20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

avstemning

Hvem er den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid?

David Ginola
10 (25%)
Laurent Robert
2 (5%)
Philippe Albert
2 (5%)
Nolberto Solano
10 (25%)
Temuri Ketsbaia
2 (5%)
Faustino Asprilla
5 (12.5%)
Dietmar Hamann
0 (0%)
Nikos Dabizas
0 (0%)
Emre
2 (5%)
Olivier Bernard
0 (0%)
Andreas Andersson
0 (0%)
Obafemi Martins
7 (17.5%)
Pavel Srnicek
0 (0%)
Shaka Hislop
0 (0%)
Patrick Kluivert
0 (0%)

Stemmer totalt: 37

Skrevet av Emne: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid  (Lest 8081 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

nemo

  • Supersub
  • ***
  • Innlegg: 304
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #15 på: 24. Feb. 2007, 22:58 »
Når tittelen sier " den beste overseas spilleren " så må man jo regne den beste spilleren og ikke den beste for klubben, da ville emnetittelen vært anderledes. Jeg skjønner at du tolker den anderledes, og jeg er enig i at Solano har vært en bedre mann for Newcastle enn Ginola. Men jeg mener Ginola var en BEDRE spiller enn Nobby.

Neh... Man MÅ ikke nødvendigvis tolke det på den måten som du gjør det, kesse.

Jeg tolket det akkurat som Joakim gjorde da jeg leste overskriften første gangen:
"Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid".

Jeg tolket det slik at det var den som har vært best for klubben vår og ikke den beste fotballspilleren.

Uten å se på stemmeresultatet og lese noen av innleggene ga jeg med en gang stemmen min til Solano, enkelt og greit på grunn av de grunnene Joakim oppga:

Jeg er ikke enig i at det nødvendigvis er den beste fotballspilleren av disse på generell basis vi skal kåre. Det er snakk om Newcastle-spillere her. Nåværende og tidligere. Og da mener jeg vi skal kåre hvem som har vært best FOR Newcastle. Og da mener jeg Solano står i en særklasse.

Ginola var en fantastisk ballkunstner og hadde en fabelaktig venstrefot. Robert var mye av det samme. Asprilla var en kunstner og en torpedo, samtidig som han var en syk, syk mann. Robert og Ginola var som franskmenn flest. Veldig selvopptatte, og ikke så veldig opptatt av lagets beste.

Emre, Martins, N'Zogbia og en del andre har vært i klubben i for kort tid til å kunne måle seg med De Beste.

Nolberto Solano har alltid vært en ballkunstner, et rovdyr foran mål, han har vært en av våre aller beste spillere helt siden han kom til klubben. Han har stort sett vært fast inventar under alle managerne han har tjent, og han er i tillegg en veldig sympatisk fyr. Levende opptatt av LAGETs beste. Opptatt av at nye spillere skal føle seg velkomne, og passer på å ta vare på de yngre.
Han er et forbilde på alle mulige måter. Og en ballkunstner av de sjeldne. Han spiller like gjerne høyreback som høyreving. Og ble som ung gutt hyllet av Maradona. Solano er mr. trofast og på alle mulige måter en adopted Geordie.

Og folk mener at riv, ruskende gale Tino Asprilla er bedre? Jeg klarer bare ikke å se poenget. Solano er en bedre fotballspiller enn Asprilla, og har betydd mye, mye mer for Newcastle enn den potensielt livsfarlige columbianeren.

.... og så vil jeg også ta med de sinnsyke frisparkene som Solano har laget uttalige ganger for oss før.
Glemmer aldri denne mannen med silkefoten og hjertet hos Newcastle!

(PS. Jeg savner den tiden med Solano, Shearer og Robert som sto ved ballen hver gang vi fikk frispark rett utenfor motstanderens 16-meter. Man kunne aldri gjette hvem av disse tre som kommer til å ta frisparket og man kan banne på at hvilken av disse tre hadde klart å score. Det var et spenningsmoment i selve kampene, hvor motstanderne og selv oss tilskuere hadde null peiling på hvem som skulle ta det frisparket.
Og alle tre hadde like stor sjanse til å score.)


En siste ting som jeg også vil ta med:
Vår trompetspillende peruvianer er, eller var ihvertfall, den som spredte mest glede og gjorde mest gøyale ting innad i spillergruppen.

Husker Dyer hadde nevnt i et intervju at han savnet Solano da Nobby var hos Aston Villa. Dyer sa at han savnet rampestrekene og de uberegnelige tingene Solano gjorde. Solano kunne f.eks. ringe til Dyer kl04 på natta og spørre om han var interessert i å dra på iskrembar.  ;D
« Siste redigering: 24. Feb. 2007, 23:08 av nemo »

bjørni

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2915
  • Angel of the North!!!
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #16 på: 25. Feb. 2007, 00:49 »
Jeg svarte Ginola, men etter å ha lest hva andre svarer, endrer jeg til Nobby. Ginola var mye kulere på banen, og sørget for mye VIKTIG PR for klubben pga sin arrogante væremåte på og utenfor banen. dette må ikke undervurderes, spesielt ikke for oss Nordmenn. Gino var en som sørget for at vi fikk TV-tid i Norge. Hans ballkunster var medvirkende til at veldig mange hadde nufc som andrelag under KK. Taktikken til KK hadde vel resten av æren...

Når det kommer til viktigheten for laget (Sportslig), så har vel Nobby betydd mere, ganske enkelt fordi ahn er en vinnertype som jobber til krampa tar ham, samtidig som han er en matchvinner.

Jeg velger å gi hederlig omtale til Philippe Albert, og han kunne egentlig vunnet hele greia KUN pga lobben på Schmeichel i 5-0 kampen... Også veldig kult når Norsk kommentator (husker ikke hvem) nesten fikk hjerteinnfarkt når BÅDE albert og peacock gikk i offside under fritt spill. da var det gått ca 15 minutter av kampen...

Uansett nasjonalitet: KK. (Som manager) Punktum.

Når jeg først er i gang: Mest ubrukelige spilleren i NUFC noensinne er spansk, men heter ikke LUQUE. Hvem er det? Ofte omtalt som el donkey, og nei; jeg mener ikke Shola (det var før hans el donkey tid)
« Siste redigering: 25. Feb. 2007, 01:09 av bjørni »

vampish

  • Supersub
  • ***
  • Innlegg: 305
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #17 på: 25. Feb. 2007, 01:25 »
kjem nok aldri til å komme over venstrefoten til han Robert.

verste spilleren.. elena marcelino? ;)

Benson

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 6845
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #18 på: 25. Feb. 2007, 04:07 »
Den beste: Laurent Robert
den som har gitt mest: Nolberto Solano
Mike Ashley killed the soul of Newcastle United FC [04.09.2008]

Kesse

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5587
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #19 på: 25. Feb. 2007, 08:39 »
Når tittelen sier " den beste overseas spilleren " så må man jo regne den beste spilleren og ikke den beste for klubben, da ville emnetittelen vært anderledes. Jeg skjønner at du tolker den anderledes, og jeg er enig i at Solano har vært en bedre mann for Newcastle enn Ginola. Men jeg mener Ginola var en BEDRE spiller enn Nobby.

Neh... Man MÅ ikke nødvendigvis tolke det på den måten som du gjør det, kesse.

Jeg tolket det akkurat som Joakim gjorde da jeg leste overskriften første gangen:
"Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid".

Jeg tolket det slik at det var den som har vært best for klubben vår og ikke den beste fotballspilleren.


Jeg mener selvfølgelig ikke at jeg har rett uansett!;) Men jeg tolket det slik, og TROR det er riktig tolkning utfra emnetittelen. Dog er kanskje tittelen litt vag så det gir rom for flere tolkninger. Derfor er det kanskje greit å gi sitt svar som jeg og Benson feks som sier den beste for klubben, og den spilleren vi mener var beste fotballspilleren.

Frode

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5852
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #20 på: 25. Feb. 2007, 10:41 »
Selve spørsmålet lyder som følger: Hvem er den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid?

Men så skriver jeg som "intro" til denne tråden: Så hvem synes du er den beste spilleren i NUFC i "nyere tid", når vi tar vekk spillerne fra "øygruppen"?

Jeg skriver også: Hadde også vært morro å lest om hvofor dere stemmer på akkurat den personen. Hva er det som gjør at du stemmer på xxxxx som den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid?

Altså, hvem synes DU er best? Kan sikkert tolkes forskjellig.
Jeg forventer forskjellige meninger og jeg forventer forskjellige svar!

Jeg for min del synes at Faustino Asprilla er et av NUFC sine dårligste kjøp igjennom tidene. Grunn: Vi ledet serien med 12 poeng da han kom til oss, og han tok plassen til Peter Beardsley, som spilte knallgodt for oss, som var en viktig del av oppbyggingen av angrepspillet med sitt overblikk og ballbehandling og som scorte noen veldig viktige mål for oss, til tross for sin alder. Da Asprilla tok plassen, synes jeg rytmen i angreps-spillet forsvant, vi mistet litt flyt og tempo grunnet Asprilla er en typisk Sør Amerikaner som liker å holde på ballen og "dra noen finter" før avlevering. Les Ferdinand  sa jo også klart ifra om at han synes det var vanskelig å tilpasse seg spillstilen til Asprilla. Da ble jo Asprilla som kjent benket av Keegan. Bare så synd det var for sent, og at forspranget var spist opp av ManU.

Resten er jo kjent historie, Keegan kjøpte Alan Shearer som partner til Ferdinand den påfølgende sommeren. Vi knuste ManU og Tottenham, før Keegan trekk seg.

NEVER CHANCE A WINNING TEAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeg forventer ikke at alle er enig i dette, men dette er min mening!

borbis

  • Supersub
  • ***
  • Innlegg: 461
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #21 på: 25. Feb. 2007, 16:14 »
Helt klart Obafemi Martins. Simpelt elsker å se denna mannen spille fotball og sjå de fantastisk magise tingene han kan gjøre med ballen :D
Toon Army!       

ObAfEmI mArTiNs

?It wasn?t the hand of God. It was the hand of a rascal. God had nothing to do with it.?

Jonas Leirfall

  • Flaskebærer
  • *
  • Innlegg: 3
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #22 på: 27. Feb. 2007, 18:31 »
Da var jeg tilbake :) Veit ikke om noen husker meg, men tenkte jeg skulle begynne å diskutere her litt igjen :) Når det gjelder topic in hand, så valgte jeg Temuri Ketsbaia! ikke fordi han er den beste overseas spilleren newcastle har hatt, men bare fordi han var en personlig favoritt :) Desverre var det nok mer hår en hjerne i Temuris tilfelle, men han kommer alltid til å være en av de spillerene som hadde særpreg, og som jeg ble oppglød av å se løpende rundt i svart og hvitt!

NUFCern

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 983
    • Vis profil
    • http://rbk.no/
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #23 på: 27. Feb. 2007, 19:21 »
Selv om det kanskje er litt for tidlig å kåre Martins til den beste utlendingen i klubben, så stemte jeg på han. Elsker hans spisskompetanser.
Solano og Ginola er også meget gode kandidater, som nesten like gjerne kunne fått min stemme.

Men i dagens fotball er det ofte de som spiller nå som man husker best. Martins spiller akkurat nå, og han spiller bra  :P

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #24 på: 28. Feb. 2007, 16:37 »
Det skuffer meg å se at det tydeligvis er så mange sylferske og unge fans her på forumet, som stemmer frem Martins.

Ja, jeg er et konkurransemenneske, og tåler ikke å se at mine favoritter i en uhøytidelig kåring som dette blir offer for grove overtramp fra det jeg vil tro er den generasjonen newcastlefans som ble kjent med laget midt i Robsons storhetstid, og som ikke helt greier å se hva Nolberto Solano har betydd for Newcastle. Så da er det min oppgave å fortsette å overbevise folk om det, helt til Solano har en klar majoritet av stemmene.

Skal jeg sette opp en topp 10 av Newcastles beste spillere gjennom alle tider vil nok dessverre ikke Oba Martins få plass på listen. Ei heller Michael Owen. Ikke det at få kamper ikke gjør dem kvalifiserte, men de har rett og slett ikke oppnådd noe som helst i forhold til en mann som Solano, som i mine øyne er selvskreven på en sånn liste.

Nobby var fantastisk god på tidlig 2000-tall. Han eide høyrekanten vår på en måte som bare Keith Gillespie har vært i nærheten av både før og senere. Det var millimeterpresise lissepasninger og crossballer. Det var knallharde skudd med høyreslegga og det var dødballer uten sidestykke. Solano hadde ikke den største farten, men kunne kompensere for det ved hjelp av taktiske og tekniske ferdigheter på et veldig høyt nivå. Solano har i alle år vært en verdensmester til å lese spillet, og han er det fremdeles. Se bare på måten han har opptrådt som høyreback. Han plasserer seg bestandig riktig i forhold til å ta fra motstanderen ballen, fordi han leser spillet bedre enn noen andre. Og selvfølgelig hjelper rutinen på. Men den rutinen hadde han ikke på slutten av 90-tallet, da han som ung, ukjent peruvianer med godt skussmål fra Maradona i ryggsekken sin, kom til England for å prøve lykken. Og jeg kan ikke huske annet enn at han ble en umiddelbar suksess.

Jeg skulle så gjerne ha hevdet at "det Martins kan gjøre med en fotball, kan Solano gjøre med en tennisball", men det vil være å dra den litt i overkant langt. Men Solano er en glimrende tekniker. Et fintereportoar som kunne sende den mest rutinerte og standhaftige engelske venstreback langt pokker opp på tribunen. Og jeg kan ikke få sagt det ofte nok. Frisparkene og langskuddene var av en annen dimensjon. Fortsatt har Solano evnen til å skru umulige frispark i mål. Ta en titt på Solanos vårsesong i fjor, og se hva den gamle mannen fortsatt kan. Noen av de målene han scoret var rett og slett fantastiske. Ja forresten, se på hele fjorårsessongen, og følg spesielt med på Solano. Det vi så i fjor var en Solano av nesten godt gammelt merke. Og jeg er av den mening at vi har sett en del av det også i år. Men da først og fremst som høyreback.

Nolberto Solano er den utenlandske spilleren som har spilt best og betydd mest for Newcastle i alle årene han har spilt for oss. Og jeg synes absolutt vi bør verdsette hans lojalitet til klubben, som tilsynelatende ikke kjenner noen grenser. Bortsett fra hvis det gjelder hans kjære, kjære Peru.

Solano er et sosialt vesen. Alle spillerne har nok sine historier med Solano. Solano var også den som sørget for å få Luque til å føle seg velkommen i klubben. Tror ikke det har skortet på Solanos jobb. Det er vel mer spilleren selv og en del andre omstendigheter som har gjort situasjonen slik den er i dag med spanjolen. Og jeg har hørt at Solano gjerne drar frem trompeten om han trenger å løfte stemninga i garderoben noe.

Samarbeidet Shearer-Solano er noe en fotballelsker og newcastlesupporter aldri vil glemme.

Og Solano er ikke så gammel at vi som har vært med en stund ikke husker ham.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

NUFCern

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 983
    • Vis profil
    • http://rbk.no/
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #25 på: 28. Feb. 2007, 16:50 »
Nå må du ikke dra alle over en kam her Joakim. Selv har jeg fulgt med Newcastle tettere og lengre enn de fleste, og vet nøyaktig hvor mye Solano har betydd for klubben. Han kom til klubben som et friskt pust fra Peru, og innførte teknikk og humor.

Poenget i denne avstemningen er ikke å kåre den mest betydningsfulle utlendingen i klubben, men den beste spilleren. Og som jeg sa, så kunne jeg like gjerne stemt på Solano som Martins. Men akkurat nå falt valget på den eksplosive nigerianeren. Rett og slett fordi jeg mener han er en av de absolutt ypperste utlendingene vi har hatt i klubben. Da har det nesten ingenting å si om han har vært her i ett eller ti år.

Lag en ny kåring hvor vi skal kåre den mest betydningsfulle spilleren i moderne tid. Shearer kommer til å vinne med Solano på, en absolutt ikke ueffen, andreplass.
« Siste redigering: 28. Feb. 2007, 16:52 av NUFCern »

Asbjørn

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 6199
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #26 på: 28. Feb. 2007, 16:51 »
Tenker man pris og prestasjoner vinner Solano lett. Ja han hadde vunnet selv om han hadde kostet £10 millioner. Nummer 2 er utvilsomt Albert. Martins, Robert, Ginola, Asprilla og de andre har bevist for lite, men kan jo håpe at Martins er på toppen av den samme listen om 10 år.
"Ler og godtar meg over dei er inne som er forbanna på Ashley og Co. No gidde eg ikkje innpå denne tråden meir og lese om alle som meinar Ashley er verdens mest gnitne person, kor KATASTROFE denne sommaren har vore, kor REVVA klubben verte styrt."

Eivind

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5561
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #27 på: 28. Feb. 2007, 17:03 »
Men pris tells jo ikke. Vi skal kåre den beste spilleren! Ikke hvor mye han kostet, hvor mye han har betydd eller hvor bra han spiller i band på fritiden!!

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #28 på: 28. Feb. 2007, 17:13 »
Jeg vet at vi skal kåre den beste utenlandske newcastlespilleren. Og det er derfor jeg fremhever ALLE sidene ved Solano. Jeg mener vi må se helheten. Martins har prestert veldig godt etter en treg start i sin første sesong for klubben. Men Solano har i alle år vært blant våre aller beste spillere. Da er han i mine øyne den beste utenlandske spilleren Newcastle har hatt i sine rekker.
For det er snakk om den beste FOR Newcastle. Ikke den beste spilleren som en gang i historien har vært innom Newcastle.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

Frode

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5852
    • Vis profil
Sv: Den beste "overseas" NUFC spilleren i nyere tid
« Svar #29 på: 28. Feb. 2007, 17:15 »
Men pris tells jo ikke. Vi skal kåre den beste spilleren! Ikke hvor mye han kostet, hvor mye han har betydd eller hvor bra han spiller i band på fritiden!!
Helt riktig Eivind!!