Newutd.no
Newcastle United => Generelt => Emne startet av: Asbjørn på 31. Okt. 2006, 22:54
-
Chopra ble tilbudt en 1 års kontrakt i sommer. Noe han takket nei til. Istedet gikk han til Cardiff for lusne £500.000. Dette kan se ut til å bli årets kjøp i Championship.
Hvor mye må vi ut med for å hente han tilbake? Vi husker jo hvor mye vi måtte ut med for å hente Shearer tilbake. Han var også en uønsket spiller en gang.
Chopra står nå med 10 mål, 8 assist på sine 14 kamper for Cardiff. Han har 24 skudd på mål. Dvs at han setter vært 3. skudd som treffer kassa.
Kan legge til at han i dag senket Sunderland med sine 2 mål på Stadium Of Shite. Det i seg selv fortjener en egen tråd :-)
-
Smart av Chopra å dra da. For å få spilletid og for å få en lengre kontrakt.
-
Det er godt at Chopra har sagt at han har lyst til å spille for Newcastle i fremtiden igjen :lol: :P :P
-
Seff Sko Chophra fått ein betre kontrakt. Heller ein ekte god Geordie gutt på topp enn Rossi/Siberski
-
Ja dette er faktisk noe som er veldig merkelig. Tror nok ikke han hadde dratt hadde han visst at Owen skulle bli skadet.
-
Chopra fikk beskjed om at han ikke ville bli satset stort mer på enn han ble forrige sesong, og da var det uaktuelt for ham å bli. Vi kunne umulig vite at Owen skulle bli skadet under VM. Dessuten hadde Roeder planer om å hente en ny spiss allerede før Owen ble sendt til Tyskland. Målet var etter all sannsynlighet å satse på Owen og en ny spiss, med Ameobi som fremste reserve. Det var arbeidsforhold Chopra ikke ønsket, og det forstår jeg. Hvorvidt vi burde gitt han bedre arbeidsforhold? Nja... Jeg mener det var til det beste for både klubb og spiller at han gikk en divisjon ned og fikk spille fast førstelagsfotball. Jeg mener Chopra ikke ennå var rede til å være førstevalg for oss, og jeg står for det. Jeg støtter Chopras avgjørelse om å dra til Wales og spille i Championship. Jeg tror det vil gjøre han til en bedre fotballspiller. Bedre enn om han hadde blitt værende i Newcastle.
-
Skjønner godt at vi måtte gi slipp på Chopra. Og regner med Cardiff er flinkere til å bruke han og dermed spiller han på seg selvtillit. Det ville han ikke fått i Newcastle og dermed ville han ikke bli den samme gode spilleren. Men hyggelig at han endelig lykkes skikkelig, han har jo vært et evig talent.
-
Chopra skulle vært satset på istedet for Ameobi.
-
Fremfor en kronisk skadet Ameobi ja! Helt enig!
-
Chopra skulle vært satset på istedet for Ameobi.
Chopra og Ameobi er to forskjellige spillere, og med Ameobis scoringsrate i fjor vår var det ingen grunn til å selge ham, og la Chopra bli.
Ameobi har andre ferdigheter enn Chopra. Han er bedre på hodet, sterkere og et mer typisk oppspillspunkt. Skadene til Ameobi har ingen verdens ting med saken å gjøre. Kronisk skadet er han ihvertfall ikke. Shearer har vært mye mer skadet enn Ameobi.
-
Chopra skulle vært satset på istedet for Ameobi.
Chopra og Ameobi er to forskjellige spillere, og med Ameobis scoringsrate i fjor vår var det ingen grunn til å selge ham, og la Chopra bli.
Ameobi har andre ferdigheter enn Chopra. Han er bedre på hodet, sterkere og et mer typisk oppspillspunkt. Skadene til Ameobi har ingen verdens ting med saken å gjøre. Kronisk skadet er han ihvertfall ikke. Shearer har vært mye mer skadet enn Ameobi.
-
Merkeliga at du mener at Shearer er så mye mer skadet. Ameobi har da vært kronisk skadet med denne hoften sin de to siste sesongene.
-
Kanskje på tide å ta opp denne tråden igjen. Chopra står nå med 18 scoringer i Championship. I tillegg er han toppscorer i ligaen. Chopra ble forøvrig utvist i dag.
-
Kanskje på tide å ta opp denne tråden igjen. Chopra står nå med 18 scoringer i Championship. I tillegg er han toppscorer i ligaen. Chopra ble forøvrig utvist i dag.
Absolutt, en spiller fra eget akademi som vi så avgjort skulle gitt flere sjangser. Synes og tror at Chopra er en mer målfarlig og en bedre spiller enn Ameobi. En spiller som hadde putta enda flere mål med en god makker som f.eks. Martins. Synd at vi "skuslet" bort dette talentet, og ga det bort gratis. Jeg er spent på hvor lenge det går før han ender opp i PL, evt hvor mye han blir kjøpt for og om han scorer like mye i øverste divisjon, bare han får tillit??
Kan vel også regne Chopra for å være blant sesongens beste kjøp i England?
-
Jeg vil vente med å konkludere for bombastisk.
Det er ingen tvil om at jeg savner Chopra og har alltid hatt stor tro på ham. Men jeg mener han hadde godt av et miljøskifte, og jeg synes Chopra selv gjorde rett i å dra til en klubb på nivået under PL og få spille fast der. Jeg har ikke sett noen Cardiff-kamper, så jeg skal ikke uttale meg om nøyaktig hvor bra det Chopra gjør er, og om han holder PL-nivå. Så jeg kunne tenkt meg å sett om han greier å skyte Cardiff opp i det gode selskap og evt. hva han kan gjøre ved å spille regelmessig for et PL-lag, før jeg uttaler meg for bastant om at det var en stor tabbe å tilby Chopra såpass dårlige betingelser som vi gjorde.
-
Det er en skandale at Chopra fikk gå. Jeg ber til høyere makter om at han kommer tilbake. Han er den PERFEKTE backupspissen bak Martins og Owen. Han kan absolutt komme inn og avgjøre kamper.
-
Er vel 19 mål han er oppe i etter kampen i går.
Vi har savnet han stort denne sesongen. Han hadde nok fått spilt seg opp hadde han vært her!
-
Er vel 19 mål han er oppe i etter kampen i går.
Vi har savnet han stort denne sesongen. Han hadde nok fått spilt seg opp hadde han vært her!
Jepp han hadde nok fått mye spilletid hadde han valgt å bli, men han følte at 1-års kontrakten han ble tilbudt var for dårlig. Noe jeg skjønner.
-
Før syntes de fleste her inne at "vraket" Chopra måtte bli solgt fortest mulig ::)
-
Før syntes de fleste her inne at "vraket" Chopra måtte bli solgt fortest mulig ::)
De som sa det så jo kun Chopra på kamp.. Roeder burde jo ha bedre overskift over hans skills
-
Jeg er en av de som alltid har ønsket at Chopra skal bli og har til tider hatt mer tro på han enn Ameobi (den hofteskadede vel og merke)
-
Det er en skandale at Chopra fikk gå. Jeg ber til høyere makter om at han kommer tilbake. Han er den PERFEKTE backupspissen bak Martins og Owen. Han kan absolutt komme inn og avgjøre kamper.
Det er vel akkurat det han ikke vil være? Han ønsker å spille fast, ikke komme inn siste 10 hver eneste match.
-
Jeg er en av de som alltid har ønsket at Chopra skal bli og har til tider hatt mer tro på han enn Ameobi (den hofteskadede vel og merke)
Jeg stiller meg i samme kategori som Åsmund, men skjønner at han selv valgte å dra. Men at jeg tror vi ville fått mer glede dersom han hadde blitt foretrukket fremfor Ameobi står jeg på!
-
Før syntes de fleste her inne at "vraket" Chopra måtte bli solgt fortest mulig ::)
De som sa det så jo kun Chopra på kamp.. Roeder burde jo ha bedre overskift over hans skills
Ja, selvfølgelig.
Og det er litt rart at enkelte folk her inne forlanger at reserverlagspillere skal komme på førstelaget og score mål i hver kamp.
-
Chopra ble gjemt bort og "beskyttet" som ungdom, og ble vraket til fordel for LuaLua og Ameobi. Gode spillere for all del, men Chopra scoret i hytt og pine for reservene, og hadde et par brukbart gode utlånsperioder.
Han fikk en sjanse andre juledag mot Blackburn under Robson, bare for å score et mål, men bli korrekt avblåst for offside. I den kampen synes jeg det lille jeg så av unge, ferske Chopra var positivt, men jeg reagerte ikke spesielt på at han ikke ble brukt senere. Men i perioder hvor Ameobi og Lua Lua ikke prestere og i ligacupkamper og diverse fikk Chopra aldri prøve seg med de store gutta.
Det kan selvsagt være slik at trenerne som så han hver dag mente han ikke var god nok, og det kan være at de hadde rett. Det kan være at han ikke er god nok for PL. Og det kan hende at han er best på nivået under. Men det er selvfølgelig bemerkelsesverdig hvor godt han gjør det for et middelmådig Championship-lag. Og det er ikke til å komme utenom at Chopra nærmest egenhendig kan skyte waliserne til opprykk.
Men jeg vil vente med å si at Robson, Souness og Roeder gjorde feil i å ikke bruke Chopra oftere, før jeg har sett ham spille regelmessig i PL. Jeg tror så absolutt at Chopra kan lykkes også i PL, og jeg tror så absolutt at vi burde beholdt ham. Men jeg venter med å slakte Roeder for ikke å ha gitt Chopra bedre betingelser.
Dessuten tror jeg Chopra selv karrieremessig gjorde et steg i riktig retning ved å dra til Cardiff.
-
Jeg kritiserer ikke Roeder bare Roeder. Syns Roeder var flinkere enn sine to foregående til å bruke Chops. Syns spesielt Robson var alt for lite villig til å matche Chops.
-
Jeg tror det var lurt å la han gå. vi ville ikke kunne gitt han den fulle matchinga han trenger for å komme opp i toppen. Og jeg tror ikke et utlån til lavere divisjon ville gitt han den selvtillita til å ta de stegene han nå har tatt... Jeg mener at vist vi må betale 1-2 mill mer for han en hva vi solgte han for, for å få en mye mye bedre spiller tilbake. så er det helt ok.
Og hvis han får valget så går han nok tilbake til oss før han går til noen av våre konkurrenter..
-
Burde Chopra fått bedre betingelser?
Et spørsmål vi aldri får svar på uansett siden vi ikke vet hvordan ting ville utviklet seg dersom han fikk bedre betingelser, så akkurat dette har jeg ikke sett noe stort poeng i å spekulere noe i.
Syns vel egentlig det er et spørsmål som preges av "etterpåklokskap". Tror ikke at noen med hånden på hjertet kunne vært ærlige å sagt at de i sin villeste fantasi kunne forutsett at skadesituasjonen skulle bli så ille som den har blitt. Ikke engang i Newcastle....
-
Noen ganger må en spiller bare reise til en annen klubb for å utnytte egenskapene sine best.
Ofte har flopper i en klubb vist seg ytterst solide i andre klubber.
For Chopras del har nok det viktigste vært å få spille mest mulig. Hadde han vært i Newcastle er det fare for at han bare hadde fått spille reservelagsfotball og som fotballspiller må man ha høyere målsetninger enn det.
Hadde han fortsatt vært i Newcastle er det slettes ikke sikkert han hadde vært like god som han er nå.
Enkelte spillere takler ikke nivået i Premier League og må ned en divisjon for å prestere maks!
-
Ganske enig med bråkebøtta og de andre som har skrevet tidligere også.
Noen spillere trenger et miljøskifte for å utvikle seg videre som fotballspiller.
Hvis Chopra fortsetter utviklingen så ser jeg ikke bort ifra at han kan bli en god Newcastle-spiller igjen. Mener jeg har lest et sted om at Chopra en gang ønsker seg tilbake til St. James Park og aksler den hvite og svarte trøya igjen.
Så hvis han blir god nok for laget, ser jeg det ikke som noe problem å få ham tilbake til Newcastle igjen foran andre "storlag" som måtte ønske ham.
-
Chops er nå oppe i 21 mål for sesongen og har virkelig skutt Cardiff opp i opprykksstriden!
-
Chopra er ikke en premiership spiller. Jeg tror suksessen hans kommer av en så enkel ting at han har funnet nivået sitt. Hadde vi kjøpt ham tilbake for det dobbelte av det vi solgte ham for, så hadde han bare blitt en backupspiller, og vi hadde nok blitt skuffet over de kampene han fikk spilt. Jeg personlig har aldri vært en fan av fotballspilleren Chopra, men liker typen. Bra at han har funnet nivået sitt!
-
Jeg tror vel heller at Chopras suksess kommer som et resultat av mer spilletid på et litt lavere nivå. Jeg tror dette er bra for Chopras utvikling, men at han har potensiale til å score 15-20 mål i PL i fremtiden, har jeg aldri vært i tvil om. Men det gjenstår å se. Vi får håpe Cardiff rykker opp, så får vi se hva Chopra kan gjøre med regelmessig spilletid i PL. Ikke at vi skal forvente 15-20 mål i en såpass svak klubb som Cardiff, men scorer han rundt 10-15, til tross for en svak ligaplassering for Cardiff, så har jeg fått mitt svar.
-
Det er jo latterlig å gi bort god spiller sånn. Skjønner jo mange når de sier at han aldri fikk vist seg, men det skal jo egentlig masse til da, når Shearer, Owen og Ameobi står foran han i køen. Når han kom inn mot Sunderland viste han at han kan, men klarte det bare i den kampen. Han bøtter jo inn mål for Cardiff nå, og stortrives der. Men hadde vi tenkt langsiktig så skulle vi gitt han lengre kontrakt og lånt han ut for et år. Han hadde kommet tilbake lysende og kunne gått rett inn på laget (ihvertfall nesten).
Når vi først selger/"gir bort" så gjør vi det med stil!
-
Jeg tror ikke Chopra selv var så veldig interessert i å bli lånt ut. Selv om vi hadde tilbudt ham en langtidskontrakt. Han ville spille førstelagsfotball, og han ville gjøre det på fast basis. Da kan man bare ikke ta til takke med hva som helst.
En kan kanskje si at det var dumt av oss å ikke satse mer på Chopra, men igjen, det er ikke bare bare å konkurrere med Owen, ny stjernespiss og Ameobi som hadde prestert meget bra forrige sesong.