20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Leik med tall  (Lest 2422 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Jarle

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 684
    • Vis profil
Leik med tall
« på: 01. Mars 2006, 21:02 »
- På de siste fire ligakampene har Glenn Roeder ledet Newcastle til 10 poeng.

- På de 21 første ligakampene denne sesongen ledet Graeme Souness Newcastle til 22 poeng.

31% av poengfangsten denne sesongen har med andre ord kommet etter at Souness forsvant, og denne poengfangsten har altså skjedd på et antall kamper som kun utgjør 16% av antall spilte ligakamper så langt.

Jeg skal ikke påstå at vi spiller orgasmisk bra fotball under Roder, men det har vært en enorm forbedring rent spillemessig. Taktisk er det dimensjonsforskjell. Særlig defensivt virker det nå som at alle vet hva de skal gjøre. Også offensivt er det bedre, med bedre pasningsspill og langt mer spill langs kantene. Kort oppsummert går det ikke på måfå lengre; for det gjorde det under Graeme Souness!

oivind99

  • Flaskebærer
  • *
  • Innlegg: 42
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #1 på: 01. Mars 2006, 23:51 »
Jeg fikk umiddelbart bange anelser for sesongen da det gikk 6 kamper før vi scoret, så disse tallene er ikke overraskende.. Kjipe Souness..!!

Dag Riise

  • Scouser
  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1056
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #2 på: 02. Mars 2006, 00:26 »
Kanskje ikke konklusjonen min var så gale alikavel da.
iverpool FC

Rolfern

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 919
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #3 på: 02. Mars 2006, 11:45 »
Ingen overraskelse at man tar flere poeng nå enn under den vandrende katastrofen. Pompee, Villa, Everton og Charlton er lag som 10 poeng likevel ikke er noe å hoppe i taket over. Med de ambisjoner som Newcastle skal ha og med den spillerstallen man har så bør 10 poeng mot disse 4 lagene være hverdagskost.

Men, man ser helt klart spillemessig og resultatmessig at mye har ordnet seg etter at man ble kvitt Souey. Newcastle er på rett spor, nå får man bare håpe på at det kommer inn en ny manager som kan føre den gode trenden videre og realisere Newcastle sitt enorme potensial.
Carr har altfor få landskamper for England!

folesvert

  • Gjest
Leik med tall
« Svar #4 på: 02. Mars 2006, 13:03 »
Souness er jo en vandrende katastrofe ... hans CV er ikke mye å skryte av. Utrolig at Souness og bl.a. Hoddle i det hele tatt får trent PL-lag. Men nå er det kanskje slutt ... ingen vil vel ha disse nå?

... eller kanskje Souness tar over Sunderland!!!

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #5 på: 02. Mars 2006, 15:35 »
Vel, jeg tror Souness kan gjøre det litt bedre med Sunderland enn McCarthy. Jeg har det inntrykket at Souness klarer seg ok med mindre klubber en viss tid, men blir han der for lenge går det bare nedover.
Souness er ingen langsiktig løsning for en klubb med ambisjoner. Det har han vist utallige ganger. Og at ikke Shepherd forstår det er smått utrolig.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

Dag Riise

  • Scouser
  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1056
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #6 på: 02. Mars 2006, 15:39 »
Kan ikke forstå att denne mannen har trent så mangen gode lag. Det er jo helt utrolig. Lever han på det at han var en god spiller og dermed får jobb tillbud som ett resultat av dette? Kan virke sånn av og til.
iverpool FC

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #7 på: 02. Mars 2006, 15:52 »
Han har et godt navn og rykte i engelsk fotball, på grunn av sine prestasjoner på fotballbanen, og sannsynligvis pga suksessen med Rangers, og det faktum at han har vunnet pokaler med flere av klubbene han har vært i, i tillegg til at han faktisk har vært i mange gode klubber, som Galatasaray og Benfica. Selv om enhver idiot bør se at det Souness gjorde i Benfica var farlig dårlig.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

Rolfern

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 919
    • Vis profil
Leik med tall
« Svar #8 på: 03. Mars 2006, 12:10 »
Sitat fra: "Dag Riise"
Kan ikke forstå att denne mannen har trent så mangen gode lag. Det er jo helt utrolig. Lever han på det at han var en god spiller og dermed får jobb tillbud som ett resultat av dette? Kan virke sånn av og til.

Han lever på ryktet han fikk som spiller. Spilleren Souness var en av de beste i sin tid, men manageren er det ikke mye å skrive hjem om. Et og annet cuptrofe har det blitt, noe som ikke teller negativt på en cv.

Managere som Souness er nok en utdøende rase. Ser man hvem som er de fremste managerene i vår tid, så er det blant andre Benitez og Mourinho. Ingen av disse har noen store spillerkarrierer bak seg, men de har imponerende resultat å vise til som manager.

Jeg blir likevel ikke overrasket om Souness står som manager for en eller annen klubb i nær fremtid.
Carr har altfor få landskamper for England!