Newutd.no
Newcastle United => Reiser => Emne startet av: faenaltso på 27. Nov. 2014, 12:21
-
noen som har tatt fly fra gardermoen til edinburgh og tog til newcastle ? og hvor lang tid tar det med tog fra edinburgh til newcastle ? :) :)
-
Hei,
Jeg har ikke tatt ruten selv, men vurderer den faktisk i forbindelse med en tur med noen kompiser utover våren til neste år.
Derfor har jeg tidligere gjort et googlesøk på tog Edinburgh-Newcastle og kom fram til at det tar rundt 1t 30min (+/- 10-15min)..
https://www.google.no/search?q=train+edinburgh+to+newcastle
Noen som har tatt denne ruten selv og som kan bekrefte?
Og som eventuelt også kan vurdere om dette er en bra rute for en som har base i Oslo? (Oslo-Gardemoen-Edinburgh og deretter Edinburgh-Newcastle)
-
Hepp!
Tatt denne ruta flere ganger, og kan anbefales.
http://www.nationalrail.co.uk/
Har pleid å kjøpe billetter her. Du bør bestille noen uker på forhånd, da prisen stiger kraftig nærmere reisedagen. Billettene henter du ut i en automat på togstasjonen, husk å ta med kredittkortet du kjøpte billettene med.
Fra flyplassen hopper du bare på shuttlebussen rett utafor utgangen. Koster noen få pund. Siste stopp for denne er togstasjonen. Tar vel rundt en halvtime inn til byen så vidt jeg husker.
OBS!!! Om du lander i Edinburgh på kveldstid må du sjekke at det faktisk går tog. Mener de siste går rundt kl.21-22 på kvelden.
Togturen er fin, du følger kysten nedover store deler av turen, anbefales å kjøre i dagslys! :) Tar 1 1/2 - 2 timer, litt avhengig av antall stopp. I Newcastle ligger jo stasjonen midt i sentrum! Enkelt å komme til og fra!
Generell anbefaling om man er noen dager i Newcastle, ta toget til for eksempel York! Koster ikke mye om man kjøper billettene på nett noen uker før, og avstandene i England er stort sett innen behagelig reisetid. Så kan man også kose seg med en øl! :) Fåes kjøpt i togkafeen eller serveringstrallene!
God tur!
-
Da har jeg bestilt flybillet med Norwegian til Edinbourh fra gardermoen 18-22 mars til tyne wear derbyet :D flere som skal ta denne ruta til tyne wear derbyet ?
-
Kor mykje betalar du for fly og tog?
-
Kor mykje betalar du for fly og tog?
1300 for fly tur/retur , men Tog har ikke bestilt ennp
-
Tog t/r har ikke vært mer enn rundt £30 når vi har reist, er ganske mange forskjellige togselskap som kjører denne ruta også.
-
Tremblem dekker det meste, eneste jeg vil tilføye er at jeg foretrekker https://www.thetrainline.com for bestilling.
Som nevnt, bestill i god tid, og jeg sier meg enig i at York kanskje er den flotteste byen i England :)
-
York er flott ja! Fin togtur.
-
Jeg og en kompis har også bestilt fly Gardermoen- Edinburgh 18-22 mars med Norwegian :) Så "faenaltso" da er vi sikkert på samme fly :) 08.30 fra Gardermoen den 18. Retur fra Edinburgh 11.50 den 22. Jeg har alt bestilt togbilletter. Syns det var greit og ha god tid, når engelsken er dårlig- og man ikke er kjent :P bestilte med www.thetrainline.com :)
Legger ved tog tidene nederst av når jeg skal ta tog hvis det er av interesse. Kanskje størst interesse for meg og kompisen min som er like gode i engelsk :P
Journey 1: EDINBURGH PARK to NEWCASTLE CENTRAL (METRO)
Travel on Friday 18 March 2016
Departs Arrives By Reservations
11:32 - Edinburgh Park 11:43 - Edinburgh Waverley Train (SCOTRAIL) Reservation not possible.
12:00 - Edinburgh Waverley 13:28 - Newcastle Train (VIRGIN TRAINS EAST COAST) Coach: C Seat: 19
Coach: C Seat: 20
13:28 - Newcastle 13:37 - Newcastle Central (Metro) Foot (Unknown Service Provider) Reservation not possible.
Ticket details
Passengers: 2 Adult(s)
Ticket Type: ADVANCE SINGLE
Route: Only valid on booked Virgin Trains East Coast services and required connecting services.
Validity: Where trains are reserved, the tickets are only valid on the trains and times specified.
Journey 2: NEWCASTLE CENTRAL (METRO) to EDINBURGH PARK
Travel on Tuesday 22 March 2016
Departs Arrives By Reservations
06:13 - Newcastle Central (Metro) 06:22 - Newcastle Foot (Unknown Service Provider) Reservation not possible.
06:22 - Newcastle 08:07 - Edinburgh Waverley Train (VIRGIN TRAINS EAST COAST) Coach: C Seat: 07
Coach: C Seat: 08
08:22 - Edinburgh Waverley 08:31 - Edinburgh Park Train (SCOTRAIL) Reservation not possible.
Ticket details
Passengers: 2 Adult(s)
-
da skal vi på samme fly :) har ikke bestilt tog ennå, men har tenkt samme tid som den du ska ta, i og med at det er første turen min :) (y)
-
greit å være ute i god tid :)
-
Er min andre tur. Sist fløy jeg til Newcastle, så er ikke kjent i Edinburgh. Så er greit og ha god tid. Gleder meg som en unge :)
-
er min første tur :D ja, blir nok en bra hælg! :D
-
Dere som har tatt turen via Edinburgh tidligere, er det langt mellom flyplassen og stasjonen? Er jo en forholdsvis kort togtur da 😊
-
Dere som har tatt turen via Edinburgh tidligere, er det langt mellom flyplassen og stasjonen? Er jo en forholdsvis kort togtur da 😊
Det er et godt stykke fra flyplassen og ned til sentrum som togstasjon ligger, var fort vekk godt og vel en halvtime med buss, har du dårlig tid så hiv deg i en taxi!
-
Takker for svar, men en halvtime gir meg mer enn god nok tid :)
-
Trenger mer hjelp! 😉
Bestilt fly fra Rygge (Ryanair) til Edinburgh. Med buss fra flyplassen til sentrum. Men nÃ¥r det gjelder tog, fÃ¥r jeg opp to valg. Noen som vet om det er best Ã¥ velge Edinburgh eller Edinburgh park? 😜
-
Vi hadde ikke peiling når vi bestilte tog, men tror vi bestilte fra Edinurgh haymarked eller noe sånt, tror ikke det spiller veldig stor rolle, kontrolløren er sikkert ikke så firkanta heller, ville bare bestilt fra Edinburgh.
-
ok :)
Hvor lang tid vil du anta at det tar med taxi fra flyplass til stasjon?
-
Kan ikke huske vi har tatt taxi tidligere, men sikkert ikke mer enn 15-20 min, har hørt om flere som har hatt veldig dårlig tid fra flyet har landa til toget deres har gått, og dem har rukket det. 24min i følge google uten trafikk, Waverley er det togstasjonen heter btw, ikke haymarked.
-
Edinburgh har to stasjoner, både Waverley og Haymarket.
-
Har vel ikke så mye å si hvis man tar taxi, men er vel Waverley-stasjonen express-bussene fra flyplassen stopper ved tror jeg.
-
Takker for gode svar gutta, har bestilt tog fra Waverly, så da satser vi på at alt går på skinner............ 8)
-
Edinburgh har to stasjoner, både Waverley og Haymarket.
Det forklarer hvorfor jeg blanda :D
Har vært på et par av de bussturene hvor bussene har stoppa hele tida, vil tro taxi hadde vært veldig mye kjappere på de turene.
-
har bestilt tog nå :)
Departs Arrives By Reservations
12:08 - Edinburgh Waverley 13:34 - Newcastle Train (CROSSCOUNTRY) Coach: F Seat: 17A
Coach: F Seat: 21A
13:34 - Newcastle 13:43 - Newcastle Central (Metro) Foot (Unknown Service Provider) Reservation not possible.
Ticket details
Passengers: 2 Adult(s)
Ticket Type: ADVANCE SINGLE
Route: Valid only on CrossCountry services.
Validity: Where trains are reserved, the tickets are only valid on the trains and times specified.
Journey 2: NEWCASTLE CENTRAL (METRO) to EDINBURGH WAVERLEY
Travel on Tuesday 22 March 2016
Departs Arrives By Reservations
06:13 - Newcastle Central (Metro) 06:22 - Newcastle Foot (Unknown Service Provider) Reservation not possible.
06:22 - Newcastle 08:07 - Edinburgh Waverley Train (VIRGIN TRAINS EAST COAST) Coach: C Seat: 21
Coach: C Seat: 23
-
Viuldriftking, skal me spleise på taxi fra flyplassen til stasjonen ?:)