20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Oddsen  (Lest 110129 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Andy

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 4437
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #390 på: 25. Nov. 2010, 23:41 »
Da er det jo null problem å lime inn historikk siste 2 år?  =)
Du må jo ha en helt sjuk formue hvis du er så flink!

Daniel

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 10320
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #391 på: 25. Nov. 2010, 23:51 »
Har vel i utgangspunktet ikke noe behov for å lime inn den her... Om du tror på det jeg skriver eller ikke, det driter jeg i utgangspunktet i! :)

Her kan du ihvertfall se summen jeg har på konto, i tillegg til at jeg har tatt ut 13.000,-.

Alt opptjent i løpet av 2mnd.

http://img189.imageshack.us/img189/9149/utennavny.png

annern

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3228
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #392 på: 26. Nov. 2010, 00:13 »
photoshop:) kødda:)

det er imponerende. Jeg har flere ganger jobbet meg fra 100 til 1800, men så går alt i dass. Jeg blir for grådig og satser på dårlige kamper osv.
(     ""    )
 \   NU  /
   \ FC /
     \  /

Nordin

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 4368
    • Vis profil
    • http://www.newutd.com
Sv: Oddsen
« Svar #393 på: 26. Nov. 2010, 01:40 »
Det at man har gått fra 300,- til 76k på to måneder sier ikke annet enn at man sannsynligvis har hatt uhorvelig mye griseflaks på forholdsvis kort tid. For å vite om man faktisk er god på oddstipping bør man helst ha veldig mange (singel)spill bak seg (1000+) over tid med en tilbakebetalingsprosent på over 100. Sier ikke at du ikke er det, Daniel, men å genierklære en som drar inn noen storgevinster er ikke riktig :)
NewUtd.no: av supportere - for supportere!

Berntsen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3060
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #394 på: 26. Nov. 2010, 08:18 »
Om man har nok penger i utgangspunktet og skal "sikre" seg å ikke tape kan man jo bare bruke det gamle gambler-trikset med å starte på et lavt beløp, tredoble for hvert tap, og kun spille på "2.0¨-kamper eller høyere odds. La oss si at du har 10 000 kr på spillekontoen og starter hver "runde" med 10 kr. Kan man såpass mye om fotball at man realistisk sett har 60 prosent sjanse for at en kamp man velger går inn hver gang, har man 99,85 prosent sjanse for at hver "runde" av systemet går inn. 

Men man må selvsagt være veldig lojal og tålmodig med systemet, og ta til takke med at mye av profitten er smågevinster. :P Dessuten går det jo sannsynligvis til helvete til slutt det systemet også, bare du spiller det uhorvelig mange ganger.

Andy

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 4437
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #395 på: 26. Nov. 2010, 09:20 »
Jeg står fortsatt på mitt Daniel, hvis du har som vane å gamble på fem kamper på samme bong i midtuke vet jeg at det aldri går i pluss i lengden. Hvis det så er du helt unik, og har en årsinntekt på nesten 500 000 netto kun på oddstipping.

Berntsen, det systemet du refererer til heter martingale, og kan love deg at mange har gått på en smell der. Etter noen tap så kan innsatsene bli rimelig heftige, så hvis du ikke har noen store summer til disp så hadde jeg styrt unna.

http://en.wikipedia.org/wiki/Martingale_(betting_system)
http://www.oddsen.nu/forum/viewtopic.php?p=48835&sid=2c5eebbe50ad24d6123b5f6c15555280
http://www.nettavisen.no/sport/fotball/article2725774.ece

Berntsen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3060
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #396 på: 26. Nov. 2010, 10:16 »
Berntsen, det systemet du refererer til heter martingale, og kan love deg at mange har gått på en smell der. Etter noen tap så kan innsatsene bli rimelig heftige, så hvis du ikke har noen store summer til disp så hadde jeg styrt unna.

http://en.wikipedia.org/wiki/Martingale_(betting_system)
http://www.oddsen.nu/forum/viewtopic.php?p=48835&sid=2c5eebbe50ad24d6123b5f6c15555280
http://www.nettavisen.no/sport/fotball/article2725774.ece

Ah, kult. Skal lese artiklene når jeg får tid. Ja, jeg skjønner at det ikke er noe optimalt system, av flere grunner. For det første, om man skal safe skikkelig (for eksempel om man har 10 mill kr, og starter satsingen med en tier hver gang) så blir jo avkastningen ikke noe som er verdt å bruke tid på.

For det andre går det jo sannysnligvis til helvete til slutt ja. For å fortsette med eksempelet jeg brukte i forrige post, så er jo 0,9985^100 = 0,86. Med andre ord 24 prosent sjanse for å ryke minst én gang når du spiller hundre ganger. Og ryker du én gang med det systemet er alt du har å spille for tapt.

Synes uansett det er litt moro med spillesystemer, og å forsøke å "lure" spillene, selv om jeg egentlig ikke kan noe om det, og aldri har brukt tid til å sette meg inn i det.

EDIT: Men om jeg noen gang på en eller annen måte får låne en milliard kroner som skal leveres tilbake i løpet av et par dager til overkommelig rente, skal jeg nok kjøre dette systemet én gang, og ta min 99,9-prosents-sjanse til å bli steinrik. :)
« Siste redigering: 26. Nov. 2010, 10:20 av Berntsen »

Daniel

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 10320
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #397 på: 26. Nov. 2010, 12:32 »
Jeg står fortsatt på mitt Daniel, hvis du har som vane å gamble på fem kamper på samme bong i midtuke vet jeg at det aldri går i pluss i lengden.
Jeg har vel aldri sagt noe annet heller? :P Selvfølgelig er det masse flaks inni bildet her og jeg er i en "form" jeg aldri har opplevd før. Og det er ikke vanlig at jeg setter 4000,- på 5 kamper heller. Kjører som regel 2, max 3 kamper. Men fordelen jeg har nå er jo at jeg kan satse litt hardere på de kupongene.

Kristoffer

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 25717
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #398 på: 26. Nov. 2010, 12:36 »
Jeg som syns det er ille å bruke 300 kr på en oddskupong! :P
...i det selvutnevnte Nordens Paris, som er en like virkelighetsfjern sammenlikning som å kalle Skedsmokorset Nordens Milano.

http://www.last.fm/user/arhaida

Jon87

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 585
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #399 på: 26. Nov. 2010, 12:55 »
Prøvde meg med en gasnke frekk en nå i midtuken, med avslutning i helgen. Ni kamper hos Bet365:

*Rubin Kazan-FCK - H - 1,90
*Inter-Twente - H - 1,61
*Tottenham-Werder Bremen - H - 1,44
*Valencia-Bursaspor - H - 1,22
*Man Utd-Blackburn - H - 1,25
*Bolton-Blackpool - H - 1,61
*Everton-WBA - H - 1,61
*Inter-Parma - H - 1,66
*FC Bayern-Frankfurt - H -1,36

Med 750 i innsats, rundt 40 i odds og 50% bonus for ni kamper, kan dette gi småpene 45 000 omtrent i gevinst, og mange turer til Newcastle  ;D

Slang også på en femtilapp hvor jeg tok med Newcastleseier, som gir ytterligere 16 000 eller noe  ;)

plebUTG

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2626
  • skjer
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #400 på: 26. Nov. 2010, 12:59 »
Igjen; jeg tror ikke Inter vinner mot Parma. Skal ikke knekke deg helt, men alt det andre ser egentlig bra ut. :P

Selv kjører Nordicbet 50 kr gratis spill på hopp i dag. Har ikke peiling, men slang inn 50 kr på at Anders Jacobsen kommer bedre ut på resultatlisten enn Romøren. Går sikkert inn, hvis ikke får jeg pengene igjen.

Jon87

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 585
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #401 på: 26. Nov. 2010, 13:17 »
Blir spennende å se, Inter som sistekamp, søndag formiddag. Dersom alt annet går inn før det da. Ser ikke veldig mye Serie A, men tviler på at det er mer enn maks 2-3 spillere i Parma som i det hele tatt ville vært aktuelle for Inters startellever, med spillere som Etoo (?), Lucio, Stankovic, Cambiasso, Cordoba og Zanetti.

1,66 i odds, vil si at Inter skal vinne denne minst 60% av gangene, for at spillet skal ha verdi. Jeg mener at de bør være såpass mye bedre, i tillegg såpass avhengige av å unngå arbeidsuhell, at denne bør ha verdi!

kø1

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5551
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #402 på: 26. Nov. 2010, 13:24 »
Jeg tror Inter vinner mot Parma, men det er langt fra sikkert mtp hvordan de har vært denne sesongen. De har vært svake den siste tiden og har vel to poeng tilsammen mot Lecce, Brescia, Chievo og Bologna denne sesongen. Benitez har kjørt skuta dårlig, samtidig som de har masse skader.
BOOM BOOM CHEICK CHEICK THE ROOM

lgrinde

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 8981
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #403 på: 26. Nov. 2010, 14:27 »
Typisk at WBA eller Blackpool øydelegg for deg :P

Theo

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 583
    • Vis profil
Sv: Oddsen
« Svar #404 på: 26. Nov. 2010, 23:09 »
Noen tips for helga Daniel :D?