20. juni: Vi ønsker å gjøre forumet mer attraktivt for våre brukere. Vennligst kom med innspill til hvordan vi kan forbedre det! Se i forumkategorien Tilbakemeldinger / info for å gi din mening.

Vis innlegg

Denne delen lar deg se alle innlegg laget av dette medlemmet. Merk at du bare kan se innlegg gjort i områder du har tilgang til.


Meldinger - Jadalabada

Sider: [1]
1
Annet / Sv: Blir jeg kasta ut av NUSSC nå?
« på: 24. Mars 2007, 15:16 »
Det er ingenting i veien med å drive en supporterklubb som et AS.

Tja, ikke helt enig! Etter min mening er det helt essensielt at en supporterklubb drives av og for medlemmene, og at det dessuten drives etter non-profit-prinsippet. Et eventuelt overskudd burde selvfølgelig kjøres tilbake til medlemmene, ikke som bidrag til en enkeltspersons økonomiske gevinst.

For interesserte: Det ser visst ut til at jeg både er kastet ut av forumet og at innlegget ble slettet. Enn så lenge jeg har betalt kontingenten for inneværende år så får jeg vel fortsatt medlemsbladet, men tror ikke jeg gidder å betale neste år, gitt.

2
Annet / Blir jeg kasta ut av NUSSC nå?
« på: 22. Mars 2007, 18:41 »
Posta denne under "Supporterklubben" i forumet på newcastle.no tidligere i dag. Tittel: Viktig info til alle medlemmer av NUSSC:

Den såkalte supporterklubben drives ikke av medlemmene og til medlemmenes beste. NUSSC er organisert som et aksjeselskap og tjener penger på medlemmene. Hadde det vært en normal supporterklubb drevet av supporterne hadde disse pengene selvfølgelig blitt kanalisert tilbake til medlemmene på den ene eller andre måten.

Om dere synes det blir for drastisk å melde seg ut, spør den nye lederen (som kanskje snart blir "valgt" (eller utpekt/ansatt om du vil)) hva kontingenten deres brukes til. Spør ham/henne hvorfor NUSSC drives som et AS. Spør hvorfor det ikke er medlemmene som f.eks. velger supporterklubbens leder.

Hvis dere, i likhet med mange andre, ikke synes det er helt ålreit at noen skummer fløten av såkalt supporterklubbvirksomhet; MELD DERE UT MED DET SAMME! Det finnes andre steder dere kan få kanalisert deres engasjement. F.eks. www.newutd.no

Hva tror dere? Blir jeg kasta pÃ¥ hue og ræva ut av bÃ¥de supporterklubben og forumet eller blir trÃ¥den bare sletta? Place your bets gentlemen! :-)   Og hvor lang tid tar det før jeg blir ferska?

Sider: [1]