Newutd.no
Newcastle United => Kamper => Emne startet av: kø1 på 14. Des. 2010, 00:35
-
To strake bortetap og 2-8 i målforskjell. Vi bør kunne kjempe om poeng på St.Andrews! Colo og Williamson er tilbake etter suspensjon, mens Ranger var med å snudde kampen mot Liverpool. Harper er også 100% tilbake etter skaden, og Pardew må gjøre et beintøft valg på keeperplassen Blir helt sikkert forandringer foran denne kampen. Skriver preview på forsiden senere i uken.
Dette er laget jeg håper på:
----------------Krul---------------
Simpson - Colo - Taylor - Jose
Barton - Nolan - Tiote - Jonas
-----------Ranger - Carroll-----
-
Pardew gjør det taktisk lurt om han ikke starter med Ranger.
-
Tror egentlig ikke å sette ranger inn fra start er det smarteste valget. Heller sette inn løvenkrands som kan være smart i sine valg av løp. Så når carroll har gitt forsvaret litt juling så kan ranger komme inn med energien sin å løpe de i senk på alt som er av gjennombrudspasninger og baller som lempes framover.
-
Jeg er forsåvidt enig i at Ranger har fungert godt som innbytter i noen kamper, og at vi spiller oss vekk et godt kort ved å starte med han. Det som derimot er greia for meg er at han fortjener en sjanse til å starte nå! Mot Chelsea, Arsenal og Liverpool har han hatt glimrende innhopp. Er det en spiss som fortjener en sjanse fra start, så er det Ranger sin tur nå.
Og Løvenkrands?? Nei og nei. Er det en spiller i stallen vår av våre etablerte spillere som tydelig ikke holder nivået så er det dansken.
-
Det blir nok mange tøffe dueller mellom Carroll og Zigic på døballer. "Gigantenes møte"!
-
Laget til Kyrre støttes! Meget spent på hvilket lag Pardew kommer til å velge!
-
Det som derimot er greia for meg er at han fortjener en sjanse til å starte nå! Mot Chelsea, Arsenal og Liverpool har han hatt glimrende innhopp. Er det en spiss som fortjener en sjanse fra start, så er det Ranger sin tur nå.
Har jeg påstått en stund :) Helt enig!
-
Det blir nok mange tøffe dueller mellom Carroll og Zigic på døballer. "Gigantenes møte"!
"Gigantenes møte" i den form at dei er godt over gjennomsnittleg høge, ja. Men er overbevist om at Carroll er ein langt bedre duellspelar enn Zigic. Sistnemnte har null mobilitet og har også blitt slått i lufta av spelarar som er betrakteleg lavare. Elendig sesong til no, og vi håpar den tendensen står ved lag også i kampen mot oss.
Men så klart; Får Zigic eit perfekt innlegg litt over to meter over bakkenivå skal vi ta han seriøst, jf. målstatistikken i Spania. Satsar på at vi får blokkert servane frå kant, for då trur eg midtstopparane bør ha god kontroll på både Jerome og Zigic.
-
Av prinsipell karakter vil jeg ikke starte med en spiller som nekter å signere ny kontrakt. Dessuten er Williamsons defensive hodestyrke viktig å ha i denne kampen. Krul er bedre på strek enn Harper, mens Harper er bedre i feltet. I denne kampen kommer det til å bli mange innlegg. Derfor vil Harper være det beste kortet. I tillegg vil jeg ikke starte med Ranger, men med Shola. Han har vært flink til å binde opp Carroll og midtbanen og å holde på ball slik at resten av laget får flytte seg oppover. I tillegg er det viktig å ha ham på defensive dødballer pga hans hodestyrke. Men som mot Pool, vil jeg ha inn Ranger i det 60 minutt. Da regner jeg med Sholadinhio er tom for krefter.
Harper
Simpson Colo Williamson Enrique
Barton Nolan Tiote Jonas
Sholadinhio Carroll.
-
Shola har ikke vært flink til noe som helst de siste fire-fem kampene. Å starte med han bare fordi Ranger er god å hive innpå etter 60-70 min er ganske tragisk synes jeg. Men så er ikke alternativene Loven, Xisco eller Best noe særlig å skryte av heller.
-
Han har ikke vært god fremover de siste kampene. Men han bruker mye krefter på å jobbe bakover. Han er bedre enn Nolan til å støtte midtbanen. Ofte er han å finne som den 5. midtbanespilleren. I tillegg skal han da komme seg opp og hjelpe Carroll. Les gjerne den lenken CHristan la ut om hvorfor vi slo Arse under Tiote-tråden. I tillegg har han også vært flink til å holde på ballen/spille en/to slik at laget får flyttet etter. Dette har Nolan ikke klart som hengende spiss fordi han ikke er tilsvarende teknisk-/bevegelig-/pasningssterk. Denne rollen skal ikke undervurderes. Essensen med å sette innpå Ranger er å ha en spiller som kan transformere kampen når den har satt seg i et visst spor, dvs å ta motstanderlaget på senga. Det gjør vi ikke når Ranger starter kampen.
-
Jeg håper på dette laget:
Krul
Simpson - Campbell - Colo - Jose
Barton - Nolan - Tiote - Jonas
Ameobi - Carroll
Blir fornøyd med uavgjort, er en kamp vi lett kan tape.
Taylor er fjerdevalg på stopperplass i min bok. Altfor ukonsentrert og baserer seg for mye på innsats fremfor evner. Kontraktsituasjonen hjelper ikke akkurat på.
Syns Ameobi bør spille hvis han er 100%. Ranger har gjort det godt som innbytter og da er det ikke noe vits i å endre på det i mine øyne, pluss som jeg har nevnt tidligere, han har gjort gode innhopp, men han har ikke vært sinnsykt god og har ennå ikke scoret, så jeg syns det passer bra at han heller er jokern på benken.
-
Campbell er eit soleklart 4. valg spør du meg!
-
Jeg håper på dette laget:
Krul
Simpson - Campbell - Colo - Jose
Barton - Nolan - Tiote - Jonas
Ameobi - Carroll
Blir fornøyd med uavgjort, er en kamp vi lett kan tape.
Taylor er fjerdevalg på stopperplass i min bok. Altfor ukonsentrert og baserer seg for mye på innsats fremfor evner. Kontraktsituasjonen hjelper ikke akkurat på.
Syns Ameobi bør spille hvis han er 100%. Ranger har gjort det godt som innbytter og da er det ikke noe vits i å endre på det i mine øyne, pluss som jeg har nevnt tidligere, han har gjort gode innhopp, men han har ikke vært sinnsykt god og har ennå ikke scoret, så jeg syns det passer bra at han heller er jokern på benken.
Kjære navnebror, dette må da være tull?
Mitt lag mot Birmingham:
----- ------------Krul
Simpson - Taylor - Colo - Enrique
Barton - Nolan - Tiote - Jonas
Ranger - Carroll
-
Hva er logikken med å bruke en stopper som åpebart vil vekk i stedet for Williamson som har hatt like mye utvikling i løpet av EN sesong som Taylor har hatt i sine 10 år i klubben? Williamson har hatt en dårlig kamp og det var mot Bolton, men hvem var ikke dårlige da? Skal virkelig Taylor spille fordi han er en local lad, fremfor en som er lojal og har signert langtidskontrakt? At Talyor sier han vil bli i klubben blir det rene svada: "Jeg elsker klubben min, men bare så lenge jeg får 50 000 i uka." For mange her ligger det mere følelser til grunn enn fornuft for å la Taylor spille. En annen viktig forskjell mellom Williamson og Taylor er at førstnevnte er ydmyk og virker interesset i å stadig bli bede. Taylor er en arrogant spiller, som allerede tror han er kongen på haugen og som åpenbart ikke har innsikt i sine egne begrensinger. Et sitat fra NO er godt illustrerende: "From the way he conducts himself on the pitch it looks like he already thinks he has made it, this is the biggest factor on him not improving imo." Godt sagt!
-
Han virker åpenbart til å vil spille for klubben sett ut fra hans siste kamper. Nå er det foreløpig ikke noen andre enn Sunday Sun som har meldt at han har avslått et nytt kontraktstilbud - så forhåpentligvis lever håpet enda.
-
Inspector: NÃ¥r ble Harper kjent for sitt gode feltarbeid?
Det har han aldri vært i min levetid som Newcastle-supporter. Jeg synes feltarbeidet er Harpers kanskje aller største svakhet som keeper. Han er altfor passiv og står altfor mye på streken.
Krul på sin side går kanskje litt mye ut, men jeg synes han er mye mer offensiv og bedre i feltet enn det Harper er. Jeg ser ingen grunn til at Harper skal stå mot Birmingham. Overhodet ingen grunn.
-
Til hvilken pris? Taylor tjener 40 000 i uka, hvilket er for mye allerede. Si at han er tilbudt 45 i uka. Det er akkurat det samme som Arteta tjente før han nå signerte en ny 5årskontrakt. . Mener flertallet her inne at Taylor er like god som Cahill/Arteta eller Pienaar? For det er faktisk i realiteten det dere og Taylor selv sier. Disse tre Evertonspillerne er ren klasse og jeg ville vært euforisk hvis en av dem hadde spilt i sort og hvitt. De har prestert over mange, mange sesonger og derfor er det rimelig at de har en kontrakt fra 45 000 og utover. Taylor vil ha akkurat den samme lønna. Og han har aldri vært i nærheten av tilsvarende nivå og kontiniuitet. Nå spekuleres det i at Pienaar har avslått et tilbud på 60 000 i uka fra Everton. Det synes jeg derimot blir for drøyt. Jeg vil gjerne ha Pienaar, men ikke hvis vi må betale 70 000 i uka.. En av hovedårsakene til at vi havnet på kjøret var klubbens tilbøyelighet til å betale middelmådigheter alt for mye i lønn. Klubbens inntekter er avhengige av prestasjoner på banen, og da kan det ikke være slik at mediokre spillere som ikke forbedrer klubbens prestasjoner på banen, er de som skal stå i front når lønna skal utbetales.
-
Ja, la oss selge en forsvarsspiller og hente inn tre offensive midtbanespillere. Det høres ut som en kjempegod idé.
-
Ja, la oss selge en forsvarsspiller og hente inn tre offensive midtbanespillere. Det høres ut som en kjempegod idé.
Tror ikke du har forstått innlegget mitt Jokke...
-
Hva er logikken med å bruke en stopper som åpebart vil vekk i stedet for Williamson som har hatt like mye utvikling i løpet av EN sesong som Taylor har hatt i sine 10 år i klubben? Williamson har hatt en dårlig kamp og det var mot Bolton, men hvem var ikke dårlige da? Skal virkelig Taylor spille fordi han er en local lad, fremfor en som er lojal og har signert langtidskontrakt? At Talyor sier han vil bli i klubben blir det rene svada: "Jeg elsker klubben min, men bare så lenge jeg får 50 000 i uka." For mange her ligger det mere følelser til grunn enn fornuft for å la Taylor spille. En annen viktig forskjell mellom Williamson og Taylor er at førstnevnte er ydmyk og virker interesset i å stadig bli bede. Taylor er en arrogant spiller, som allerede tror han er kongen på haugen og som åpenbart ikke har innsikt i sine egne begrensinger. Et sitat fra NO er godt illustrerende: "From the way he conducts himself on the pitch it looks like he already thinks he has made it, this is the biggest factor on him not improving imo." Godt sagt!
Enkelt og greit fordi jeg har mer tiltro til Taylors kvaliteter. Personlig har jeg enda ikke blitt helt trygg på Williamson. At han kun har én dårlig kamp er en vurderingssak. Flere kamper har jeg sett ham malplassert og på etterskudd. Kontraktsgreiene er greit nok, men akkurat nå er jeg som sagt mest trygg på Taylor. Og jeg må si det er spesielt å mene at man kan vurdere en spillers vilje til å forbedre seg, i kamp.
-
Til hvilken pris? Taylor tjener 40 000 i uka, hvilket er for mye allerede. Si at han er tilbudt 45 i uka. Det er akkurat det samme som Arteta tjente før han nå signerte en ny 5årskontrakt. . Mener flertallet her inne at Taylor er like god som Cahill/Arteta eller Pienaar? For det er faktisk i realiteten det dere og Taylor selv sier. Disse tre Evertonspillerne er ren klasse og jeg ville vært euforisk hvis en av dem hadde spilt i sort og hvitt. De har prestert over mange, mange sesonger og derfor er det rimelig at de har en kontrakt fra 45 000 og utover. Taylor vil ha akkurat den samme lønna. Og han har aldri vært i nærheten av tilsvarende nivå og kontiniuitet. Nå spekuleres det i at Pienaar har avslått et tilbud på 60 000 i uka fra Everton. Det synes jeg derimot blir for drøyt. Jeg vil gjerne ha Pienaar, men ikke hvis vi må betale 70 000 i uka.. En av hovedårsakene til at vi havnet på kjøret var klubbens tilbøyelighet til å betale middelmådigheter alt for mye i lønn. Klubbens inntekter er avhengige av prestasjoner på banen, og da kan det ikke være slik at mediokre spillere som ikke forbedrer klubbens prestasjoner på banen, er de som skal stå i front når lønna skal utbetales.
Nei takk til Pienaar.
-
Williamson og Colo har jo vore veldig gode, før dei plutsleg fekk blackout mot Bolton, so eg skjønnar ikkje kvifor mi då skal stilla me endå eit nytt stopparpar i Colo-Taylor.
-
Ja, la oss selge en forsvarsspiller og hente inn tre offensive midtbanespillere. Det høres ut som en kjempegod idé.
Skal vi bli det nye gamle Tottenham? ;)
-
Noen andre enn meg som lurer på hva som har skjedd med Campbell siden i fjor? Da spilte han veldig bra for Arsenal, og holdt hvertfall grei PL-klasse.
I år ser han ut som en 57-år gammel mann med leddgikt.
-
[Enkelt og greit fordi jeg har mer tiltro til Taylors kvaliteter. Personlig har jeg enda ikke blitt helt trygg på Williamson. At han kun har én dårlig kamp er en vurderingssak. Flere kamper har jeg sett ham malplassert og på etterskudd. Kontraktsgreiene er greit nok, men akkurat nå er jeg som sagt mest trygg på Taylor. Og jeg må si det er spesielt å mene at man kan vurdere en spillers vilje til å forbedre seg, i kamp.
Taylor har aldri vært kjent for å være trygg i sine plasseringer .Williamson har hatt et par feilplasseringer ja, nen generelt sett plasserer han seg godt. Colo og Williamson har et bedre samspill. De passer sammen: Colo tar seg av bakrom, mens Williamson tar seg av hodeduellene. Og det fungerer stor sett. I tillegg er det flink til å sette linja. Se høydepunktene mot Arsenal, linja var stor snorrett. Og det er ikke noe man ser ofte som castlesupporter.
-
Er enig med kø1 sitt lag.
Er Taylor klar til kamp er det bare å kjøre på, spiller han bra så så kan vi kanskje håpe på høyere pris med tanke på salg:)
-
Inspector: NÃ¥r ble Harper kjent for sitt gode feltarbeid?
Det har han aldri vært i min levetid som Newcastle-supporter. Jeg synes feltarbeidet er Harpers kanskje aller største svakhet som keeper. Han er altfor passiv og står altfor mye på streken.
Krul på sin side går kanskje litt mye ut, men jeg synes han er mye mer offensiv og bedre i feltet enn det Harper er. Jeg ser ingen grunn til at Harper skal stå mot Birmingham. Overhodet ingen grunn.
Helt riktig Joakim. Harper står altfor mye på strek, og er generelt treg i det meste han foretar seg. Krul kommer mye oftere, og da skjer det at man bommer en og annen gang. Men Krul er i utvikling og han lærer stadig mer og mer om hvordan det er å være keeper i PL. Krul har ikke vært outstandig eller umennesklig god, men han har vært solid, sikker, tøff, tapper og god. Mye mer offensiv keepertype som du nevner Joakim, og han er også et hav bedre med beina enn Harper selv vel også Krul hadde en kamp her hvor utspillene var skrekkelige(chelsea??).
-
Nå har vi ikke slått Birmingham borte siden 2002/2003 sesongen. Så forventer en tøff kamp for poengene.
-
Tips: Borteseier 0-3
Carroll knuser Zigic i lufta to ganger på corner.
Barton setter et frispark fra 35 meter klint i krysset! ;)
HOWAY!
-
Den feite, klønete rævva til campbell skal ikke ut på den banen på lørdag...
selv dama mi syns han spiller som en tomsing :P
tror taylor får tilliten foran williamson ja..
-
Bi'mham: 16. plass på tabellen. Altså tab for NUFC. Så vinner vi mot Tottenham.
-
Bi'mham: 16. plass på tabellen. Altså tab for NUFC.
Ikke når det er borte. ;) Da blir det uavgjort!
-
hva prater dere om ???
-
Bi'mham: 16. plass på tabellen. Altså tab for NUFC. Så vinner vi mot Tottenham.
Bra folk er realister og ikke bare tipper med hjertet:) Jeg er ingen god oddspiller hver gang jeg satser på newcastle. Ikke mange gevinster.
-
Jeg må ærlig innrømme at jeg blir småsjokka når folk fortsatt setter Ameobi i startoppstillingen. Han har gjort absolutt null og niks de 5-6 siste kampene. Vært direkte svak i mine øyne. Og da hjelper det lite at han gjør en ok jobb defensivt. Da får vi heller legge om til 4-5-1 igjen da, så kan en offensiv midtbanespiller gjøre den jobben i steden.
Men aller helst vil jeg selvfølgelig se Ranger fra start. Han har vist nok de siste kampene til å fortjene og prøve seg fra start nå.
-
Bi'mham: 16. plass på tabellen. Altså tab for NUFC.
Ikke når det er borte. ;) Da blir det uavgjort!
Stemmer :) Manshitty vinner mot oss hjemme og så vinner vi i borte mot T'ham. Det er laget sitt det ;)
-
Håper at vi an bygge idere på kampen mot Liverpool, og fortsette i samme spor som mot Liverpool.
Håper å se dette laget
Krul
Simpson- Colo- Williamson- Enrique
Barton-Tiote-Nolan-Jonas
Carroll-Ranger
-
Krul
Taylor Coloccini
Simpson Jose Enrique
Tiote
Barton Nolan Jonas
Ranger Carroll
-
Jeg må ærlig innrømme at jeg blir småsjokka når folk fortsatt setter Ameobi i startoppstillingen. Han har gjort absolutt null og niks de 5-6 siste kampene. Vært direkte svak i mine øyne. Og da hjelper det lite at han gjør en ok jobb defensivt. Da får vi heller legge om til 4-5-1 igjen da, så kan en offensiv midtbanespiller gjøre den jobben i steden.
Men aller helst vil jeg selvfølgelig se Ranger fra start. Han har vist nok de siste kampene til å fortjene og prøve seg fra start nå.
Krul
Taylor Colo
Simpson Jose
Tiote
Barton
Rout Jonas
Nolan
Carroll
Noe sånn?
Ellers Nile istedenfor Rout, Barton på høyreving, Nolan sentralt, Nile og Carroll på topp, som denne:
Krul
Taylor Coloccini
Simpson Jose Enrique
Tiote
Barton Nolan Jonas
Ranger Carroll
-
Har litt lyst å sjå den 4-5-1 formasjonen din, thomashaer. Ser sterkt ut på papiret vertfall.
-
Hva med Ranger på høyrevingen? Han herjet jo med Chelsea i ligacupen.
-
Hva med Ranger på høyrevingen? Han herjet jo med Chelsea i ligacupen.
Høres ut som en god idé det, tenkte ikke på det. Heller han enn Rout. Han har jo farta. Det har begge, men liker Nile bedre.
-
Jeg er redd vi da faller tilbake til å klage på den dårlige innleggskvaliteten. I alle fall med Ranger. Men om man går ut i en formasjon med Ranger på kant og Barton sentralt, er det jo ingen sak å justere dette hvis det ikke funker. Men det er nesten sånn at Barton sin pasningfot kommer mer til rette når han ligger ute til høyre. Han dropper ned i området mellom Simpson og de sentralt på midten, og i og med at det er to som ligger sentralt og binder opp motstandere fra før, så er det ofte at det tar lenger tid før Barton blir satt under press.
-
Om willi eller taylor skal spille er et vanskelig valg tho. Samme med Ranger/Rout.
Noe nytt om Harper?
-
Harper er klar han. HÃ¥per han blir benka.
-
Tror det kan være en av fordelene med Pardew. At han faktisk tør å benke Harper. Ekke like sikker på at Hughton hadde gjort det.
-
Vanskelig å sei kva kamp det blir på lørdag. Hjemmelaget er et lag som både slepp inn lite mål, og scorer lite.
På ei anna side er Newcastle det stikk motsatte! Håper Newcastle kan klare et godt resultat mot et lag som er svakere plassert på tabellen. Dei har ein lei tendens til å tape slike kamper.
Vi har iallefall fleire spillere å velge i til dette møtet, og det er positivt!
Håper på eit skjerpa stopperpar Colo og Will ,eller Taylor for Will og et bytte på Ameobi!
Der bør vel Ranger eller Løven starte fremme ved Carroll.
Synest også at Jonas gjorde ein heller middelmådig kamp mot L`pool med noen uheldige valg ??? ::)
Men han har potensiale,så noe bytte der er neppe et godt alternativ.
-
I den kampen hvor Colo og Williamson var verst (mot Bolton) må vi ikke glemme at midtbanen bestod av Smith og Guthrie.. Det er en langt dårligere midtbane enn Nolan og Tiote. I tillegg var Barton ute, og han er også en terrier, hvilket medfører at Colo og Williamsons arbeidsvilkår var vesentlig dårligere enn tidligere.
Når det gjelder Harper er jeg enig i at han kanskje er mer passiv i feltet. Samtidig er han flinkere til å vite når han skal gå ut og ikke. Krul har vært heldig et par ganger at han ikke har fått baklengs fordi han går ut i feltet når han egentlig bør holde seg på streken. Samtidig er det viktig å ha en keeper som ikke er overpassiv, ala Harper. Dessuten er Krul veldig flink mann mot mann.
-
Leser på icNewcastle nå at Pardew må foreta et valg i midtforsvaret. Der mener jeg en avgjørende faktor må være: hvem står best til Zigic's høyde? Antar at det ikke er Colo ettersom han tidvis er svak mot fyrtårn og kraftspisser. Dog er han vår mest kompetente langs bakken og spiller utrolig godt sammen med José Enrique. Har ved flere anledninger i de siste kampene lagt merke til hvordan Taylor eller Campbell er ukomfortable med hvordan José Enrique liker å spille seg ut av forsvar. Derfor mener jeg vel Colo bør starte, spørsmålet er bare hvem han bør ha med seg? Campbell virker for meg som den svakeste av de tre alternativene, men en smårusten Taylor mot Williamson etter tre kamper på sidelinja? Den er vanskelig... :P
-
Jeg må ærlig innrømme at jeg blir småsjokka når folk fortsatt setter Ameobi i startoppstillingen. Han har gjort absolutt null og niks de 5-6 siste kampene. Vært direkte svak i mine øyne. Og da hjelper det lite at han gjør en ok jobb defensivt. Da får vi heller legge om til 4-5-1 igjen da, så kan en offensiv midtbanespiller gjøre den jobben i steden.
Men aller helst vil jeg selvfølgelig se Ranger fra start. Han har vist nok de siste kampene til å fortjene og prøve seg fra start nå.
Tja, jeg er slett ikke imponert over det Amøben har vist de siste kampene, men jeg lurer litt på om det ikke er en fordel å sette inn Ranger litt ut i kampen når motstanderen begynner å bli sliten? Kanskje kan det være fordel Ranger å komme inn, fremfor å starte? Shola kan faktisk tidvis glimte til han også, og han er jo en av de med mest erfaring i dagens lag. Utenom forsvaret som jeg tenkte litt høyt rundt i posten over, så faller valget mitt på uendret lag fra Liverpool-kampen. Men som sagt: i tvil om hvordan forsvars-firern bør komponeres...
-
Noen andre enn meg som lurer på hva som har skjedd med Campbell siden i fjor? Da spilte han veldig bra for Arsenal, og holdt hvertfall grei PL-klasse.
I år ser han ut som en 57-år gammel mann med leddgikt.
Alt taler egentlig imot Campbell.
- Ett år eldre (og karrieren er allerede på hell)
- Noen kilo tyngre
- Kamprusten, kom sent i gang med preseason og har ikke spilt veldig mye
- Spiller i et dårligere lag
Hvis han allikevel klarer å komme seg i form og holde seg noenlunde skadefri ser jeg slett ikke bort ifra at han kan holde et brukbart nivå også neste år. Mannen har en Premier League erfaring som noen knapt nok kan måle seg med, og det er utvilsomt mange i klubben vår som kan lære en ting eller to av Campbell. Danny Simpson var forøverig nylig ute og snakket om nettop dette!
-
Jeg må ærlig innrømme at jeg blir småsjokka når folk fortsatt setter Ameobi i startoppstillingen. Han har gjort absolutt null og niks de 5-6 siste kampene. Vært direkte svak i mine øyne. Og da hjelper det lite at han gjør en ok jobb defensivt. Da får vi heller legge om til 4-5-1 igjen da, så kan en offensiv midtbanespiller gjøre den jobben i steden.
Men aller helst vil jeg selvfølgelig se Ranger fra start. Han har vist nok de siste kampene til å fortjene og prøve seg fra start nå.
Tja, jeg er slett ikke imponert over det Amøben har vist de siste kampene, men jeg lurer litt på om det ikke er en fordel å sette inn Ranger litt ut i kampen når motstanderen begynner å bli sliten? Kanskje kan det være fordel Ranger å komme inn, fremfor å starte? Shola kan faktisk tidvis glimte til han også, og han er jo en av de med mest erfaring i dagens lag. Utenom forsvaret som jeg tenkte litt høyt rundt i posten over, så faller valget mitt på uendret lag fra Liverpool-kampen. Men som sagt: i tvil om hvordan forsvars-firern bør komponeres...
Det kan godt hende at han fungerer bedre som innbytter, men det vet vi ikke fordi han har aldri startet en PL kamp.
-
Det er p
Leser på icNewcastle nå at Pardew må foreta et valg i midtforsvaret. Der mener jeg en avgjørende faktor må være: hvem står best til Zigic's høyde? Antar at det ikke er Colo ettersom han tidvis er svak mot fyrtårn og kraftspisser. Dog er han vår mest kompetente langs bakken og spiller utrolig godt sammen med José Enrique. Har ved flere anledninger i de siste kampene lagt merke til hvordan Taylor eller Campbell er ukomfortable med hvordan José Enrique liker å spille seg ut av forsvar. Derfor mener jeg vel Colo bør starte, spørsmålet er bare hvem han bør ha med seg? Campbell virker for meg som den svakeste av de tre alternativene, men en smårusten Taylor mot Williamson etter tre kamper på sidelinja? Den er vanskelig... :P
En meget viktig utfordring her blir å låse av back og vingspillet til Bham. slik at Zigic ikke får innlegg . Klarer vi det, har vi gode muligheter for å ta alle tre poengene. Og i forhold til Enrique nevner du også et godt poeng, som også jeg har påpekt: evnen til å spille seg ut av forsvar. Tayls og Campell er ikke så trygge med ball. Campells idiotiske poling fremover som da medførte en kontring hvor Torres skjøt mm på utsiden var et godt eksempel under pool-kampen. Når det gjelder Williamson så har han nok holdt seg i form selv om han ikke har spilt. Tayls har kanskje en bedre fysiske forutsetninger i denne kampen siden det kommer til å bli mange dueller. Samtidig må dette avveies mot hans kontraktssituasjon, at han enda ikke er 100% matchfit, og hans manglende evne til å spille ball.. Det er viktig at vi er spiller korrekt fotball i motsetning til mot Stoke hvor vi polte ballen alt for mye. Dette passet Stoke utmerket. Hvis våre midtstoppere begynner å pole den fremover i stedet for å tørre å spille seg ut kommer vi garantert til å tape kampen. Colo vil her være instrumental i å sette opp spillet gjennom presise ballfordelinger. Klarer vi å få fart på ballen og holder den langs bakken helt frem til vi er i innleggsposisjoner kan dette gå riktig så bra. Uten å ha sett Bham så mye innbiller jeg meg at de er et tøft fysisk lag, med mye innsats og mindre teknikk? Hvis så er tilfelle kan Bham bli en spennende kamp siden vi har gjort det dårlige mot slike fysiske lag tidligere, jfr Blackburn og Stoke. Klarer Pardew å knekke nøtta?
-
Jeg har ikke sett noen klare tegn på at Willie er noe bedre å spille ball enn Taylor - tvert i mot føler jeg Taylor har bidratt til bedre kvalitet i oppspillene på de to gutta på topp sammenlignet med Willie og faktisk også Colo. Fordelen med Willie i denne kampen vil uten tvil være at han størrelsesmessig passer bedre til Zigic og at han er godt matcha med Colo som jeg vel føler meg ganske sikker på at starter til fordel for Campbell.
-
Sorry Kristoffer, men å påstå at Taylor er en bedre ballfordeler enn Colo er helt feil. Colo gjør ting med en appelsin som Taylor ikke klarer med en fotball. Colo har evnen til både å drible seg ut av forsvar og evne til å tre raske pasninger som Taylor ikke klarer. Hvorfor tror du Tayls fører ballen for mye? Det er ikke bare fordi løp mangler, men også fordi at han ikke evner til å slå så presise pasninger som Colo gjør opp i midtbanen. Å si at Tayls mer pasningssikker enn Colo er like absurd som om at jeg påstår at Vatshaug på MFK er mer pasningssikker enn Runar Berg.
-
Skråsikker som alltid. Du er en norsk utgave av Alan Oliver, InspectorC! Jeg syns verken Tayls eller Colo har en pasningsfot det smaker fugl av, og om Colo er flinkere til å drible, er meg knakende likegyldig. Du trenger ikke akkurat spisskompetanse hva pasninger angår, for å få matet den ballen ut til Enrique/Simpson på backen.
-
Er ikke skråsikker, men Colo har en god pasningsfot. Du kan følge med neste gang hvordan han trer pasninger opp i midtbanen (langs bakken). Taylor gjør i hovedsak to ting i stedet a) ut til back eller b) poler ballen opp.
-
Enig med InspectorC. Colo er myyyye bedre enn saylor! I mine øyne har campbell og saylor vært like dårlige i de kampene de har spilt. Er egentlig et under at vi ikke slapp inn mer enn et mål mot Pool, men saylor har kommet seg spillemessig!
Likevel er det latterlig at så mange her vil ha inn saylor for williamson! Hvorfor skal vi satse på en spiller som per dags dato nekter å signere ny kontrakt, og i tillegg ikke er bedre enn alternativene!? Willi er samspilt med Colo, og signert ny kontrakt med klubben! ser dermed ingen grunn til at saylor skal inn for en av dem! Håper Pardew har såpass med vett! :)
-
Det går ikke å diskutere med folk når man mener at Steven Taylor har vært på nivå med Sol Campbell de siste kampene. Med fare for å være bastant: DET ER FEIL!
-
De første kampene var han det, men han var bedre mot Liverpool (som jeg skrev). Han blir stadig bedre, men han er ikke så god at williamson bør vrakes til fordel for han!
Jeg vet taylor er en lokal gutt som har gått gradene i klubben. Derfor sitter jeg, akkurat som deg, med et håp om at han blir god nok og skriver under ny kontrakt:)
Men selv om jeg skulle ønske det aldri så mye, så er ikke taylor god nok til å gå inn på midtstopperplass.. Trist, men sant!
Og man trenger ikke være rakettforsker for å se at Colo/Willi spiller med større ro enn det taylor kommer til å gjøre i nærmeste fremtid..
Taylor har vist i de kampene han har spilt at han blør for drakta, men det hjelper jo ikke det om han ikke vil fortsette i klubben. Da er det bedre å satse på spillere med langtidskontrakter som i tillegg er bedre!
Sammenligningen min med campbell var vel kanskje å ta litt i, men taylor har ikke skilt seg ut som banens beste i de kampene han har spilt ihvertfall......
-
Vel sagt NUFC :)
-
De første kampene var han det, men han var bedre mot Liverpool (som jeg skrev). Han blir stadig bedre, men han er ikke så god at williamson bør vrakes til fordel for han!
De første kampene?
Du sikter til 1-1 mot Chelsea og 1-3 mot WBA, siden Tayls kun har spilt i tre kamper... Mot Chelsea var han vel solid nok, og det var lite han kunne lastes for mot WBA også, spør du meg...
-
Det som er glimrende er at Eivind vil fortsette å spille med en snart kontraktsløs stopper som kun har spilt 3 kamper mot Williamson som har levert godt og på det jevne hele sesongen. Spill gode spillere vi kanskje mister, og gjør dårlige spillere vi kommer til å ha de neste 5 sesongene. En fornuftig filosofi spør du meg..
-
Ahhh, en glimrende retorisk sarkasme!
- For det første vet du ikke om Taylor ikke kommer til å signere. Skal vi slutte å bruke Carroll også da, siden han muligens forsvinner i januar?!
- For det andre er det ikke noen kjepphest for meg at Steven Taylor starter mot Birmingham - jeg er bare veldig uenig i argumentene (les: dine "fakta") som brukes i mot han!
-
Carroll har signert ny kontrakt, og drar han til jul får vi dungevis med kronasjer for ham, så å sammenligne ham med Tayls blir helt feil. Dessuten er det åpenbart at du er langt nede i flaska siden du klarer å påstå at Tayls og Colo er like dyktige med ballen ;) Case closed, jeg vant :D
-
Enig med Eivind. Så lenge det ikke er avklart hvor Steven Taylor vil fortsette karreieren sin, og det fortsatt er en mulighet for at det blir på SJP, så er ikke det noe godt argument for ikke å bruke han. Vi må stille med de beste elleve vi har tilgjengelig i en hver kamp. Og jeg mener at Taylor er en bedre stopper enn Mike Williamson, og har også bevist akkurat det flere ganger på toppnivå.
-
Jeg vil at Taylor og Colo skal spille mot B'ham fordi da får vi testet ut om de spiller bra sammen. De har ikke spilt sammen på lenge, og jeg føler meg mye mer sikker på han enn på Williamson. Williamson har hatt griseflaks med at det ikke har blitt dømt straffe mot ham, og en gang må dommeren se at han holder. Willi kompenserer farten med holdinga.
Dette er den første gode sesongen hans, og han har utviklingspotensialet, men det har Taylor også. Etter min mening har aldri fått Taylor ut potensialet sitt, og jeg håper han får det ut i år. Jeg forsvarer ikke Taylor fordi han er "local lad", jeg forsvarer han fordi han er god nok for Newcastle .Jeg mener at nivået til Taylor for to-tre år siden er høyere enn nivået til Williamson nå.
I tillegg er jeg sikker på at han kommer til å skrive under for oss. Jeg tror ikke det er mange PL-klubber som både vil ha han, og vil betale mer lønn enn oss. Hvis han i tillegg får spille noen kamper nå, øker sjansene for at han skriver under en ny kontrakt. Håper bare at Stretford ikke bestemmer alle avgjørelsene til Taylor...
-
Hvordan kan du påstå at Taylor er bedre når han aldri har levert over tid? Han har vært for mye skadet og alt for ustabil. Hvis Taylor var så god/talentfull som han selv og folk på forumet her skal ha det til, hvorfor sto ikke klubbene i kø for å kjøpe ham i sommer?Selv om han var skadet måtte det jo være en glimrende anledning til å kjøpe en klassemidstopper på billigsalg? Williamson er nå på samme nivå som Taylor, forskjellen er at Williamson har brukt et halvt år i PL på å nå et anstendig PL-nivå, mens Taylor har brukt 9. Vi får samme kvalitet med Williamson, og han tjener nå kanskje 25 i uka, hvorfor skal vi da betale 50 til Taylor? Det er åpenbart at folk her tenker mer følelser enn logikk fordi Tayls er local lad. Her vil vi spille med en unfit midtstopper som kun har spilt tre kamper, mot en som har spilt kjempebra og over all forventing hele sesongen.. Hvor er logikken?
I tillegg, jo mere vi spiller med Tayls, jo mer kan agenten finne på å kreve i lønn. Tayls øker ikke betraktelig i markedsverdi nå uansett fordi alle klubber vet at Castle må kvitte seg med ham nå til jul. Derimot kan ok prestasjoner fra Tayls sin side være med på å øke hans sign on fee for neste klubb. Eneste medisinen er å la Tayls råtne på benken. På den måten forstår han at han ikke er større enn klubben. Tayls er ikke god nok til at vi kan gjøre flere unntak fra vår satte lønnspolitikk.
-
Du er ikke god, Inspector. Vi må altså ikke finne på å bruke Taylor fordi agenten hans kan finne på å kreve høyere lønn. Men bruker vi han ikke, så forsvinner han i hvert fall, for da er det jo åpenbart at han ikke er ønsket. Glimrende logikk! Men så vet vi jo det at du for alt i verden vil bli kvitt Taylor, fordi han er en (i dine øyne) vandrende katastrofe, og fordi han hittil ikke har signert ny kontrakt.
Williamson er ikke vesentlig bedre enn Taylor. Begge har en lei tendens til å gjøre litt rare ting innimellom. Nå vet vi naturligvis ikke om Taylor har blitt en bedre fotballspiller etter de lange skadeavbrekkene. Men før han ble skulderskadet, slått ned av Carroll, og skadet enda et par ganger, så var Taylor omtrent like stabil/ustabil som han har vært hele tiden. Og han presterte vel omtrent på samme nivå som Williamson har gjort i årets PL-sesong. Jeg vil anse dem som ganske like spillertyper, med omtrentlig de samme styrkene og svakhetene. Den ene er ikke vesentlig bedre enn den andre på noe som helst. Taylor er kanskje noe tryggere med ball enn Williamson, og noe raskere. Og med sin erfaring som back, så er det mulig Taylor har litt flere strenger å spille på enn Willy. Men i det store og hele klarer jeg ikke å se noen vesentlig forskjell på de to.
Og Alan Pardew står fritt til å bruke den han vil bruke. Å finne ut om den nye Colo og Taylor passer sammen kan være en idé, men det trenger heller ikke være så dumt å bruke vårt sannsynligvis beste stopperpar, som kjenner hverandre godt, Willy og Colo.
Noe perfekt stopperpar er det ikke, men det er vel sannsynligvis det beste vi har.
Så lenge situasjonen til Taylor er uavklart kan det selvfølgelig være et argument å sette han på benken. Men samtidig kan også spilletid motivere han til å fortsette. All den tid Taylor ikke har sagt klart og tydelig at han er på vei bort, eller ønsker seg bort, fra Newcastle, så ser jeg ingen grunn til å behandle han deretter heller. Hvis Taylor i morgen går ut og sier at han har avslått siste kontraktsforslag, så har han i realiteten sagt nei til å fortsette i NUFC. I såfall skal han naturligvis plasseres på benken. Men så lenge situasjonen fortsatt er uavklart, så synes jeg det er rett og rimelig at han får den spilletiden hans sportslige prestasjoner gjør seg fortjent til.
-
Hvordan kan du påstå at Taylor er bedre når han aldri har levert over tid? Han har vært for mye skadet og alt for ustabil. Hvis Taylor var så god/talentfull som han selv og folk på forumet her skal ha det til, hvorfor sto ikke klubbene i kø for å kjøpe ham i sommer?Selv om han var skadet måtte det jo være en glimrende anledning til å kjøpe en klassemidstopper på billigsalg?
I blant sier du mye rart Inspector. Tror du virkelig at klubber tør å satse på en spiller som har vært sammenhengende skadet i ett år? Ikke i dagens marked hvertfall. Og klubber var jo interessert i han før, blant annet L'pool, Everton osv..
Taylor har vært ustabil, men på sitt beste og på sitt greie er han bedre enn Willi. Derfor bør vi teste han med Colo, for å sjekke om han holder nivået. Enhver spiller virker elendig med Campbell ved sin side, så å dømme han etter tre kamper blir for dumt.
Williamson er nå på samme nivå som Taylor, forskjellen er at Williamson har brukt et halvt år i PL på å nå et anstendig PL-nivå, mens Taylor har brukt 9. Vi får samme kvalitet med Williamson, og han tjener nå kanskje 25 i uka, hvorfor skal vi da betale 50 til Taylor? Det er åpenbart at folk her tenker mer følelser enn logikk fordi Tayls er local lad. Her vil vi spille med en unfit midtstopper som kun har spilt tre kamper, mot en som har spilt kjempebra og over all forventing hele sesongen.. Hvor er logikken?
Det er feil å si at Williamson holder sammen nivå nå som Taylor gjorde før. Taylor var blant våre beste spillere, og holdt et bra nivå. Jeg syntes ikke Williamson gjør det, han er alt for overvurdert mener jeg. Han har ikke spilt kjempebra som du sier, han har spilt på grensen til bra. Jeg har vært og er usikker på han under kampene, og han er ikke så trygg som alle sier at han er. Han spiller på grensen hele tiden!
-
Det er feil å si at Williamson holder sammen nivå nå som Taylor gjorde før. Taylor var blant våre beste spillere, og holdt et bra nivå. Jeg syntes ikke Williamson gjør det, han er alt for overvurdert mener jeg. Han har ikke spilt kjempebra som du sier, han har spilt på grensen til bra. Jeg har vært og er usikker på han under kampene, og han er ikke så trygg som alle sier at han er. Han spiller på grensen hele tiden!
Veldig enig.
-
Da bør dere sjekke kamptrådene, har ikke vært mange negative ord om Williamson, bortsett fra boltonkampen. Taylor har ikke holdt et bra nivå, det er det som er poenget mitt. Han er alt for ofte skadet, og utviklingen har stoppet opp. Mannen blir 25 år i januar, og er ikke lenger et talent, men en middelmådig stopper.
Simmi: Selvsagt vil folk være skeptisk til å hente inn en spiller som har vært skadet i ett år. Men gutten skulle ha gått gjennom en medisinsk sjekk uansett, og da ville eventuelt skader som ikke lot seg lege blitt oppdaget. Hadde Taylor vært ansett som en forbanna god midstopper, ville klubbene uansett stått i kø, fordi de hadde muligheten til å anskaffe seg en kjempegod stopper på billigsalg nettopp fordi han var skadet og pga kontraktssituasjonen. Det er ikke skaden som først og fremst gjorde at ingen klubber kjøpte ham i sommer. Hovedårsaken er at de fleste klubber ser på Taylor som en midstopper som har stagnert, og ikke er det talentet som han en gang var. Det er også derfor det har vært så få spekulasjoner rundt ham nå, enda vi nærmer oss januarvinduet: Han krever for mye, sammenlignet med hva han har vist på banen, og han har stagnert som fotballspiller. Det sier sitt når kun Everton og Wolfes har blitt lenket til ham.
Og til deg Jokke: Williamson har gjort mindre grove feil i år enn Colo. Han har hatt et par dårlige pasninger ja, men han prøver i det minste å holde ballen langs bakken.
-
Vel, Taylor er ikke ansett som en forbanna god stopper. Men det er vel ikke Williamson heller?
Jeg har ikke sagt at han er utrolig god. Jeg har sagt at han er ganske god og bedre enn Williamson.
-
Vel, han er ikke ansett som en forbanna god stopper. Men det er vel ikke Williamson heller?
Jeg synes Williamson og Taylor omtrent er likestilte. Det er ikke der min kjepphest ligger. Det som irriterer meg med Tayls er først og fremst at han skal ha mye mer i uka for å gjøre samme jobb som Williamson. Taylor fortjener ikke 45-50 i uka. Da vil jeg heller selge ham. Vi kan finansiere lønna til 2-3 supertalenter ala moses for det Tayls nå krever. Og ja, jeg synes også at Colo tjener for godt. Hvis han vil ha tilsvarende lønn ved kontraktsslutt må han også selges.
-
Og ja, jeg synes også at Colo tjener for godt. Hvis han vil ha tilsvarende lønn ved kontraktsslutt må han også selges.
Så hvis jeg har forstått deg riktig, så vil du altså selge Coloccini og Taylor?
Håper ikke at du får viljen din her! Coloccini har vist seg som en meget godt midstopper, etter en dårlig første sesong i klubben. Jeg vil se Coloccini i Newcastle-drakt i lang, lang tid fremover!
Når det gjelder Taylor, så håper jeg at partene kommer til enighet.
-
Han snakker om ved kontraktslutt, og da er jeg helt enig. Aldri i verden om Colo skal få en ny kontrakt til 800-900 000 i uka!
-
Hvordan i guds hellige navn fikk du det til å bli at jeg hevda at Tayls har en bedre pasningsfot enn Colo? Det sa jeg aldri. Jeg poengterte bare at Tayls har vært god med oppspillene sine etter at han kom inn. Jeg syns de har vært av høyere kvalitet enn hva vi har sett tidligere denne sesongen. Jeg lever overhodet ikke i den illusjonen at Tayls er en bedre spiller med ball i beina enn Colo. Men du overdriver selvsagt grusomt hva Tayls gjelder i negativ retning. Han er slettes ikke så håpløs i den delen av spillet, selv om han i likhet med både Sol og Willie ikke kan nærme seg Colo som spillende stopper.
-
For min del er dette veldig enkelt. Har Williamson spilt seg ut av laget?
Nei. Ergo bør han og Colo starte neste kamp! Spiller for spiller synes jeg Taylor og Williamson er på det jevne. Men som makker til Colo ser jeg på Williamson som et langt bedre alternativ, derfor ser jeg ingen grunn til at Taylor skal ta hans plass.
-
Synes ikke Taylor har gjort seg bort, og etter seieren mot Liverpool synes jeg ikke andre enn Sol skal vike plass om det ikke er skader. Hvem eg vil ha i midtforsvaret i en kamp mot Birmingham er eg også usikker på, med både Jerome og Zigic på topp, samt andre beist som kommer sigende ved dødball.
Håper på følgende lag:
Krul
Simpson Willy Tayls Enrique
Barton Nolan Tiote Jonas
Carroll Shola (Ranger)
-
Williamson - Taylor kan også virke, med tanke på hvordan Colo ofte lar seg pisse på av de største og sterkeste tanksenterne. Likevel tror jeg at det kan bli en tanke panikkartet, at ingen av dem besitter den roen som både Colo og Campbell har. Det er nok en veldig viktig egenskap å ha hos minst en av stopperne.
-
Synes ikke Taylor har gjort seg bort, og etter seieren mot Chelsea synes jeg ikke andre enn Sol skal vike plass om det ikke er skader.
Var vel mot Liverpool vi vant, der Sol gjorde en dårlig opptreden? Ikke mot Chelski ;) :P Hvis du ikke sikter til cup-kampen?
Uansett, så er eg for å la Tayls spille! Han og Colo kunne blitt et bra stopperpar! Så hadde vi hatt en god back-up i Willy :)
-
Synes ikke Taylor har gjort seg bort, og etter seieren mot Chelsea synes jeg ikke andre enn Sol skal vike plass om det ikke er skader.
Var vel mot Liverpool vi vant, der Sol gjorde en dårlig opptreden? Ikke mot Chelski ;) :P Hvis du ikke sikter til cup-kampen?
Uansett, så er eg for å la Tayls spille! Han og Colo kunne blitt et bra stopperpar! Så hadde vi hatt en god back-up i Willy :)
Tenkte selvfølgelig på Liverpool :)
-
For min del er dette veldig enkelt. Har Williamson spilt seg ut av laget?
Nei. Ergo bør han og Colo starte neste kamp! Spiller for spiller synes jeg Taylor og Williamson er på det jevne. Men som makker til Colo ser jeg på Williamson som et langt bedre alternativ, derfor ser jeg ingen grunn til at Taylor skal ta hans plass.
+1
-
Vil vel ikke være feil å si at både Colo og Willie spilte seg ut av laget i Bolton-kampen da. Spesielt ikke mtp de forferdelige suspensjonene de pådro seg. De sto begge til klare strykkarakterer - og pådro med fullt overlegg klare suspensjoner. Det gav igjen våre to andre stoppere muligheten til å spille seg inn på laget. Sol har ikke benyttet seg bra nok av den sjansen, Tayls har derimot gjort sakene ganske bra. Jeg ser dermed ingen grunn til at de skal spasere rett inn i laget.
-
Da bør dere sjekke kamptrådene, har ikke vært mange negative ord om Williamson, bortsett fra boltonkampen. Taylor har ikke holdt et bra nivå, det er det som er poenget mitt. Han er alt for ofte skadet, og utviklingen har stoppet opp. Mannen blir 25 år i januar, og er ikke lenger et talent, men en middelmådig stopper.
Det nytter ikke å bare ta frem de positive sidene til Williamson, og bare de negative til Taylor når du argumenterer. Høres nesten ut som en kunne spasert inn på Real Madrid, mens den andre skulle slitt med startplass i Nybergsund.
Williamson har hatt sine feil denne sesongen(blant annet mot Wigan da han er elendig på begge målene), men har gjort et bra totalinntrykk synes jeg. Feilfrie stoppere finnes knapt nok. Når det gjelder Taylor vs. Williamson så synes jeg det er veldig jevnt. Vanskelig å vurdere hvem som skal spille sammen med vårt soleklare førstevalg; Colo. Taylor var bra mot Liverpool, grei mot Chelsea og helt ok mot WBA bortsett fra 0-3 målet som var helt natta for 11 Newcastlespillere. Jeg heller litt mot Taylor, men det er igrunn hipp som happ for min del.
-
Vil vel ikke være feil å si at både Colo og Willie spilte seg ut av laget i Bolton-kampen da. Spesielt ikke mtp de forferdelige suspensjonene de pådro seg. De sto begge til klare strykkarakterer - og pådro med fullt overlegg klare suspensjoner. Det gav igjen våre to andre stoppere muligheten til å spille seg inn på laget. Sol har ikke benyttet seg bra nok av den sjansen, Tayls har derimot gjort sakene ganske bra. Jeg ser dermed ingen grunn til at de skal spasere rett inn i laget.
Både Williamson og Colo hadde en grusom kamp mot Bolton, men jeg synes det skal mer til enn èn kamp for å miste tilliten når han har holdt svært godt nivå frem til den kampen. Riktignok med noen blundere, men som Kø1 sier; det har de alle.
For meg virker det som om folk vil at Taylor skal spille, bare fordi det er Taylor, ikke fordi han er en bedre spiller.
-
For all del - men de hjelper ikke egen sak når begge pådrar seg soleklare suspensjoner. Nå har vi hatt to gode kamper mot to gode lag med de to stopperne på lag, og en svak en. Taylor har jevnt over vært god, mens Campbell på ingen måte har imponert veldig. Syns derfor ikke det er noen automatikk i at Williamson skal spasere inn å ta Tayls sin plass. De er i utgangspunktet jevngode og Taylor har også 3 år tilgode på Willie - og et lass bedre erfaring. Det er vel dermed ikke nødvendigvis så dumt tenkt.
-
For meg virker det som om folk vil at Taylor skal spille, bare fordi det er Taylor, ikke fordi han er en bedre spiller.
[/quote]
Kunne ikke vært mer enig! Og det er latterlig at det er sånn.. Men folk er forskjellig, så vi får vel bare akseptere det :)
-
Dæven - det er lovende at du kjenner til måten mange tenker på her inne. Jeg er imponert!
-
Det har absolutt ingenting med saken å gjøre. Egentlig er vel Taylor fra London, så han går vel ikke under kategorien ekte local lad. Jeg mener han er, og har alltid vært en bedre stopper enn Williamson, og den måten det argumenteres for at Williamson er det selvsagte bestealternativet på er nesten usmakelig. Det virker som om de som mener Taylor burde få spille videre er helt utenfor og ikke har en anelse om hva de snakker om.
-
Det har absolutt ingenting med saken å gjøre. Egentlig er vel Taylor fra London, så han går vel ikke under kategorien ekte local lad. Jeg mener han er, og har alltid vært en bedre stopper enn Williamson, og den måten det argumenteres for at Williamson er det selvsagte bestealternativet på er nesten usmakelig. Det virker som om de som mener Taylor burde få spille videre er helt utenfor og ikke har en anelse om hva de snakker om.
Tankemåten til diverse er helt latterlig, ja, og blir kun brukt for å fremme sitt eget syn. MEN, Steven Taylor er ekte local lad. Ja, han ble født i London, men foreldrene er fra Newcastle, og de flyttet til Newcastle rimelig umiddelbart.
-
Vil vel ikke være feil å si at både Colo og Willie spilte seg ut av laget i Bolton-kampen da. Spesielt ikke mtp de forferdelige suspensjonene de pådro seg. De sto begge til klare strykkarakterer - og pådro med fullt overlegg klare suspensjoner. Det gav igjen våre to andre stoppere muligheten til å spille seg inn på laget. Sol har ikke benyttet seg bra nok av den sjansen, Tayls har derimot gjort sakene ganske bra. Jeg ser dermed ingen grunn til at de skal spasere rett inn i laget.
Både Williamson og Colo hadde en grusom kamp mot Bolton, men jeg synes det skal mer til enn èn kamp for å miste tilliten når han har holdt svært godt nivå frem til den kampen. Riktignok med noen blundere, men som Kø1 sier; det har de alle.
I tillegg må folk huske på at midtbanen vår mot Bolton manglet Barton, Tiote og Nolan. Guthrie og Smith var sentralt, hvilket er skrekkelig mye dårligere enn Nolan, Tiote. Barton er også flinkere til å jobbe bakover enn Routledge. Dermed ble arbeidsvilkårene for Colo og Williason i den kampen vesentlig forverret. Og som Kesse i tillegg nevner, Williamson har ikke spilt seg ut av laget, hvilke signal vil det gi overfor ham at Castle i stedet prioriterer en som krangler på kontrakten
Jeg har ikke sett noen klare tegn på at Willie er noe bedre å spille ball enn Taylor - tvert i mot føler jeg Taylor har bidratt til bedre kvalitet i oppspillene på de to gutta på topp sammenlignet med Willie og faktisk også Colo. .
Okey, jeg tok deg litt for bokstavelig Kristoffer. Men det er ikke rart at du oppfatter at Tayls oppspill på gutta på topp er bedre siden det er det han og Campell stort sett gjør når de skal spille seg ut av forsvar. De poler ut. Williamson og Colo prøver å spille seg ut. Sjekk analysen av arsenalkampen, hvor kommentatorene roser forsvarets evne til å spille seg ut av forsvar. Dette førte faktisk til et par vakre angrep mot Arsenal. Dette har vært fullstendig fraværende med Colo og Williamson ute.
-
Taylor har spilt til: 6, 5, 7 på børsen. Altså et snitt på 6.
Willi på sin side har følgende børstall:
Mike Williamson Newcastle 6,21
Jeg vet dette ikke er til særlig stor sammenligning, men det gi en pekepinn.
PÃ¥ statistiken er han foran stjerner som Torres, Arsjavin, Pavljutsjenko.
Sammenlignet med stoppere har han i følge TV2-Sporten også spilt bedre enn vår egen Colo, i tillegg til Fayé og Collins.
Oppsummeringen min blir at man spiller seg ikke ut av laget når man har vært gjevnt god så langt i sesongen. Taylor har på ingen måte spilt seg bort, men vært helt på det jevne. Det kan også tenkes at Taylor vil gjøre en enda bedre figur om han får spille med Colo i stedet for Campbell.
Willi har vist fallende formkurve, men synes likevel han skal få tillitt fra start mot B'ham. Om han (eller Colo) ikke presterer på det nivået som kreves, skal Taylor rett inn (etter 2-3 kamper).
Hovedpoenget er at jeg ikke vil se roteringer i et allerede etablert stopperpar.
Likevel er det tenklig at Pardew setter inn Taylor for å vinne populæritet blant fansen. Han er vel også klar over at det er overtall mange (som her på forumet) som forguder Taylor uavhengig av om skriver ny kontrakt, spiller dårlig osv.. Er man Newcastle-gutt, så er man Newcastle-gutt, og går dermed helst rett inn i startoppstillingen.
Til slutt: Innerst inne bryr jeg meg ikke sååå mye om hvem av dem som spiller, da begge er gode stoppere. Jeg vil bare at en av disse kombineres med Colo. Colo er en trygghet å ha bak der. Han sleit med stor, sterk og kjapp Elmander, men tror han skal matche Zigic bedre da han er mer stillestående og ikke i nærheten av å være like kjapp.
Tvi tvi. Vi skal ihvertfall vinne på lørdag!!
-
I større grad ja, men du overdriver fortsatt kraftig i din påstand om at vi bare banker ballen opp. Det var eksempelvis ikke tilfelle mot LFC. Det er selvfølgelig allikevel lett å kun huske alle de forferdelige ballene Sol Campbell sendte opp. Men at vi samtidig også kan spille variert, og utnytte luftstyrken til de to på topp, det ser jeg ingenting galt i.
Jeg tror ikke Tayls er spesielt mye mer populær enn Williamson blant Toon-fansen, spesielt ikke på bakgrunn av nettopp kontraktsstyret. For meg er det ikke dødsviktig hvem av Willie og Tayls som spiller. De er jevngode - men jeg har størst tru på Steven Taylor.
-
Sammenlignet med stoppere har han i følge TV2-Sporten også spilt bedre enn vår egen Colo, i tillegg til Fayé og Collins.
Sier litt om hvor mye vi skal stole på tv2sporten..
Jeg er forøvrig veldig enig med Torfinn.
-
Er enig med Kristoffer med tanke på VARIASJON i å spille seg ut, og å slå langt. Også heilt avgjørende hvem som det blir spillt opp på på vår midtbanen vår! Der trur eg Tiote er nøkkelen på midtbana!
Har sett at forsvaret har tatt sjanser med småspill i forsvaret og opp mot midtbana, som dei kanskje kunne løyst med et oppspill på topp!
Blir vanskelig å sei kven av dei 2 stopperene som bør spille med Collo bak der, bør vel være rimelig spillesugen dei 2 som har stått over 3 kamper nå?
Positivt er det verfall at vi har valg der bak ;)
-
Hvem av Tayls og Willy som spiller er ett fett for meg, jeg anser dem for å være omtrent like gode, ingen av dem er vesentlig bedre enn den andre.
Williamsons børsnotering på 6,21 og Taylors børsnotering på 6 (og da har Willy spilt betydelig flere kamper) synes jeg er så jevnt, at det bare beviser mitt poeng. Det er ett fett hvem av dem som spiller. Det eneste som kanskje kan vippe Willy foran, er at han har vist et godt samarbeid med Colo både denne og forrige sesong. Taylor og Colo har ikke spilt sammen siden starten av forrige sesong, og har kanskje ikke vært like solide som Willy og Colo. Men i utgangspunktet ser jeg ikke at Williamson skal fungere så ekstremt mye bedre sammen med Colo enn Taylor. Som spillertyper er de veldig like. Det handler i såfall mer om kjemien mellom spillerne. Og den er vanskelig for meg å vurdere.
Den ene er heller ikke mer populær enn den andre, og jeg har ingen tro på at de som argumenterer for Taylor gjør det bare fordi han er "local lad". Det må være lov å mene at Taylor er en bedre spiller enn Williamson. Selv om flertallet ikke er enig, så må de få som mener det få lov til det.
-
http://www.chroniclelive.co.uk/newcastle-united/nufc-news/2010/12/16/healthy-battle-for-newcastle-united-no1-spot-72703-27836900/?
Ser ihvertfall ut som om Krul starter denne kampen! Hvem som starter av stopperne sies det lite om. Pardew vil ihvertfall ha med Tayls videre.
-
Jeg får mer og mer troa på seier i denne kampen! Birmingham er et lag som passer oss, og spiller bra fotball i motsetning til Stoke, Blackburn osv...
Dette blir bra! :D
-
Shola er nok ute med en hamstringskade, da håper jeg ihvertfall at Ranger får sjansen. Sol Campbell sliter med sykdom.
-
Gode nyheter at Hleb er ute.
-
Williamsons børsnotering på 6,21 og Taylors børsnotering på 6 (og da har Willy spilt betydelig flere kamper) synes jeg er så jevnt, at det bare beviser mitt poeng. Det er ett fett hvem av dem som spiller.
Du sier det forsåvidt selv at Willy har spillt betydelig flere kamper enn Taylor. Dermed er Willy's snitt muligens ett godt hakk bedre enn det ser ut når du setter dem ved siden av hverandre. Det skal ikke mange middelmådige kamper til fra Taylor sin side før snittet blir veldig forskjellige. For Williamson sin del skal den noen flere middelmådige kamper til før det skjer. Statistikkens iboende faenskap.
Ser det så enkelt som at (og snittet beviser det - slik jeg ser det) Williamson har bevist at han holder nivå over tid. Taylor har rett og slett ikke rukket å bevise i nærheten så mye.
Når man i tillegg tar med usikkerheten rundt kontrakt for Taylor sin del ser jeg det som viktigere at Willy får spille seg inn igjen etter 3 kampers avbrudd. Og det er vel greiere at han begynner med det nå fremfor å vente til senere? Hvis Taylor vil bli er det plutselig ett noe mer komplekst spørsmål.
SÃ¥nn jeg ser det ihvertfall.
-
Sol er vår beste stopper.
Hvem av de andre stopperne våre kan dette??
http://www.youtube.com/watch?v=g7Rnt5C2qaQ
Uendelig sklitakling Cambel.
-
Den linken er vel lagt ut ca 284 ganger på forumet, og har absolutt ingenting med kampen eller hvor god "Cambel" (??) er.
-
Var det noen som sa at denne kampen ikke ble sendt på tv, kun på sumo? Har sjekket på tv2 nå, de sender kampen på tv..
-
Skriver på mobilen, så i stikkord;
Tayls har aldri prøvd å spille med colo med en Ok midtbane forran.
Willo er helt Ok.
Tayls vil sentre bedre når colo er makker enn campbell.
Hvis Tayls skal vekk: proriter Willo. Hvis ikke; test begge med colo.
La ranger starte. Kan ikke bare spille 30 min når han er bedre enn Donkey
-
Sol er vår beste stopper.
Hvem av de andre stopperne våre kan dette??
http://www.youtube.com/watch?v=g7Rnt5C2qaQ
Uendelig sklitakling Cambel.
Se datoen. 22. nov 2007. Selv om han fremdeles holder et greit nivå er han gammel og er ikke på samme nivået som før.
-
Nedrykk sesongen: 17 spilt, 4 seire, 7 uavgjort, 6 tap, 19 poeng, på 14plass.
Denne sesongen:17 spilt, 6 seire, 4 uavgjort, 7 tap, 22 poeng, på 8plass.
Tross den lille forskjellen på bare 3 poeng er det viten kjent at vi ikke plukket en hau poeng etter disse 19, faktisk er vi bare 12 poeng fra å "toppe" den sesongen.
* Birmingham har 27 mål på de siste 27 hjemmekampene, de har ikke scoret flere enn 2 mål på disse.
* Tross lite mål har Birminham bare tapt 1 hjemmekamp på de siste 23.
* De siste 5 oppgjørene lagene mellom har endt uavgjort.
* Mulighet for at kampen kan bli avvlyst pga snøvær, den skal dog være liten
-
Med tanke på Bhams svake scoringsstatistikk på hjemmebane, vil det være avgjørende for kamputfallet hvem som scorer først. Får vi det 1. målet er jeg rimelig sikker på at vi klarer minst ett poeng.
-
Newcastle manager Alan Pardew has central defenders Mike Williamson and Fabricio Coloccini back from suspension for this afternoon's Premier League trip to Birmingham.
Their return could prove timely as Sol Campbell is struggling with illness. Also, striker Shola Ameobi is likely to miss out with a hamstring injury.
Article continues below...
Keeper Steve Harper is pushing to replace Tim Krul in goal but Dan Gosling, Ryan Taylor and Hatem Ben Arfa are still out.
Birmingham have no new fitness doubts despite a bout of flu hitting the camp.
Defenders Liam Ridgewell and Martin Jiranek were both affected, but have recovered sufficiently to be in contention for the team's match against Alan Pardew's side.
Alex Hleb is still out with a calf strain.
http://www.sportingpreview.com/matches/10111452.php (http://www.sportingpreview.com/matches/10111452.php)
-
Shola er nok ute med en hamstringskade, da håper jeg ihvertfall at Ranger får sjansen. Sol Campbell sliter med sykdom.
Shola ute betyr vel at Ranger bør få sin sjanse fra start, samtidig som det også kan åpne for et innhopp for Løvenkrands?
Så lenge Colo, Willy og Taylor er klare til kamp så kan Campbell få være hjemme foran peisen med varm te og bli frisk, han ser uansett ut som et fjerdevalg på stopperplass i mine øyne.
Hleb ute er absolutt fordel oss. Han kunne uten tvil ha gjort lvet surt for oss.
Vi møter jo ellers to gamle kjente i Lee Bowyer og Stephen Bil idag, og det ville jo vært litt erketypisk for oss om de skulle spilt sine livs beste kamper mot nettop oss.
Jeg har i utgangspunktet tro på et godt resultat idag. Jeg tror mye vil avhenge av hvordan vi kommer igang. Vi må bare ikke bli liggende for mye bakpå fra start og la Birmingham få styre kampen slik som WBA og Bolton fikk gjøre, da går det galt. Vi er ikke noe Italia og klarer ikke å spille italiensk.
-
D
Var det noen som sa at denne kampen ikke ble sendt på tv, kun på sumo? Har sjekket på tv2 nå, de sender kampen på tv..
Går på TV2 PL HD2
Dvs tv2 PL 2 for de som ikke har HD :)
-
We dont know yet but the game we think is cancel!!! Fock me!!!
Enrique sin Twitter-konto.
I hope the game not be cancel, because we have too much snow.
Jonas sin Twitter-konto.
-
Fuck! Jeg sykt klar for kamp. Blir LITT skuffa om kampen ikke spilles i dag. ???
-
Birmingham City (a)
Latest:GAME OFF
Faen... Gledet meg til kamp.
-
Kødder du eller? Lenge siden jeg har vært så gira på kamp...
-
We dont know yet but the game we think is cancel!!! Fock me!!!
Enrique sin Twitter-konto.
I hope the game not be cancel, because we have too much snow.
Jonas sin Twitter-konto.
Har du link til twitter kontoene deres? Har lyst til å følge dem :-*
-
Nope. Skulle gjerne ha vært en spøk, men nufc.com anser jeg som 100 % pålitelig når det kommer til slike ting.
-
We dont know yet but the game we think is cancel!!! Fock me!!!
Enrique sin Twitter-konto.
I hope the game not be cancel, because we have too much snow.
Jonas sin Twitter-konto.
Har du link til twitter kontoene deres? Har lyst til å følge dem :-*
http://twitter.com/elgalgojonas (http://twitter.com/elgalgojonas)
http://twitter.com/Josenufc3 (http://twitter.com/Josenufc3)
Stoke-Arsenal er avlyst også.
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20101218/blues-game-is-off_2281670_2247335
Bekreftet på Nufc.co.uk nå og...
Jeg som gledet meg så voldsomt! :-[
-
Jose: We dont know yet but the game we think is cancel!!! Fock me!!!
LOL
-
Trenger ikke å være negativt dette. Er en vanskelig bortekamp. Når vi skal møte dem på nytt har vi forhåpentligvis fått en ny spiss, en skadefri Ben Arfa (hmmm.. Beeen Arfaaa), Shola er tilbake i storform, og Colo + Williamson har limst sammen forsvaret igjen.
Når jeg har tenkt meg om så har dette kun utelukkende positive ringvirkninger. Vi går nå inn i det tøffe juleprogrammet. Vi skal møte City den 26. og Tham den 28. At Bhamkampen nå er utsatt betyr at alle spillerne er 100% friske (pluss at vi unngår gule/røde kort) til City kampen hvor Ben Arfa skal hevnes..Satser at vi leder 3-0 til pause så vi får sende inn Smudge som kan fikse begge kneskålene på fokkings De Jong.
-
Jævla drit. Hadde sett frem til denne kampen!
Inspector: Hva er siste nytt ang. Ben Arfa? Når er han forventet å være tilbake?
-
Trenger ikke å være negativt dette. Er en vanskelig bortekamp. Når vi skal møte dem på nytt har vi forhåpentligvis fått en ny spiss, en skadefri Ben Arfa (hmmm.. Beeen Arfaaa), Shola er tilbake i storform, og Colo + Williamson har limst sammen forsvaret igjen.
Når jeg har tenkt meg om så har dette kun utelukkende positive ringvirkninger. Vi går nå inn i det tøffe juleprogrammet. Vi skal møte City den 26. og Tham den 28. At Bhamkampen nå er utsatt betyr at alle spillerne er 100% friske (pluss at vi unngår gule/røde kort) til City kampen hvor Ben Arfa skal hevnes..Satser at vi leder 3-0 til pause så vi får sende inn Smudge som kan fikse begge kneskålene på fokkings De Jong.
Du mener vel at Taylor har skrevet under på ny kontrakt, og har limt sammen bak sammen med Colo?? ;D
-
Jævla drit. Hadde sett frem til denne kampen!
Inspector: Hva er siste nytt ang. Ben Arfa? Når er han forventet å være tilbake?
Var det ikke 16. januar?
Er Stoke-Arsenal avlyst?? Står ikke det på livescore. Er det bare Blackburn - West Ham som skal spilles 16:00 da?
-
Kjipt! Hadde gledet meg til kamp idag, og hadde skikkelig tro på seier!
Men enig med deg inspector, det erikke nødvendigvis en ulempe atkampen blir utsatt ;)
-
Postp. Arsenal ? - ? Stoke C.
Herlig tippekamp med Rovers - Wigan da ;)
Thomas: 16. jan tilbake i trening?
-
Finnes ingen offisiell bekreftelse på at Ben Arfa er tilbake tidligere enn antatt. Det har imidlertid vært rykter om at han har hatt raskere progresjon enn forventet, og at han kunne være tilbake i januar. Chris Hughton nektet å svare på disse ryktene som svirret for to uker siden. Enkel konklusjon; vi skal ikke forvente at vi ser han før i Mars.
-
Nordin, Christian: Eneste jeg har hørt er at han har gjort overraskende store fremskritt og skal kanskje være klar i løpet av januar..Hele 2 mnd tidligere enn antatt. Hvis så er tilfelle kan det hende han klarer antall kamper som skal til for at overgangen skal bli permanent....*fryysninger*
-
We dont know yet but the game we think is cancel!!! Fock me!!!
Enrique sin Twitter-konto.
I hope the game not be cancel, because we have too much snow.
Jonas sin Twitter-konto.
Har du link til twitter kontoene deres? Har lyst til å følge dem :-*
http://twitter.com/elgalgojonas (http://twitter.com/elgalgojonas)
http://twitter.com/Josenufc3 (http://twitter.com/Josenufc3)
Stoke-Arsenal er avlyst også.
Hahaha! Er du sikker på at de er ekte? Hadde forventa bedre engelsk. "I am cancel yes no" :D
EDIT: "To many snow!!!" og "meaby we have to stay at birmingan because the aiport is close..."
-
Nordin, Christian: Eneste jeg har hørt er at han har gjort overraskende store fremskritt og skal kanskje være klar i løpet av januar..Hele 2 mnd tidligere enn antatt. Hvis så er tilfelle kan det hende han klarer antall kamper som skal til for at overgangen skal bli permanent....*fryysninger*
Men vi har da oppsjon til å kjøpe han uansett, men dersom han spiller så og så mange kamper MÅ vi kjøpe han. Derfor har vi uansett førsteretten til å kjøpe han, uavhengig avhvor mange kamper han spiller for oss.
-
Nordin, Christian: Eneste jeg har hørt er at han har gjort overraskende store fremskritt og skal kanskje være klar i løpet av januar..Hele 2 mnd tidligere enn antatt. Hvis så er tilfelle kan det hende han klarer antall kamper som skal til for at overgangen skal bli permanent....*fryysninger*
Les hva jeg skriver. Ingenting er bekreftet, så det er liten vits i å tro på noen løse rykter. Hvis han kunne vært med å spille i januar, så kan jeg garantere deg at han ville vært tilbake på treningsanlegget til newcastle nå. Og hadde han vært der nå, ville vi hørt det.
-
Nordin, Christian: Eneste jeg har hørt er at han har gjort overraskende store fremskritt og skal kanskje være klar i løpet av januar..Hele 2 mnd tidligere enn antatt. Hvis så er tilfelle kan det hende han klarer antall kamper som skal til for at overgangen skal bli permanent....*fryysninger*
Men vi har da oppsjon til å kjøpe han uansett, men dersom han spiller så og så mange kamper MÅ vi kjøpe han. Derfor har vi uansett førsteretten til å kjøpe han, uavhengig avhvor mange kamper han spiller for oss.
Uansett opsjon eller ikke, så må spilleren skrive under på en kontrakt da.
-
Så klart vil han skrive under hvis vi vil ha han! Hva ellers skal han gjer, gå tilbake til Marseille der han har brent alle broer for å komme seg til oss??
-
Så klart vil han skrive under hvis vi vil ha han! Hva ellers skal han gjer, gå tilbake til Marseille der han har brent alle broer for å komme seg til oss??
Hvis Ben Arfa ikke blir Newcastle-spiller permanent så tipper jeg det er nok andre klubber som er villige til å bla opp en OK slant for hans tjenester. Det at han har brent alle broer i OM som du sier, vil jo bare gjøre at prisen går ned, forutsatt at Newcastle ikke gjør overgangen permanent da vel og merke.
-
Er ikke helt 100% sikker på hvordan opsjon på spillere fungerer: Men jeg kan tenke meg at det er slik at summen mellom klubbene er avtalt, dvs at de har førsterett på å kjøpe spillerene etter endt utlånsperiode. Men dette avhengiger også av at spilleren blir enig med sin nye klubb. Det kan hende at Ben Arfa allerede har ferdigforhandlet disse vilkårene, og at kontrakten dermed blir permanent for alle parter etter x antall kamper. Eller det kan hende at disse vilkårene må fremforhandles med Ben Arfa til sommeren. Jeg håper selvsagt på det førstnevnte tilfellet. Ben Arfa er så god at hvis han realiserer halparten av sitt potensiale i PL, så har vi gjort en scoop av dimensjoner. Problemet er selvsagt hvis han gjør det såpass bra og at castle-ben arfa ikke blir enige om vilkårene. Dermed må han tilbake til Frankrike, så fremt Castle og Ben Arfa ikke allerede er kommet til enighet om en kontrakt.
Jeg trodde faktisk at vi ikke kunne kjøpe ham før han har spilt avtalt antall kamper og at vi dermed ikke har opsjon på ham før dette vilkåret er oppfylt. Er det noen som avkrefte dette?
-
Problemet er selvsagt hvis han gjør det såpass bra og at castle-ben arfa ikke blir enige om vilkårene. Dermed må han tilbake til Frankrike, så fremt Castle og Ben Arfa ikke allerede er kommet til enighet om en kontrakt.
Det virket som om Ben Arfa var ganske desperat etter å komme til Newcastle, så jeg er mer redd for at OM skal sette seg på bakbeina enn Ben Arfa selv. Men om så skjer, så tipper jeg at Ben Arfa ganske enkelt får en ny arbeidsgiver, være det seg et annet sted i England eller Frankrike, eller i Spania, Italia eller Tyskland.
I såfall er det som vanlig Newcastle, og sparegrisen Ashley som sitter igjen med svarte-per -som vanlig. :P
Jeg trodde faktisk at vi ikke kunne kjøpe ham før han har spilt avtalt antall kamper og at vi dermed ikke har opsjon på ham før dette vilkåret er oppfylt. Er det noen som avkrefte dette?
Nå var ikke jeg der da papirene ble signert, men jeg har vel tolket det dithen at Newcastle FORPLIKTER seg til kjøp etter x antall spilte kamper. Før dette magiske antallet kamper så vil jeg anta at klubben står ganske fritt til å vurdere situasjonen, men da står vel også OM tilsvarende fritt til å selge Ben Arfa til høystbydende vil jeg anta. Og ved en eventuell budkrig på en såpass talentfull spiller har vi aldri i verden sjansen.
-
Det som er avtalen om Ben Arfa var at etter et hvis antall kamper var Newcastle nødt til å kjøpe han. Hvis han ikkje oppnådde disse antall kamper, hadde Newcastle førsterett til å kjøpe han eller la vær til den prisen som var avtalt.
-
Dersom han ikke spiller nok kamper snakker vi vel om en europeisk opsjon hvor vi må vente til sommeren. Ben Arfa får ikke så mange kamper for oss denne sesongen, det er bare å innse!
-
Jo jo, kommer tilbake i januar. Da vinner han det akkurat ;)
-
Dersom han ikke spiller nok kamper snakker vi vel om en europeisk opsjon hvor vi må vente til sommeren. Ben Arfa får ikke så mange kamper for oss denne sesongen, det er bare å innse!
Det er vel egentlig verst for OM? Ser ikke på det som en spesiell ulempe for Newcastle. Det betyr vel at vi fortsatt står først i køen hvis vi ønsker å kjøpe, og jeg tviler på at det har vært veldig aktuelt å kjøpe Ben Arfa før til sommeren uansett. HVIS Ashley tar seg råd til det i det hele tatt da... :P