20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Chit Chat-tråd  (Lest 372258 ganger)

0 medlemmer og 6 gjester leser dette emnet.

Kristoffer

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 25717
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1080 på: 16. Feb. 2011, 12:31 »
Hehe, ble gjort noe lignende på min skole da en kar tok kjønnshår i bollen og gav det til lærern..
...i det selvutnevnte Nordens Paris, som er en like virkelighetsfjern sammenlikning som å kalle Skedsmokorset Nordens Milano.

http://www.last.fm/user/arhaida

Jon87

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 585
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1081 på: 16. Feb. 2011, 12:35 »
Sånn som det ble gjort i en av American Pie filmene, å ta det i solkremen, slik at de gnir det utover hele kroppen er morsomt. Å ta det i maten, slik at folk spiser det, er såvidt over grensen, synes nå jeg da...  :P

Kristoffer

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 25717
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1082 på: 16. Feb. 2011, 12:39 »
Ja, er ikke noe jeg hadde tatt spesielt lett på, for å si det slik! ;)
...i det selvutnevnte Nordens Paris, som er en like virkelighetsfjern sammenlikning som å kalle Skedsmokorset Nordens Milano.

http://www.last.fm/user/arhaida

Aslak

  • NewUtd.no
  • Midtbaneanker
  • *****
  • Innlegg: 1739
  • Fuglfisken, fuglfisken - fly gjennom skyene
    • Vis profil
    • Godsangerâ„¢
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1083 på: 16. Feb. 2011, 13:04 »
Hehehe, grusom den der. Kunne ha fortalt dere en historie som muligens er ennå verre, eller i hvert fall må ha føltes mer traumatisk, men lar vær :P
Godsanger?

                    Twitter: @BjerreP

Berntsen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3060
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1084 på: 16. Feb. 2011, 13:05 »
Så vidt jeg kunne lese av artikkelen: Ingen smittefare, og ingen usmak. Eneste bieffekten var ekstra proteiner og vitaminer i kaken. Bra tiltak, mao.

torfinn

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 4096
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1085 på: 16. Feb. 2011, 15:28 »
Hahaha... Dette vil jeg si er langt over grensen, men like vel morsomt når man ikke har noe med saken å gjøre.

Kristian T

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2258
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1086 på: 16. Feb. 2011, 16:21 »
Hvis noen hadde matet meg spermet sitt, så hadde jeg banket dem såpass at de tror de er fra Tangerudbakken!

Helt sinnsykt ekkelt det de har gjort, ugh!

plebUTG

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2626
  • skjer
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1087 på: 16. Feb. 2011, 16:37 »
Er vel også mulig at de får klamydia i halsen?  :P

Dette må være virkelighetens svar på South Park-guttene

ErikLi

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1068
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1088 på: 16. Feb. 2011, 19:57 »
Hehehe, grusom den der. Kunne ha fortalt dere en historie som muligens er ennå verre, eller i hvert fall må ha føltes mer traumatisk, men lar vær :P
Haha, fortell i PM? :P

Hehe, ble gjort noe lignende på min skole da en kar tok kjønnshår i bollen og gav det til lærern..
Haha, blanda ut læreren sin te med bakesnus på ungdomskolen, var ganske gøy der og da, men ganske dårlig gjort innser jeg nå :P
« Siste redigering: 16. Feb. 2011, 20:02 av ErikLi »

Berntsen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3060
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1089 på: 16. Feb. 2011, 20:00 »
http://www.dagbladet.no/2011/02/16/nyheter/utenriks/storbritannia/islam/15461370/

- Hva folk vil se i dette klippet er totalt motsatt av hva vi underviser ved skolen om harmoni og om andre trosretninger, sier Aziz til Daily Mail.

Hehe! Har vi hørt det før? Betenkelig at muslimer alltid slipper unna med standardsvaret: "nei, nei, dette er ikke islam, det er misbruk av religionen..."

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1090 på: 16. Feb. 2011, 20:37 »
Vel, du kan mene hva du vil. Men jeg mener helt klart at dette har minst like lite med Islam i seg selv å gjøre, som KKK har med kristendom å gjøre!
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

Berntsen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3060
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1091 på: 16. Feb. 2011, 22:02 »
Vel, du kan mene hva du vil. Men jeg mener helt klart at dette har minst like lite med Islam i seg selv å gjøre, som KKK har med kristendom å gjøre!

Tja. Et slikt utsagn gir lite mening, fordi kristendommen er det de kristne gjør det til, og islam er det muslimene gjør det til. Det er ingen som kan komme med et objektivt svar på hva  religionen "egentlig" sier. Det er f.eks få kristne som tror noe særlig på store deler av bibelen lengre; Et stort flertall har lagt fra seg holdningene ift. homofile, slaveri, kvinnediskriminering osv. som tekstene forkynner. Og den religionen skal selvsagt ha respekt for akkurat det.

Islam i dag er noe helt annet. Der er barnemishandling, frihetsberøvelse og diskriminering av et utall grupper fortsatt regelen, og ikke unntaket. I Storbritannia vil 40% av muslimer leve under sharia-lov, mens det samme antallet, 40%, er imot. Hvordan tror du da tallene er for muslimer på verdensbasis?

geordie-olav

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 7493
    • Vis profil
    • http://Newutd.com
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1092 på: 17. Feb. 2011, 02:30 »
Det skorter ikke på naivitet blant de venstreorienterte i hvert fall. Det som står beskrevet i artikkelen er så absolutt kompatibelt med islamsk lære. Volden utøvd mot jentene kan forankres i korantekster (la meg påminne om at koranen er et bokstavelig budskap fra Allah til profeten Muhammad):

Sitat
Men have authority over women because God has made the one superior to the other, and because they spend their wealth to maintain them. Good women are obedient. They guard their unseen parts because God has guarded them. As for those from whom you fear disobedience, admonish them and send them to beds apart and beat them. Then if they obey you, take no further action against them. Surely God is high, supreme."

Så kan man være en masochistisk apologet for islam og oppskriftsmessig påstå at enhver religion har sine ekstremister som kun perverserer religionen. Det morer meg at apologetene bestandig fraskriver religion sine negative sider. Med tilsvarende logikk kan en jo fraskrive religion alle sine positive aspekter også, og ende opp på konklusjonen at religion i seg selv er fullstendig betydningsløst.

I stedet mener jeg at det er de religiøse tekstene som definerer en religion. Jeg dømmer dermed en religion utifra disse. Folk som maser om at man kan tolke tekstene på helt ulike måter, faktisk tolke dem akkurat slik som man selv ønsker å gjøre det, har tilsynelatende ingen forståelse for hvor eksplisitte de fleste vers faktisk er.

La meg også påpeke at verset over ber kvinnene om å "beskytte sine usette deler". Men er det ikke slik at de som forsvarer islam på TV bestandig hevder at muslimske kvinner dekker seg til pga kulturelle årsaker, og at dette overhodet ikke har noe med koranen å gjøre? Vel:

Sitat
Qur'an (33:59) - "Tell thy wives and thy daughters and the women of the believers to draw their cloaks close round them..."

Qur'an (24:31) - "And say to the believing women that they cast down their looks and guard their private parts and do not display their ornaments except what appears thereof, and let them wear their head-coverings over their bosoms, and not display their ornaments except to their husbands or their fathers, or the fathers of their husbands, or their sons, or the sons of their husbands, or their brothers, or their brothers' sons, or their sisters' sons, or their women, or those whom their right hands possess, or the male servants not having need (of women), or the children who have not attained knowledge of what is hidden of women; and let them not strike their feet so that what they hide of their ornaments may be known."  The woman is not only supposed to cover herself, except with relatives, but to look down, so as to avoid making eye-contact with men.
 
From the Hadith:

Bukhari (6:321) - Muhammad is asked whether it is right for a young woman to leave her house without a veil.  He replies, "She should cover herself with the veil of her companion."

Bukhari (60:282) - After Muhammad issued the command (Qur'an 24:31) for women to cover themselves, the women responded by tearing up sheets to cover their faces.

Hører også ustanselige løgner på tv at koranen respekterer, og slettes ikke preker hat mot ikke-troende. En kan tilbakevise en slik løgn ved å slå opp i en tilfeldig side i koranen. Begynner å bli lei av disse løgnene.
« Siste redigering: 17. Feb. 2011, 02:43 av geordie-olav »

annern

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3228
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1093 på: 17. Feb. 2011, 09:44 »
De versene om at kvinner skal dekke seg til var sikkert ikke ment for å undertrykke på den tiden. Tror nok godeste Muhammad var redd på vegne av kvinnene. Dette var jo cowboy tid.

Det er synd at mange muslimer leser versene helt bokstavelig. Da fortsetter man å leve på 600 tallet. Sammen med styresmakter og levestandard hindrer religionen utvikling av kulturen i de fleste arabiske land.
Men det finnes vers i Koranen som har gode verdier. Og det finnes muslimer som legger mest vekt på disse.
Jeg tror ikke venstreorienterte er så naive som islamofobene. Jeg vil vertfall passe meg for å kaste meg på de høyreekstreme bølgene som har begynt å bevege seg i europa.
Noen må holde hodet kaldt  :)
(     ""    )
 \   NU  /
   \ FC /
     \  /

annern

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3228
    • Vis profil
Sv: Chit Chat-tråd
« Svar #1094 på: 17. Feb. 2011, 10:00 »
hahaha. Måtte lime inn denne.
http://www.vg.no/nyheter/innenriks/artikkel.php?artid=10038426


fantastisk av vegvesenet. Liker godt at alle smiler og er fornøyde på bildet, med såpebobler og det hele. konge :)
(     ""    )
 \   NU  /
   \ FC /
     \  /