20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Transfersommeren 2011  (Lest 1283439 ganger)

0 medlemmer og 2 gjester leser dette emnet.

TegneserieSkjære

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 635
  • Toon till I die
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3375 på: 15. Juni 2011, 11:28 »
Nani og Rooney var kanskje uromomenter. Men lista over spillere som ikke passa inn der er jo enda lenger... vi har like lite bruk for spillere som spiller utelukkende for seg selv, som ManU hadde for Tevez og som Barca hadde for Zlatan og som vi selv hadde for Owen.

Jeg sier ikke at vi ikke skal hente gode spillere. Les gjerne innlegget min en gang til, om det var vanskelig. Det jeg sier, er at vinnerlag i 99% av tilfellene består av tropper med god moral og harmoni og med riktige vinnerskaller. Spillere som passer inn i et system og ikke bare er kjøpt inn fordi de var tilgjengelige og holder et godt nivå.

Se f.eks. på Viking de siste åra. Kjøpt inn kvalitetsspillere i hytt og gevær som ikke passer sammen for fem flate øre. I tillegg spillere med dårlig moral... og det er potentielt katastrofalt in the long run.

Har man ikke lært noen ting av årene før nedrykket? Alt er glemt og peis på med feite lønninger og ukritiske kjøp - Take 2?

Og når du sier "bare leve på lagånden"... er det én fellesnevner med vinnerlag i verden, så er det vel lagånd og moral?? Se på Man U. Se på Chelsea. Se på RBK in the hey-days. Alle har en evne til å tippe det til sin favør i sluttminuttene pga. en lagmoral som går utenpå de fleste lag.

Jeg skjønner logikken, om drømmen er å bli som Real eller City, men i min bok er det eneste som funker på lang sikt å bygge komplimentære lag. På mentalt og taktisk plan.

Et av de bedre innlegg på lang tid dette. Tiltredes!
" Roads!? Where we`re going we dont need roads."
- Dr. Emmet Brown.
▒▓██ T █ O █ O █ N ██ A █ R █ M █ Y ██▓▒

ElvenKind

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2389
  • Mitro!
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3376 på: 15. Juni 2011, 11:50 »
Gidder ikke sende PM til så mange om gangen, så slenger det inn her som en generell ting i og med det har vært noen enormt lange quotes i det siste:

Sitat
Ref: Ymse innlegg i  Barclays Premier League 2011/12 - tråden.

Vær vennlig å begrens siteringen. Så lange siteringer kan da ikke være nødvendig for å få frem poeng. Ber dere kikke igjennom denne tråden: Forumregler og Brukerveiledning for BBCodes.

Danke.
Sagt av lgrinde om Papisse og Ba før kjøpet av Cissé var et faktum:
Dei to ville ha blomstra ilag som to nysprungne fruktblomster på eit epletre bada i vårsola i Sogn.

Vive la Révolution française!

Thomas Beckheim

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3381
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3377 på: 15. Juni 2011, 11:58 »
@SkyBet_Steve: We are continuing to see money for Kevin Nolan to make the move from Newcastle to West Ham. The Toon skipper is now 4/11 to make the move to London with Fulham 4/1 shots. Noen nye rykter ute og går eller er det kun basert på at Nolan ikke har skrevet ny kontrakt?

chickenman

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5191
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3378 på: 15. Juni 2011, 12:43 »
http://www.journallive.co.uk/nufc/newcastle-united-news//2011/06/15/alan-pardew-on-a-european-mission-to-keep-nufc-stars-61634-28880079/

Dette er vel egentlig ikke noe konkret svar på spørsmålet om Nolan, men linken over er fra dagens Journal hvor Pardew snakker litt om spillere som evt kan være på vei både inn og ut av klubben.

Først og fremst virker det som Pardew har gitt opp å beholde José Enrique, men ikke er lysten på å miste flere. Han advarer videre mot at Newcastle må klatre på tabellen for ikke å fortsette å miste sine beste spillere i kommende sesonger. Med andre ord: lite om Nolan. Foreløpig så virker det som om enkelte klubber, West Ham og eventuelt Fullham(?), prøver å utnytte at han ikke ble tilbudt den kontrakten han ville ha.

Det sier seg jo selv at Nolan ikke vil forlate sin tilværelse som kaptein for Newcastle for å spille Championship-fotball igjen, og jeg kan egentlig ikke se hvorfor han skulle velge Fullham over Newcastle heller. Jeg tror Nolan blir. At han har "bare" to år igjen og foreløpig ikke har forlenget er på ingen måte noen krise.

Videre bekreftes budet på PSG's Erdinç, mens Ba-dealen ser ut til å være problematisk, selv om begge parter har lyst til å komme til en løsning. Tipper det står noen griske agenter bak Ba som skal prøve å grafse til seg en pen slant, ellers er det Ba's lønnskrav som er problemet.

Virker forøverig som Gervinho er helt droppet nå, mens Interest in Wigan Athletic?s ex-Newcastle flier Charles N?Zogbia has cooled.

Det siste der liker jeg dårlig.

Kort oppsummert kan det se ut som det jobbes med Ba og Neill Taylor, mens man venter på svar fra PSG på budet for Erdinç. Håper det er kun fordi Ashley og co allerede er opptatt med tre navn at en overgang for N'Zogbia foreløpig er lagt på is.

TegneserieSkjære

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 635
  • Toon till I die
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3379 på: 15. Juni 2011, 13:01 »
Daily Mirror skriver: Newcastle are set to pay Demba Ba's agents a staggering £2million - to beat off Everton in the race for his signature....(?)
" Roads!? Where we`re going we dont need roads."
- Dr. Emmet Brown.
▒▓██ T █ O █ O █ N ██ A █ R █ M █ Y ██▓▒

annern

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3228
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3380 på: 15. Juni 2011, 13:01 »
Hvis Enrique drar, blir det spennende å se hvem vi får inn i tillegg til Neil Taylor. Hva tilsier at Neil Taylor skla klare seg bedre en Perch i PL? Er meget skeptisk til ham som førstevalg. Er blitt ørlite mer pessimistisk de siste dagene. Liker dårlig at Barton og Nolan misførnøyde selv om jeg støtter klubbens lønspolitikk.

Frykter at vi går fra: Gervinho -> Nzogbia -> Barnetta -> til Seb Larsson
Gameiro -> Sturridge -> Ba -> Charlton Cole


(     ""    )
 \   NU  /
   \ FC /
     \  /

Thomas

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 8169
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3381 på: 15. Juni 2011, 13:02 »
Fråder litt om munnen nå etter å ha lest Teamltaks gjennomgang av avisene

http://www.teamtalk.com/papertalk/6990114

Newcastle are closing in on the signing of Switzerland's Tranquillo Barnetta from Bayer Leverkusen.

Newcastle are bidding to steal a march on Arsenal with an £8million swoop for Saint-Etienne midfielder Blaise Matuidi.


chickenman

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5191
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3382 på: 15. Juni 2011, 13:11 »
Fra the Journal sin artikel som jeg linket til over, om Matuidi:
'He has been watched, but the priority remains strengthening options up front'.
Er vel meget enig i akkurat den. Matuidi høres ut som en spennende spiller, men ikke det vi først og fremst trenger.

Det er vel litt same scenario med Barnetta også, egentlig, selv om det helt klart er en høyst interessant spiller!

Ellers er vel det annern beskriver over, det verst tenkelige skrekkscenarioet!

Thomas Beckheim

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3381
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3383 på: 15. Juni 2011, 13:13 »
Problemet er jo at Newcastle kun byr småpenger for spillere i sin jakt på kupp. Byr et sted mellom £ 3 og 6 millioner pund for M'Bengue, men vil ha £15 for Enrique.

Summer opp mot £ 10 millioner pund sitter veeeldig langt inne hos Ashely!

fredd

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3216
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3384 på: 15. Juni 2011, 13:15 »
realradio Real Radio
Real Radio understands #nufc skipper Kevin Nolan is off to West Ham #whufc for a medical

Får virkelig ikke håpe dette stemmer. De har vel tatt feil før

TegneserieSkjære

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 635
  • Toon till I die
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3385 på: 15. Juni 2011, 13:21 »
Kan ikke forstå at Nolan drar til Ham..håper virkelig ikke det stemmer og at blir hos ut kontrakten i det minste.
" Roads!? Where we`re going we dont need roads."
- Dr. Emmet Brown.
▒▓██ T █ O █ O █ N ██ A █ R █ M █ Y ██▓▒

Andymag

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2647
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3386 på: 15. Juni 2011, 13:22 »
Barnetta hadde vært klasse. Større forutsetninger for at spillere fra bundesligaen tar det fysiske nivået i PL da ligaen er den som ligner mest av de andre store...

Bør absolutt vurdere spiss først, men skader jo ikke å spillere som Barnetta i stallen ;D Putta to mot England ;)

Thomas Beckheim

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3381
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3387 på: 15. Juni 2011, 13:23 »
Har nok sikkert god kjemi med Big Sam i West Ham fra tiden i Bolton.

Håper ikke det er noe hold i disse ryktene.

fredd

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3216
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3388 på: 15. Juni 2011, 13:24 »
Kan ikke forstå at Nolan drar til Ham..håper virkelig ikke det stemmer og at blir hos ut kontrakten i det minste.

Vil også bli svært overasket om det skulle bli en overgang. Han har fortsatt to år igjen av kontrakten så klubben trenger ikke akseptere et lav bud fra West Ham og Nolan burde jo ikke ønske å spille i Championship.

ElvenKind

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2389
  • Mitro!
    • Vis profil
Sv: Transfersommeren 2011
« Svar #3389 på: 15. Juni 2011, 13:28 »
Begynner å bli spent på hva første-11ern ser ut som neste sesong. Hvis Enrique og Nolan drar har vi jo ihvertfall 3 nye på banen - Enrique, Nolan ut og 1 ny spiss + Cabaye + Ben Arfa (regnes nesten som ny :)) på banen. Går Barton også er det sannsynligvis 4 nye på banen.

I tillegg er det jo ymse ønsker om bedre spillere på tett på samtlige resterende plasser:
- Simpson har blitt nevt som for dårlig her inne (+1 ny)
- Ny midtstopper har blitt nevnt (+1 ny)
- Pluss at det virker (på media) som vi er svært opphengte i å få tak i midtbanespillere (+1 til 2 nye)

Begynner å bli en relativt "usammenspillt" og utestet første-11er...
Sagt av lgrinde om Papisse og Ba før kjøpet av Cissé var et faktum:
Dei to ville ha blomstra ilag som to nysprungne fruktblomster på eit epletre bada i vårsola i Sogn.

Vive la Révolution française!