Newutd.no
Newcastle United => Kamper => Emne startet av: siddis på 01. April 2017, 08:45
-
Dette er ingen spøk. Gabriel Obertan er på vei til St.James igjen. Vel og merke som wiganspiller. Men det skulle da være typisk om han fikk årets storkamp i dag.
Sannsynligvis starter både Gayle og Shelvey. Dessuten er Clark klar etter å ha meldt forfall til landskamp. Optimisme rundt Hayden på nufc.com men Yedlin er ute sammen med Rolando "trefot" Aarons.
Wigan har 7 poeng opp til sikker plass og trenger en solid formtopp mot slutten nå for å klare å overleve i divisjonen. Wigans siste seier kom borte mot Birmingham 7. mars. Etter dette har de to strake tap mot Bristol og Villa.
Alt, bortsett fra at vi er Newcastle, tilsier hjemmeseier, altså nok et potensielt bananskall. Regner med Wigan spiller kompakt, noe vi mestrer særdeles dårlig. Ingen spesiell grunn til optimisme med andre ord.
Will Grigg will not be on fire på grunn av skade.
TV: Niet. Så tune inn kortbølgenettet og få den med deg på radio om du ikke har annet å gjøre.
-
Har faktisk trua i dag, etter en lengre pause, poå at det skal løsne skikkelig for oss idag
-
Darlow
Anita - Lascelles - Clark - Dummett
Shelvey - Hayden
Richie - Diame/Ayoze - Gouff
Gayle
Med mindre det er noen skader eller andre forhold jeg ikke har fått med meg, antar jeg dette er startoppstillingen?
Burde være plankekamp dette, men forundrer meg ikke om vi spiller like usikkert og initiativløst som vi har for vane noen ganger, og Obertan avgjør med en kontring og møkkamål. Bananskall osv....
-
Tror det er viktig å få Hayden tilbake i laget, han har mye bedre kvaliteter offensivt enn Colback. Føler vi ikke har klart å styre spillet like godt etter han ble skadet.
-
Darlow, Anita, Hanley, Lascelles, Dummett, Ritchie, Shelvey, Colback, Gouffran, Diame, Gayle #nufc
Uten clark og hayden.
-
Deilig med Gayle, synd Clark og Hayden ikkje er inne, men forståelig. Skal vere ei overkommelig oppgave uansett (*bank i bordet).
-
Noken som veit om radio-link? E ferdig med gratis radiostream frå nufc.co.uk
-
Prøver å logge inn for å høre radiostream på nufc.co.uk, men siden er tydeligvis nede. Eller er det noen andre som klarer å få logget inn?
-
https://www.nufc.co.uk/liveaudio.html
gratis radio her
-
Noen som har peiling på hvordan kampen har vært så langt? Er dette enda en av de kampene hvor motstanderen scorer først og gutta går inn i koma og roter bort tre poeng eller skapes det nok sjanser til at målet kommer til slutt??
-
1-0, gayle :D
-
Diame assist? :D
-
Hørtes jaggu slik ut :D
-
Noen som har peiling på hvordan kampen har vært så langt? Er dette enda en av de kampene hvor motstanderen scorer først og gutta går inn i koma og roter bort tre poeng eller skapes det nok sjanser til at målet kommer til slutt??
Her ksn du følge kampen live 😀 http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastle-vs-wigan-live-team-12828858
-
1-0 til pause, men tydeligvis ingen god omgang av oss. Har mykje å gå på
-
Noen som har peiling på hvordan kampen har vært så langt? Er dette enda en av de kampene hvor motstanderen scorer først og gutta går inn i koma og roter bort tre poeng eller skapes det nok sjanser til at målet kommer til slutt??
Her ksn du følge kampen live 😀 http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastle-vs-wigan-live-team-12828858
Takker 😀.
Deilig med 1-0 før pause.
-
1-1 >:(
-
Nødt til å vinne denne..
-
Faen så mange poeng de tydeligvis velger å rote bort til nedrykkslagene da.
Full skjerpings nå. Dette er flaut!
-
2-1, Ritchie!!
-
Irriterende å sleppe inn. Skal helst ikkje skje. Scumderland under mot Watford samtidig
-
Diame ut. Anonym 1. omg, bedre i andre, men men. Atsu inn.
-
Huff..., får ikke håpe Colback driter seg ut og gir Wigan et enkelt 2-2 mål da.
-
Brighton leder 1-0
-
Får håpe Burton holder nullen siste 20 minuttene da og at Wigan ikke finner på å score et til.
-
Når skal vi klare å gjere ein GOD kamp mot dårligere motstand?
-
Seier til oss og Brighton, uavgjort for Huddersfield. Godkjent resultatmessig hvertfall!
-
Sliteseier, må heve oss fleire hakk. Inne i ein dårlig periode spillemessig. Heldigvis roter H'field vekk 2 poeng og vi auker luka ned
-
Huddersfield ligger under! :D DET er fantastiske nyheter!
-
Svak kamp, men tre poeng og Huddersfield tapte 😀😀.
Hvis Norwich skjerper borteformen og slår Huddersfield til uka og vi unngår å snuble mot Burton kan vi ha 13 poeng med 6 kamper igjen.
-
Kan vi nesten konstantere opprykk på onsdag?
Vi har Burton (Ja, de slo H'field idag, men det som er et bunnlag er ustabilitet, og fikk litt pusterom i bunn), og H'field har Norwich - som MÅ vinne for å få playoff.
Vi er 10p foran, potensielt 7p. 7 Kamper igjen. Vi må tape 3 av disse. H'field må vinne resten. Det skjer ikke.
Dette roter vi ikke bort.
-
Fantastiske resultat!
-
Wednesday og Leeds etter Burton kampen. Unngå tap i de to tror jeg mye er gjort. Og jeg er som dere vet ikke verdens mest optimistiske fotballsupporter.
-
Begynner å lysne i tunnelen, men er bare å gunne på videre! Skal være 3 nye poeng til midtuka!
-
Ut i fra høydepunktene så det jo ut som om Newcastle burde vunnet denne kampen med 2-3 mål. Lascelles ser ut som en femåring på målet til Wigan. Grusomt forsvarsspill.
-
Lascelles er svak ja, med flere på baklengsmålet!
Personlige feil koster oss som regel dyrt, og må klare å luke bort det mot Burton, Wigan, Rotherham og lignende..
-
Herregud så dårlig Lascelles er på målet i mot! Har veldig lyst å se Mbemba sammen med Clark i midtforsvaret..
Når det er sagt, så burde vi jo absolutt vunnet denne med mer enn 1 mål (mtp sjanser)!
Men vi vinner kampen, og det er det som er viktig :D HOWAY!!
-
De fleste har vel sett det, men om H'field vinner hengekampen sin, må de i praksis ta 8 poeng mer en oss på de siste 7 kampene. Vi skal implodere historisk kraftig for at dette ikke skal være i boks. Men, Newcastle og bananskall! :) Jeg tar ingenting for gitt før opprykket evt. er sikret! :o
-
Har noen highlights fra kampen?
-
https://www.facebook.com/newcastletoon1/videos/vb.546657728710432/1447715685271294/?type=2&theater
Dersom du har Facebook.
Er forøvrig litt lei Championship nå. Vil bare sikre opprykket og se frem til hvilke spillere vi eventuelt kan få inn. Sitter enda med angsten om at vi skal rote dette vekk, selv om Huddersfield sliter med å ta innpå overhodet. Vi trenger vel 3 seire på våre 7 siste matcher.
-
Takk Kristoffer.
Enig. Det ser fryktelig treigt ut, stille på stadion, oppstykket spill. La oss komme oss opp igjen nå.
-
Vi trenger maks 5 seire til. Da må Huddersfield ta maks pott, men det jeg forholder meg til. Da snakker jeg kun om poeng, ikke målforskjell. Tviler dog på at H'field tar 24p på de 8 siste.
Selv om både Leeds og Reading henger godt med, er jeg mest redd for Wagner's lag. Men deres sesong blir nok avgjort i perioden 14.-29. april. De har en kamp mer (de har 5 kamper) enn resten, så blir spennende å se om hvor godt de kommer ut av den perioden.