jo rart at de skal stÄ Ä prate om det forand sÄ mange folk . .
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Jarle03. Mars 2008, 20:21
Jeg vil dessverre si at nedrykk er en sannsynlighet.

Her er litt fakta:

- Vi har ti kamper igjen
- Seks av disse ti kampene er bortekamper
- Av bortekampene kan vi blant annet liste opp Liverpool, Tottenham, West Ham og Everton.
- Newcastle slipper inn tredje flest mÄl i ligaen, og tar hurtig innpÄ de to bak pÄ listen. Defensivt er man et sÊrdeles svakt lag, og det er for meg helt utenkelig Ä se at vi skal greie Ä tette igjen pÄ baner som Anfield, White Hart Line, Upton Park og Goodison Park.

The Times tipper Newcastle ender pÄ 34 poeng og nedrykk, med kun seier hjemme mot Reading som eneste seier resten av sesongen.

Med mindre det skjer en fundamental forandring i Newcastle - laget som kun har tatt 3 poeng pÄ like mange mÄneder - er det vanskelig Ä se hvordan vi i det i det hele tatt skal nÄ de 34 poengene.

Men som sagt tidligere: om ikke annet er det ihvertfall spenning! ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kico03. Mars 2008, 20:58
Men som sagt tidligere: om ikke annet er det ihvertfall spenning! ;)
Spenning ja..
Blir som Ä ha svulst pÄ hjernen. I bunn og grunn ganske spennende, men det ikke den type spenning man Þnsker seg.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd03. Mars 2008, 21:55
Tok denne tabell testen igjen ( http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_prem/predictor/default.stm ) og nÄ havnet vi pÄ 13 med 38 poeng. PrÞvde Ä vÊre ganske realistisk
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden03. Mars 2008, 23:48
Tok denne tabell testen igjen ( http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_prem/predictor/default.stm ) og nÄ havnet vi pÄ 13 med 38 poeng. PrÞvde Ä vÊre ganske realistisk

Kom pÄ 16. plass. Har likevel ein veldig veldig dÄrlig fÞlelse. Cluet er at vi mÄ komme over Bolton, som vi bÞr klare.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd04. Mars 2008, 00:15
Det som er en fordel er at det er sÄ mange lag innblandet i nedrykkstriden. Fulham er nok pÄ vei ned sammen med Derby og da stÄr det mellom Reading, Boro (har et vanskelig program fremover), Birmingham, Bolton, Sunderland, Wigan og oss. Jeg ser det som ganske snannsynelig at et av disse lagene plukker like mange eller fÊrre poeng som oss og flere av dem har ogsÄ et relativt hardt program og det er ogsÄ mange mÞter mellom bunnlagene. Personlig tror jeg altsÄ at vi holder oss, men de avhengere av at vi gjÞre jobben hjemme mot Fulham, Reading og Sunderland og unngÄr tap borte mot Birmingham.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer04. Mars 2008, 04:24
Vi har Fulham etter Anfield, om jeg ikke tar feil?
Vi trenger en seier. FÄr vi en seier fÄr vi igjen litt selvtillit. Vi har et lag kapabelt til Ä vinne noen bortekamper ogsÄ, faktisk, men vi trenger selvtillit. Den seieren mÄ komme mot Fulham.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz04. Mars 2008, 04:29
Ja enig der.en seier ville gjort utrolig boost for laget!.Men sÄ var det akuratt det Ä vinne da.Noe vi har slitt med sinnsykt idet siste.Selv kampa mot antatt dÄrligere motstand blir beinharde..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel04. Mars 2008, 07:34
Sat 8     15:00     A   Liverpool     PREM                           
Mon 17    20:00    A   Birmingham    PREM                       
Sat 22    15:00    H   Fulham    PREM                       
Sun 30    15:00    A   Tottenham    PREM
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind04. Mars 2008, 10:36
Sat 8     15:00     A   Liverpool     PREM                           
Mon 17    20:00    A   Birmingham    PREM                       
Sat 22    15:00    H   Fulham    PREM                       
Sun 30    15:00    A   Tottenham    PREM

Hvis vi bare kunne karre til oss 4/6 poeng i kampene mot Birmingham og Fulham, tror jeg det meste skal vÊre gjort. Jeg fÞler meg sikker pÄ at vi skal snappe poeng mot Reading og Sunderland.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Radar04. Mars 2008, 11:19

Til Radar: Var du pÄ den puben da Keegan ble spurt om dette? Virker jo rart at de skal stÄ Ä prate om det forand sÄ mange folk . .

Jeg var ikke der. Det sto i en av soendagsavisene jeg fant paa jobb i gaar. Kan gaa aa se om jeg finner det igjen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer04. Mars 2008, 12:44
Sto om det i The Times ihvertfall ja.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: SvampeBoB04. Mars 2008, 13:24
Om vi kan bli innblandet i nedrykksdrama, ja det tror jeg lett vi kan. Vil faktisk si at vi allerede er innblandet i nedrykksdrama.. tror ikke vi rykker ned, men det kan fort bli virkelighet.

SÄnn sett skal vi vÊre glad i spilte en bra kamp mot Blackburn, men fortsatt scoret vi ikke mÄl, og det er bekymringsfullt mener nÄ jeg, i tillegg er det vel bare to lag som har sluppet inn flere mÄl enn oss i hele premier league. SÄ i fare for Ä virke som en pessimist, sÄ vil jeg vel fort si at nedrykk ligger faretruende i bakhodet mitt.. Tenk den grusomme tanken om Sunderland holder seg og vi rykker ned, da forsvinner det mange gode spillere ut dÞra, og vi mÄ begynne Ä satse ungt igjen.

Fryktelig nervÞs, dor det er ikke mange kamper vi realistisk har mulighet pÄ tre poeng i de siste kampene :(
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Roblee04. Mars 2008, 13:49
Med et forsvar som er likt sleivdal il, sÄ er alt mulig. Det vil vÊre et spÞrsmÄl om vi klarer Ä forbedre det defansiv ut sesongen, hvis ikke skal vi ha ytterst flaks for Ä ikke rykke ned. Men det ser jo ikke lovende ut, Taylor gjÞr mye godt han, men han fÄr for lite hjelp fra sine medspillere. Cacapa har vÊrt en STOR skuffelse denne sesongen, han har rett og slett ikke klart tempoet i premier league.

Jeg synes det er veldig rart at vi ikke har spillt med Enrique nÄr han har vÊrt skaddefri.

Neste sesong sÄ ser jeg heller at vi bruker en del penger pÄ Ä ruste opp forsvaret, istede for Ä bruke mye penger pÄ en ny angriper. Vil helst gi Owen en ny sjanse for Ä vise hva han kan bidra med pÄ matta.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tim S04. Mars 2008, 14:03
Taylor har ikkje gjort mye bra bak i forsvaret i Är, er vel han som har mest tabber bak der og derfor er ansvarlig for mange av baklengsmÄlene vÄr. Mange av tabbene hans er jo reine Brambletakter deluxe. Resten av sesongen bÞr Faye og Cacapa spille midtforsvarere. De har ivertfall erfaring, blir ikkje sÄ fort varme i skallen og mister konsentrasjonen sÄ lett som Taylor har gjort mange ganger. Syns Taylor har fÄtt nok sjanser bak der nÄ.

Ser man pÄ tabellen og videre kamper kan nedrykk fort bli en realitet. Men ser man pÄ alt det positive i kampen mot Blackburn ser man endelig noge som ligner pÄ et lag. Vi kjÞrte totalt over Blackburn, men mangla mÄlene, noe som mÄ skyldes at vi ikkje lenger har ein notorisk mÄlscorer i laget lengre.

Eg har troen pÄ at Newcastle ikkje rykker ned, og tro mÄ man alltid ha, for ellers fins det ikkje hÄp :)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: torefl04. Mars 2008, 14:15
Angrep er det beste forsvar heter det visst nok. Synes ingen av vÄre spisser er spesielt gode til Ä nekte motsanderene Ä trille ballen opp mot en dyp midtbane. Det skjer gang pÄ gang at lag vi spiller mot enkelt og greit kan dytte ballen forbi et ledd. Det er bekymringsverdig hvor lett det er til tider. Og til syvende og sist er det vÄr forsvarsfirer som skal stoppe motstanderene og her har det vÊrt veldig slett innsats.
De to spissene jobber ikke sammen, midtbanen ser ut som en gjeng sauer, og forsvarsfireren vÄr ser ut som en lÞpsk hageslange med hÞyt vanntrykk.
NÄr vi har ballen er det ikke sÄ verst, men nÄr motstanderen har ballen sÄ gjÞr vi elemtÊre feil som desverre har straffet oss meget hardt i Ärets sesong. Jeg tror ikke vi rykker ned, men det er egentlig bare en magefÞlelse og jeg ser ikke noe klar grunn til at vi skal holde oss kontra de andre lagene vi kjemper mot i sumpen der nede.

Tro kan man gjÞre i kirken, men sÄ sies det jo ogsÄ at tro kan flytte fjell. La oss hÄpe pÄ det siste.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim04. Mars 2008, 18:16
SÄ straks David Rozenhal forlot oss, sÄ var han glemt, og da skal man hakke lÞs pÄ Steven Taylor, en 22 Är ung talentfull midtstopper som i det siste desverre har hatt en aldri sÄ liten formsvikt, noe som har sett ham gjÞre noen tabber han vanligvis ikke gjÞr. Men Ä si at alt han har bidratt med i Är er Bramble-tabber synes jeg er Ä ta litt vel hardt i. Ihvertfall i de kampene jeg har sett er det Rozenhal som har stÄtt for Bramble-tabbene, og sÄ definitivt ikke Taylor, som mange ganger mÄtte rydde opp etter sin tsjekkiske stoppermakker i de kampene de spilte sammen. Men hvorfor glemmer man sÄ fort? Hvorfor ignorere virkeligheten, bare for Ä fremstille Steven Taylor som historiens dÄrligste Newcastle-spiller?

Ingen er i tvil om at nedrykk kan bli en realitet. SpÞrsmÄlet er vel om man velger Ä frykte nedrykk, eller om man fokuserer pÄ Ä fÄ sesongen overstÄtt, uten Ä tenke tanken pÄ nedrykk.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: bjĂžrni05. Mars 2008, 22:52
Ingen er i tvil om at nedrykk kan bli en realitet. SpÞrsmÄlet er vel om man velger Ä frykte nedrykk, eller om man fokuserer pÄ Ä fÄ sesongen overstÄtt, uten Ä tenke tanken pÄ nedrykk.


Og HVORDAN styrer du hjernen din fra Ä tenke pÄ nedrykk da Jokke? Skulle gjerne visst det, for da skulle jeg prÞvd det trickset iallefall...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim06. Mars 2008, 17:36
Jeg har ikke sagt at jeg er den som ikke tenker tanken pÄ nedrykk overhodet. Men jeg prÞver, sÄ godt jeg kan, Ä ikke tenke pÄ det. Hvordan jeg gjÞr det? Ved Ä tenke pÄ alt annet enn Newcastle og Premier League. Ved Ä unngÄ Ä se engelske lag i CL, ved Ä prÞve Ä unngÄ sÄ mye engelsk fotball som overhodet mulig. Blant annet gjennom Ä fokusere pÄ mye norsk fotball, eller ikke tenke fotball i det hele.

Men hver gang jeg er inne pĂ„ dette forumet blir jeg jo minnet pĂ„ hvordan stĂ„a er, og hvor ĂŒberfantastisk det vil vĂŠre om vi skulle rykke ned. Med tanke pĂ„ hvor blĂ„ himmelen er og hvor grĂžnt gresset er i Championship, sĂ„ mĂ„ man kanskje begynne med en ny taktikk, Ă„ hĂ„pe at vi taper hver eneste kamp som gjenstĂ„r med stĂžrst mulig margin, slik at vi er sikret Ă„ rykke ned med smĂ„tt imponerende 28 poeng og negativ mĂ„lforskjell.

Det er ikke enkelt Ä vri seg unna skrekktankene, og det er liten tvil om at situasjonen plager meg. OgsÄ nÄr jeg tror jeg ikke tenker pÄ det. Men i stedet for Ä grave seg ned i alle de negative tankene, sÄ prÞver jeg Ä vri tankene over pÄ andre ting, og prÞve Ä leve som normalt. Gjennom Ä gjÞre det vil jeg heller ikke vÊre det minste redd for Ä bÊre Newcastle-drakten med stolthet pÄ puben pÄ lÞrdag, selv blant mylderet av scouserpakk.

Da vi tapte for Arsenal i FA-cupen kunne jeg glede meg over at Liverpool holdt pÄ Ä drite seg loddrett ut mot et lag som selv Tufte IL skulle hatt en brukbar sjans mot. Det fins alltids noen som har det verre enn en selv. Ihvertfall stort sett.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lasse07. Mars 2008, 21:09
Hva er egentlig best? Det er meget mulig at det blir flere sesonger pÄ rad med rÊvspilling og "nedrykksdrama" fra vÄr side om vi klarer Ä berge plassen i PL. PÄ den andre siden kan vi rykke ned, for Ä faktisk fÞle pÄ at vi vinner kamper og et kjapt opprykk igjen, noe klubben ikke har gjort pÄ evigheter, for sÄ Ä fÄ en "fresh start" i PL.

Det er stygt Ă„ si det, men det er mulig at nedrykk ville gjort klubben godt i det lange lĂžp.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: bjĂžrni07. Mars 2008, 21:36
Lasse: du har rett i en ting her i livet: DET ER STYGT Å SI at et nedrykk hadde gjort oss godt. Pþlsevev.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson08. Mars 2008, 00:52
http://www.sportingo.com/Football/a7290_Why-Arsenal-should-Newcastle-be-bottom

Me har brukt 5 mest penger dei 5 siste Ära og kan rykke ned. Er vel ingen tvil om at penger ikkje er alt. Arsenl bruker nesten ingen penger men leder alikevel PL. LagÄnd!!!!! Ein kan ikkje setta ein pris pÄ slikt. Hadde det gÄtt an burde Newcastle innvestert ein milliard!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal08. Mars 2008, 09:58
Ja, kansje vi har brukt 5 mest penger. Men hva faen er det vi har skaffet oss. Hva er Det egentelig managerene vÄres har kjÞpt.
Er det penger som er det viktigeste her i verden, nei mener jeg. Det er manageren som skal utvikle spillerene Ä fÄ spillerene gode.
DET ER HER VI HAR BOMMET TOTALT.
Halleluja for hvordan Arsenal har gjort dette, se Ä lÊr. Vi har iallefall masse Ä lÊre pÄ alle omrÄder fra dem, Ä andre.

Det som trengs er managere som vet hva som skal til for Ä nÄ toppen. Det har vi i Keegan Ä det hadde vi i Robson. Men alle husker hvordan det gikk med Robson..
Newcastle minner meg faktisk utrolig mye om Start, spiller meget bra i den 1 omgangen. SĂ„ kollapser de fullstendig. DÅRLIG TRENT, Ă„ mangler selvtilitt.
Keegan har nĂ„ jobbet med dette, vi ser stadig forbedringer, heldigvis. 
Jeg er enig i alle, Ă„ sa det tidligst for 10 sider eller noe tilbake. JA; vi er innblandet i nedrykkstriden. Men nei, jeg tror ikke vi rykker ned. Det grunnet de forbedringene jeg ser fra kamp til kamp.
Vi har et vanskelig kampprogram igjen, men tror vi for uttelling i de kampene vi har hjemme mot vĂ„re bunnkollegaer. Å vi klarer faktisk ta et par poeng i de siste bortekampene..

Uansett om vi skulle rykke ned. JEG VI ALLTID ELSKE NEWCASTLE, DET ER I HJERTET Å I BLODET DET 8)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav08. Mars 2008, 18:24
For meg vil alltid Sir Bobby Robson vÊre stÞrre enn Keegan, men det var fordi jeg fÞrst ble ihugga supporter nÄr han var manager.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Mariusen08. Mars 2008, 19:56
Klarer vi Ä ta 6-9 poeng til, tipper jeg vi holder oss, da jeg ser at det som oftest er 34 poeng som er poengsummen nr. 18 i PL har. Tror og hÄper vi greier det!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman09. Mars 2008, 09:57
Klarer vi Ä ta 6-9 poeng til, tipper jeg vi holder oss, da jeg ser at det som oftest er 34 poeng som er poengsummen nr. 18 i PL har. Tror og hÄper vi greier det!

Det kommer kamper hvor vi SKAL ta tre poeng nÄ og disse kampene blir nÞkkelen til forlenget Premier League kontrakt. SelvfÞlgelig er vi langt nede (igjen) nÄ etter Liverpool kampen, men Ärets sesong var i realiteten allerede Þdelagt mens Big Sam fortsatt holdt pÄ sÄ hvem hadde vel forventet sÄ mye mer mot Liverpool igÄr?

Det kommer kamper der vi skal ta de nÞdvendige poengene til Ä overleve, men det eneste jeg er sikker pÄ nÄr det gjelder Newcaslte er at man kan ikke vÊre sikker pÄ noe. I det lange lÞp er jeg heller ikke sikker pÄ hva som ganger klubben mest, ett Är i Championship eller at vi overlever i Premier League?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind09. Mars 2008, 11:57
I det lange lÞp er jeg heller ikke sikker pÄ hva som ganger klubben mest, ett Är i Championship eller at vi overlever i Premier League?

Det kan jeg fortelle deg med en gang. Det som gagner klubben mest, er ALLTID Ă„ vĂŠre i Premier League.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: torefl09. Mars 2008, 11:57
Vi rykker ned nÄ. Ganske sikker pÄ at vi taper mot Birmingham i neste kamp og da stÄr det virkelig dÄrlig til. Og jeg har svÊrt liten tro pÄ at om vi holder oss at alt skal bli sÄ mye bedre neste sesong. Keegan har ikke vunnet en eneste kamp denne sesongen, sÄ jeg er forberedt pÄ en plass midt pÄ tabellen til neste sesong, plassen der vi nok desverre hÞrer hjemme.

Men uansett. sÄ vil jeg alltid stÞtte laget. Det er alltids noen som har det verre.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Roblee09. Mars 2008, 12:00
Hvis du tror at nedrykk kan vÊre noe positivt, sÄ mÄ du vÊre stein hakke tullete. Bare tenk pÄ spillerflukten fra klubben, Martins kommer til Ä dra, Taylor kommer til Ä dra, Owen kommer til Ä dra, N'zogbia kommer til Ä dra. Og for ikke Ä snakke om hvor mye penger klubben kommer til Ä tape pÄ Ä spille i Championship.

Nei tror ikke vi rykker ned i Är, men skal aldri si aldri. FÄr bare hÄpe at vi kommer oss helberget igjennom, slik at KK fÄr begynnt oppryddningen til neste sesong.

:.........::::::::
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: RHCP1409. Mars 2008, 13:34
Eg trur ikkje vi rykker ned og her er grunnen: (i parantes stÄr kor kampen spilles og mest sannsynlig poengsum)

Newcastle: Birmingham (B-0), Fulham (H-3), Tottenham (B-0), Reading (H-1), Portsmouth (B-1), Sunderland (H-1), West H (B-1), Chelsea (H-0), Everton (B-1)
som gir 8 poeng + 28 blir det 36.

Middlesb.: Arsenal (B-0), Derby (H-3), Chelsea (B-0), Man Utd (H-1), Tottenham (B-0), Bolton (H-3), Sunderland (B-1), Portsmouth (H-1), Man City (H-1)
som gir 10 poeng + 29 blir 39.

Wigan: Arsenal(H-0), Bolton (H-1), Blackburn (B-1), Portsmouth (H-0), Birmingham (H-1), Chelsea (B-0), Tottenham (H-1), Reading (H-1), A Villa (B-0), Man Utd (H-0)
som gir 5 poeng + 27 blir 32

Sunderland: Everton (H-1), Chelsea (H-0), A Villa (B-0), West H (H-1), Fulham (B-0), Man City (H-1), Newcastle (B-1), Middlesb. (H-1), Bolton (B-0), Arsenal (H-0)
som gir 5 poeng + 27 blir 32

Birmingham: Newcastle (H-3), Reading (B-1), Man City (H-3), Wigan (B-1), Everton (H-1), A villa (B-0), Liverpool (H-0), Fulham (B-1), Blackburn (H-0)
som gir 10 poeng + 26 blir 36

Bolton: Man Utd (B-0), Wigan (B-1), Man City (H-1), Arsenal (H-0), A Villa (B-0), West H (H-1), Middlesb.(B-0), Tottenham (B-0), Sunderland (H-3), Chelsea (B-0)
som gir 6 poeng + 25 blir 31

Rerading: Liverpool (B-0), Birmingham (H-1), Blackburn (H-1), Newcastle (B-1), Fulham (H-3), Arsenal (B-0), Wigan (B-1), Tottenham (H-1), Derby (B-3)
som gir 11 poeng + 25 blir 36

Det blir sjÞlvsagt ikkje slik men resultatene her er i vertfall ikkje fordel Newcastle pÄ noen mÄte. Eg trur at det blir Fulhma, Derby og enten Bolton, Sunderland elelr Wigan som rykker ned. Heteste tips er Bolton som kanskej har det vanskligste kampprogrammet.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman09. Mars 2008, 15:22
Hvis du tror at nedrykk kan vÊre noe positivt, sÄ mÄ du vÊre stein hakke tullete. Bare tenk pÄ spillerflukten fra klubben, Martins kommer til Ä dra, Taylor kommer til Ä dra, Owen kommer til Ä dra, N'zogbia kommer til Ä dra. Og for ikke Ä snakke om hvor mye penger klubben kommer til Ä tape pÄ Ä spille i Championship.

Nei tror ikke vi rykker ned i Är, men skal aldri si aldri. FÄr bare hÄpe at vi kommer oss helberget igjennom, slik at KK fÄr begynnt oppryddningen til neste sesong.

:.........::::::::

Det er det delte meninger om :)

Nei, for Ă„ forklare det litt nĂŠrmere. SELVFØLGELIG skjĂžnner jeg at det er mer gunstig for Newcastle Ă„ holde seg i Premier League. Men i dette tilfellet kunne det kanskje vĂŠre mulig Ă„ hente noe posetivt ut av en sesong i Championship. Ut ifra det vi har sett over lengre tid mĂ„ det vĂŠre lov Ă„ stille spĂžrsmĂ„lstegn ved flere av spillerne i klubben. Det gĂ„r rykter, bare rykter vel og merke, om de som nĂŠrmest konstant sutrer og er misfornĂžyd, og dermed skaper uro i klubben. I tillegg har vi ogsĂ„ spillere som man kan lure pĂ„ om de i det hele tatt egentlig vil spille for denne klubben, eller som til syvende og sist "bare kom hit av andre grunner". Det er vel litt Ă„penbart hvem jeg sikter til og kroppssprĂ„ket til vedkommende legger ikke akkurat noen demper pĂ„ den tvilen for min del. Samtidig har vi endel spillere som faktisk virkelig VIL spille og blĂž for Newcastle United. Jeg tror kanskje at noen av disse kunne vĂŠrt tilbĂžyelige til Ă„ tatt en sesong i Championship og spilt laget sitt opp igjen. Juventus beholdt spillere som 'Gigi' Buffon, Del Piero og Nedved (med flere) og tok steget rett opp i Serie A igjen. Kanskje kunne noe lignende gitt Newcastle en "ny start", man MÅTTE ta det onde ved roten fordi noe annet ikke var et alternativ. Eksempelvis burde Taylor, som du tror kommer til Ă„ dra hvis vi ryker ned, vĂŠre villig til Ă„ ta en sesong i Championship for Ă„ spille opp igjen klubben han elsker, HVIS han er sĂ„ Geordie og Newcastle fan pĂ„ sin hals som det han sier.

Til slutt: jeg skjÞnner jo at det beste vil vÊre Ä holde seg oppe, MEN det betyr ikke at vi ikke kunne fÄtt noe posetivt ut av en sesong i Championship.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Roblee09. Mars 2008, 16:24
Hvis du tror at nedrykk kan vÊre noe positivt, sÄ mÄ du vÊre stein hakke tullete. Bare tenk pÄ spillerflukten fra klubben, Martins kommer til Ä dra, Taylor kommer til Ä dra, Owen kommer til Ä dra, N'zogbia kommer til Ä dra. Og for ikke Ä snakke om hvor mye penger klubben kommer til Ä tape pÄ Ä spille i Championship.

Nei tror ikke vi rykker ned i Är, men skal aldri si aldri. FÄr bare hÄpe at vi kommer oss helberget igjennom, slik at KK fÄr begynnt oppryddningen til neste sesong.

:.........::::::::

Det er det delte meninger om :)

Nei, for Ă„ forklare det litt nĂŠrmere. SELVFØLGELIG skjĂžnner jeg at det er mer gunstig for Newcastle Ă„ holde seg i Premier League. Men i dette tilfellet kunne det kanskje vĂŠre mulig Ă„ hente noe posetivt ut av en sesong i Championship. Ut ifra det vi har sett over lengre tid mĂ„ det vĂŠre lov Ă„ stille spĂžrsmĂ„lstegn ved flere av spillerne i klubben. Det gĂ„r rykter, bare rykter vel og merke, om de som nĂŠrmest konstant sutrer og er misfornĂžyd, og dermed skaper uro i klubben. I tillegg har vi ogsĂ„ spillere som man kan lure pĂ„ om de i det hele tatt egentlig vil spille for denne klubben, eller som til syvende og sist "bare kom hit av andre grunner". Det er vel litt Ă„penbart hvem jeg sikter til og kroppssprĂ„ket til vedkommende legger ikke akkurat noen demper pĂ„ den tvilen for min del. Samtidig har vi endel spillere som faktisk virkelig VIL spille og blĂž for Newcastle United. Jeg tror kanskje at noen av disse kunne vĂŠrt tilbĂžyelige til Ă„ tatt en sesong i Championship og spilt laget sitt opp igjen. Juventus beholdt spillere som 'Gigi' Buffon, Del Piero og Nedved (med flere) og tok steget rett opp i Serie A igjen. Kanskje kunne noe lignende gitt Newcastle en "ny start", man MÅTTE ta det onde ved roten fordi noe annet ikke var et alternativ. Eksempelvis burde Taylor, som du tror kommer til Ă„ dra hvis vi ryker ned, vĂŠre villig til Ă„ ta en sesong i Championship for Ă„ spille opp igjen klubben han elsker, HVIS han er sĂ„ Geordie og Newcastle fan pĂ„ sin hals som det han sier.

Til slutt: jeg skjÞnner jo at det beste vil vÊre Ä holde seg oppe, MEN det betyr ikke at vi ikke kunne fÄtt noe posetivt ut av en sesong i Championship.

SkjÞnner hvordan du tenker, men faren ved nedrykk er jo at det kan fÄ en motsatt effekkt og at vi blir liggende i championship i flere Är framover. Da er Newcastle nÞdt til Ä senke budsjettet, og da blir det kanskje vanskelig Ä komme seg opp til pl igjen. Nei satser heller pÄ at vi klarer oss denne sesongen, sÄ fÄr Keegan lov til Ä bruke penger pÄ nye spillere og forhÄpentligvis kaste et par stykker ut.

Ser at du snakker om at enkelte spillere ikke blÞr for drakta, den ser jeg. F.eks N'zogbia har denne sesongen oppfÞrt seg som en sutreunge. Hvis Keegan fÄr sÄ mye penger som Ashley har lovet han, sÄ skal vi ikke se bortfra at vi kan lokke et par profiler til klubben fÞr neste sesong.

Men nÄ gjelder det Ä tenke positivt og se fram mot de siste avgjÞrene kampene, sÄ fÄr vi hÄpe at keegan tar de spillerne som ikke yter maks i nakkeskinnet og gir de et par gloser.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: RHCP1409. Mars 2008, 16:40
Det som trygger Newcastle er at dei uansett vil ha inntekter i form av billettinntekter. Dersom det skulle bli nedrykk trur eg dei hadde vore tilbake i PL etter maks to Är. Dei har ein solid fansskare som stÄr bak klubben uansett korleis det gÄr. Og der er det penger. Eit lag som Bolton eller Middleborough vil slite om dei rykker ned. Ikkje Newcastle!

Det som er faren er at nÄr dei har vore nede i Championship vil det vÊre vanskeligere Ä komme tilbake til toppen av PL enn om dei holder seg oppe i Är. SÄ dermed ser eg egentli ingen positive ting med Ä havne i Wankership. Spillere som sutrer kan bli solgt.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman09. Mars 2008, 17:04
SkjÞnner hvordan du tenker, men faren ved nedrykk er jo at det kan fÄ en motsatt effekkt og at vi blir liggende i championship i flere Är framover. Da er Newcastle nÞdt til Ä senke budsjettet, og da blir det kanskje vanskelig Ä komme seg opp til pl igjen. Nei satser heller pÄ at vi klarer oss denne sesongen, sÄ fÄr Keegan lov til Ä bruke penger pÄ nye spillere og forhÄpentligvis kaste et par stykker ut.

Ser at du snakker om at enkelte spillere ikke blÞr for drakta, den ser jeg. F.eks N'zogbia har denne sesongen oppfÞrt seg som en sutreunge. Hvis Keegan fÄr sÄ mye penger som Ashley har lovet han, sÄ skal vi ikke se bortfra at vi kan lokke et par profiler til klubben fÞr neste sesong.

Men nÄ gjelder det Ä tenke positivt og se fram mot de siste avgjÞrene kampene, sÄ fÄr vi hÄpe at keegan tar de spillerne som ikke yter maks i nakkeskinnet og gir de et par gloser.

SelvfÞlgelig skal vi satse pÄ Ä klare oss, men dersom vi skulle rykke ned sÄ kunne det fÞrt noe posetivt med seg, forbeholdt at det hadde vÊrt snakk om kun en sesong. Men som du pÄpeker, daukjÞtt og spillere som egentlig ikke vil spille for klubben mÄ vi klare Ä kvitte oss med uten at de Þnsker seg vekk fordi klubben rykker ned.

N'Zogbia er en av flere. Men han er samtidig et tvilstilfelle for min del. Spesielt fordi jeg er en stor fan av gutten og Þnsker Ä se han blomstre pÄ Tyneside i mange Är fremover. Men ogsÄ fordi han allerede er utrolig god pÄ sitt beste, og tar jeg ikke helt feil sÄ har han vel signert en ny langtidskontrakt denne sesongen? Det virker jo unektelig litt rart hvis han faktisk Þnsker seg vekk. Men nÄ er jo uansett ikke dette "Charles N'Zogbia trÄden".
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AsbjĂžrn09. Mars 2008, 18:56
Der tar Wigan poeng mot Arsenal. Vi hadde pr dags dato tapt med minst 4 mÄl.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: RHCP1409. Mars 2008, 19:56
...men om du sÄg kampen sÄ var banen hÄribel og Arsenal uheldig som ikkje fikk inn ein scoring pÄ slutten. Arsenal var ogsÄ langt under pari..sÄ trur ikkje vi hadde tapt med fire mot Arsenal idag nei.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel09. Mars 2008, 19:58
Det er vel i grunn samme faen hva vi tror eller ikke. Fakta er at Wigan tok et poeng.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Vegard09. Mars 2008, 20:00
alle positive sider ved Ä rykke ned til championship vil bli overskygget av det enorme Þkomiske tapet det ville vÊrt.. sÄ nedrykk mÄ for all del styres unna!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: André S09. Mars 2008, 20:43
Det finnes ingen positive sider med Ä rykke ned. Utenom at vi fÄr 46 kamper og glede oss over i stedet for 38, og at vi muligens vinner litt flere kamper...

West Ham berga seg pÄ mirakulÞst vis i fjor, og du kan jo se hvordan det gÄr med de i Är. Bedre enn med oss i allefall...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AsbjĂžrn09. Mars 2008, 21:03
alle positive sider ved Ä rykke ned til championship vil bli overskygget av det enorme Þkomiske tapet det ville vÊrt.. sÄ nedrykk mÄ for all del styres unna!

Folk som mener at det finnes positive sider ved Ă„ rykke ned trenger seriĂžst en grundig hjernesjekk.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: André S09. Mars 2008, 21:05
alle positive sider ved Ä rykke ned til championship vil bli overskygget av det enorme Þkomiske tapet det ville vÊrt.. sÄ nedrykk mÄ for all del styres unna!

Folk som mener at det finnes positive sider ved Ă„ rykke ned trenger seriĂžst en grundig hjernesjekk.

Enig. Kan ikke huske et lag som har hatt godt av Ä rykke ned. Kanskje det er det beste for lag som Derby og Sunderland som ender pÄ 12 poeng, men for et lag av Newcastles kaliber kommer det ikke noe godt ut av det...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir09. Mars 2008, 22:10
Det eneste positivet jeg kan se med Ä rykke ned mÄ vÊre Ä rykke ned mÄ vÊre at klubben i helhet fÄr en skikkelig kalddusj. Men har de ikke fÄtt det allerede skjÞnner jeg ingenting. Alle har innsett realitetene nÄ og vil skjerpe seg like mye om det blir PL eller Championship til neste Är. Jeg ville i alle fall blitt utrolig lei meg om vi rykket ned.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tommy Sten09. Mars 2008, 22:12
NÄr jeg ser pÄ de kampene vi har igjen, sÄ tror jeg vi skal klare oss. Chelsea og Tottenham blir tÞft, Portsmouth ogsÄ (selv om det hadde vÊrt deilig med hevn for 1-4 tapet)..Jeg tror absolutt vi klarer dette, men sÄ er jeg positiv av natur og da (selv om det kanskje virker stikk motsatt nÄr man ser pÄ en del av det jeg skriver, hehe)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel09. Mars 2008, 23:36
Ingen hyggelig lesning:

http://www.premierleague.com/page/FormGuide/0,,12306,00.html (http://www.premierleague.com/page/FormGuide/0,,12306,00.html)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Anders09. Mars 2008, 23:58
Meget urovekkende at Boro, Mackems og Wigan ligger sÄpass hÞyt oppe :-\
Sunderland hadde fÞr i dag 4 hjemmeseire pÄ rad.
Har vi i det hele tatt hatt 4 kamper uten tap?
Boro har et poeng mer borte enn hjemme siste 6.
Her er det faktisk mye som forstyrrer nattesĂžvnen min. Blandt annet at Fulham og Derby har bedre form enn oss for Ăžyeblikket :(
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: klemet10. Mars 2008, 00:24
.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Anders10. Mars 2008, 00:30
Hmm. Ja det er faktisk det.
Ser man bort fra kampen mot Stoke, er det den siste kampen vi har vunnet. (vet du skrev PL)
SÄ her mÄ det gjÞres noe.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: klemet10. Mars 2008, 00:37
.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: André S10. Mars 2008, 02:04
En positiv ting er jo at til vanlig pĂ„ denne tiden av Ă„ret er vi utslĂ„tt av alle cuper og ligger og kaver pĂ„ en 10ende plass. Ikke noe sĂŠrlig spennende hvor vi havner. I Ă„r blir jo alle de resterende kampene som en cupfinale  ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz10. Mars 2008, 07:55
stemme det virkelig at siste pl kamp nufc vant va

 LĂžr     
15.12 B Fulham    0 - 1 joey Barton str. 90  ? :o


Skremmende at det er sÄ lenge siden vi har vinni.Har vi ever vÊrt bori enn vÊrre sessong enn denna?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir10. Mars 2008, 11:34
En positiv ting er jo at til vanlig pĂ„ denne tiden av Ă„ret er vi utslĂ„tt av alle cuper og ligger og kaver pĂ„ en 10ende plass. Ikke noe sĂŠrlig spennende hvor vi havner. I Ă„r blir jo alle de resterende kampene som en cupfinale  ;)

Ja dette mĂ„ vel kunne regnes som utelukkende positivt  :P
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden10. Mars 2008, 11:39
Hehe :) Eg e ihvertfall klar for ein skikkelig opptur etter denne sesongen. Det Ăždelegge dagane dette her.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Nikolaien10. Mars 2008, 11:55
stemme det virkelig at siste pl kamp nufc vant va

 LĂžr     
15.12 B Fulham    0 - 1 joey Barton str. 90  ? :o

Kanskje eg mÄ reise tilbake sidan eg var der sist Newcastle vant ein kamp :P
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: lgrinde10. Mars 2008, 15:41
En positiv ting er jo at til vanlig pĂ„ denne tiden av Ă„ret er vi utslĂ„tt av alle cuper og ligger og kaver pĂ„ en 10ende plass. Ikke noe sĂŠrlig spennende hvor vi havner. I Ă„r blir jo alle de resterende kampene som en cupfinale  ;)

Noke som ikkje er so lovande dÄ vi alltid tape nÄr det verkleg gjeld, div to fa cup finala pÄ rad og seriemeisterskapet under KK. ::)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Ginola10. Mars 2008, 18:19
Enig i det. Vi har en elendig ŽŽbest nÄr det gjelderŽŽ statistikk!
Jeg mener fansen har litt av skylden for den dÄrlige innsatsen i Är, for Ä vÊre helt Êrlig.

Er det noen  som skjĂžnner hvorfor jeg sier det?

uansett sÄ tror jeg vi har den beste stallen av alle nedrykkskandidatene og er det noen av lagene som da har best grunnlag til Ä overleve, sÄ er det oss!

Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim10. Mars 2008, 20:33
stemme det virkelig at siste pl kamp nufc vant va

 LĂžr     
15.12 B Fulham    0 - 1 joey Barton str. 90  ? :o


Skremmende at det er sÄ lenge siden vi har vinni.Har vi ever vÊrt bori enn vÊrre sessong enn denna?
Vel, hva med sesongen 1991/92, da Ossie Ardiles var i ferd med Ä fÞre laget ned til davÊrende 3. divisjon (som i dag ville tilsvart League 1), fÞr Keegan med nÞd og neppe fikk reddet oss fra nedrykk i sesongens aller siste kamp, sÄvidt jeg husker. Sikkert svÊrt fÄ pÄ dette forumet som var supportere den gang, men tror ikke den sesongen var stort bedre enn Ärets sesong.

Og vi har rykket ned fra toppdivisjonen tidligere ogsÄ. SÄ det er ikke fÞrste gang i historien vi stÄr i fare for Ä rykke ned.

Tidligere i denne trĂ„den drar Chickenman sammenligninger med Juventus, som beholdt mange av sine toppspillere da de ble degradert. Men de ble altsĂ„ degradert av fotballforbundet, som fĂžlge av uĂŠrlig spill. De rykket ikke ned som en fĂžlge av elendige sportslige resultater. Hvem vil spille for et lag som ikke greier Ă„ vinne fotballkamper? Alle har lyst til Ă„ spille for et storlag som Juventus, selv om de ble degradert og mĂ„tte spille i Serie B. De vant jo tross alt det de kunne vinne. Å gĂ„ fra Ă„ vinne Serie A Ă„ret fĂžr, for sĂ„ Ă„ mĂ„tte spille i Serie B sesongen etterpĂ„, er noe annet enn dĂ„rlige resultater som bare har blitt enda dĂ„rligere gjennom flere sesonger. Hvor lenge gidder de beste spillerne Ă„ sitte Ă„ se pĂ„ det? Lysten til Ă„ spille for det laget i Championship blir neppe sĂŠrlig mye stĂžrre etterhvert som vi synker lenger og lenger til bunns. Det er bare ett lag som ikke kan ta oss igjen, og de har allerede tatt 4 av 6 mulige poeng mot oss.

Hvordan kan det gjÞre sitt til at et nedrykk blir positivt? Hva gjÞr oss sÄ sikker pÄ at det bare blir med den ene sesongen i CCC?

Et veldig godt poeng som ble brukt for Ä argumentere mot Chicken, var at det blir mye vanskeligere Ä igjen nÄ toppen av PL, hvis vi rykker ned. Avstanden blir mindre hvis vi IKKE rykker ned. Det kan da umulig vÊre negativt? Det kan da umulig gjÞre et nedrykk til noe positivt?

Et nedrykk vil, slik situasjonen er nÄ, vÊre katastrofe for Newcastle United Football Club. Det er stor sannsynlighet for at vi blir fullstendig ribbet for alt kjÞtt og flesk. Det kan faktisk gÄ sÄ langt at skjellettet til klubben blir delvis Þdelagt av et nedrykk. Ingen vil noensinne ta fra oss fansen, men fansen alene er ikke nok til Ä redde denne fantastiske fotballklubben fra evig fortapelse. Nei, jeg sier ikke at klubben vil vÊre historie om vi rykker ned nÄ, men det kan vÊre en konsekvens pÄ lang sikt, dersom et nedrykk skulle bli sÄ ille som jeg frykter.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AsbjĂžrn10. Mars 2008, 21:37
Skremmende lesning:

Saturday’s defeat, and the fact that Reading beat Manchester City and Wigan Athletic picked up a home point on their dodgy pitch against Arsenal yesterday, saw United drop two places to 15th in the Premier League – their lowest placing of the season.

And even if they avoid the drop United are on course for their worst ever season in the Premier League, which at the moment was in 2004-5 when Graeme Souness’ team could only finish 14th with 44 points.

But United are 10 points worse off today than they were after 29 games in that season.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lasse11. Mars 2008, 09:42

Vel, hva med sesongen 1991/92, da Ossie Ardiles var i ferd med Ä fÞre laget ned til davÊrende 3. divisjon (som i dag ville tilsvart League 1), fÞr Keegan med nÞd og neppe fikk reddet oss fra nedrykk i sesongens aller siste kamp, sÄvidt jeg husker. Sikkert svÊrt fÄ pÄ dette forumet som var supportere den gang, men tror ikke den sesongen var stort bedre enn Ärets sesong.

Og vi har rykket ned fra toppdivisjonen tidligere ogsÄ. SÄ det er ikke fÞrste gang i historien vi stÄr i fare for Ä rykke ned.

Tidligere i denne trĂ„den drar Chickenman sammenligninger med Juventus, som beholdt mange av sine toppspillere da de ble degradert. Men de ble altsĂ„ degradert av fotballforbundet, som fĂžlge av uĂŠrlig spill. De rykket ikke ned som en fĂžlge av elendige sportslige resultater. Hvem vil spille for et lag som ikke greier Ă„ vinne fotballkamper? Alle har lyst til Ă„ spille for et storlag som Juventus, selv om de ble degradert og mĂ„tte spille i Serie B. De vant jo tross alt det de kunne vinne. Å gĂ„ fra Ă„ vinne Serie A Ă„ret fĂžr, for sĂ„ Ă„ mĂ„tte spille i Serie B sesongen etterpĂ„, er noe annet enn dĂ„rlige resultater som bare har blitt enda dĂ„rligere gjennom flere sesonger. Hvor lenge gidder de beste spillerne Ă„ sitte Ă„ se pĂ„ det? Lysten til Ă„ spille for det laget i Championship blir neppe sĂŠrlig mye stĂžrre etterhvert som vi synker lenger og lenger til bunns. Det er bare ett lag som ikke kan ta oss igjen, og de har allerede tatt 4 av 6 mulige poeng mot oss.

Hvordan kan det gjÞre sitt til at et nedrykk blir positivt? Hva gjÞr oss sÄ sikker pÄ at det bare blir med den ene sesongen i CCC?

Et veldig godt poeng som ble brukt for Ä argumentere mot Chicken, var at det blir mye vanskeligere Ä igjen nÄ toppen av PL, hvis vi rykker ned. Avstanden blir mindre hvis vi IKKE rykker ned. Det kan da umulig vÊre negativt? Det kan da umulig gjÞre et nedrykk til noe positivt?

Et nedrykk vil, slik situasjonen er nÄ, vÊre katastrofe for Newcastle United Football Club. Det er stor sannsynlighet for at vi blir fullstendig ribbet for alt kjÞtt og flesk. Det kan faktisk gÄ sÄ langt at skjellettet til klubben blir delvis Þdelagt av et nedrykk. Ingen vil noensinne ta fra oss fansen, men fansen alene er ikke nok til Ä redde denne fantastiske fotballklubben fra evig fortapelse. Nei, jeg sier ikke at klubben vil vÊre historie om vi rykker ned nÄ, men det kan vÊre en konsekvens pÄ lang sikt, dersom et nedrykk skulle bli sÄ ille som jeg frykter.

Jeg mener det kan gjÞre klubben godt fordi da kan det faktisk vÊre at det blir oppgjÞr innad i klubben. Vi fÄr ut alt rusket som stikker kjepper i hjulene pÄ oss. Det jeg frykter mest av alt er jo selvsagt at vi skal bli det nye Leeds. Men det jeg ogsÄ frykter skal skje er at vi berger plassen i Är, og sÄ sier klubben "pfjo, close call" i stedet for Ä ta en SKIKKELIG oppvask. For DA er vi inne i en ond sirkel.

Noe MÅ gjĂžres med denne klubben. Det hjelper ikke om vi berger plassen i Ă„r for sĂ„ Ă„ ikke forandre stort. For at klubben skal innse hvor alvorlig dette er, og for at de skal innse hva som mĂ„ gjĂžres tror jeg de mĂ„ fĂ„ en skikkelig pĂ„ trynet, som eksempelvis nedrykk. Og ikke tro at jeg VIL at klubben skal rykke ned fordi jeg vil dem vondt. Det er det ingen som Ăžnsker. Alle Ăžnsker det beste for klubben, og jeg er stygt redd for at det er et Ă„r i Championship.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal11. Mars 2008, 15:42
Uanstt hvordan man vrir Ä vrenger pÄ dette. Ingenting er posetivt med et nedrykk.
Det er bare en ting som er viktig, beholde plassen.
SĂ„ er det for Keegan Ă„ kvitte seg med sĂžppla, Ă„ bygge opp moralen Ă„ hente kvalitet. Å der er han faktisk en messias. Jeg har meget god tro pĂ„ at alle kommer til Ă„ fĂ„ en overraskelse i sommer, ang hvem som forsvinner..
Har Ă„ gidder ikke nevne navn, men det blir en del, siden han kjenner denne klubben inn Ă„ ut, Ă„ siden han MÅ HA spillere som kan spille dn fotballen han vil spille..
Jeg elsker Newcastle, Ă„ jeg elsker Keegan..
Han er mannen som sklal fĂžre oss et steg videre, frem til Shearer kommer inn Ă„ overtar..
Keegan blir sittende om vi evt skulle rykke ned, Ă„ vi kommer til Ă„ gjĂžre en braksesong i Championship. Å vist vi skulle klare oss, beholde plassen, kommer vi til Ă„ heve oss betraktelig til neste sesong Ă„ spille offensive fotball igjen, Ă„ vinne folkets hjerter enda engang..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden11. Mars 2008, 16:01
Positivt med nedrykk:

-Blir kvitt mange drittspelarar, og vi vil kunne fÄ et nytt lag.
-Vi har stĂžrre sjanse for Ă„ vinne kampa.

Negativt:

-Enormt Ăžkonomisk tap.
-Flaut.
-Lite Newcastle pÄ TV.
-Kan miste et par av vÄre "beste" spelarar (positivt?).
-Mulig nytt managerbytte.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie11. Mars 2008, 16:22
Å si at nedrykk er positivt er helt banalt i mine Ăžyne. Jeg ser INGEN positive ting med nedrykk. Vi blir kanskje kvitt "drittspillere" men hva i helvete fĂ„r dere til Ă„ tro at vi da fĂ„r inn "verdens stjerner"? Er som Ă„ pisse seg ut en vinterdag - varmt i Ăžyeblikket men sekunder etter er det bare Ă„ innse at det kanskje ikke var sĂ„ smart likevel.
SELVSAGT er det eneste riktige og positive som kan skje nÄ at vi berger plassen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd11. Mars 2008, 16:52
PÄ kort sikt er et nedrykk alt annet enn posetivt. Vi har en del spillere med potensial og hÞye ambisjoner og de vil garantert forsvinne. Vi fÄr nok ogsÄ bort en del av dem som har sett sine beste dager, men jeg orker ikke tanken pÄ Ä se f.eks. Taylor spille i en annen engelsk klubb. Det kan lett skje ved et nedrykk. Spillere som Given, Martins, Milner og en rekke andre vil ogsÄ forsvinne. Det vil ta Är Ä fÄ tilbake slike spillere og de vil bli erstattet med dÄrligere spillere. Økonomisk vil Wankership ogsÄ vÊre en tragedi. Lavere tilskuerinnteketer, mindre fra sponsorer og lavere TV inntekter vil ikke vÊrt posetivt for en klubb som ikke akkurat har blitt drevet forsvarlig de siste Ärene.

PÄ lang sikt er det vanskligere Ä si om dette vil vÊre posetivt for klubben for det virker som det er mye som er galt per dags dato. Kanskje vi kan fÄ en ny start og renske opp i mye av det som ikke stemmer? Det er ikke helt dumt det Lasse skriver. Ja, det vil vÊre ekstremt flaut og veldig kjedelig Ä ikke kunne fÄ se Newcastle hver uke, men en sak har alltid en posetiv og negativ side. Det blir feil Ä vÊre brÄsikker pÄ at nedrykk pÄ sikt ikke har noe gÄtt for seg for Newcastle. For det har det absolutt. Vi blir avhengig av Ä vÊre mer Þkonomsike og la unge spillere som Carroll fÄ flere sjanser. Interssen for klubben er sÄ stor at vi en eller annen gang vil komme tilbake i PL, selv med et nedrykk og pÄ sikt kanskje ogsÄ som en stekere klubb med mer harmoni og orden.

Jeg velger dog Ä tro det beste for klubben er Ä bli i PL. Ashely har mye penger og etter uttalelesene hans virker det som han vil bruke noen av dem pÄ klubben. I sommer kan vi fÄ inn nye spillere (og beholde de beste fra denne sesongen) og det virker allerede som man er i gang Ä drive klubben smartere. Jeg tror det pÄ denne mÄten er raksere for Ä fÄ oss tilbake i toppen av PL pÄ og hÄper altsÄ at vi holder oss.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal11. Mars 2008, 18:22
Taylor har sagt HAN IKKE VIL SPILLE FOR ENDRE ENN NEWCASTLE i England ;)
Å det tror jeg han pĂ„. Han hadde enten blitt, eller forsvunnet utenlands.
Er enig med Ulf Ă„ meg selv i dette tilfellet ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie11. Mars 2008, 20:33
Hva som sier at vi ikke kan ta den "rundvasken" i PL? Hvorfor mÄ vi absolutt rykke ned for Ä klare Ä kvitte oss med spillere?? Rykker vi ned, forsvinner fÞrst de vi IKKE vil se forsvinne (Taylor, Given, Martins, Owen, Barton - ja jeg vet at noen helst ser Owen og Barton vekk herfra). Poenget er: Hva tror dere vi fÄr for de da??? I allefall ikke det samme som hvis vi klarer Ä beholde plassen!!! Vi fÄr i allefall ikke noen av de store til Ä skrive ny kontrakt med klubben dersom vi rykker ned. ALLE inntektene vil synke, mens utgiftene vil holde seg pÄ det samme, dersom vi ikke selger unna spillere. Med den tynne stallen vi har nÄ ser jeg ikke pÄ det som noe lÞsning i allefall.

De "positive" effektene dere mener vi fÄr i det lange lÞp er selvfÞlgelig FULLT mulig (for ikke Ä si 100 ganger enklere) Ä oppnÄ i PL enn i CCC.

Nei beklager folkens, men at nedrykk er noe som vil vÊre positivt for klubben kommer jeg til Ä vÊre uendelig uenig i til den dagen jeg ligger i "penalet". Finnes det et liv etter det, sÄ skal jeg jaggu vÊre uenig der og!
Kjenner at jeg er sĂ„ uenig at det er like fĂžr jeg skriver pĂ„ dialekt  ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson11. Mars 2008, 22:31
Nedrykk: Fortjent? Er ikkje fÄ feil denne klubben har begÄtt det seinere Ära! Og den ser aldri ut til og ha lÊre av feila heller! Kva er vitsen og beholde plassen visst klubben skal forsette i samme spor ? Da blir det nedrykk fÞr eller siden uansett.

Beholder ein plassen fÄr ein bare hÄpe ting "unormale" ting begynner og skje i klubben. Bare da er det vert og beholde plassen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie12. Mars 2008, 07:18
Det mest fornuftige (og ogsÄ unormale for denne klubben) er K-O-N-T-I N-U-I-T-E-T. Det starter ved at vi forblir i PL, at Keegan fÄr sitte ut perioden sin (MINST) og at eierne fortsatt er eiere om 15 Är! Nedrykk er den totalt rake motsetning til dette!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir12. Mars 2008, 10:31
Hva som sier at vi ikke kan ta den "rundvasken" i PL? Hvorfor mÄ vi absolutt rykke ned for Ä klare Ä kvitte oss med spillere?? Rykker vi ned, forsvinner fÞrst de vi IKKE vil se forsvinne (Taylor, Given, Martins, Owen, Barton - ja jeg vet at noen helst ser Owen og Barton vekk herfra). Poenget er: Hva tror dere vi fÄr for de da??? I allefall ikke det samme som hvis vi klarer Ä beholde plassen!!! Vi fÄr i allefall ikke noen av de store til Ä skrive ny kontrakt med klubben dersom vi rykker ned. ALLE inntektene vil synke, mens utgiftene vil holde seg pÄ det samme, dersom vi ikke selger unna spillere. Med den tynne stallen vi har nÄ ser jeg ikke pÄ det som noe lÞsning i allefall.

De "positive" effektene dere mener vi fÄr i det lange lÞp er selvfÞlgelig FULLT mulig (for ikke Ä si 100 ganger enklere) Ä oppnÄ i PL enn i CCC.

Nei beklager folkens, men at nedrykk er noe som vil vÊre positivt for klubben kommer jeg til Ä vÊre uendelig uenig i til den dagen jeg ligger i "penalet". Finnes det et liv etter det, sÄ skal jeg jaggu vÊre uenig der og!
Kjenner at jeg er sĂ„ uenig at det er like fĂžr jeg skriver pĂ„ dialekt  ;)

Dette har jeg ogsÄ prÞvd Ä si ganske mange ganger. Men det virker ikke som folk er sÄ interesserte i Ä hÞre det.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: steppe12. Mars 2008, 14:03
Nedrykk er totalt uaktuelt.
Vi mister mange av de gode spillerne, som f.eks. Taylor, Milner, Barton, Martins Emre og de andre stjernene.
Nei vi mÄ bare konse pÄ og beholde plassen, om vi blir nr 11 eller nr 17 er for meg likegyldig i Är.
SÄ fÄr Keegan bygge opp sitt lag i sommer, og hente sine spillere som passer til hans filosofi.

Da tror jeg vi kommer over midten neste sessong
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz12. Mars 2008, 16:54
Det er ingenting bra med Ä rykke ned!.Det ville vÊrt totalt katastrofe pÄ alle omrÄder.Ingenting bra vill fÞre med det.Vi kan fint renske opp stallen Ä gjÞre en renovering med Ä vÊre i PL ogsÄ...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Geir12. Mars 2008, 17:17
Det er ingenting bra med Ä rykke ned!.Det ville vÊrt totalt katastrofe pÄ alle omrÄder.Ingenting bra vill fÞre med det.Vi kan fint renske opp stallen Ä gjÞre en renovering med Ä vÊre i PL ogsÄ...

Nettopp. Vi har allerede fÄtt en kalddusj om at ting mÄ endres fÞr neste sesong uansett om vi holder plassen eller rykker ned.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Tommy Sten12. Mars 2008, 21:22
Positivt med nedrykk:

-Vi har stĂžrre sjanse for Ă„ vinne kampa.


Hahaha ! Det der er det teiteste argumentet jeg har hÞrt pÄ lenge. Samma faen om de vinner alle kampene sine nÄr de spiller i 1. divisjon vel, til og med Sunderland feide jo all motstand unna der.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden12. Mars 2008, 23:44
Det er jo kjekkare Ä sjÄ Newcastle vinne litt i stedet for Ä tape heile tida??? ??? SkjÞnna ikkje ka som va so gale me det argumentet.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind13. Mars 2008, 10:23
Du vil heller spille festfotball i league one, enn Ä havne midt pÄ treet i Premier League?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Nikolaien13. Mars 2008, 10:52
Nope, er ikkje det han har sagt ogsÄ, han meinar at det einaste positive med og spele i Championship er at vi vinner kampen, noko som er kjekt, men eg ser ingengrunn til og rykke ned fordi, fordi argumente er sÄ dÄrlig i forhald til alt anna vi gÄr glipp av
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden13. Mars 2008, 14:16
Takk, akkurat det eg meinar. Det er noko av dei fÄ positive tinga at vi vil vinne fleire fotballkampar, men det vil ikkje sei at eg vil at vi skal rykke ned.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: bjĂžrni23. Mars 2008, 08:52
Newcastle
 
Sunday 30th March 2008   
Barclays Premier League Bet
Tottenham  v  Newcastle 15.00  
 
Saturday 05th April 2008   
Barclays Premier League Bet
Newcastle  v  Reading 15.00
 
Saturday 12th April 2008   
Barclays Premier League Bet
Portsmouth  v  Newcastle 17.15
 
Saturday 19th April 2008   
Barclays Premier League Bet
Newcastle  v  Sunderland 13.00
Postponed - now being played Sun, Apr 20   
Sunday 20th April 2008   
Barclays Premier League Bet
Newcastle  v  Sunderland 13.30 ]
 
Saturday 26th April 2008   
Barclays Premier League Bet
West Ham  v  Newcastle 15.00  
 
Saturday 03rd May 2008   
Barclays Premier League Bet
Newcastle  v  Chelsea 15.00  
 
Sunday 11th May 2008   
Barclays Premier League Bet
Everton  v  Newcastle 15.00  

GrĂžnt=seier
Gult = Uavgjort
RĂždt = tap

totalt blir dette 11 poeng, noe som gir sikker plass. Jeg er rimelig sikker pÄ at vi holder oss selv med 6 poeng til (38 totalt), da jeg tviler pÄ at Bolton og Fulham greier Ä ta hhv 12 og 15 poeng i innspurten... (Husk det er bare 7 kamper igjen)
 
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: André S23. Mars 2008, 12:29
Etter seieren i gÄr fÞler jeg meg ganske sikker pÄ at vi holder oss. Tror en seier til holder, i allefall om vi tar med oss et par uavgjorte kamper i tillegg... Tipper uansett vi fÄr minst 9 poeng pÄ de siste 7 kampene...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz23. Mars 2008, 18:33
Ja jeg tror vi ogsÄ kommer til Ä greie oss nÄ..jeg tror kampene mot: West Ham,Reading og Sunderland er kamper vi burde Ä helt klart kan plukke 3 poeng.Mens resten av kampene mot de bedre lag kan man "forvente" tap men hvis veldig heldige sÄ uavgjort.

Hva som er spennende Ä se nÄ er om seiern mot Fullham har gjort mye for Ä bedre laget spillemessig eller vill vi gÄ tilbake til gammle synder nÄr vi mÞter bedre motstand igjen? Spennende Ä se det.Time will show
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: gaggyjeja23. Mars 2008, 20:22
Tror ikke vi rykker ned, hva var det Kev sa? 40poeng holder? Da mangler vi minst 8 poeng til da pÄ 8 kamper. Det tilsier 2 avgjort og 2seire og 3 tap. Men hvis det gÄr noen uker fÞr vi vinner igjen sÄ kan det fort bli tÞft pÄ tampen...men tror vi har noe pÄ gang nÄ, spesielt med owen pÄ topp.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav23. Mars 2008, 20:37
Det der var altfor optimistisk, bjĂžrni.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie23. Mars 2008, 20:43
Er faktisk enig med BjÞrni. Det eneste jeg tror kan bli vanskelig er Spurs. MEN samtidig er vi pÄ gang sÄ man vet aldri.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Anders23. Mars 2008, 20:54
Skal jeg vÊre maks optimistisk, men allikevel realistisk, tror jeg vi fÄr 7 poeng. Reading og Mackems hjemme er vel ikke altfor vanskelig, selv om de begge kjemper en heroisk kamp. Begge vant i helga, noe som ikke var lette kamper.
Det siste poenget tror jeg kommer mot enten Spurs eller Pompey, men i de to kampene mĂžter vi to gode lag.
Everton fÞler jeg har mistet mye av kampviljen i det siste. Ser ut til Ä slÄ seg til ro med at 4.plassen er tapt.
SÄ kommer vi pÄ et bra tidspunkt, kan vi med flaks og dyktighet ta tre poeng. Men fÞr den kampen, BØR alt vÊre avgjort. BÄde for oss og Everton.
West Ham borte kan by pÄ problemer. SkjÞnt, de har vel ikke all verden Ä spille for, sÄ dette er ogsÄ en kamp hvor alt kan skje.
Mot Chelsea er vi i mine Þyne fortapte, og bÞr heller prÞve Ä satse pÄ et tap hvor vi kan gÄ med hevet hode ut av kampen.
Tenker pÄ begge kampene mot Manchester U og Pompey hjemme. Det var flaut.

Konklusjonen min er at ut ifra hva tabellen tilsier, kan vi fÄ med oss 7 poeng. Mer enn det tror jeg vi skal anse som en bonus :)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson23. Mars 2008, 21:30
Utrolig viktig seier mot Fulham. Det betyr me kan vinne kamper i Är 2008 ogsÄ. Heimekampene mot Sunderland og Reading blir viktige bÞr helst ha 4 poeng her.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav23. Mars 2008, 23:16
Er faktisk enig med BjÞrni. Det eneste jeg tror kan bli vanskelig er Spurs. MEN samtidig er vi pÄ gang sÄ man vet aldri.

Haha, vi slÄr Fulham hjemme og nÄ tror plutselig folk at vi er blant topp 6 i PL igjen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie23. Mars 2008, 23:30
Nei jeg har aldir sagt at vi er blant topp 6 selv om vi slo Fulham. Mener Ă„ ha sett du kritisere Joakim for Ă„ "produsere" meninger blant folk... NĂ„ gjĂžr du det samme ;)
Men jeg sier at jeg tror vi kan fÄ en god avslutning av sesongen. Spurs blir tÞft, men vi kommer full av selvtillit til London + at vi KNUSTE de pÄ SJP sÄ jeg tror absolutt vi har en fair sjanse. Vanskelig? JA! Umulig? Nei.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson23. Mars 2008, 23:34
At Noken Newutd supportere i nÄverende sesong kan meine lag som Chelsea blir lett match er for meg ei gÄte.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie23. Mars 2008, 23:41
visst du ser pÄ lista til BjÞrni sÄ har han "notert" TAP i den kampen... DET tror jeg ogsÄ ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson23. Mars 2008, 23:44
Åja pĂ„ den mĂ„ten og forstĂ„  :D
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: gaggyjeja24. Mars 2008, 04:18
bare vi vinner neste match sÄ slipper vi det drama pÄ tampen av sesongen, altsÄ drama blir det jo forsÄvidt helt til vi er helt sikret PL plassen vÄr. men tror vi kan senke skuldrene mer hvis vi vinner en match elr to til. SÄ sÄnn som jeg ser det mÄ vi vinne minimum 2 av de 7 siste kampene for Ä holde oss. Det bÞr vi pokker meg klare med flere klassespillere enn ALLE de lagene under oss pÄ tabellen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kĂž124. Mars 2008, 06:56
Jeg tror vi slÄr Chelsea jeg!! Mest sannsynlig kommer Chelsea til SJP uten noe Ä spille for, samtidig som at Newcastle vil gi fansen en takk for stÞtten i denne vanskelige sesongen. Tror pÄ seier i den jeg.. ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal24. Mars 2008, 10:16
Tror vi slĂ„r Sunderland Ă„ Reading Ă„ spiller uavgjort borte mot West-Ham. Å det er iallefall 7 poeng..
Det at Chelsea ikke har noe Ă„ spiller for??? Hvor kommer det ifra. De kjemper om 1-2 eller 3 plass. Regner med de tar 2 plassen jeg da.

Men ja, alt er opp til Newcastle selv ;)
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: geordie-olav24. Mars 2008, 12:48
Nei jeg har aldir sagt at vi er blant topp 6 selv om vi slo Fulham. Mener Ă„ ha sett du kritisere Joakim for Ă„ "produsere" meninger blant folk... NĂ„ gjĂžr du det samme ;)
Men jeg sier at jeg tror vi kan fÄ en god avslutning av sesongen. Spurs blir tÞft, men vi kommer full av selvtillit til London + at vi KNUSTE de pÄ SJP sÄ jeg tror absolutt vi har en fair sjanse. Vanskelig? JA! Umulig? Nei.

Hehe, ok da.

Men allikevel syntes jeg det var litt optimistisk. At vi slÄr West Ham borte og at vi fÄr poeng borte mot bÄde Pompey og Spurs tviler jeg pÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kĂž124. Mars 2008, 16:06
Det at Chelsea ikke har noe Ă„ spiller for??? Hvor kommer det ifra. De kjemper om 1-2 eller 3 plass. Regner med de tar 2 plassen jeg da.


Til og med du skjĂžnte vel at det var min spĂ„dom at Chelsea ikke har noe Ă„ spille for i nest siste serierunde...NÅ har de noe Ă„ spille for, men jeg tror Manu tar ligagullet greit, at Arsenal stopper mer eller mindre opp og at Chelsea har sikret seg 2.plassen fĂžr kampen pĂ„ SJP...sĂ„ fĂ„r vi se om jeg har rett.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz24. Mars 2008, 17:45
Blir tap mot Chelsea.Everton.Spurs og Porth.Kanskje hvis vi er veldig heldige sĂ„ greier vi Ă„ fĂ„ med poeng mot Port og Spurs.Ellers sĂ„ er potensielle 3 poeng kamper for oss Reading,Sunderland og West Ham.De 3 sist nevnte kampene er pĂ„ vĂ„res nivĂ„ men vill bli harde kamper sĂ„ vi MÅ vĂŠre pĂ„ vĂ„res beste for Ă„ fĂ„ med 3 poeng der for vanskelig vill det bli
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind24. Mars 2008, 19:53
NÄ mÄ dere gi dere. Selvsagt kan vi slÄ bÄde spurs, everton og portsmouth. PÄ en god dag kan vi utrette svÊrt mye, selv om det er lysÄr mellom disse gode dagene.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kĂž124. Mars 2008, 20:10
PÄ en maks dag sÄ kan vi slÄ alle lag i PL, spesielt hjemme. Men ogsÄ pÄ bortebane sÄ kan vi slÄ de aller fleste. Spurs slo vi borte i fjor og jeg tror vi kan gjÞre det igjen. Everton og Pompey kan vi selvsagt slÄ ogsÄ, men alle disse er meget tÞffe oppgjÞr. Jeg blir overrasket hvis vi ikke makter en eneste seier pÄ bortekampene mot spurs, everton, pompey og west ham!

Men dessverre er det slik med Newcastle at vi pÄ vÄre vÊrste dager kan tape mot hvem som helst ogsÄ.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Joakim24. Mars 2008, 21:14
Jeg tror vi bÞr ta én kamp av gangen og se hva som skjer jeg.
Jeg tror fort at sju poeng kan vÊre det meste vi fÄr med oss av disse kampene, men igjen, hvis vi kommer i flyten, og opplever at vi lykkes med det vi gjÞr, sÄ er det ikke godt Ä si hva som skjer. Selvsagt KAN vi slÄ alle de lagene vi mÞter i innspurten. Vi kan lett banke Everton pÄ Goodison om vi bare bestemmer oss for det, og har den nÞdvendige "flaksen" pÄ vÄr side. Men det er ikke dermed sagt at vi faktisk gjÞr det.

NÄ har vi tatt fire sÊrdeles viktige poeng pÄ to kamper mot Birmingham og Fulham. Sammen med hjemmekampene mot Reading og Sunderland er dette to av i alt fire skjebnekamper for vÄr del. FÄr vi 6 poeng mot Reading og Sunderland har vi tatt 10 av 12 mulige. Da skal vi vÊre VELDIG godt fornÞyd med avslutningen pÄ sesongen, for det betyr trolig at vi fÄr en "respektabel" plassering pÄ tabellen, og forhÄpentligvis kommer vi foran mackems. Og sÄnn som sesongen har utviklet seg, sÄ mÄ det vÊre hovedmÄlet vÄrt. Nest etter Ä beholde plassen, noe seieren mot Fulham kanskje er nok til.

Vi har sÄvidt fÄtt hodet over vannflaten igjen, la oss hÄpe vi greier Ä svÞmme i land.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz26. Mars 2008, 02:12
PÄ en maks dag sÄ kan vi slÄ alle lag i PL, spesielt hjemme. Men ogsÄ pÄ bortebane sÄ kan vi slÄ de aller fleste. Spurs slo vi borte i fjor og jeg tror vi kan gjÞre det igjen. Everton og Pompey kan vi selvsagt slÄ ogsÄ, men alle disse er meget tÞffe oppgjÞr. Jeg blir overrasket hvis vi ikke makter en eneste seier pÄ bortekampene mot spurs, everton, pompey og west ham!

Men dessverre er det slik med Newcastle at vi pÄ vÄre vÊrste dager kan tape mot hvem som helst ogsÄ.


JassÄ vi kan det? PÄ en maks dag? Faktumet er at vi ikke er gode nok.Er en grunn til at vi er i den situasjonen som vi nÄ er..hadde vi vÊrt sÄ gode som du skal ha det til sÄ hadde vi ikke vÊrt der vi er nÄ heller.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Eivind26. Mars 2008, 11:21
PÄ en maks dag sÄ kan vi slÄ alle lag i PL, spesielt hjemme. Men ogsÄ pÄ bortebane sÄ kan vi slÄ de aller fleste. Spurs slo vi borte i fjor og jeg tror vi kan gjÞre det igjen. Everton og Pompey kan vi selvsagt slÄ ogsÄ, men alle disse er meget tÞffe oppgjÞr. Jeg blir overrasket hvis vi ikke makter en eneste seier pÄ bortekampene mot spurs, everton, pompey og west ham!

Men dessverre er det slik med Newcastle at vi pÄ vÄre vÊrste dager kan tape mot hvem som helst ogsÄ.


JassÄ vi kan det? PÄ en maks dag? Faktumet er at vi ikke er gode nok.Er en grunn til at vi er i den situasjonen som vi nÄ er..hadde vi vÊrt sÄ gode som du skal ha det til sÄ hadde vi ikke vÊrt der vi er nÄ heller.

Hva med kampen mot Arsenal? Den skulle vi ha vunnet... Vi har et potensielt meget godt lag, men problemet er at dette potensialet vises altfor sjeldent.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz26. Mars 2008, 16:02
Kampen mot Arsenal var nok mere i en kombinasjon.Vi har et Ärleit lag pÄ papiret ja Ä vi burde vÊre for gode til Ä havne sÄ langt nede som vi er nÄ.Men her nede har vi havna..Men til dags dato med detta laget sÄ er vi ikke noe lag pÄ toppen der.De fleste lag i PL kan slÄ hvem som helst hvis mostanderen har en dÄlig dag el i kombiansjon med flaks osv.


Troppen trengs Ä forsterkes betraktlig med mye kvalitet fÞr vi kan si at vi vill kjempe pÄ toppen igjen.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal26. Mars 2008, 18:29
Robson selv mener iallefall vi burde ha 5 spillere som er bedre enn de vi har fĂžr vi blander oss inn i toppen igjen.. Å her er det snakk om 1 ellveren.. Å er det noen man skal hĂžre pĂ„ sĂ„ er det den mannen..

Men her er det vel snakk om vi er innblandet i nedrykkstriden.. Ja, det er vi fortsatt. Vi er faktisk ganske heldige, siden lagene rundt oss Ă„ under oss ikke har kapret allverdens med poeng. Å pĂ„ toppen av det hele, de skal mĂžte hverandre i de kommende kampene Ă„. SĂ„ for oss er dette bare gode nyheter..
Det som er viktig er at vi fortsetter Ă„ spille som et lag, slik vi har gjort..
Jeg kommer ikke til Ă„ fĂžle meg trygg fĂžr det er kommet enten 4 eller 6 poeng til. Å de tror jeg kommer. Å da skal vi ha den luka Ă„ ha allerede avgjort at vi ikke rykker ned, siden de under oss har tapt da ;)

Da kan det jobbes knallhardt mot Ă„ hente kvalitet. Selv om jeg personlig tror det jobbes bak murene allerede med det..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: AK8427. Mars 2008, 15:03
Enig med Joakim og Lars Arild. De nÞdvendige poengene kommer, og skulle det ikke komme sÄ mange poeng sÄ tror eg vi klarer det allikevel med god margin for vi er rett og slett for gode til Ä rykke ned... Evig middelhavsfarer? HÄper ikke det..... >:(
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: lgrinde27. Mars 2008, 15:38
Slik i verste fall so trur eg ikkje Fulham eller Bolton greie ta so mange fleire poeng. Derfor rykke dei ned.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden27. Mars 2008, 18:21
Enig med Joakim og Lars Arild. De nÞdvendige poengene kommer, og skulle det ikke komme sÄ mange poeng sÄ tror eg vi klarer det allikevel med god margin for vi er rett og slett for gode til Ä rykke ned... Evig middelhavsfarer? HÄper ikke det..... >:(

Trur ikkje det er fordi vi er for gode, men fordi konkurrentane er for dÄrlige. Vi ligg 6 poeng foran Bolton no, og eg tippa dei ikkje fÄr 6 poeng engang pÄ sine siste.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer27. Mars 2008, 19:05
Dersom de under oss er for dĂ„rlige, er jo for gode for Ă„ havne under de  ;)
Men ja, jeg har stadig mindre tro pÄ at vi skal klare rykke ned. Da mÄ vi isÄfall drite oss ut mot Reading og Mackems.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Øyvinden27. Mars 2008, 19:19
Vil ikkje pÄstÄ at vi er bedre enn dei, men vi va bedre enn dei fÞr jul, takk og lov.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Kristoffer27. Mars 2008, 19:25
Hehe. Jeg kan med handa pÄ hjertet si at jeg mener kvalitetene i laget tilsier at vi burde vÊre hÞyere opp enn det vi er.
Men ja, du har nok rett, prestasjonsmessig har vi ikke vĂŠrt bedre enn de under oss.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman29. Mars 2008, 16:55
Slik resultatene er akkurat nĂ„ sĂ„ er Newcastle pĂ„ nedrykksplass  :-[
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel29. Mars 2008, 16:57
Slik resultatene er akkurat nĂ„ sĂ„ er Newcastle pĂ„ nedrykksplass  :-[
HĂž?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie29. Mars 2008, 17:11
Premier League
ManUtd - Villa 18:15
Sunderl. - West Ham 1 - 1
Reading - Blackburn 0 - 0
Por.mouth - Wigan 1 - 0
Derby - Fulham 1 - 1
Bolton - Arsenal 2 - 0
Bir'ham - Man.City 1 - 0
 Resultatene til pause i de kampene som startet 16.00

City sliter etter en fantastisk start pĂ„ sesongen. B'ham har akkurat Ăžkt til 2-0. Det betyr at det blir JÆVLIG tight i bunnen igjen. HĂ„per pĂ„ nok ett Fulham tap, for da er de sĂ„ og si ferdige, sammen med Reading. SĂ„ fĂ„r vi hĂ„pe West Ham scorer...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd29. Mars 2008, 17:31
NÄ som Arsenal hjap oss og scoret 2-2 sÄ er vel vi 5 poeng over nedrykk, eller tar jeg feil?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie29. Mars 2008, 17:33
stemmer nok sÄnn noen lunde. City har redusert, og Bham fikk en mann utvist. Den kampen er heller ikke over ennÄ...
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman29. Mars 2008, 17:38
NÄ som Arsenal hjap oss og scoret 2-2 sÄ er vel vi 5 poeng over nedrykk, eller tar jeg feil?

Reddet av Arsenal nÄ ja.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: ScandinavianMagpie29. Mars 2008, 17:39
F... B'ham og Fulham scora...

EDIT:
OG DERBY UTLIGNET RETT ETTERPÅ
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel29. Mars 2008, 17:40
Vi har jo aldri vĂŠrt under streken i dag, som du sa Chickenman!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman29. Mars 2008, 17:41
Derby - Fullham 2-2, bra for Newcastle.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman29. Mars 2008, 17:41
Vi har jo aldri vĂŠrt under streken i dag, som du sa Chickenman!

Jo, vi var det ved pause.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel29. Mars 2008, 17:43
Hvordan er det mulig nÄr de 4 dÄrligste lagene pÄ tabellen ikke har nok poeng til Ä ta oss igjen, Chicken?
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: chickenman29. Mars 2008, 17:46
Hvordan er det mulig nÄr de 4 dÄrligste lagene pÄ tabellen ikke har nok poeng til Ä ta oss igjen, Chicken?

Aha, nÄ ser jeg at jeg tar feil ja. Bolton hadde ikke nÄdd oss igjen da de ledet. Birmingham, Wigan og Sunderland var forbi oss, de to sistnevnte kun pÄ mÄlforskjell, men dog.

Beklager, min feil, en liten stund var vi pÄ plassen over nedrykk.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Daniel29. Mars 2008, 17:49
Slik jeg ser det er den dÄrligste plasseringen vi har hatt i dag 15. plass.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kĂž129. Mars 2008, 17:59
Bolton og Fulham gÄr ned sammen med Derby....Jeg blir bare mer og mer overbevist om det.

Vi har to hjemmekamper mot Reading og Sunderland, det er med andre ord opp til oss! I tillegg tror jeg vi vil plukke poeng i bortekampene vÄre, om ikke altfor mange trepoenger, sÄ blir det nok noen ettpoengere..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal29. Mars 2008, 18:58
TAKK ARSENAL. TAKK ARSENAL.. NĂ„ blir det Derby, Fulham Ă„ Bolton..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: kico30. Mars 2008, 00:00
Er Arsenal evig takknemlig!
Har aldri likt Megson og den destruktive og kyniske spillestilen han kjÞrer. Fryder meg stort over at han igjen mÄ ta turen ned fra PL :)
Det aller viktigste er uansett at en god porsjon press lÞftes av Uniteds skuldre, og nÄ kan vi senke skuldrene til Spurs matchen!
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: BallaJazz30. Mars 2008, 01:38
Ja Takk til Arsenal ;D.SÄ nÄ stÄr allt pÄ oss..
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: fredd30. Mars 2008, 12:15
NÄ skal det vel en del til for at de som ligger under nedrykkstreken greier seg. Tror vi greier oss nÄ, men vi skal selvsagt komme foran Sunderland.
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Benson01. April 2008, 13:18
YES da blir det nedrykk  :D
Tittel: Sv: Kan vi bli innblandet i et nedrykksdrama? Hva tror dere?
Skrevet av: Lars Arild Stordal01. April 2008, 21:34
YES da blir det nedrykk  :D
Ok, da Äpner vi sikkert hjemme mot Lincoln ;D