Er selvfølgelig også redd for en skade på Shelvey. Føler vi har adekvat dekning på de fleste andre plasser i laget. Men Shelvey sine kvaliteter kan ingen andre matche. Så langvarig skade/utestengelse der kan avgjøre sesongen i feil retning i verste fall. Hårreisende at ikke Rafa fikk henta inn mer kreativitet i januar.
Når det er sagt, nå er Diame tilbake. Det er en viktig type i vårt offensive spill. Var absolutt på gang før Afrikamesterskapet. Og Perez begynner jeg gi opp at kan prestere noe som helst regelmessig. En av sesongens største skuffelser. Atsu tilbake nå gir oss også mer valgmuligheter fremover. Denne perioden her var vel vår svakeste periode de to forrige gangene vi rykka opp fra nest øverste nivå. Må ikke få panikk enda. Vi har fortsatt en særdeles solid stall sammenlignet med andre lag i divisjonen. Og de andra laga er selvfølgelig ikke immun for skader , de heller.
Folk må ikke glemme at det faktisk var en grunn til at vi rykka ned på dette nivået. Og at vi på vei ned mistet kanskje våre to viktigste bidragsytere fremover på banen i form av Sissoko (sjanseskaping) og mål (Wijnaldum). De var antakeligvis et symptom på hvorfor vi rykka ned, men de matchene de fungerte i sist sesong var også gjerne de kampene vi endte opp med å plukke poeng. Selv om vi gjorde mange gode kjøp sommer, har vi kanskje hatt en litt for cocky innstilling. Det er tøffere i denne divisjonen denne gangen enn sist vi var nede.