20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang  (Lest 3340 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Christian

  • Gjest
Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« på: 16. Mai 2011, 18:24 »
Samlet refleksjoner:
Ein sesong som har inkl. alt frå oppturar og til nedturar. Med andre ord, alt som normalt i livet til ein Newcastle supporter. Den fantastiske starten mot Aston Villa, Ben Arfa sitt mål mot Everton, De Jong(#&!$#) sin takling på Ben Arfa, Sunderland seieren, Hughton fekk sparken, Carroll salget og den fantastiske kampen mot Arsenal for å nevne noko.

Høgdepunkt:
Eg skalv i 15-30 min etter målet av glede. For ein fantastisk følese. Itilegg til telefonen frå ein Arsenal kompis etter kampen, priceless!

Lavpunkt:
Salget av Carroll. For ein nedtur, vår nr 9 til Liverpool.

Beste spelarar:
Fabrico Coloccini - Veldig vanskleg å velge ein her, men valget falt til slutt på Colo. Tros han har hatt nokon mindre gode kampar (Bolton borte t.d)

Beste individuelle prestasjon:


Årets kjøp:
Cheik Tioté - Kosta oss nesten ingenting, og har vore ein av våre beste denne sesongen.

Beste utvikling:
Leon Best - Kven hadde tippa at denne mannen kunne score mål i PL?
« Siste redigering: 16. Mai 2011, 18:33 av Christian »

Offe87

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1731
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #1 på: 16. Mai 2011, 18:31 »
Meget god oppsummering, føler dog at de to overtidsmmåla til mackems og spurs burde nevnes som nedturer.

Ps. De jong takla ikke seg selv, men Ben Arfa.  :P

Kristoffer

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 25717
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #2 på: 17. Mai 2011, 04:03 »
Samlet refleksjon:
Fin sesong. Mye oppturer og mye nedturer - men som nyopprykket lag og med mange spørsmålstegn har vi til gangs vist at vi har noe i PL å gjøre. Til tross for noen triste kamper, er vi en sammensveiset gjeng med vilje til å kjempe. Det har vi bevist sesongen gjennom.

Høydepunkt:
Vi har hatt mange fantastiske kamper denne sesonge. Tror neste vi må tilbake til Sir Bobby-æraen for å finne like mange severdige kamper som nå. 4-4 slår det meste uansett. For en utrolig kamp det var. Blir aldrig glemt.

Lavpunkt:
To aksidenter stikker seg ut - salget av Andy Carroll som Christian nevner - og sparkingen av Hughton. Det burde kanskje vært åpenbart siden Hughton aldri fikk ansette nye menn i støtteapparatet - men behandlingen var helt i tråd med Ashleys respektløse policy.

Beste spiller:
Joey Barton. Vår offensive drivkraft - helt avgjørende for at vi er i denne divisjonen til neste år. Uten han hadde vi slitt helt grusomt offensivt.

Beste individuelle prestasjon:
Joey Barton vs Wolverhampton. Fyfaen så han har fått gjennomgå gjennom hele sesongen - aller mest mot Wolves denne kampen. Et bevis på hvor mye han har modnet siden fengselsstraffen. Ble voldtatt gjennom 90 minutter - holdt hodet kaldt. Rett og slett imponerende for en kar som har innrømmet at sinnet alltid sitter i ham.

Årets kjøp:
Selvfølgelig Tiote. Kan ikke være noen andre.

Beste utvikling:
Simpson hadde rå utvikling under Hughton, men har dog stagnert noe under Pardew. Derfor må jeg si meg enig i Christian med Leon Best. Savnet etter Leon Best har vært prekært siden han ble skadet - alltid en trussel i boksen, og ble bare bedre og bedre for hver kamp han spilte. Morsomt med tanke på hvor mye han slet forrige sesong, og at han var gitt opp av samtlige.
...i det selvutnevnte Nordens Paris, som er en like virkelighetsfjern sammenlikning som å kalle Skedsmokorset Nordens Milano.

http://www.last.fm/user/arhaida

lgrinde

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 8981
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #3 på: 17. Mai 2011, 09:46 »
5-1 mot Mackems må no vel og vera eit høgdepunkt! :)

Hans J

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 1644
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #4 på: 17. Mai 2011, 17:01 »

Samlet refleksjon:
For å sitere ein stor poet; "Life is a a rollercoaster". Newcastle United også.

Høydepunkt:
Tioté sitt mål eller samfulle 90 minutt mot Sunderland på SJP. 6-0 mot Villa på ein meget god 3. plass.

Lavpunkt:
I og med at vi i det minste såg konturane av at Hughton og Carroll forsvinne nokre timar i forvegen, får eg nemne Gyan sitt utlikningsmål i staden for. Hadde vore så jævla deilig med en double mot Sunderland. Skjønt, tapet av Hughton og Carroll sleit lenger på enn målet til Gyan.

Beste spiller:
Joey har vore fantastisk i mange kampar, men synest botnnivået hans denne sesongen har vore meget svakt. Eg trur han blir betre neste år, forhåpentlegvis med eit par betre lagkameratar rundt seg. Mi stemme går til Coloccini. Sjølvsagt ingen prikkfri kamp, men har nokre moment ved spelet sitt som få andre midtstopparar kan matche. Mot Arsenal borte og Everton heime gjorde han alt rett. Høgdepunktet er likevel målet mot Spurs (sjå og lær avslutningsteknikk, Shola og Nile!) og Berbatov-piruetten mot Wolves.

Beste individuelle prestasjon:
Jose Enrique mot Blackburn på Ewood. ETA var barnemat i forhold til den terroren Salgado mottok av sin landsmann i den kampen.

Årets kjøp:
Tioté.

Beste utvikling:
Jonas Gutierrez. Utruleg frustrerande å sjå på i første halvdel av sesongen, men har stabilisert seg på eit veldig godt nivå denne våren. Kampen mot Birmingham på St. Andrews som høgdepunktet. Vår beste spelar denne våren, IMHO.

kø1

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 5551
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #5 på: 17. Mai 2011, 17:50 »
Samlet refleksjon:

En veldig morsom sesong. Flere fantastiske og uforglemmelige kamper. Som alltid har vi scoret mye mål, og sluppet inn like mye. Ganske fornøyd med hvordan vi ligger på tabellen, også er det enkeltkamper denne sesongen som gjør at totalinntrykket over sesongen 2010/11 er veldig bra.


Høydepunkt:
Var på St.James Park og så kampene mot Villa, Sunderland, Liverpool og Arsenal. Nesten umulig å rangere disse da alle de fire kampene var spesielle opplevelser på hver sin måte, men opphentingen mot Arsenal og med Tiote sin drømmescoring tar muligens kaka!


Lavpunkt:
Salget av Andy Carroll

Beste spiller:
Flere som har vært veldig gode denne sesongen. Joey Barton, Kevin Nolan og Fabricio Coloccini er de tre som stikker seg ut for min del. Gir den til Colo.

Beste individuelle prestasjon:
Den kampen med flest gode prestasjoner er kanskje 1-0 seieren mot Arsenal på Emirates. Colo, Tiote, Carroll, Krul, Simpson, Williamson, Jose Enrique, Barton etc. Alle var fantastiske og helt på sitt maksnivå. Gir dermed Cheick Tiote denne, selv om det er vanskelig å skille han fra Colo.

Årets kjøp:

Cheick Tiote.

Beste utvikling:

Danny Simpson har utviklet seg godt siden forrige sesong. Kanskje den spilleren som har vært den største forskjellen fra prestasjoner i CCC forrige sesong, hvis man da kun regner Leon Best som et feilskjær. Han fikk egentlig ikke sjansen til å vise seg forrige sesong.
BOOM BOOM CHEICK CHEICK THE ROOM

TegneserieSkjære

  • Midtbaneanker
  • ****
  • Innlegg: 635
  • Toon till I die
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #6 på: 18. Mai 2011, 17:05 »
The Guardian gjør sin store oppsummering av sesongen, og vi er inne i noen selvskrevne  kategorier. For en sesong dette har vært igrunn! Jeg er stormende fornøyd med våre lads, og hadde ikke sett for meg en slik forrykende sesong som nyopprykket.

I Match of the Season har vi det herlige bildet av Tiote rett etter Boom Boom Cheick the Room hvor SEFF 4-4 matchen mot Arseanal er med. Kampen som er mitt desiderte høydepunkt som Toon-fan på MANGE år og en av tidenes PL-kamper. ;D

I Årets mål under "Long-range screamer of the season" er både Joey ( med første eksplosjons-målet som endte 6-0 mot Villa) og selvfølgelig o-store Boom Boom Cheik the Room inne.

I "Solo Goal of the Season" er Jonas inne med solo-raidet og siste målet som endte 4-1 mot Wolves Newcastle 4-1 Wolves http://www.soccerclips.net/videos/newcastle-4-1-wolves-gutierrez

Fantastisk stas at de i slutten av Team Goal of the Season også nevner at " in the pretty emphatically off-topic observation that both Andy Carroll and Fernando Torres scored what will probably be their best goal of the season against the team that went on to sign them in January (though only one of them has come up with anything to rival it since their big move, obviously). ;D Jeg var på St.James Park å så det, for en kveld det var.

I Signing of the Season er Cheick og Chicharito inne i topp ( puh, bare han ikke får for mye presse så Fat Mike driter seg ut å selger han fort nå da....). Flott beskrevet av vår nye HELT; " Behold the Ivorian platform on which Joey Barton and Kevin Nolan are invited to strut their stuff. If Newcastle have never really seemed threatened by relegation this season it is partially because Tioté has given them a stability on the pitch that has seldom been associated with the club recently. He tackles, he passes, he drives and he screens. Oh, and he booms volleys in from 35 yards to complete comebacks from 4-0 down." ;D

I Injuries of the Season er Hatem Ben Arfa inne...kan IKKE vente til å se han på gresset igjen neste sesong! Håper Nigel de Jong får kreft... :-X

Alt i alt ser jeg VELDIG frem til neste sesong hvor vi skal gå hardt for Europa og ende høyt ( om dog Fat Mike holder det han har lovet og åpner opp plånboken...). Howay the lads!!
" Roads!? Where we`re going we dont need roads."
- Dr. Emmet Brown.
▒▓██ T █ O █ O █ N ██ A █ R █ M █ Y ██▓▒

bjørni

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 2915
  • Angel of the North!!!
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #7 på: 25. Sep. 2011, 00:39 »
Fleinsopp?

annern

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3228
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #8 på: 25. Sep. 2011, 00:49 »
hahaha. hva betyr det? Den brukeren må være en bott av et slag? Eller et slags forumvirus.


Tørr noen klikke på linken under innlegget hans?
Pontiac steering gear box.
« Siste redigering: 25. Sep. 2011, 00:51 av annern »
(     ""    )
 \   NU  /
   \ FC /
     \  /

Kristoffer

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 25717
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #9 på: 25. Sep. 2011, 01:00 »
Enten det eller en fyr som bruker Google Translate. Syns uansett de innleggene han har skrevet har vært særs underholdende lesing :P
...i det selvutnevnte Nordens Paris, som er en like virkelighetsfjern sammenlikning som å kalle Skedsmokorset Nordens Milano.

http://www.last.fm/user/arhaida

Eriksen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 7656
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #10 på: 25. Sep. 2011, 04:59 »
Enten det eller en fyr som bruker Google Translate. Syns uansett de innleggene han har skrevet har vært særs underholdende lesing :P

+1! :P Får meg en god latter hver gang.. :P

ScandinavianMagpie

  • Gjest
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #11 på: 25. Sep. 2011, 09:35 »
??? Hva er det dere sikter til? Ett innlegg som er slettet eller?

Eriksen

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 7656
    • Vis profil
Sv: Newcastle United 2010-11: ein sesong gjennomgang
« Svar #12 på: 25. Sep. 2011, 10:22 »
Ja.