20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

avstemning

Klarer vi CL?

Ja!
10 (32.3%)
Nei..
5 (16.1%)
Kansje..alt kan skje!
16 (51.6%)

Stemmer totalt: 30

Avstemning er avsluttet: 24. April 2012, 04:33

Skrevet av Emne: Sesonginnspurten Sesongen 2011/12  (Lest 5696 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Andy

  • NewUtd.no
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 4437
    • Vis profil
Sv: Sesonginnspurten Sesongen 2011/12
« Svar #15 på: 17. April 2012, 12:48 »
Dette blir helt sykt spennende, men nå må vi for all del ta en kamp av gangen. Taper vi poeng mot Stoke er det nok over før det har begynt.

Hva håper vi på i Chelsea - Arsenal kampen egentlig? Må innrømme at jeg har litt lyst å parkere Chelsea
« Siste redigering: 17. April 2012, 12:58 av Andy »

Mariusen

  • Supersub
  • ***
  • Innlegg: 309
    • Vis profil
Sv: Sesonginnspurten Sesongen 2011/12
« Svar #16 på: 17. April 2012, 13:30 »
En utrolig situasjon vi er i nå. Jeg har kalkulert frem og tilbake med tall og utfall, og 68-70 poeng er mest sannsynlig tallet vi må ende opp med, om CL skal være sannsynlig. Vi MÅ slå Stoke, Wigan og Everton, samt 3 poeng mot Chelsea eller City. Da vil vi være på 71 poeng. Tottenham vil jeg tro ender på 67-71 poeng, Chelsea 65-70 poeng. Dette er poengscenarioer jeg har fått frem ved å kjøre tabellkalkulator. Dog må det sies at poengsummen jeg kom frem til for oss, vil være 66-71 poeng.

Hvis jeg bruker statistikk fra siste 10 matchene vil Tottenham ende på 64 poeng, altså er de laget som må heve seg mest, noe vi alle vet. Chelsea, vil etter form de siste ti ende på 65 poeng. Mens vi, vil ende på 69 poeng.

Heldigvis for oss har Chelsea minst 8 kamper igjen, før ferien. Det kan slå positivt inn. Krysser alt jeg har for at vi klarer å sikre CL, og motbevise den trangsynte PL-fansen her til lands at vi er mer enn flaks. Ser at Tottenham og Chelsea supportere ende ikke regner oss som utfordrer til CL plassen. Verdt å ta en tur innom thamsvenner og chelsea.no for en god latter.

coxie

  • NewUtd.no
  • Midtbaneanker
  • *****
  • Innlegg: 853
    • Vis profil
Sv: Sesonginnspurten Sesongen 2011/12
« Svar #17 på: 17. April 2012, 13:33 »
Det ser ut som vi møter en av fem vinnere fra denne puljen av ti lag som trekkes mot hverandre (non-champions):

1. Tredjeplass fra portugisisk liga
2. Andreplass fra russisk liga
3. Andreplass fra ukrainsk liga
4. Andreplass fra hollandsk liga
5. Andreplass fra tyrkisk liga
6. Vinneren av Play Off i Gresk liga
7. Andreplass i dansk liga
8. Andreplass i belgisk liga
9. Andreplass i rumensk liga
10. Andreplass i skotsk liga
(Rangers er fratatt mulighet til å spille i Europa grunnet klubbens økonomiske uføre!).

Tredje kvalifiseringsrunde er delt opp i to seksjoner: én seksjon for ikke-seriemestere (non-champions) og én for seriemestere (champions). Seksjonen for seriemestere vil bestå av 17 vinnere fra 2. kvalifiseringsrunde, samt tre lag som går direkte inn i denne runden:

1. Seriemestere fra belgisk liga
2. Seriemestere fra rumensk liga
3. Celtic

Vi kommer først inn i en runde kalt «Play-Off round». Vi er ett av fem lag fra en pulje som blir trukket mot vinnerne fra kampene mellom ikke-seriemestere (non-champions), altså de ti lagene som er ramset opp øverst her.

Vår pulje:

1. Fjerdeplass fra PL
2. Fjerdeplass fra La Liga
3. Fjerdeplass fra Bundesliga
4. Tredjeplass fra Serie A
5. Tredjeplass fra Ligue 1


Vi kan ikke trekkes mot noen lag fra vår egen pulje. Igjen: Vi trekkes, som sagt, mot en av fem vinnere fra pulja ikke-seriemestere (non-champions) fra tredje kvalifiseringsrunde; de ti lagene som er nevnt først i innlegget.

http://en.wikipedia.org/wiki/2012%E2%80%9313_UEFA_Champions_League#Play-off_round

Edit: Vi kan faktisk risikere å trekkes mot lag fra egen pulje, slik jeg har forstått det.
« Siste redigering: 19. April 2012, 15:59 av coxie »


nebur

  • Supersub
  • ***
  • Innlegg: 402
    • Vis profil
Sv: Sesonginnspurten Sesongen 2011/12
« Svar #19 på: 25. April 2012, 03:31 »
Tror vi slår Wigan ganske lett. 3-4-3 mot vår trio på topp  :thumbu:
Chelsea tror jeg enten vi vinner mot, eller uavgjort
City spørs litt hvordan United-City kampen går.
Everton knuser vi 
Tror vi får alt fra 7-12 poeng, håper såklart på 12  :D
30 Poeng på våre 10 siste kamper hadde vært creme brulee
Hadde gitt oss en poengfangst på 74poeng. (btw, noen som hvilke sesong vi fikk mest poeng i, å hvor mange poeng det var?)

ratatosk

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1293
  • Sunt pueri pueri, puerilia tractant
    • Vis profil
Sv: Sesonginnspurten Sesongen 2011/12
« Svar #20 på: 25. April 2012, 12:49 »
95/96 sesongen med 78 poeng at det vel!  Er postet noen lister over poengfangsten de ulike årene! Tror det ligger i Pardew tråden
sunt pueri pueri puerilia tractant