20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Shola Ameobi  (Lest 254498 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Eriksen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 7656
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1275 på: 11. Juni 2013, 17:54 »
PL? Tror du bør begynne å sjekke tastaturet ditt, Kristoffer.
Det er snakk om Tippeligaen (TL) her, ikke Premier League (PL).

Pluss minus 10 mål? Det var vanvittig pessimistisk. På en kanonsesong i PL kan Shola klare omtrent 10 mål. Klarte 7 mål i 02/03, hvis jeg ikke husker feil. Da klarer han minst 15 på en kanonsesong i Tippeligaen.

Riktignok er Shola 10 år eldre nå enn i 2003, og ikke like sprek som han var den gang. Litt mer stasjoner nå. Men Shola er god nok til at han kunne vært kandidat til toppscorertittelen i Norge, hvis han hadde vært i riktig klubb.

Men egentlig er dette en tåpelig diskusjon. Diskusjonen bør dreie seg rundt hvorvidt Ameobi er god nok til å sitte på tribunen i Premier League. Hvorvidt han kan forsvare en plass i en stall som teller bortimot 25-26 mann. Hvorvidt han av og til kan forsvare en plass i en 17-mannstropp. Hvor mange mål han potensielt og rent hypotetisk kan score i Tippeligaen er fullstendig uinteressant i så måte.

Aldri i livet! Ikke engang om han hadde spilt 90 minutt i 38 kamper som alene spiss..

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1276 på: 12. Juni 2013, 13:13 »
Jeg sier ikke at det er særlig sannsynlig eller at det kommer til å skje, men Shola har bevist før at han vet hvor målet står. Uansett, Shola skal selvsagt ikke spille 2/3 av kampene. Ikke 1/3 heller. Men jeg har overhodet ingen problemer med at Shola Ameobi spiller 5-10 kamper i løpet av kommende sesong. Jeg ser ingen grunn til at det skal være noen katastrofe for klubben, eller at det skal hindre oss fra å signere en toppspiss i sommer (nå vet jeg ikke om jeg tror det kommer til å skje uansett da).

Hva Shola eventuelt kunne gjort i Tippeligaen, hva han eventuelt kunne fått ut av en makssesong i PL, hvor han mot all fornuft skulle spille mange kamper, er bare spekulasjoner. Men Shola er en langt bedre fotballspiller enn flertallet gir han æren for.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

Rudi

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 606
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1277 på: 12. Juni 2013, 15:55 »
Pluss minus 10 mål? Det var vanvittig pessimistisk. På en kanonsesong i PL kan Shola klare omtrent 10 mål. Klarte 7 mål i 02/03

Riktignok er Shola 10 år eldre nå enn i 2003, og ikke like sprek som han var den gang. Litt mer stasjoner nå. Men Shola er god nok til at han kunne vært kandidat til toppscorertittelen i Norge, hvis han hadde vært i riktig klubb.

Hehe, Shola hadde nok ikke bøtta inn mål i TL. Han er ingen naturlig målscorer. Pluss minus 10 mål er der han hadde havnet. Kan se for meg en måltørke og skader hadde ført til det.

Hadde byttet han mot 1 sjokolade og cola.

Har en vag følelse at jeg ha skrevet akkurat dette før, men det får så være ...

Shola hadde herja Tippeligaen og vært den beste spilleren med ei mil. Gitt skadefri hadde han vært en garantist for 20+ mål hver eneste sesong. Bare se på Rade Prica, som knapt fikk spille en kamp i Sunderland. Kom til Rosenborg, og bøtta inn hver eneste sesong.

plebUTG

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2626
  • skjer
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1278 på: 12. Juni 2013, 17:03 »
Hver gang vi har hatt denne diskusjonen (ja, for vi har hatt den før) har Rade Prica kommet frem som eksempel rundt...tja...14-15 ganger (uten å overdrive) da han har vist at det går an å komme fra et reservelag i PL og bli toppscorer i TL.

Men med den logikken bør jo følgende spillere ha vært Tippeligaens beste ved retur med tanke på hva de fikk utrettet i større ligaer:
 
- Erik Nevland. (41 kamper, 15 mål etter hjemreise)
- Eirik Bakke. (Semifinale i Champions League, anyone?)
- Matias Almeyda.
- T. A. Flo. (24 kamper og 4 mål for VIF. Deretter 19 kamper og 2 mål for Sogndal)

Det å si at Shola Ameobi hadde vært garantist for 20+ mål hver sesong i Tippeligaen kan jeg ikke helt skjønne at noen mener.

Human

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 873
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1279 på: 12. Juni 2013, 17:38 »
Skal ein samanligne ein spelar som har gjort det bra i tippeligaen med lik spelartype og erfaring fra premier league ville det naturlig nok vere Steffen Iversen (133 kamper 40 mål i pl) shola (268 kamper og 51 mål i pl)

med tanke på at steffen spelte fast på topp i tottenham fra 98 til 2000, mens shola har aldri vert fast for newcastle i pl så vil antal minutt per mål ratio vere i nærleiken. At shola hadde gjort det bra i tippeligaen er det ganske stor sannsynligheit for. Men han hadde vel aldri holdt seg skadefri ein heil sesong.  :P

Christian

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 8642
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1280 på: 12. Juni 2013, 17:39 »
Håvard Flo i første sesongen etter spel i Europa: 11 kamper og 8 mål (halv sesong)

Så det er ikkje berre Prica.  ;)

plebUTG

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2626
  • skjer
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1281 på: 12. Juni 2013, 23:06 »
To unntak som bekrefter regelen da.  :P

Føler fortsatt ikke det er nok for å gå såpass hardt ut som dette her:

Shola hadde herja Tippeligaen og vært den beste spilleren med ei mil. Gitt skadefri hadde han vært en garantist for 20+ mål hver eneste sesong.

Både den beste fotballspilleren i Tippeligaen med "ei mil" og samtidig slås det fast at han ville vært en garantist for over 20 mål hver eneste sesong (en prestasjon for øvrig ingen spisser har klart i Tippeligaen siden utvidelsen til 16 lag).

Panzer Stormo

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2299
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1282 på: 13. Juni 2013, 11:07 »
Bobby Robson:
"We didnt underestimate them ,they just were a lot better then we thought"

http://www.last.fm/user/Panzer_Stormo/

andyman

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1266
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1283 på: 13. Juni 2013, 11:16 »
"WHO NEEDS ALAN SHEARER?" :D

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1284 på: 13. Juni 2013, 12:49 »
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SSKNrFfWO08 

 :phui:   :wub:  :rødme:   :-[   :shola:
Men hva er greia med musikken? Give it up? Hvem da? Shola eller motstanderne?
Kunne valgt bedre musikk til videoen, men ellers, fantastisk. Og den spilleren der er liksom elendig, håpløs, katastrofe, en skam for klubben?
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

TommyWee

  • Gjest
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1285 på: 13. Juni 2013, 13:03 »
Liker hvordan halvparten av målene er skikkelig lompeskudd, og Shola som faller i prosessen. Mål er mål, dog.
« Siste redigering: 13. Juni 2013, 13:33 av TommyWee »

Tommyok

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1538
  • Nr 10
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1286 på: 13. Juni 2013, 19:46 »
Liker hvordan halvparten av målene er skikkelig lompeskudd, og Shola som faller i prosessen. Mål er mål, dog.

Det må da være verdensrekord i fall etter scoring?

Eriksen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 7656
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1287 på: 14. Juni 2013, 10:48 »
http://youtu.be/na3hNtgIzm0

Dersom videoer av 5-10 år gamle scoringer avgjør er det vel bare å løpe og kjøpe da?

Kristoffer

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 25717
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1288 på: 14. Juni 2013, 14:03 »
 :smith:

Tommel opp for den, Eriksen :)
...i det selvutnevnte Nordens Paris, som er en like virkelighetsfjern sammenlikning som å kalle Skedsmokorset Nordens Milano.

http://www.last.fm/user/arhaida

Andy

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 4437
    • Vis profil
Sv: Shola Ameobi
« Svar #1289 på: 15. Juli 2013, 10:36 »