20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Skrevet av Emne: Hamas barne-TV  (Lest 8167 ganger)

0 medlemmer og 1 gjest leser dette emnet.

Geir

  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 3749
    • Vis profil
Sv: Hamas barne-TV
« Svar #30 på: 08. Mars 2008, 10:54 »
Jeg synes det er direkte tåpelig at nordmenn fra sitter og fordømmer ditt og datt over ting de overhodet ikke har kapasitet til å sette seg inn i. Vi lever i verdens beste land og aner ikke hva fattigdom, okkupasjon og krig er. Elendigheten og den hjelpesløse som palestinerne opplever er noe Ola Nordmann ikke har den fjerneste alense om. Jeg sikter ikke til noen spesielle her på forumet, men f.eks. på VG-debatten florerer det av pro-israelere og antimuslimer som har så mye imot islam at de ikke evner å sette seg inn i palestinernes situasjon.

Nye rapporter viser at palestinerenes situasjon er verre enn på veldig mange år. Palestinerne lever som innestengte rotter i sitt eget land, uten mulighet til å skaffe seg nødvendige forsyninger, forlate landet eller noe som helst. Er det egentlig rart at man finner mange ekstremister blant dem, og at mange stemmer på Hamas? Jeg tror de fleste israelvennlige og islamkritiske nordmennene hadde hatt et helt annet syn på saken om de hadde vært palestinere selv, eller i det minste fått vite mer om forholdene i konflikten. Jeg vedder også leveren min på at en stor del av oss selv hadde stemt på Hamas i en tid med så mye desperasjon, hat og humanitær krise.

La meg få presisere at jeg overhodet ikke støtter Hamas eller NOEN andre som tar i bruk midler som terror av sivile i sin "kamp". Det kommer ingenting godt ut av å drepe eller skade uskyldige mennesker. Men jeg har full forståelse for at det er mange palestinere som heller mot den ekstreme siden slik situasjonen har utviklet seg.

Angående 9/11 så betviler jeg STERKT at de 40 % GeordieOlav snakker om er representativ for samtlige av verdens muslimer. Jeg har selv vært i et muslimsk land over en lengre periode to ganger, og kan vanskelig forestille meg at noen flere enn et par stakkarslige prosent av befolkningen var glade over at tusenvis av amerikanere døde. Jeg tror nok de fleste liker at Israel-vennlige USA får seg "en på pukkelen", men det uten at drap og terror av sivile blir brukt som virkemiddel.

Når det gjelder det topicen dreier seg om, så er jeg naturligvis helt enig med trådstarter. Å presse inn slik dritt i barnetv hører ikke på spa elelr greip.

Må bare nevne det, dette er utvilsomt det beste innlegget i debatten til nå.

Saken er selvfølgelig nyansert, og det er ingen som har bare rett eller bare feil. Det vi også må huske på er at begge landene fører krig på den måten de har mulighet til. Israel er en stor militær makt, noe palestinerne ikke er, de må slå til på måten de kan og har mulighet til. Vi må også huske på at Israel har tatt så utrolig mye mer land enn det som først ble gitt dem av FN, noe som selvfølgelig fører til motreaksjoner.

På den andre siden kan vi selvfølgelig fordømme Hamas terroraksjoner også.

Joakim

  • NewUtd-teamet
  • Kaptein
  • *****
  • Innlegg: 17344
    • Vis profil
Sv: Hamas barne-TV
« Svar #31 på: 10. Mars 2008, 23:38 »
Dette blir tull, Jokke, og det er for ille om ingen svarer deg på akkurat det.

Selvfølgelig har Israel rett til å forsvare seg. Og de lever etter "øye for øye, tann for tann"-prinsippet. Det er altså ikke snakk om noe annet enn å gi igjen med samme mynt. Ingen størrelsesorden annet enn 1:1. Så kan vi diskutere om det er rett, eller ikke?

Iran er en mektig og skummel faktor. Hadde George fortsatt, ville han sikkert tatt et oppgjør med dem også. Det er det som gjør George til tidenes største president. Han er ingen svekling eller feiging. Han tar opp kampen for fred. Kampen mot terror. Er det en mann som virkelig fortjener fredsprisen, må det da være George Bush? Men Norge gir jo denne FREDSprisen til tidenes største hykler i stedet (red anm Albert Arnold Gore). Vi har også gitt denne til tidenes største terrorist (red anm Yasser Arafat).

Palestinerne ønsker ikke en stat ved siden av en jødisk stat. Derfor kunne ikke Arafat gå med på avtalen på Camp David (2000). Israel kan leve fint ved siden av palestinaarabere, men ikke omvendt. Det eneste Israel må gjøre, er å ta hensyn til den daglige trusselen de lever under.

Men nå skal vi diskutere Hamas oppfordrer barn til å drepe danske og tegneren bak noen tegninger. Her viser Hamas sitt sanne ansikt. De viser hvordan de indoktrinerer og hjernevasker gjennom barne-TV til å begå drap på andre mennesker. Men dette overrasker ikke meg. Dette har vi sett gang på gang fra ekstreme islamister. Det var også derfor vi i FrP advarte regjeringen mot å anerkjenne terrororganisasjonen Hamas, som er ett av de mest brutale og hensynsløse islamistbevegelser i verden. Den norske regjeringen var faktisk de første til å omfavne og anerkjenne Hamas som legitimt styre og forhandlingspartner. Og ikke nok med det, vi ville ha med resten av verden på dette også...  Og derfor overførte vi 600 millioner direkte til Hamas. Det er vel disse pengene som har gått til produksjonen av barne-TV på Al-Aqsa.
Jeg skulle gjerne spandert på deg en tur til de palestinske områdene sammen med Kåre Dasslokk. Du kan sikkert ikke fordra den mannen, og du vil sikkert, som Siv Jensen, ALDRI sette din fot på palestinsk territorie, med mindre det er i et israelsk bosettingsområde.

Det du sier her er bare tull. Det er vås fra ende til annen.
Det var riktig å anerkjenne Hamas-regjeringen. De var lovlig valgt av det palestinske folk, og det var et resultat av desperasjon. Arafat var død, det så ikke ut til å bli noen særlig snarlig fredsavtale med Israel, og Hamas lovet gull og grønne skoger. Problemet var bare at Hamas ikke greide å gjøre jobben sin på en tilfredsstillende måte. Men som Nordin sier, de aller aller fleste av oss her inne ville, om vi hadde vært i samme situasjon, stemt Hamas vi også.

Hvis Israel alltid svarer i størrelsesorden 1:1, tar hensyn til situasjonen de befinner seg i og glatt kan leve med en palestinsk stat ved sin side. Hvorfor alle angrepene utover de grensene som var satt av FN i 1947? Hvorfor denne forferdelige muren, som skal stenge inne palestnerne på vestbredden? Og hvorfor går den muren på en sånn måte at den inkluderer alt som Israel har okkupert ulovlig fra palestinerne, og hvorfor går den muren slik at fine gårder og arealer som egentlig er på palestinsk side, havner på israelsk side? Hvorfor terroriserer Israel da palestinerne med å kaste søppel på dem, lage veldig trange veier, mot rene amerikanske highwayer på israelsk side? Hvorfor den brutale invasjonen av flyktningeleirene Sabra og Shatila i 1982? Hvorfor blir en palestinsk selvmordsbombe da besvart med en flere uker og måneder lang krig på Gaza?

George W. Bush er verdens mest fantastiske president ja. Og burde jo selvsagt fått fredsprisen. Ja, særlig.
For å si det med slagordene på diverse buttons, "bombing for peace is like fucking for virginity". ER det noe som ligner på fred i Irak? Bush har jo faktisk gjort svært lite for å kunne bidra til å sikre Irak for å sende amerikanske soldater hjem. Bush har jo faktisk gjort forholdene for amerikanske soldater mye verre enn de kunne vært. Har det skjedd NOE positivt i Irak etter invasjonen, annet enn at Saddam Hussein er historie?

Må også få lov å applaudere Nordins innlegg. Meget godt skrevet.
Aw went to Blaydon Races, 'twas on the ninth of Joon,
Eiteen hundred an' sixty-two, on a summer's efternoon