Newutd.no
Newcastle United => Kamper => Emne startet av: Christian på 17. Juni 2009, 12:10
-
W.B.A - Newcastle United [CCC Runde 1 - 8.aug]
(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/8b/West_Bromwich_Albion.svg/175px-West_Bromwich_Albion.svg.png) v.s(http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/56/Newcastle_United_Logo.svg/200px-Newcastle_United_Logo.svg.png)
Arena: The Hawthorns (28,003)
Dato: 8.august 18:30
Dommer: Følger
Skader: Følger
Skader/suspensjoner: Følger
TV-Kanal: BBC, Viasat Sport
Stream: Følger
Norsk supporterside: http://www.baggies.no
Wikipedia om klubben: http://no.wikipedia.org/wiki/West_Bromwich_Albion_FC
Tabell:
X. Newcastle - 0p
X. W.B.A - 0p
5 siste:
Newcastle: X
W.B.A: X
-
Da var det ikkje lenge til første kamp nei. Og Ashley har ikkje fått ut fingeren.
-
Første gang som Newcastle-supporter hvor jeg ikke har gledet meg til seriestart.
Skal slutte å spre negativitet, men denne tror jeg vi taper. Ingen nye spillere, bare noen av våre beste ut. Tørr ikke å spå lagoppstilling eller resultat, annet enn at jeg tror vi taper. Dette så klart fordi Chris Clown Hughton styrer skuta og aldri vinner med oss
-
Må si det er ganske spesielt å starte en sesong uten forventninger ja. Ikke så lett å se at Newcastle skal gjøre det bra i år, med tanke på det som har skjedd. Kan jo fremdeles bli salg og ny manager, men inntil det skjer ser jeg ikke for meg at vi kommer til å kjempe i toppen. Satser på et par bra resultater første måneden så troppen får litt selvtillit, men på lørdag blir det nok for tøft.
-
Tror vi har hatt rekord i dårlig oppkjøring og bråk rundt klubben før denne sesongen. Det har vært tull forran hver sesong, og denne er ikke noe unntak. Allikevell har det alltid vært optimisme, husker kanonresultatet mot Manu ifjor når Jonas briljerte.
Forran denne starten har jeg like dårlig følelse som jeg har hatt i snart 1 år.
Jeg tror vi taper, men håper selvfølgelig at vi overasker.
Jeg klarer ikke å se hvem som skal lage mål for oss denne sesongen. Nå ryker Bassong, og Beye etter all sansynlighet. Da klarer jeg heller ikke å se hvem som skal stenge igjen bak.
-
Dette har vært sesongoppkjøringa fra helvete. Gud så jeg savner normal silly season.
-
Skal forresten bite oss merke i at WBA ikke har hatt noen veldig imponerende oppkjøring til sesongen selv:
This will be the first competitive match in charge for new Baggies boss Roberto Di Matteo. Pre-season saw his side lose 1-0 at Swindon Town, after successive 2-2 draws at Walsall and Kidderminster.
A two game jaunt to Slovenia and Croatia then saw another 2-2 draw and a 3-0 win, while Albion's only home pre-season ended in a 0-0 draw with Italian side Chievo.
-
Tror ikke resultatene i pre-season betyr så særlig mye.Er ikke sikkert spillerne klarer eller gir maks i slike kamper. Det som betyr noe er de første kampene i serien. Gjør vi det dårlig/bra der kan det få uante konsekvenser, begge veier. :)
-
To lag som begge har hatt ein skuffande oppkøyring til sesongen, og kampen er vidåpen. Trur det vert ein jamn kamp og hallar mot uavgjort; får Newcastle eitt poeng i serieåpninga er det godkjent for min del.
-
Blir bok en tøff kamp dette, og det er ikke som i fjor da det å tape borte for WBA var elendig. Dette kan vel kanskje vere CCC sitt svar på United-Chelsea :) Vi har fortsatt ett langt bedre lag på papiret enn WBA, og eg tror dei spillerne som blir sendt på banen er tent nok til å dra i land seieren.
-
Her kommer julenissen!
Kampen går på BBC HD!
...som man forøvrig kan se om man har HD tuner fra canal digital. Er ikke sikker på hvilke andre leverandører som eventuelt har den med i kanalpakken.
Hadde virkelig ikke forventet å få se Newcastle i HD i år!
-
allright!!! Endelig er vi igang!!! Gleder meg veldig til første kamp, tror dette kan bli en fantastisk sesong!
Hvem tror dere vi starter med på topp idag, Smith er jo utnevnt til kaptein, men vil han starte på topp? Isåfall Ameobi vs Carroll og synes Ameobi har overbevist mest i treningskampene såvidt jeg har fått med meg.... Meninger?
-
Jeg tror Ameobi kan bli bra i Championship. Han glimter jo til noen ganger i PL og, men mangler litt fart og finesse mot gode stoppere.
Vi har vel spilt en slags 451 eller 4411 i treningskampene, så det er vel store sjangser for at Ameobi blir alenespiss, med Smith og Nolan til å bygge opp spillet bak ham, samt å avslutte angrep fra vingene.
Jonas og Duff bør kunne gjøre mye ugang i denne divisjonen. Det vil nok være i Jonas' interresse å vise seg fram og, dersom han ønsker en overgang i dette vinduet.
Med den stallen vi har nå ser det ut som om finspillet må bli langs vingene i år, med mange hodesterke spillere som kan komme til avslutninger.
Det skal bli spennende å se hvordan spillere som Smith, Nolan, Butt og Barton klarer seg i en liga som har litt mindre fart og større behov for arbeidsjern på midten. Dette kan være nivået hvor flere av dem kan finne tilbake til sin gamle form.
Vi skulle bare hatt en manager på plass som har litt større taktisk kompetanse enn Hughton. Det virker ikke som han har evnen til å gjøre de nødvendige grepene verken før eller under kamp, og da er vi avhengige av at spillerene klarer å spille ut motstanderen på egen hånd.
-
Enig i mye av det Haavard sier her. Viktig at vingene fungerer bra, men samtidi blir det jo enda bedre om backene kan hjelpe til innimellom. Litt usikker på om Ameobi vil klare seg alene på topp men får han god hjelp fra blant annet Smith rett bak så ser jeg ikke bort fra at han slår til i år og det trenger vi virkelig:) Samtidig håper jeg noen av de unge talentene som blant annet Lua Lua får prøve seg slik at de kan bli gode spillere på ett bra nivå når vi rykker opp igjen til Premier League, for det gjør vi enn om denne sesongen eller neste sesong så skjer det 8)
-
Laget mot Dundee
Steve Harper, Ryan Taylor, Tamas Kadar, Steven Taylor, Jose Enrique, Damien Duff, Joey Barton, Alan Smith (c), Jonas Gutierrez, Kevin Nolan, Andy Carroll
kan vel bli ganske likt som dette tenker jeg! Men hva driver Shola med? Skada?
-
Duff kan bli en veldig viktig spiller i CCC tror jeg! Tror han vil bli for klasseving å nevnes her!
-
Det er kjipt, men dette er første gangen jeg er innom en eneste kamptråd etter nedrykket.
Gleder meg vanvittig lite til denne serieåpningen som kommer omtrent 3 år for tidlig, sett i lys av Mike Ashleys imponerende satsing.
-
Jeg gleder meg fakisk ganske mye. Håper vi stiller med et ungt lag i morgen. Nå skal fremtidens castle bygges. Er møkk lei av å se et castlelag bestående av late, dårlige spillere alt for godt lønnet i forhold til innsatsen som ytes på banen.
-
Kampen vises på The Scotsman i Bergen.
-
Tror vi vil få se dette laget i morgen:
Harper - R. Taylor, S. Taylor, Coloccini, Enrique - Jonas, Barton, Nolan, Duff - Smith, Carroll.
Enten Smith som spiss, eller midtbane. Kjenner jeg Hughton rett, velger han en 4-4-2. Og da Smith som spiss.
-
Veldig bra lag det der. Men så var det moralen og de inkompetente laglederne....
-
http://www.chroniclelive.co.uk/nufc/newcastle-united-news/2009/08/07/hughton-to-choose-between-shola-and-carroll-72703-24340980/
Nolan starter antakelgivis i en rolle bak Ameobi som foretrekkes fremfor Carroll. Smith tar kapteinsbindet :)
-
HÃ¥per at Carroll starter
-
På bildene jeg så fra treningen, kunne det virke som om det laget jeg nevnte skulle starte..
http://www.nufc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10278~1745558,00.html
-
Blir rimelig forbanna hvis Carroll benkes til fordel for Shola. Kan dessuten spille med to spisser også, Nolan kan godt benkes for min del.
-
Vi har vel spilt en sånn 4-4-1-1 formasjon i de fleste treningskampene så er nok sannsynlig at Hughton velger denne borte mot WBA også. Utifra bildene så virket det jo som det ble drillet en førsteelver med Carroll som spiss og det håper jeg også på, selv om man må innse at Shola har hatt noen gode treningskamper i sommer. Noen som vet hvorfor Shola ikke spilte den siste treningskampen?
-
Ikke det at jeg mener Shola er så dårlig(nå er vi i CCC), men jeg mener Carroll er så mye bedre bedre, og har ekstreme kvaliteter å tilby med duellstyrken og hodestyrken. Så var det sagt.
-
Er også veldig for Carroll for som du skriver kø1 så har han ekstremferdigheter. Får vi nok gode innlegg inn i boksen kommer han til å score mye i år...
-
Får satse på en seier i denne, selv om vi selger vekk hele troppen uten engang å lete etter nye spillere.
Blir jo en av sesongens vanskeligste kamper så jeg takker ja til uavgjort.
-
Kampen vises på The Scotsman i Bergen.
100% sikkert? Prøvde å sjekke på nettet og sendte mail men fekk ikkje svar, tenkte kanskje Odd - Brann vart prioritert...
-
Noen som vet hvorfor Shola ikke spilte den siste treningskampen?
Skadet. Samme med Butt, Guthrie (begge de to er fortsatt skadet), Xisco og Jose Enrique (alle tre er ok igjen).
Guthrie er antageligvis med hjemme mot Reading da.
-
Jeg tar seriøst livet av Hughton hvis han foretrekker Shola foran målscoreren Carroll.
Jeg blir også fly forbanna hvis Coloccini starter. Tamas Kadar, for i svarte! Kast han til ulvene! Han vil tjene på det! Coloccini er ikke god nok for Championship, og vil dessuten ikke spille for Newcastle. La den forbanna klovnen slippe.
Shola vil sikkert være grei nok på dette nivået, men han scorer ikke mål. Det gjør Carroll. Carroll er dessuten denne klubbens fremtid. Det er IKKE Ameobi.
Barton vil jeg helst ikke se heller, men vi har få alternativer.
-
Utrolig kjip feeling dette..Jeg regner med at vi taper i morgen og forventer ingen seier heller.
Tror jeg ikke har vært så pessemistisk før en kamp som til denna..og spess med tanke på at det er starten på CCC sessongen.Må si meg enig med Joakim her!.Håper Carroll starter men skulle ikke forundre meg om klasse spissen Ameobi starter ::).Lykke til folkens og la oss håpe på en posetiv overaskelse for engangs skyld
-
http://www.nufc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10278~1745558,00.html
hvis vi tar utgangspunkt i at vi starter med de i gult så blir det nok Colo og Taylor i midten. Enrique, Barton, Nolan, Carroll, Duff, Smith, Jonas kan vi vell også forvente å se:)
-
Hehe, det blir sykt å se Colo i Championship. Var nok ikke det han hadde i tankene for ett år siden...
-
Drømte i natt om at Newcastle ledet 3-1 etter 20 min, sist jeg drømte om Newcastle så slo de West Brown 3-2 ifjor.
Får håpe dette er et tegn til en knall åpning. Ser frem til denne kampen og håper unguttene får vist seg frem.
-
Får håpe du har rett...
-
Endelig begynner de kampene som virkelig betyr noe igjen..
Jeg vet ikke om jeg er for posistiv, men jeg tror faktisk på en seier i dag.
Jeg tror at vi har en bedre blanding med eldre rutinerte spillere som Duff, Smith og Nolan plus unge sultne spillere som vil vise seg fram som Carroll, Kadar og Lua Lua..
Jonas tror jeg kommer til å herje i CCC om han blir i klubben. Og Barton har jeg også tro på at vil gjøre det bedre for oss i år.
Tror på en knapp 2-1 seier med Carroll og Duff som målskorere!!
Lykke til i kveld lads!!!
-
Og der var penga satt på Newcastle seier i kveld!
-
Vi skal vel si oss heldige med ett poeng i denne kampen.
Faktisk veldig usikker på hvordan vi skal stille lag idag, å hva som skal spilles.
Regner kansje med en litt defensive 4-5-1 formasjon.
Tror vi kan få ett poeng idag, men inneret inne føler jeg faktisk vi kommer til å spille overbevisende(snodig kansje) å vinner kampen.
Jeg gleder meg iallefall til å komme hjem i kveld å se hvordan det har gått, kolliderer selvsagt med et selskap jeg skal i :(
Men uansett, ønsker alle sammen lykke til, å håper vi kan iløpet av dagen skryte å være posetive til hva som skjedde i denne kampen.
Tips. enten 2-2 eller så vinner vi 1-3, siden vi er bortelaget ;)
-
Kampen vises på Uptown i kristiansand
HÃ¥per flere kan kommer:=)
-
Jeg tør sverge på tap i dag. Spillerne er langt nede, frustrerte og alt som er.
Det finnes ikke håp i dag.
-
Har tippa 2-2, men he fått en følelse over at dei vinner kampen! ;)
nokken so he peiling på andre måter å følge kampen enn viasatsport? f.eks. ei bra live side, radio....??
-
Det finnes alltid håp :)
Tror det blir en jevn og spennende kamp idag som kan bikke begge veier.
Håper på at alt utenomsportslig blir glemt idet spillerene går inn på banen, og at spillerene viser at Newcastle er ett bedre lag enn WBA.
-
nokken so he peiling på andre måter å følge kampen enn viasatsport? f.eks. ei bra live side, radio....??
livesport247.com
-
Kan ikkje vente lenger...Nå braka det virkelig løs. Bare synd at det er så mye styr på administrasjonssida i klubben....Satsa på eit ungt og sultent lag.
-
Har tippa 2-2, men he fått en følelse over at dei vinner kampen! ;)
nokken so he peiling på andre måter å følge kampen enn viasatsport? f.eks. ei bra live side, radio....??
http://atdhe.net/ (http://atdhe.net/)
http://www.asiaplatetv.com/football.php (http://www.asiaplatetv.com/football.php)
http://myp2p.eu/index.php?part=home (http://myp2p.eu/index.php?part=home)
-
http://www.iraqgoals.net/ muligens.
-
Hvordan fungerer livesport247.com? Streamer de ALLE kamper? Eller bare noen utvalgte hver dag?
-
Hvordan fungerer livesport247.com? Streamer de ALLE kamper? Eller bare noen utvalgte hver dag?
de streamer det aller meste! Har de ikke en kamp så sendeplanen, så hjelper det ofte å pushe litt på Mail eller msn så skaffer de kampen om de har mulighet til det. Vet ikke helt hvordan det blir i ccc, men de har gitt inntrykk av at det vil bli sendt mye newcastle. Jeg synes ihvertfall livesport er en glimrende side. Brukbar kvalitet, grei pris og man slipper å tråke nettet etter stream selv.
Registrerer du deg, så er du oppe å kjøre iløpet av sekunder.
-
Kampen sendes gratis på unibet.com. Bare mekk en konto så får dere den. Ser noe basket greier nå, og det er veldig bra kvalitet, bedre enn livesport, og innen buffring midt under kampen. Eneste er at man ikke får den i fullscreen så vidt jeg kan se.
Bestemte meg for å droppe viasat inntil videre.
-
blir seier i dag!
noen som skal se kampen på Three Lions i trondheim??
-
Kampen sendes gratis på unibet.com. Bare mekk en konto så får dere den. Ser noe basket greier nå, og det er veldig bra kvalitet, bedre enn livesport, og innen buffring midt under kampen. Eneste er at man ikke får den i fullscreen så vidt jeg kan se.
Bestemte meg for å droppe viasat inntil videre.
Bra tips!
-
blir seier i dag!
noen som skal se kampen på Three Lions i trondheim??
Jeg skal til Three Lions, flytta inn i leililigheten på Flatåsen i går, og midt i montering av lamper og diverse blir det en tur på pub og kamp :)
-
http://www.ustream.tv/channel/livepro
Her kan man se kampen, ser ut til å være ok kvalitet ;)
-
Å fy faan Barton, vær så snill å kom deg til helvette ut av Newcastle!!!
http://www.blogonthetyne.co.uk/2009/08/barton-left-out-of-toon-side-f.html (http://www.blogonthetyne.co.uk/2009/08/barton-left-out-of-toon-side-f.html)
-
Vi som holder med Newcastle kan jo ikke forvente oss all verden det har vi jo fått erfare opp gjennom årene men av en eller annen grunn så har jeg virkelig tro på Newcastle i kveld til tross for alle problemene klubben har. Tror spillerne klarer å sette dette til side å ha full fokus på kampen 8) Eg skal straks på Onkel Blå på Bekkestua i Bærum for å se kampen og gleder meg stort 8) Howay The Lads 8)
-
NUFC: Steve Harper, Ryan Taylor, Jose Enrique, Steven Taylor, Fabricio Coloccini, Alan Smith (c), Jonas Gutierrez, Damien Duff, Kevin Nolan, Shola Ameobi, Andy Carroll
Subs: Tim Krul, Tamas Kadar, Geremi, Kazenga LuaLua, Joey Barton, Xisco, Nile Ranger
-
4,2 i odds på Newcastle. Er vi virkelig så dårlige???
-
hvorfor barton på benken? Han har vel startet alle pre season kampene. merkelig. Så årsaken litt lenger ned på siden nå!
-
Lykke til med sesongen karer.Dette blir enkel skuring rett opp i Premier League igjen!
-
My uavgjort kamper idag!
-
Helt utrolig!!.Amøben fra start igjen.....
-
Ameobi blir viktig denne sesongen.
Do it for Sir Bobby!!
-
Draktene ser kanon ut live synes eg da ! :D
Howay the lads !
-
Toon Army har hvertfall markert seg tidlig!
-
LETS GO MENTAL!! TOON TOON!
Lykke til folkens ;)
-
Det var jæævlig nermt WBA-goll! :o No må vi våkne !
-
Det var jæævlig nermt WBA-goll! :o No må vi våkne !
Ja skulle ikke mye til før vi lå under der.
-
Jonas har starta friskt :)
-
Fint skuddforsøk av Duff.
-
Pretty poor shoot av ameobi!
-
Pretty poor shoot av ameobi!
Ja..det er varemerket til Amøben ;)
-
Noen som har en stream med ok kvalitet og engelsk kommentator? :)
-
bare jeg som sliter med livesport?
-
Pretty poor shoot av ameobi!
Ja..det er varemerket til Amøben ;)
Sant nok, men av og til så glimter han til uten at han helt er klar over det selv
-
unibet tv går perfekt, engelsk kommentator
-
Noen som har en stream med ok kvalitet og engelsk kommentator? :)
http://www.iraqgoals.net/ch4.html (http://www.iraqgoals.net/ch4.html)
Hva er det med Ameobie og holding i hver eneste duell.
-
unibet greier ikke å streame hos meg? direktelink?
-
https://no.unibet.com/livebetting/videoPlayer.do?eventId=1000585881
edit: kjør i IE, opera funka dårlig
-
Noen som har en stream med ok kvalitet og engelsk kommentator? :)
http://www.iraqgoals.net/ch4.html (http://www.iraqgoals.net/ch4.html)
Tusen takk!
-
Bra forsøk av Raylor.
-
coloccini sliter. spiller ikke bra
-
FAEN
-
Helvete. dårlig klarering av harper. Sparka Ameobi han i huet og? Hva f...
-
JÆVLA ufortjent.
-
Coloccini må være verdens dårligste stopper, han blir jo lurt trill rundt hver gang.. for en jævla krølle kuk!
-
Jaja. vi ligger under men har spilt bedre enn dem iallefall
-
håper vi tar ut Shola eller Carroll i andre og setter Duff opp som spiss. Trenger å kunne true bakrom, og ikke bare spille på kantene.
-
Med våres flaks kan d fort ende me WBA seier å ..
drittmål å få imot !
vi har vært best i 1 omg .. men vil ikke si d ble skapt mye eller store sjanser ..
forbedring i 2 omg å kanskje vi får 1 poeng ..
-
Med våres flaks kan d fort ende me WBA seier å ..
drittmål å få imot !
vi har vært best i 1 omg .. men vil ikke si d ble skapt mye eller store sjanser ..
forbedring i 2 omg å kanskje vi får 1 poeng ..
Ja vi får håpe på uavjort. tviler på seier nå. Vi er rett og slett for dårlige ser det ut til. det er for mange svake spillere i laget til at de gode vi har klarer å hevde seg, og utgjøre den lille forskjellen vi trenger for å vinne
-
Synes vi spiller utrolig bra, Ameobie og Colo spiller elendig. Få ut Ameobie og bytt innpå Ranger, eller Barton. Da kan Nolan gå opp som hengene spiss som han har gjort i det siste.
-
vi mangler også en spiller som kan gjøre ting på egenhånd offensivt ..
jonas og duff er jo offensive .. men ingen av dem er farlig nok ..
håper shola blir bytta ut .. ranger inn .. hadde vært moro å sett ..
carrol og ranger på topp
-
Forferdelig unødvendig scoring dem får. Den boksinga der er SKREKKEKSEMPEL på hvordan en keeper kan opptre i feltarbeidet..dessverre!
Ellers er Alan Smith helt konge og gud utpå der! Fy faen for noen taklinger han har hatt i dag! ;D også spiller han enkelt og greit, det vi mangler er litt kreativitet som vi har savna i 5 år..? Men kanskje LuaLua inn for enten Jonas eller Nolan kunne vært noe. Jonas er forøvrig fryktelig inneffektiv, får ballen i gode posisjoner, men makter ikke å utnytte det.
Fortsatt sjansen, men vi må få ballen mer inn i boksen!
-
José Enriques innsats på venstrebacken i første omgang kan best karakteriseres som en retningsløs spontansafari og fullstendig blottet for kontakt mellom hjernen og sentralnervesystemet, med flere upressede pasningsfeil enn vellykkede involveringer. Og Shola Ameobi på topp spiller som en vodkafull Gøril Kringen med leddgikt.
Ellers er det tendenser å spore til bra spill på midtbanen, tatt i betraktning at det er et tent og hardtarbeidende godt lag vi møter. Spark ut Ameobi, og la for eksempel Xisco få en omgang. Og for min del kan godt Chris Hughton sette innpå seg selv for José Enrique. Det kan ikke bli verre enn det er nå.
-
Tim Krul inn for en tåkete Harper. Har stor tro på Krul.
-
Digg redning av Krul
-
José Enriques innsats på venstrebacken i første omgang kan best karakteriseres som en retningsløs spontansafari og fullstendig blottet for kontakt mellom hjernen og sentralnervesystemet, med flere upressede pasningsfeil enn vellykkede involveringer.
Du kan ikke forstå deg mye på fotball...
-
JAAAAA!!!
;D
-
JAaaaaaaaaaaaaa
-
JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
-
Get in there!!! duffy!!!
-
jaaaaaaaaaa! DUFF!!!
-
FÃ¥r ikke sett stort av kampen idag. Var det en keepertabbe av Harper?
Isåfall bør det ikke være mange av dem før Krul er foran han i køen.
-
Best det..nå skal vi faen meg plukke 3 poeng!!
-
dette er palermo krul innsats på nytt. sinnsykt!
-
Kan noen andre ta de jævla cornerne??? please!!
-
Krul storspiller!! To kjemperedninger!
-
Noen andre som har problemer med IraqGoals streamen?
-
Dette begynner å se bra ut. Blir seier idag.
-
Noen andre som har problemer med IraqGoals streamen?
ja..
-
Hadde vært så jævla vittig om Barton kom inn og avgjorde nå.. :D
-
Noen andre som har problemer med IraqGoals streamen?
Jeg har hatt men bare oppdaterte eller "refresha" siden så gikk allt som en klokke igjen
-
Si hva dere vil om Barton, men jeg digger den mannen når han holder seg til fotballen.
-
Og der kommern, The King!
-
KRUL er en GUD !
hatt noen viktige reddninger nå .. denne keeperen kommer til å bli sinnsykt god
-
Krul er jo RÃ…!
-
Nå må de faen meg slutte med de jævla hælsparkene sine.
-
Tim Krul er konge idag, kommer til å ta plassen fra Haper :P
-
Tim Krul er konge idag, kommer til å ta plassen fra Haper :P
Håper det og isåfall er det på tide!
-
Tim Krul er konge idag, kommer til å ta plassen fra Haper :P
Kan hvertfall ikke benke Krul...hvor ofte benker man lagets beste spiller fra sist kamp?
-
Ah, nære på for Nolan.
-
Ah, nære på for Nolan.
veldi nære .. hadde han truffet litt bedre på den headingen hadde d stått 1-2
-
la dere merke til rosen krul fikk av taylor ved reddningene .. d fortjene han
-
kan vi få inn ranger nå eller????
-
Helvette Alan Smith ass! Syke sklitaklinger :D
-
faen hvor mange muligheter skal du ha da ameobi
-
Godspeed, Ranger.
-
Jeg lurer på hva det tenkes med når man velger å bruke englands dårligste spiss i Ameobi framfor Lua Lua eller Ranger.
Får vi med oss 1 poeng herifra så kan vi takke Krul for det.Har vært fantastisk!.Og Smith fortjener masse kredit.Vært strålende på midtbanen
-
Takk gud, offside ;D
Ah, hadde Duff scort der hadde jeg reist bort til Newcastle og fridd til han! xD
-
Takk gud, offside ;D
Takk gud og Krul
-
Helsiken for en kamp. Kunne vippet begge veier. Vi var heldig på slutten der, heldigvis korekt dømt offside.
Er ikke den verste starten, synes vi spiller utrolig bra idag og håper vi fortsetter fremover.
Blir en tur over dammen i løpe av august/september. Gleder meg som en liten unge allerede.
-
Huff, var helt sikker på at de scorte på slutten der. Så på italiensk stream, og jeg har enda ikke fått med meg hva offside er på det språket, hadde vært så typisk oss å slippe inn der.
Alt i alt brukbart fornøyd med 1 poeng i dag borte mot tøffe WBA, kan ikke forvente mer nesten i den situasjonen vi befinner oss i.
-
Jaja, 1-1 er et greit resultat å starte sesongen med, men det hadde jo vert ufattelig deilig om Duff hadde prikka den siste suseren hans i gollen :)
-
Va no iallefall en artig kamp å sjå på syns ej :D Krul spelte fantastisk i mål!
-
Dette var absolutt godkjent, uavgjort på bortebane i serieåpningen er veldig bra tatt i betraktning av situasjonen klubben er i.
Fantastisk spill av Tim Krul, definitivt banens beste idag!
-
Gratulere med 1 poeng i en vanskelig kamp. En del å ta tak i videre, men og veldig mykje positivt synst eg.
-
1-1 må vi si oss fornøyd med. Krul viser de kvalitetene han viste mot Palermo. Han kan være en matchvinner og skal ikke benkens til neste kamp.
-
Helt oki kamp og start. Syns Krul var meget god. Men er veldig skuffa over vår midtbane. fra vi putter 1-1 til kampen er over ligger midtbanen vår altfor deffensivt. er jo helt håpløst se hvordan vi skal angripe når midtbanen vår ligger på 30 meter hver eneste gang vi skal angripe. og neste kamp vil jeg se carroll på topp sammen med ranger. Trenger en slik som ranger der fremme. Med litt turbo. Ikke to "støle" 4metere som vinner ballen i lufta men ingen er i bakrom så intet poeng. Hepp hepp alle sammen sesongen er i gang og alt i alt en helt grei start.
-
Da er første kampen i Coca Cola Championship ferdig, og jeg er egentlig fornøyd med poengdeling med WBA.
Er mektig imponert over Krul (Som mot Palermo) men dårlig timing på siste muligheten til WBA, og kunne fort blitt et surt tap der. Men heldigvis gjorde linjedommeren riktig avgjølelse..
Andre spillere som også var gode i dag: Smith, Carroll, Jonas (til tider)
Synes det var et rart bytte når Carroll gikk av, burde vært Shola "Offside" Ameobi!
Barton og Ranger burde kommet på før, mot Ameobi og Nolan.
En annen ting som også er åpenlyst, er at vi trenger en erfaren og god spiss.. Ameobi holder dessverre ikke, og jeg vil gjerne ha en god spiss ved siden av Carroll/Ranger(litt ung enda).
-
Jeg er STOLT!!Mom Smith! Krul kommer til å bli verdens beste keeper 8) SKÅL folkens =)
-
Endelig fikk han sjansen! Og idag var Krul rett og slett "Cruel" mot motstanden.
-
I en kamp som dette når vi møter en av seriens beste lag, så kommer Shola sin mangler klart frem. Det som sannsynligvis kommer til å holde han i startoppstillinga, er at han kommer til å golle mye mot dei svakere laga. Eneste som kan forhindre at han spiller, er vel at Ranger og Carroll storspiller. Enig med MaKo at vi helst skulle hatt en erfaren målscorer.
-
Pluss jeg forstår ikke hvorfor Amøben får nesten spille hele kampen...Håpet/trodde Ranger skulle komme inn når dt var en 20-25 min ijen...
-
Flott åpning på sesongen egentlig.. 1-1 borte mot favoritten til å vinne ligaen. Hvordan startet egentlig forrige sesong?? men blir litt feil og dra den paralellen da keegan trente oss..
Da gikk vi jo Keegan - Kinnear - Hughton
skal denne sesongen bli lik må det bli
Hughton - han som vasker drakter - et cornerflagg
-
Forrige sesong startet med 1-1 borte mot et lag som var ventet og kjempe i toppen.
Denne sesongen startet med 1-1 borte mot et lag som er ventet å kjempe i toppen.
La fortsettelsen være bedre i år.
-
Har ikke akkurat gledet meg til seriestarten og spenningen i kroppen som normalt kommer noen uke før har vært totalt fraværende. Dette viser vel at forventningene foran denne sesongen har vært svært lave.
Ikke på grunn av spillerne, som jeg tror holder dette nivået og tidvis viser det i dagens godkjente 1-1 mot en annen opprykkfavoritt, men ledelsen som over tid har ruinert klubben.
En rekke spillere har forsvunnet, noen av dem er det faktisk liten grunn til å savne, men jeg savner mer offensiv kraft.
Ameobi er rett og slett ikke god nok og jeg har vanskelig for å se hvem som skal lage 10-15 mål denne sesongen.
Krul kan vise seg å bli en viktig keeper og jeg har lenge ment det er bedre å satse på han enn Harper som etter mange år i klubben fortsatt ikke holder stabilt høyt nivå. Der er det bedre å satse på fremtiden...
Nye spillere kommer nok ikke før den latterlige sagaen om Ashley er avsluttet. Det kan nok dessverre drøye før noe positivt skjer, men spiller gutta utpå banen attraktiv fotball og blør mer for drakta denne sesongen enn den forrige bør det vel være mulig å lokke til seg noen investorer som tenker på klubbens beste foran egen lommebok???
-
Bra kamp av newcastle i dag med tanke på alt det utenomsportslige.
Har aldrig sett Smith så go i newcastledrakta før, samtidig er det godt å se at Krul har matchvinnende egenskaper.
Ameobi derimot...... jogging i 90 min, elendi.
-
Eg er fornøyd, men det er fortsatt mye å jobbe med. Syns Amøba var elendig. Ranger burde fått komme inn tidlegare for Amøba og Carroll burde blitt på bana. Amøba kan jo heller ikkje markere på defensive dødballar. Syns Smith gjør ein bra kamp sammen med Carroll og Jonas. Men syns Jonas bør prøve å gå på mål å avslutte sjøl av og til..Han blir litt avventande noen ganga syns eg. MOM: KRUL!
Bra start på sesongen, nå må vi greie å holde oppe innsatsen ;D
-
Å herregud! Nok en gang viser CH og Calderwood sin inkompetanse! Hvorfor i helvete foreta bytter i 75 og 90 min. Dette er alt for sent. Hvorfor bytte ut Caroll som hadde en god kamp. Shola og Gutierez var helt grusomme. I tillegg skal det nevnes at det er komplett idioti å starte med 2 store på topp når vi har et fullstendig fravær av vingspill. Hverken shola eller caroll er i stand til å true bakrom. Ei velger de å starte med en rask midtbanespiller sammen med smith, en spiller i stand til å få backrekken til brom til å rygge. Gutierez gjorde ikke en korrekt ting i løpet av hele kampen og det er for meg uforståelig at han ikke ble byttet ut tidligere.
Kruhl var usikker i feltet en gang, men reddet oss med 4 fantastiske redninger. Colo dårlig i 1., men tok seg flott inn i 2. Tayls var god. Men backene var håpløse fremover og ga null støtte til vingene. MOM uten tvil smith som hadde noen fantastiske taklinger og gjorde det generelt enkelt. Det er han som bør være vår defensive midtbane fremover, ikke Butt. Nolan, Shola, Gutierez stod til stryk. Barton viste klasse da han kom inn. Han bør starte i stedet for Nolan neste kamp. Da får vi et driv som vi trenger. I tillegg bør Shola definitivt benkes, mannen er jo faen meg ikke stand til å holde seg onside. Inn med ranger i stedet.
-
Jonas gjør for all del en god kamp, men det er ekstremt irriterende at han ikke kan legge inn. Særlig når vi har en spiller som Carroll på banen.
-
Jonas gjør for all del en god kamp, men det er ekstremt irriterende at han ikke kan legge inn. Særlig når vi har en spiller som Carroll på banen.
Da kan umulig ha sett samme kamp som meg. Han fikk ikke til en pasning. Han gikk seg fast alt for mye. I stedet for å slå med en gang og gå rundt backen sin begynte han å druble. Han var heeelt elendig. Han fikk til noen innlegg de første minuttene men det var absolutt alt. I 2. omgang tror jeg han mistet hver ball han fikk.
-
Sogning: Jonas var god helt til han skulle gi fra seg ballen....
-
Sogning: Jonas var god helt til han skulle gi fra seg ballen....
Jonas var god helt til han FIKK ballen heter det. Hadde mannen bare skjønt at han kan dra med spillere på tur med løp hele tiden og dermed skape rom for andre spillere ville han ha vært mye bedre.
-
Selv om Jonas gikk seg fast noen ganger så syntes jeg han også fikk det til. Han er flink til å få ballen oppover banen og backen til WBA hadde jo helt klart problemer med han. En del frispark i gode posisjoner lagde han også. Problemet til Jonas er, som kvalvik skriver, når han gi skal fra seg ballen. Innleggene og passningene hans står ikke i stil emd farten og dribblingene og det gjør at han får så få assist som han gjør.
-
Sogning: Jonas var god helt til han skulle gi fra seg ballen....
Jonas var god helt til han FIKK ballen heter det. Hadde mannen bare skjønt at han kan dra med spillere på tur med løp hele tiden og dermed skape rom for andre spillere ville han ha vært mye bedre.
ja det var litt å ta i av meg å skrive "god" i den linjen :)
En annen ting jeg stusser litt på er hvorfor ikke jonas og duff kunne byttet side slik at vi kunne fått litt flere innlegg på de normalt gode holdespillerne på topp...
-
West Brom legger som ventet press på Newcastle fra første stund, men Newcastle forsvarer seg bra og er på motstanderen hele tiden. Newcastle kommer mer og mer inn i kampen med fine kombinasjoner og fine løp av backene på kantene og det er kun en god avslutning som mangler for ett hardtarbeidende Newcastle. Så kommer dessverre ett mål i mot rett før pause og Harper blir skadet. Resten av omgangen styrer West Brom.
2.omgangen starter Newcastle best synes jeg og presser høyt men West Bromwich kommer mer og mer med etter hvert. Backene kunne vært litt mer med oppover i 2.omgang men hva gjør vel det når Duff er i sitt gode hjørne og er god på vingen og når han får ballen på riktig fot så blir det ikke annet enn scoring. West Bromwich har noen gode sjanser i løpet av 2.omgang og spesielt på slutten men en knallgod Krul redder ett poeng for Newcastle i kveld. Eneste minuset er offside-målet til West Brom hvor han gjør en feil vurdering.
Alt i alt en bra kamp sett ut i fra at dette er første kampen og en av de vanskeligste bortekampene for Newcastle denne sesongen.
Harper7 / Krul 9, Ryan Taylor 7 Jose Enrique 8, Steven Taylor 7, Fabricio Coloccini 7 Alan Smith 8, Jonas Gutierrez 8, Damien Duff9, Kevin Nolan6 , Shola Ameobi6, Andy Carroll7
-
Oi oi, alt for gode karakterer.
Harper 5
Kruhl 8
Raylor 6
Colo 7
Tayls 6
Enriqe 6
Nolan 5
Smith 8
Shola 3
Carroll 6
Duff 6
Gutierez 3 (Han mistet ballen HVER gang han fikk den, umulig å gi en spiller bedre karakter da).
Vi hadde nesten ikke en stor sjanse i løpet av hele kampen og forsvaret vårt ga WBA 4 enorme muligheter i 2. omgang. Å gi castle så gode karakterer med slike prestasjoner AK, mener jeg blir litt merkelig.
-
Alan Smith - det var herlig å se han i dag! Fyfaen så godt! :D
Ellers - Shola, vil spy allerede. Nolan var ekstremt skuffende, ut med han, inn med Barton. Og Jonas - dette er ikke bra nok, veldig irritert over at han skufler vekk ballen hele tiden, i tillegg til å ha vansker med å gjøre ei god pasning.
Dagens menn er SMITH, KRUL og Duff!
-
Jeg synes Jonas ikke var noe dårligere enn f.eks Carroll i dag.. Synes Carroll også kunne fått enn 3 da..
-
Å herregud! Nok en gang viser CH og Calderwood sin inkompetanse! Hvorfor i helvete foreta bytter i 75 og 90 min. Dette er alt for sent. Hvorfor bytte ut Caroll som hadde en god kamp. Shola og Gutierez var helt grusomme. I tillegg skal det nevnes at det er komplett idioti å starte med 2 store på topp når vi har et fullstendig fravær av vingspill. Hverken shola eller caroll er i stand til å true bakrom. Ei velger de å starte med en rask midtbanespiller sammen med smith, en spiller i stand til å få backrekken til brom til å rygge. Gutierez gjorde ikke en korrekt ting i løpet av hele kampen og det er for meg uforståelig at han ikke ble byttet ut tidligere.
Kruhl var usikker i feltet en gang, men reddet oss med 4 fantastiske redninger. Colo dårlig i 1., men tok seg flott inn i 2. Tayls var god. Men backene var håpløse fremover og ga null støtte til vingene. MOM uten tvil smith som hadde noen fantastiske taklinger og gjorde det generelt enkelt. Det er han som bør være vår defensive midtbane fremover, ikke Butt. Nolan, Shola, Gutierez stod til stryk. Barton viste klasse da han kom inn. Han bør starte i stedet for Nolan neste kamp. Da får vi et driv som vi trenger. I tillegg bør Shola definitivt benkes, mannen er jo faen meg ikke stand til å holde seg onside. Inn med ranger i stedet.
Har problem med å forstå hvorfor Hughton og colin skal ha skylda for at vi hadde et fraverende vingspill i dag. Dei starta med Jonas og Duff, to spillere som har kvalitetene til å fore Shola og Carroll med innlegg. Når dei ikke gjør jobben sin, så kunne selvfølelig endringer blirr gjordt tidligere. Men da må vi også se på benken og ka vi hadde der, og der satt Kaz og Geremi som alternativ, og det ville neppe blitt bedre.
-
Sitter med blandene følelser etter kampen. Skuffet etter 1-1 men glad vi fikk uavgjort etter jeg har sett kampen.
Dagens mann var klart Krul, litt usikker i boksingen sin men fantastiske redninger. Smith var ellers ekstremt god, men gode taklinger og hard jobbing. Sammen med Duff var de 2 de beste utespillerene idag.
Over til det mindre postitive.
At Shola Ameobi er fotballspiller er for meg gåte. Han er så JÆVLIG dårlig at det vondt bare av å se på den mannen. Xisco og Ranger må grine innvendig når de ser han forann seg i køen.
En annen ting er at Colo faen ikke er god nok Newcastle. Han suller det faen til uansett hva han holder på med. Han er kanskje ok allround men besitter ingen kvaliteter. Dårlige markeringer, hodespillet et så som så. Og plasseringseven er jo helt på trynet. Han MÅ Newcastle kvitte seg med så fremt de kan få inn enn erstatter.
Å at Newcastle venter så lenge med å bytte er helt tragisk.
At både Jonas og Shola spiller så lenge som de gjør viser at benken er totalt inkompetent. Og at i det hele tatt Duff ikke spiller venstre kant der han er best.
EN siste ting, synes jeg at det er dumt at det har kommet til det punktet hvor Newcastle "safer" inn et poeng. Klart laget er utstabilt alt er i limbo. Men jeg får vondt inni meg når jeg ser at Newcastle legger seg bakpå å triller ball, når vi var vandt med at Newcastle kjørte på for kanskje 3-1 4-1 goalen. Men sånn har det blitt, men for all del.. kanskje en av sesongens viktigste bortekamper så er ikke 1-1 noe å grine for. Men det kunne vært bedre.
-
Å herregud! Nok en gang viser CH og Calderwood sin inkompetanse! Hvorfor i helvete foreta bytter i 75 og 90 min. Dette er alt for sent. Hvorfor bytte ut Caroll som hadde en god kamp. Shola og Gutierez var helt grusomme. I tillegg skal det nevnes at det er komplett idioti å starte med 2 store på topp når vi har et fullstendig fravær av vingspill. Hverken shola eller caroll er i stand til å true bakrom. Ei velger de å starte med en rask midtbanespiller sammen med smith, en spiller i stand til å få backrekken til brom til å rygge. Gutierez gjorde ikke en korrekt ting i løpet av hele kampen og det er for meg uforståelig at han ikke ble byttet ut tidligere.
Kruhl var usikker i feltet en gang, men reddet oss med 4 fantastiske redninger. Colo dårlig i 1., men tok seg flott inn i 2. Tayls var god. Men backene var håpløse fremover og ga null støtte til vingene. MOM uten tvil smith som hadde noen fantastiske taklinger og gjorde det generelt enkelt. Det er han som bør være vår defensive midtbane fremover, ikke Butt. Nolan, Shola, Gutierez stod til stryk. Barton viste klasse da han kom inn. Han bør starte i stedet for Nolan neste kamp. Da får vi et driv som vi trenger. I tillegg bør Shola definitivt benkes, mannen er jo faen meg ikke stand til å holde seg onside. Inn med ranger i stedet.
Men da må vi også se på benken og ka vi hadde der, og der satt Kaz og Geremi som alternativ, og det ville neppe blitt bedre.
En skadet Steve Harper hadde gjort en bedre jobb en Jonas idag.
-
Ganske enig med det du skriver, men det å bruke Duff på høgre har vel med at Jonas og Enrique trives veldig godt sammen, og spilte i alle fall forrige sesong tidvis veldig godt sammen.
-
Jonas og Enriques samspill var ikke så aller verst - problemet var bare at Jonas gjør så jævla lite ut av possesion. Han skusler vekk ballen og slår alt for mye feil. Det irriterer meg - han har svære mangler på sluttproduktet.
-
Han så for meg ut, ganske utintressert i å spille fotball. Jaffal for Newcastle.
-
Jonas blir også tatt hardere i CCC enn i PL, og får ikke like lett frispark. Takler han ikke det har han lite å stille opp med!
-
Han faller jo letter C. Ronaldo til tider. uaffaterlig irriterende og hater sånne spillere som skaper seg for det minste. Engelsk fotball er fysisk deal with it.
-
Ashley would be foolish to install a permanent manager who may not feature in the plans of the new owners, which is why, reluctantly holding the fortress, or what remains of it, is Chris Hughton. Not renowned for his disciplinary clout, Hughton reportedly had a row with Joey Barton before the game, and relegated the controversial midfielder to the bench. In the warm-up, Barton could seemingly find no partners, and ended up pairing up with a mascot.
-
Vi hadde nesten ikke en stor sjanse i løpet av hele kampen og forsvaret vårt ga WBA 4 enorme muligheter i 2. omgang. Å gi castle så gode karakterer med slike prestasjoner AK, mener jeg blir litt merkelig.
Var nok litt for kjapp når jeg satte karakterer ja og tenkte meg litt for lite om men alt i alt en grei kamp syns jeg og ja vi ga west brom 4 gode sjanser i 2.omgang men er det egentlig annet å forvente på bortebane og newcastle er jo ikke akkuratt kjent for å være så gode i forsvar så synes det var en godkjent seriestart jeg
-
Til å være seriepremiere og Championship-debut på bortebane mot en opprykksfavoritt, er ikke dette dårlig av Newcastle. De fleste spillerne la ned en god innsats og viste vilje til å kjempe for poengene.
Men vi har dessverre noen svakheter som kan svekke oss i arbeidet fremover. På venstreback må det straks gjøres noe. José Enrique er en velmenende spanjol med gode defensive egenskaper, men pasningsfoten er i beste fall ikke-eksisterende. Altfor mange overganger, gjennombrudd og oppspill av ulike varianter ble forrige sesong ødelagt av hans pasningsfeil, og også mot WBA i dag (spesielt i første omgang) så vi de samme symptomene som i fjor. Det nytter ikke at fyren er løpssterk og duellsterk i forsvar, når hvert eneste forsøk på en pasning er et risikoprosjekt.
Enrique fikk riktig nok ikke god hjelp av Jonas i dag, men det holder ikke å underprestere i åtte av ti situasjoner. Det er dessverre tynt med alternativer, og med en eier som ikke klarer å få solgt klubben virker situasjonen håpløs med tanke på å hente inn forsterkninger. Enten må man sende Snåsa-mannen til Enrique, eller så må man sende Enrique til Snåsa. Permanent. Et sted går grensen for innlegg som havner på søndre tribune og pasninger som konstant havner hos motstanderen.
-
http://www.dagbladet.no/2009/08/08/sport/fotball/championship/newcastle/wba/7571456/ (http://www.dagbladet.no/2009/08/08/sport/fotball/championship/newcastle/wba/7571456/)
Nå synes jeg noen må få sparken i denne amatør avisen. En svak kamp!!!! Dette var en underholdene kamp fra begge lag der begge kunne ha stikket av med seieren. "Newcastle sliter seg til uavgjort", hvilken kamp har de sett på?!!!
Dette her gjør meg forbanna.
-
Vel dere må også se at det kunne fort blitt 3-1 til WBA.Krul med noen syke redninger som andre muligens ville sluppet inn.
-
Ja, da var den første kampen unnagjort.
Jeg er happy med ett poeng borte mot WBA.
Jeg gleder meg virkelig over å høre at jeg har gått glipp av Smiths kansje beste Newcastle kamp ever??
Krul, endelig fikk han vist hva han kan.
Noen som har link eller annet fra kampen som jeg IKKE :( fikk sett grunnet selskap.
-
Syns egentlig vi burde vunnet. fornøyd med et poeng mot west brom. haha er egentlig helt idiotisk å tenke på. Newcastle har jo mye bedre spillere i samtlige posisjoner. Newcastle skal være bedre enn west brom. Syns det er ubeskrivelig skammelig om vi ikke rykker rett opp igjen.
-
Newcastle slet seg til uavgjort. WBA skapte en rekke sjanser i 2. omgang, mens Newcastle ikke skapte noe som helst bortsett fra headinga til Nolan og skuffet til Duff som begge var halvsjanser.
Resultatet er greit, men er ikke fornøyd med spillet og alle sjansene vi slipper WBA til. Vi har da for fanden et mye bedre lag enn dem. Ameobi og Carroll på topp er helt håpløst.
Min børs
Harper 5
Krul 8
S. Taylor 7
Colo 6
R. Taylor 5
Enrique 6
Duff 6
Nolan 4
Smith 8
Gutierrez 5
Ameobi 4
Carroll 4
-
http://www.dagbladet.no/2009/08/08/sport/fotball/championship/newcastle/wba/7571456/ (http://www.dagbladet.no/2009/08/08/sport/fotball/championship/newcastle/wba/7571456/)
Nå synes jeg noen må få sparken i denne amatør avisen. En svak kamp!!!! Dette var en underholdene kamp fra begge lag der begge kunne ha stikket av med seieren. "Newcastle sliter seg til uavgjort", hvilken kamp har de sett på?!!!
Dette her gjør meg forbanna.
Jeg hater dagbladet. Men de har jo rett. Vi sleit oss til uavgjort. Vi hadde banespillet, men vi hadde en enorm mulighet i tillegg til målet og det var Jonas' frie heading på mål i 1. omgang. WBA hadde 4 enorme bare i 2.!! Kampen i seg selv var grusom, castle hadde nesten ikke spill. Det er greit at vi kanskje ikke bør forlange mer av en klubb som er i så dyp krise. Men å si at dette var en ok kamp blir å rosemale situasjonen litt mye.
-
Det er ikke Dagbladet men NTB. Samme artikkelen står jo i alle avisene!
-
Harper - 4
Raylor - 4
Coloccini - 5
Saylor - 6
Enrique - 5
Jonas - 5
Smith - 7
Nolan - 5
Duff - 6
Ameobi - 4
Carroll - 6
Krul - 8
Barton - 6
Ranger - 10
-
Krul var konge :)
-
Min børs
Harper 5
S. Taylor 6
Colo 5
R. Taylor 4
Enrique 5
Duff 6
Nolan 4
Smith 7
Gutierrez 5
Ameobi 3
Carroll 4
Krul 8
Syns Nolan og Ameobi burde bli bytta med Barton(Guthrie når han e skadefri) og Ranger.
Har faktisk trua på at Gutierrez og Duff kan herje meir på vingene i kommende kamper, dei må berre prøve meir og få meir hjelp frå backene.
-
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_div_1/8185944.stm (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_div_1/8185944.stm)
Chris Hughton kommenterer gårsdagens kamp.
-
Stort sett det alle aviser i England i dag skriver om er Krul, at han reddet Newcastle å spilte en kjempekamp.
Jeg har enda ikke sett noen av redningene eller målet til Duff..
Noen som kan hjelpe med en link?
-
SportN viser kampen i reprise klokken 21 i kveld, for de av dere som ikke fikk sett den.
Det er det beste jeg kan hjelpe til med foreløpig.
-
1-1 borte mot WBA er egentlig veldig bra prestasjon med tanke på hvilken situasjon vårt lag er i, mer er det ikke å si. Godt å se Krul gjøre det bra, fortsetter han slik så har vi god keeper i lang tid.
-
SportN viser kampen i reprise klokken 21 i kveld, for de av dere som ikke fikk sett den.
Det er det beste jeg kan hjelpe til med foreløpig.
Svært tilfredsstillende! Takk!
-
Ranger - 10
Enig med Daniel i denne
-
Jonas spilte da helt greit idag. Han mister jo ballen fordi han ikke har noen å slå ballen imot. Men det er tross alt på venstresiden alt av angrepspill kom igår. Carroll er ikke helt god på innløp enda, og Ameobi...Shola er jo helt fjærn...
-
Helt greit? Det er vell nesten den dårligste kampen hans i NCL å det sier vell litt.
-
NCL?
-
Godt resultat. Ã…rets nest vanskeligste bortekamp er ferdig med et godt utgangspunkt for resten av serien. Og vi har jammen meg en matchvinner baki der med Tim Krul. Tre feberredninger danker desverre ut Steve Harper.
-
Såg reprisa på sportN no, og sitter igjen med et litt klarere inntrykk av kampen. Oppsumerer med min rating.
Harper - 5, Spiller greit gjennom 1 omg, men dårlig boksing på WBA-målet.
Enrique - 3, Kampens skuffelse. Hadde han en vellykket pasning?
Coloccini - 6, Får urettferdig kritikk her på forumet. Spilte trygt og godt, god til å bryte forran. Faller litt gjennon på fart og fysikk.
S. Taylor - 6, Ikke så veldig mye på han i dag, men var trygg når han var innvolvert.
R. Taylor - 4 Skuffende kamp. Ikke noe serlig offensivt eller defensivt, og endel skumle pasningsfeil.
Jonas - 5 Har helt klart potensiale, men er for lite effektiv. Irriterer meg gang på gang at han vender over på høyrefoten når han kommer til linja
Nolan - 6 Heilt ok kamp an Nolan. Jobber bra, og er sterk i kroppen. Roter vekk ballen noen ganger unldvendig.
Smith - 8 MoM Knallhardt, enkelt og dominerende. En stygg pasningsfeil.
Duff - 7 Veldig livlig, og pen scoring. Kommer for sjeldent til innlegg.
Ameobi - 5 Møter ofte opp og legger fint tilbake eller ut på kant. Ellers som ofte treg og dårlig å avslutte.
Carroll - 5 Jobber godt, og vinner en del hodedueller. Ellers lite involvert.
Krul - 8 1. valg !
Barton - 6 Greit innhopp. Mer kreativ enn Smith og Nolan, og burde starte neste sammen med Smith.
Tror vi kan konkludere med at 1-1 var et godt resultat for oss. Sikker på at vi hadde stukket av med seieren om vi hadde hatt en spiller som Oba på topp med enten Shola eller Carroll i dag. Duff må vere et alternativ til kampen mot Reading.
-
Ja, sett kampen på sporteN.
Må berømme Smith som var banens beste i 2 omganger. Kansje den beste kampen jeg har sett av han i Newcastle. Håper han kan fortsette som idag. Da blir han god å bedre enn Butt defensivt. Han var faktisk over alt.
Jonas skuffer totalt, ikke venn med ballen i det hale tatt, å spiller til tider veldig, ikke bra. Mener Enrique hadde en tung dag på venstre siden, men det grunnet en forferdelig Jonas.
Ellers jobbet Carroll som en helt idag, han var å over hele banen, noe som er veldig posetivt, mot slutten av 2omg, jobber han hjem for å hjelpe i forsvaret, mens en total dårlig amøbe sitter i midtsirkelen å ser på.
Carroll klart foran amøbe idag å i fremtiden.
Coloccini var ikke bra bak der idag, blir totalt rundlurt flere ganger, noe som Taylor merker å ser ut til at han følte seg ukomfretabel med han som makker.Noe jeg å hadde gjort.
Gleder meg veldig til å se hvordan vi som lag kan bygge videre på denne kampen, nå er det hjemme mot det som kansje er enda en utfordrer til opprykk.
En ting som er sikkert, blir veldig skuffet vist det er Harper som spiller fra start i mål.
Alt i alt en godt gjennomført kamp fra Newcastle.
-
Pasningsspillet i kampen var dessverre tidvis på samme nivå som i Premier League og vi så hvordan det gikk?
Så kanskje de bør trene på det i løpet av denne uka?
Nå er det bare å vente på exit Ashley og inn med Shearer som manager (håper det skjer snart, men frykter at det ikke skjer...)
-
hvor blir det av reading tråden admins?
-
ditto...
-
hvor blir det av reading tråden admins?
Begynner og å savne reading tråden men adminene har sikkert annet å gjøre også enn å passe på her hele tiden så gi dem litt tid:) uansett kan det jo være greit å vente til onsdag i alle fall når vi vet nærmere ang skader osv i forhold til blant andre Harper...