20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Årets supporter!  (Lest 3917 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Mack

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2798
    • Vis profil
    • http://magnar.com
Årets supporter!
« på: 12. Mai 2005, 20:08 »
I januar utlyste supporterunionen at de ønsket kandidater til årets supporter. Jeg sendte derfor inn et forslag til en kandidat, nemlig Nordin, og la ved en lengre begrunnelse. I mars utlyste de igjen dette, og skrev at de ikke hadde mottatt noen kandidater. Jeg sendte de derfor en ny mail med samme innhold, og jeg la også til en del ting. Nå kan vi lese på www.supporterunionen.no:

Sitat
?Årets Supporter? for sesongen 2004/05 blir presentert i Canal +? fotballsending søndag 15. mai.

Medlemsklubbene har som vanlig kunnet nominere kandidater og ved fristens utløp 15. april, hadde SBF mottatt følgende fem kandidater:

# Hans Petter Bakke, AFC Wimbledon
# Tage Herstad, Liverpool
# Tom Momork, Norwich City
# Lars Petter Rønnestad, Luton Town
# John Harald Vestby, Manchester United

Juryen har bestått av Dag Solheim og Kenneth Fredheim fra Canal + samt André Øien og Ray Tørnkvist fra SBFs styre.

Kandidatene blir presentert før kampen og i pausen, mens vinneren blir offentliggjort etter kampslutt. Alt dette i Canal +? fotballsending søndag 15. mai altså. Følg med!


Hvorfor? Er det fordi newutd.com ikke får være med i supporterunionen? Er det noen som har kjennskap til dette? Jeg kjenner jeg er litt sint nå.
Toon, Toon,
Black and white army

Torjus

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 881
    • Vis profil
Årets supporter!
« Svar #1 på: 12. Mai 2005, 20:30 »
Supporterunionen beskytter sine medlemmer. I supporterunionen  er  STALIN WEISETH
og derfor nekter de sikkert og se på mailen. Korrupte jævler.
Supporterunionen altså. Ikke canal+.

Mack

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2798
    • Vis profil
    • http://magnar.com
Årets supporter!
« Svar #2 på: 12. Mai 2005, 22:31 »
Ja, kunne jo kanskje ha forfattet en liten mail til Dag Solheim. Han er en kul fyr.
Toon, Toon,
Black and white army

Rolfern

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 919
    • Vis profil
Årets supporter!
« Svar #3 på: 13. Mai 2005, 00:34 »
Sitat
§ 3. Medlemskap  

a.       Alle skandinaviske supporterklubber for britiske fotballklubber kan bli medlem. Det kan bare tas opp én supporterklubb per fotballklubb.


Står jo svart på hvitt der, men uansett så er det merkelig at supporterunionen ikke forstår situasjonen. At den norske supporterklubben til Newcastle er et fullverdig medlem, ja det er ... det er rett og slett en skandale. Mine resterende meninger får være sensurert.
Carr har altfor få landskamper for England!

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Årets supporter!
« Svar #4 på: 13. Mai 2005, 14:10 »
Jeg mener likevel at Nordin bør kunne nomineres til årets supporter. Greit, han er kanskje ikke medlem av NUSSC, men dog, han har jo laget et alternativ til alle norske newcastlesupportere, enten man er medlem av NUSSC eller ikke. Han har laget en alternativ nettside, med et alternativt forum. Jeg ser ikke på NewUtd som noen supporterklubb, men som et uavhengig nettsted av supportere, for supportere. Og det arbeidet Nordin har lagt ned står det enorm respekt av.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon

Henrik

  • Gjest
Årets supporter!
« Svar #5 på: 14. Mai 2005, 17:14 »
Supporterunionen=Sovjetunionen.

Mack

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2798
    • Vis profil
    • http://magnar.com
Årets supporter!
« Svar #6 på: 15. Mai 2005, 00:22 »
Kan noen ta på seg å forfølge saken videre?
Toon, Toon,
Black and white army

Mack

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2798
    • Vis profil
    • http://magnar.com
Årets supporter!
« Svar #7 på: 23. Mai 2005, 23:45 »
Liverpool-supporteren Tage Herstad ble søndag kåret til Årets Supporter av Supporterunionen for britisk fotball. Resultatet av kåringen ble offentligjort direkte i Canal + sitt studio.

Tage Herstad har markert seg i supportermiljøet rundt Liverpool i mange år. Først gjennom sin lokale Supporterklubb, LiverBirds i Florø, deretter ved å bli den nordmannen som har scoret flest mål på Wembley gjennom tidene. Det siste året har han bodd i Anfield Road (selvsagt!) og har fått med seg alle sesongens kamper.

Like før Wembley ble revet spilte Herstad i en spesiell Charity Shield-kamp, og benyttet anledningen til å lage et hattrick!

I fjor sommer fikk han hentet over Liverpool Legends til Florø ? et lag fylt av gamle stjerner fra Anfield med Bruce Grobbelaar, Phil Neal, Terry McDermott og Alan Kennedy i spissen. I år kommer de tilbake til ny kamp.

Juryen bestod av Dag Solheim og Kenneth Fredheim fra Canal + samt André Øien og Ray Tørnkvist fra SBFs styre.
Toon, Toon,
Black and white army