Newutd.no
Newcastle United => Transfers => Emne startet av: Andymag på 20. Okt. 2014, 09:59
-
Nærmer seg med stormskritt og man får håpe blokka til Carr allerede er proppfull av navn. Slik det ser ut nå så er det vel kun på keeperplass vi ligner på noe topp 10-lag på papiret. De resterende leddene har allerede vist store mangler og det mot relativt svak motstand.
Det største spørsmålet er vel dog om Ashley er villig til å åpne lommeboken etter en relativt løssluppen sommer.
-
to nye stoppere
-
Håper ikke den er proppfull, da får vi aldri noe gjort. Håper det er 2-3 konkrete navn som vi gjør alt vi kan for å få fremfor en liste på 8-10 navn hvor vi bruker opp vinduet på å ikke få de 4 første...
-
Håper ikke den er proppfull, da får vi aldri noe gjort. Håper det er 2-3 konkrete navn som vi gjør alt vi kan for å få fremfor en liste på 8-10 navn hvor vi bruker opp vinduet på å ikke få de 4 første...
Siden det fungerte så sykt bra med de få konkrete navnene på spisser vi hadde i sommer?
-
Midtstopper og spiss av kvalitet. Skulle gjerne hatt noe bedre sentralt på midten også, men det skjer ikke.
-
Ny manager og et par midtstoppere.
-
Manager og midtstoppere hadde vært supert, men det er ingenting jeg heller vil se enn at vi kjøper noen som permanent plasserer Guffen ute på benken.
Kjiper'n at Lacazette signerte ny kontrakt med Lyon.
-
Håper ikke den er proppfull, da får vi aldri noe gjort. Håper det er 2-3 konkrete navn som vi gjør alt vi kan for å få fremfor en liste på 8-10 navn hvor vi bruker opp vinduet på å ikke få de 4 første...
Siden det fungerte så sykt bra med de få konkrete navnene på spisser vi hadde i sommer?
My point exactly. Hvordan skal det da gå hvis vi øker antallet navn på blokka? Ikke bedre ihvertfall...
-
Det vi gjorde var jo å låse oss inn på to-tre navn som alle signaliserte tidlig at de ikke var spesielt hyppe på Newcastle mens andre spisser fløy til andre klubber.
-
Linkes til Nicolas Gaitan i dag, via TalkSport (tv2-ryktene).
Er på utgående kontrakt, og en spennende spiller. Må i så fall kjempe med Monaco.
-
Har han stagnert de siste årene eller? For en liten stund siden var han ønsket av Man Utd, og nå er han et realistisk mål for oss?
-
Talksport skriver jo alt, så ville vel tatt det der med en stor klype salt, men jeg hadde ikke sagt nei :)
-
Har nok ikke levd helt opp til de forventningene som ble satt nei, men det lille jeg har sett av han er bra. Bedre enn Gouffran ::p
I følge nufcblog er det visstnok kilder i Frankrike som også melder det.
-
Tenkte jeg skulle bestille meg en Newcastle-drakt med navn og nummer bak. Aldri før har jeg hatt problemer med å velge dette. Nå kan jeg ikke komme på et eneste navn som jeg er stolt av å bære bak på ryggen.
-
Hadde gått for Biggie, men kommer ikke til å kjøpe noe drakt i år.
-
Hehe. Ville antakeligvis gått for Tiote, Cabella eller Cisse kanskje.
-
Aarons.
-
Aarons eller Armstrong kommer på drakta mi..
Kjøper nok også ei keeperdrakt tenker jeg :)
-
Ryan Taylor. 99/100 hadde lagt opp.
-
Doumbia med 2 mål nå mot city.. hadde passa bra inn hos oss tror jeg. City er jo barnemat da men.... Gikk jo no rykter om han for en mnd tilbake eller no.
-
Doumbia hadde vært fantastisk. Det samme hadde Luiz Adriano på Shakhtar. Dessverre pengesterke klubber uten behov for å selge.
-
Doumbia hadde vært fantastisk. Det samme hadde Luiz Adriano på Shakhtar. Dessverre pengesterke klubber uten behov for å selge.
Skal sies at mye at ryktene om Doumbia kom av at han skal ønske seg til en større liga, men vil nok koste flest både i overgang og ikke minst lønn.
-
Doumbia vil helst til Premier League, og har en kontrakt som går ut om halvannet år. Det ryktes om £10 mill skal være nok for CSKA, som ikke er så pengesterke som Zenit. Spurs og Pool har vært ute etter han tidligere. Fantastisk scoringsrate på gutten, i tillegg til at han har lagt opp på landslaget så han vil ikke være et problem under Afrikamesterskapet. Kjapp spiss, spørsmålet er om vi ikke skulle hatt en spiss mer like Demba Ba og om et Doumbia-kjøp vil forhindre Ayoze sin fremtidige spilletid.
Soriano på Red Bull Salzburg er også en målscorer av rang. 29 år gammel, men kan fint bidra til Ayoze er klar for å pumpe inn 30+.
-
Leste at vi har fjernet simon kjær fra ønskelista vår. Ekke det litt dumt? Mente han var søkkanes god. Mulig jeg tar feil her altså men. Personlig kunne jeg godt likt å se han i sort og hvitt.
-
Hvor godt kommer det til å føles når Guidetti nå får orden på karierren sin igjen og blir en stjerne!? Nå sprudler han i Celtic og ikke kom med det skottland er søppel-greiene, fordi mannen er på gang igjen. Håper alle de bastante folka er inne er klare for å spise en grande porsjon poo poo! ;)
fortsatt bare 22 og kontrakta går ut til sommeren. - Har komplimentære ferdigheter til det vi allerede har. Vil folket fortsatt avfeie han som et spissalternativ?
-
Gary Hooper sier hei.
-
Gary Hooper sier hei.
THIS :ler:
-
Avfeier Guidetti glatt.
For å klare steget fra SPL, Eredivisie, Pro League osv så må du ha noe du er spesielt dyktig på, i tillegg til det å kunne score mål. Denne styrken må ofte være noe som skiller deg ut fysisk. Bony og Pelle har styrken for eksempel. Hooper har god fart og jeg trodde han skulle bli en hit og synes fortsatt han fikk for få sjansjer bak en van Wolfsvinkel som nettopp ikke har en eneste ekstremferdighet.
Spillere som kan score 20 mål i ligaene bak de fem store finnes det mange av, men for at de skal klare å ta det siste steget kreves det ofte en fysisk forutsetning i tillegg som Guidetti nok ikke innehar spørø du meg.
Og dersom Hooper ikke fikk det til får nok neppe Guidetti det til for en bedre spiss enn Hooper har ikke Celtic hatt siden Henke Larsson.
Kort fortalt, raske eller sterke spillere som Wanyama, Bony, Lukaku, Pelle osv får det til. De mer klassiske målsnikene som Wolfsvinkel, Guidetti og Hooper kommer oftere til kort. Unntakene er der, men at Guidetti skal være ett av dem stiller jeg meg tvilsom til.
-
Av spisser synes jeg egentlig vi er rimelig bra skodd. jeg savner en kantspiller til å variere på. Vi har flere som har gjort det bra der, men er tynt skodd ved skader (som nå). Ellers kunne jeg tenke meg en sentral midtbanespiller som fungerer mer som en playmaker av Cabaye sin type. Når vi må styre kamper er dette en rimelig viktig spillertype. Innbiller meg at Grenier har mye av dette, men det er sikkert flere andre alternativer også.
-
En skadefri siem de jong...
-
Aleksandar Mitrovic blir nevnt flere plasser idag. Jeg leser ord som "wonderkid" og "new Zlatan". Stor sterk spiss som spiller for Anderlecht. 20 år og allerede flere landskamper for Serbia.
-
Hvis vi får Mitrovic kan vi nok forberede oss på å gå titallige millioner £ i overskudd når vi selger han videre om 3-4 år. Monstertalent.
-
Hvis man skal gå etter standardkommentarene blandt annet her inne kan vi forvente (hvis vi får ham) at han stagnerer, kanskje også blir dårligere, for så å bli lånt ut til Spartans og bli helt borte fra PL.
Men, positiv som jeg egentlig er, så er jeg veldig klar for å få en slik type spiller!
-
Gary Hooper sier hei.
THIS :ler:
Henke Larsson sier hopp ;)
Bare vent, gutten blir god! hehe
Stiller meg også veldig positiv til Mitrovic! sykt spennende!
-
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastle-united-facing-battle-crewe-8095355#rlabs=2
Skader jo aldri å hente talenter :thumbu:
-
Jo det skader talentene :pard:
-
Talentene vi har hatt, har nok rett og slett ikke vært gode nok. Det i sammenheng med at Pardew ikke er supergira på å slippe de til veldig tidlig. Men det er ikke så ille som mange skal ha det til. Men det er et forbedringspotensialet der, det er klart!
-
Tror jeg ville følt meg snytt om jeg var Biggie da. Årets spiller i Coventry, kommer til oss og er sjef på midtbanen da han får prøve seg. Må plutselig spille høyreving mot Benfica og får aldri sjansen igjen selv når vi ikke har noenting å spille for.
Hadde fortjent å bli plukket opp av Soton eller Ajax istedenfor oss
-
Tror jeg ville følt meg snytt om jeg var Biggie da. Årets spiller i Coventry, kommer til oss og er sjef på midtbanen da han får prøve seg. Må plutselig spille høyreving mot Benfica og får aldri sjansen igjen selv når vi ikke har noenting å spille for.
Hadde fortjent å bli plukket opp av Soton eller Ajax istedenfor oss
Synes du tar en litt for rask konklusjon. Det er mange eksempler på stortalenter som ikke har slått gjennom. Bigi har pasningskvaliteten, men som Anita tror jeg han har for svak fysikk til at han kan fungere som et defensivt midtbaneanker i PL. Førstelaget består nå av mange talenter, blant annet Sammy, Aarons, Dummet, Abeid, Haidera og han kanspilleren som jeg ikke husker navnet på. Flere av dem starter. Kombinert med at vi har PLs yngste stall kan det være et signal på at vi på talentfronten gjør mye riktig, og at det er ikke sikkert at Bigi har blitt Pardewed. Det kan tenkes at Bigi rett og slett ikke har det som skal til.
-
Ser på U21-kampen mot Stoke nå, og det nevnte de at kilder i Newcastle hadde sagt at Vuckic ikke hadde mentaliteten som sto i stil med kvalitetene.
Slik tror jeg det er mange en del talenter, og spesielt de som ikke følges veldig nøye opp, stagnerer. Kan være mange som tror de har klart det, og da går det bare en vei.
-
Mulig Bigi mangler det mentale, men fysisk er han jo et lite beist!
-
Og det beviste han jo da han fikk sjansen, for han ha jo tross alt levert veldig gode kamper for Newcastle i PL, og det på et tidspunkt hvor Tiote ikke var i nærheten av å imponere noen som helst. Hva som har skjedd i etterkant vet jo ikke vi, men det som er sikkert er at han ikke slet veldig med fysikken da han fikk prøve seg i PL, og at han på det tidspunktet burde vært sikret en startplass i XI for en Tiote som ikke leverte varene i det hele tatt.
-
Hele Bigi-saken forvirrer meg voldsomt. Allerede høsten han kom beviste han at han dugde i PL. Noe må ha skjedd mellom Bigi og Pardew eller no slikt. Han spilte seg jo egentlig heller ikke ut av laget. Burde fått langt fler sjanser enn eksempelvis de Sammy har fått oppigjennom.
-
Mulig Bigi mangler det mentale, men fysisk er han jo et lite beist!
Synes du det? I de kampene jeg så ham, virket han mer lik Anita. Altså en plasserings- og pasningsdyktig spiller. Han gikk inn i duellene ja, men jeg vet ikke det er nok. Som jeg har påpekt tidligere, en av årsakene til at Tiote er en god spiller, til tross for at han sinker spillet når han er smårusten, er at han skremmer vettet av motstanderen pga. sin fysikk. Ingen spiller som ønsker å leve, vender opp med Tiote rett bak seg. Ergo bli det en støttepasning, og Tiote jakter mannen som fikk støttepasninga. Det medfører at Tiote presser motstanderen bakover på banen, og vi blir ikke stående i forsvar. Anita, og sannsynligvis Bigi, oppnår ikke den effekten. De er noen irriterende klegger, men de er ikke så farlige at motstanderen ikke tør å vende opp.
-
Skal jeg prøve å dra dette inn på topic igjen! :)
Overgangsvindu i januar, hva trenger vi?
Spiss og midtstopper har vært nevnt i en evighet.
Midtstopper, her det trengs det definitivt nytt blod. Colo begynner å dra på åra, Willo er ikke annet enn backup samt begynner også å dra på åra, Saylor er alt for skadeutsatt og blir heller aldri noe annet enn backup. Mbiwa forsvinner, så han er det liten vits å telle med. Dummett har gjort sine saker bra, og bør etter mitt skjønn dyrkes som midtstopper fremover. Hvilke av unggutta som kan ta steget er for meg uvisst? Streete, Mbabu?? Vi trenger uansett et par mann med en viss erfaring innen et overgangsvindu eller to.
Spiss, litt usikker faktisk på om behovet er så enormt akkurat her? Aoyze viser at han bør satses på, Cisse viser endelig takter igjen. Riviere??? Denne er helt åpen? Chucky forsvinner igjen til sommeren vil jeg tro. Arma er en annen spennende spiller som bør få sjansen jevnlig fremover. Med tanke på at vi har 2 unge, spennende talenter i Ayoze og Arma, vil det bety kroken på døra for deres muligheter om en etablert spiss hentes inn i januar.
Andre plasser? Føler egentlig vi har ganskebra cover på samtlige plasser nå? Og med mindre Ashley plutselig får lyst til å splash the cash, hva annet kan vi få ta i som er bedre? Er hvis noen selges evt?
Keeper: Krul holder mål, Eliott er brukbar cover
VB: Santon og Haidara, bra nok (skjønt skulle gjerne sett Santon på høyre. Blir gær'n hver gang han må bytte fot og ødelegger en god mulighet for innlegg)
MS: Colo, Saylor, Willo, Dummet. Her trengs det nytt blod.
HB: Janmaat og Ryan Taylor som back-up, holder bra nivå
VV: Ameobi, Arons. La talentene blomstre. Her trengs ingen ny inn
MB: Sissoko, Tiote, Abeid, Colback, Anita. Med mindre Ashley vil bruke seriøst med cash er det neppe noe som er særlig bedre der ute?
HV: Cabella, Obertan. La disse spille. Gouff burde også spille på høyre side etter mitt skjønn om vi skal beholde han.
OM/hengende spiss: Siem de Jong/Sissoko/Cabella/Arma
Spiss: La Ayoze fortsette utviklingen! Cisse og Riviere som backup. Igjen, med mindre det er ønskelig fra Ashley sin side å svi av det som trengs for en etablert spiss, la Ayoze fortsette.
-
Tar meg friheten til å svare angående, Bigi, jeg :P
Ser en på høyde er Anita 1,68 m, Bigi 1,75 m og Tiote 1,80 m. Nå er ikke høyde alene ensbetydende med fysisk tilstedeværelse, men det gir kanskje en liten pekepinn. Syns Bigi i større grad er en mellomting mellom Tiote og Anita fysisk. Kanskje jeg tok i når jeg kalte han et beist, men han spilte med en fandenivolskhet i spillet sitt - og hadde også offensive egenskaper jeg syns var spennende. Bra driv og en helvettes skuddfot. Føler Bigi fremstår som et tapt stortalent. Grunnen veit jeg ikke, men merkelig er det uansett. Har liksom ikke vært noen rapporter om at han har vært useriøs eller slikt. Og potensialet syns jeg har vært vel så bra som endel av de andre unggutta.
-
Cabaye linkes tilbake til england..
Vil være trist å se han i en annen klubb her :(
-
TENK OM han hadde returnert til oss.....The Prodigal Son!
-
Misforstå meg riktig - Cabaye er kanskje den spilleren jeg har mest lyst at vi skal signere. Like fult sitter jeg med en følelse av at dagens gameplan er kontringsfotball - som får det beste utav bla.a. Sissoko, Obertan, Ameobi og faktisk også Colback. Når vi signerte Cabaye var det med løfter fra Pardew om at vi skulle endre mønsteret vårt for å passe bedre med ham. Ville det skjedd nå også?
Det er selvfølgelig ønskelig å ha spillere som kan bekle flere strategier, men tror dere at Cabaye inn ville endret "hovedstrategien vår" og sånn sett ødelagt noe for (kanskje spesielt) Sissoko?
-
Det burde jo rett og slett bare bety at Colback forflyttes ned på innbytterbenk i dagens system. Tenker jeg. Colback innehar jo per dags dato en veldig lik rolle som Cabaye hadde. Skaper flest sjanser av våre spillere, er vel beste pasningslegger - og løper fjerde mest i ligaen.
-
Mener å huske at noen av Cabaye's bedre kamper for oss er når vi kontret kjapt i lengderetningen. Fordelen med en spiller som han er at han kan fungere som den berømte midtbanegeneralen, hvor han kan bestemme om vi skal kontre eller kanskje beholde ballen i laget. En slik balansespiller er gull verdt.
I fjorårssesongen var faktisk Sissoko (som regel som ving) den spilleren med tredje flest "created chances" i hele Premier League (!), kun marginalt slått av Suarez, hvor Hazard er enestående i den statistikken. Da snakker vi foran spillere som Silva, Aguero, Sturridge, Rooney, Mata osv osv osv. (ref OPTA).
Sissoko er en spiller som helt ærlig er ganske inkompetent i det defensive posisjoneringsspillet, men en stor bidragsyter lengre frem i banen. Han kunne gjerne vært mer målfarlig, men det hemmer oss absolutt ikke at han spiller ving. Jeg skulle gjerne sett han lengre bak i banen (i stedet for Tiote) i hjemmekamper mot kompakte lag, så kunne f.eks. Tiote spilt mot sterke lag og kanskje på bortebane. Synes det hadde vært en spennende balanse, der AP kunne brukt styrkene til de to spillerne og eliminert deres største svakhet (Sissoko det defensive, Tiote det offensive).
-
Jeg ser ikke Sissoko som en defensiv midtbane Milburn. Han sliter til tider med ballkontrollen når det er flere spillere rundt ham. En skadefri og i form Tiote er etter min mening et soleklart valg på vår midtbane.
-
Jeg vil se Tiote, Sissoko og De Jong.
-
Har ei stund grubla på hva vi skal gjøre når De Jong er tilbake skadefri, forhåpentligvis. Vi har fremstått klart best under Pardew i 4-3-3 oppigjennom årene. Er De Jong god nok som indreløper til å spille i 4-3-3 sammen med Tiote og Sissoko?
Enig med Thomas angående Sissoko for øvrig. Tror jeg ville fått hjerteproblemer av Sissoko som anker.
-
Har grubla på det same, Kristoffer. Denne (http://bleacherreport.com/articles/2136133-the-impact-newcastles-siem-de-jong-can-have-in-his-debut-premier-league-season) artikkelen er oppmuntrande, i så måte.
"Under manager Frank de Boer, however, Ajax’s first team has long stopped using a classic No. 10. These days, Ajax’s philosophy has evolved into a 4-3-3 formation with one defensive midfielder, and two central midfielders.
Normally, then, De Jong would function as one of the two central midfielders. This meant that he was expected to move up and down the pitch a lot. Not quite a box-to-box player, but not really a classic No. 10 either, awareness and intelligent positioning was required of De Jong.
Ajax achieved some notable success with De Jong and Christian Eriksen—who now plays for Tottenham Hotspur—playing in central midfield. With De Boer as their manager, the Amsterdam-based club have won four Dutch league titles in a row. The performances of De Jong and Eriksen, who functioned as the backbone of De Boer’s team until last season, undeniably contributed to Ajax’s title wins."
Artikkelen ser også moglegheiter for at De Jong kan fungere som falsk niar, då han har kraft og styrke nok til å halde oppe ballen, og teknikk nok til å distribuere den vidare til svarte og kvite rundt seg.
Heilt klart fint å vite at han er så pass allsidig, og kan nyttast i fleire posisjonar. Eg ser for meg fleire moglege kamputfall der både Pérez og Cissé blir litt for veike som targetmen, og der ein i gitte situasjonar kan ha bruk for ein mann som SDJ. Spesielt dersom januarvindauget ikkje gjev oss den spisstypen som vi saknar. Det har skjedd før....
Eg må for øvrig seie at eg har veldig lite lyst til å sjå Colback nokon annan plass enn på banen. Også framover, når Tioté er tilbake. Synest CT framleis har ein god del å bevise i kampar der vi skal styre spelet, og eg ser gjerne at ein mann som Colback heller får tid til å lære Sissoko betre å kjenne. Ein skadefri Abeid verkar også etter mitt syn like kvass som CT, p.d.d.
-
Synes faktisk Tiote kan selges i januar. Når han i sommer tydeligvis var mer eller mindre på vei bort og når flere signaler nå tyder på at han ikke har hodet på rett plass, ja da mener jeg vår lagånd ikke har godt av å beholde han. Han begynner å komme i en alder hvor det kan være greit å cashe inn også. Hadde nok ikke sagt dette så bastant hvis ikke Abeid hadde imponert som han har gjort.
En stopper vi kanskje kan se nærmere på er Terence Kongolo. Er i landslagsdiskusjonen for Nederland og har spilt meget godt for Feyenoord hittil i år. Kan være en kommende stjerne dette. Tror det kan være en god løsning å kjøpe en up and coming type og så la han lære av våre etablerte. Kongolo er allikevel så god at han kan sansynligvis kan kastes til løvene allerede nå.
http://www.transfermarkt.co.uk/terence-kongolo/profil/spieler/152651
Vi har jo også blitt ganske hardt linket til Aleksandar Mitrovic som jo er en veldig spennende spiss-type! Først og fremst en sterk type med masse muskler, men virker å være ganske komplett. Virker mye smartere enn Cisse i bevegelsene og vil kunne tilby hold up play på en god måte. Virker også som en glimrende avslutter. Blir han for lik Riviere kanskje? ( som typen spiller hehe)
Armstrong tror jeg har godt av et lån på nåværende tidspunkt.
-
Glemte faktisk Abeid. Abeid inn for Tiote.
-
La oss ikke glemme at Abeid har spilt bra i 3 kamper, og vært elendig i flere enn dette. Å selge vår beste spiller jevnt over de 4-5 siste årene pga en unggutt har prestert i 3 kamper på ett lag i medgang? På med realitetsbrillene.
Misforstå meg rett, jeg liker veldig godt det jeg ser av Abeid, og gleder meg til fortsettelsen, vi trenger bare ikke ta helt av enda.
-
Viktig poeng, Skjæren. Helt enig. La oss også huske på at i de aller fleste gode kampene vi har hatt mot de beste lagene har Cheick Tiote vært avgjørende med sine bidrag.
La det være sagt - skal Abeid og Colback fortsette levere på høyt nivå varig er det vanskelig å kreve at Tiote skal inn igjen. Men den muligheten til å ha Tiote i kamper hvor vi ikke er forventa å styre kampen mener jeg er gull verdt.
Akkurat nå er jeg vel redd for hvor lenge Sissoko blir i klubben. Skal han fortsette levere så rå prestasjoner fremover klarer ikke vi holde på han lenge.
-
Nøyaktig hva jeg mener. Både i medgang og motgang må man være litt nøkterne. Som sagt, Abeid har hatt 3 gode kamper, det resten av laget også har vært gode, da er det også mye lettere å være god. ikke gitt at Tiote skal rett inn igjen, men han har siden han kom vist at han har ett utrolig høyt toppnivå og kan være utrolig viktig.
Men for all del, om disse som har tatt opp hansken nå (Colback, Abeid, Aarons, Dummett, Haidara, Sissoko, Perez) holde det oppe, har vi en ny, utrolig spennende stamme i laget som mye kan bygges rundt. Men jeg holder fortsatt litt i nødbremsen.
-
Det er bra at du er her og roar dei mest entusiastiske av oss ned litt, Skjæren. Fundamentet er vel gjerne ikkje så fjellstøtt som ein kan få inntrykk av p.d.d., men samtidig heller ikkje så vaklevorent som våren 2014 skulle antyde.
Abeid skal sjølvsagt få meir tid før vi hever han opp til legende-status, men det er då også verdt å nemne at det er fyrste gongen han faktisk får tillit frå start i eit NUFC-lag som fungerer. At han har vore pissdårleg i nokre cupkampar tidlegare er vel ikkje så merkeleg, då resten av laget også gjerne har svikta kapitalt i desse.
Det eg ser i Colback og Abeid er i alle fall to spelarar som enda ikkje har blitt latterleggjort i eit lokalderby. Det er meir enn kva ein kan seie om Tioté, Cabaye, Sissoko, etc. Colback veit kva eit lokalderby betyr, og eg håpar han set standarden for kva som krevst 21. desember.
-
Har Tiote vært viktig for oss, no doubt. Er han er fantastisk spiller når han er i form, helt klart.
MEN, i sommer var han ifølge Pardew selv mer enn klar for å dra, nok en gang (Arsenal rings a bell?). I tiden fra sensommeren og frem til nå har han vært "skadet". Grunnen til at jeg skriver det på den måten er at han stort sett har spilt landskamper og der har han sett fit ut. Legg til bildet med Arsenal-drakt som ble publisert nylig (kan være photoshoppa), at mannen stadig vekk havner i "enkle" kontroverser, ( var det forfalskning av pass?, flerkoneri? etc) , så begynner jeg så smått å miste lysta på å beholde han. Hadde han enda vært den rutinerte stødige typen, en lederfigur i garderoben og generelt viktig for vår lagmoral, da hadde jeg nok sett litt annerledes på det.
Tiote i form er en dynamo. Han er fantastisk som et skjold foran vårt forsvar og han har en ekstrem energi i duellspillet sitt. Og hvem elsker vel ikke Chuck Norris-sammenligningen?
MEN, spillemessig , der vi nå har hatt stor suksess med vår "nye" 4-3-3 går mye av spillet vårt ut på å kontre.
I den sammenhengen kommer Tiote faktisk litt til kort. Han er svak i pasningsspillet sitt, spesielt når det skal gå hurtig fremover. Der er Abeid mye bedre. Han er i større grad en toveis-spiller og tilfører dermed laget en ekstra dimensjon. Ja, jeg er enig med dere som sier at vi ikke skal ta forhastede beslutninger, men vi må også se mulighetene. Tiote er nå i en alder der hvis vi skal få noe for han, kan det være god timing å selge. Kommer Tiote inn i laget igjen og bidrar med sitt beste er det fantastisk, men slik det er nå kunne det kanskje være verdt å diskutere å erstatte han med en mer motivert spiller? Jeg kommer ikke til å gråte hvis vi får 10 mill for Tiote i januar og erstatter han med en spennende og sulten midtbanespiller.
Memphis Depay (LW) linkes til oss i dag btw, realistisk?
-
Hadde vært bra om Ashley kunne brukt litt penger nå i januar på å hente inn 1-3 gode forsterkninger.
Desember kommer til å bli en hard nøtt å knekke, men det virker jo som Newcastle kan overraske denne sesongen. Ref. Tottenham, City og West Brom kampen.
Denne sesongen er ganske lik det året vi ble nummer 5. Mange lag slår hverandre, og CL lagene har ikke vist noe form. bortsett fra Chelsea og tildels City) 3 og 4 plassen er jo up to grabs nesten. (ManU og Arsenal kommer nok i siget snart)
Kort vei ned også, så om 5-6 kamper kan en fort ligge nede i dritten igjen. Har ikke glemt perioden fra januar i år til mai mnd. Friskt blod inn er viktig.
Inn med Cabaye eller Grenier på midten, en midtstopper og en ving eller spiss.
-
La oss ikke glemme at Abeid har spilt bra i 3 kamper, og vært elendig i flere enn dette. Å selge vår beste spiller jevnt over de 4-5 siste årene pga en unggutt har prestert i 3 kamper på ett lag i medgang? På med realitetsbrillene.
Misforstå meg rett, jeg liker veldig godt det jeg ser av Abeid, og gleder meg til fortsettelsen, vi trenger bare ikke ta helt av enda.
Godt innlegg Skjæren
Helt enig Beckheim. Med de rette forsterkningene nå har vi muligheten til å bli jevngode med lag som har vært foran oss de siste sesongene - Everton, Tham og LFC .
-
Åpenbart at vi fortsatt trenger en spiss inn. Vi har kun 14 mål på 12 PL-kamper. Såfremst ikke Cisse holder seg skadefri og starter score mål mer jevnt - så kan vi ikke stole på at Perez skal gjøre det helt enda.
-
Vel så viktig med en ny midstopper.
-
Sidestilte det etter sommervinduet. Nå har vi en Dummett som fremstår som bedre stopper enn back. Selvfølgelig skal vi ikke her heller ta av for tidlig, men det var et ekstra alternativ jeg ikke regnet med før de siste månedene.
Men ser selvfølgelig gjerne inn både en stopper og en spiss.
-
Åpenbart at vi fortsatt trenger en spiss inn. Vi har kun 14 mål på 12 PL-kamper. Såfremst ikke Cisse holder seg skadefri og starter score mål mer jevnt - så kan vi ikke stole på at Perez skal gjøre det helt enda.
Helt enig. Forhåpentligvis begynner Riviere å vise tendenser til det en spiss skal gjøre. Cisse er som en berg og dalbane. Ayoze er megaspennende, men det blir sprøtt om han skal ta alt ansvaret. Ferreyra er noe av det rareste penger er brukt på. Spiss, midtstopper og ving i den rekkefølgen, gjerne litt etablerte i sin posisjon.
-
http://www.bt.no/100Sport/fotball/eliteserien/Newcastle-sa-Badji-mot-Mjondalen-476248_1.snd (http://www.bt.no/100Sport/fotball/eliteserien/Newcastle-sa-Badji-mot-Mjondalen-476248_1.snd)
Badji til Newcastle....nei takk.
-
Her har nok Cisse godsnakka med klubbledelsen.
Han har vært Branns beste i år, men det sier jo ikke stort. Han er en sterk, robust og ganske teknsik tippeligaspiller når han er i flyten, men det største ankepunktet er hans påfallende evne til å slå støttepasninger bakover når det er et hav av rom fremover på banen. Så avgjort ikke god nok for PL!! Nej takk
-
Ville heller sett til et par afrikanere i Glimt da. Av det jeg har sett i TL av Brann er ikke Badji på samme nivå som verken Badou eller Sanè. Når det er sagt tror jeg egentlig ikke der er andre enn Ødegaard i TL jeg kunne tenkt meg til Newcastle.
-
Badji inn for lommerusk og Tiote ut for nærmere hundre millioner, ville ikke blitt sjokkert akkurat. Mbiwa blir vel solgt også, Anita begynner vel å vurdere ting også når han ikke får spilletid selv om Tiote/Abeid er skadet.
-
Er enig med den som meiner at det bør prioriteres midtstopper inn i januar. :thumbu:
-
Streete, Good, Dummett, Lascelles... Jeg synes det er såpass mye spennende som er på vei igjennom nå, at jeg faktisk foretrekker at vi styrker andre posisjoner enn stopperplassen. Måtte vært om vi skaffet en spiller som både kunne vikariere på høyreback og bekle stopperposisjon - for der mangler vi ordentlige backupløsninger.
Colback er det nærmeste vi kommer en playmaker sentralt i midtbanen - det er en liten bekymring. Jeg synes heller ikke vi skal slå oss til ro med å ha fem alternativer på kant (Obertan, Aarons, Gouffran, Ameobi og Cabella), når de to beste alternativene pdd er rimelig skadeutsatte. Jeg er heller ikke overbevist om at vi har en plan for hva vi gjør om Sissoko blir skadet.
-
Eit rungende nei til Badji. Har sett dei fleste kampene til Brann i år og til tross for at han vore blant dei beste er han langt fra god nok for PL.
-
Liten ITK her nå. Jeg kjenner en fyr som jobber som fotballagent. Han ble kontaktet vdr en spiller han representerer (vil ikke ut med navn) fra CSKA. Grunnen var at de forbereder å selge Doumbia i vinter/sommer, da de ikke klarer å holde på han lenger.
Er det lov å drømme her?
-
Linkes til Max Kruse fra M'Gladbach i dag, via The Mirror. Tysker som er inne i landslagsvarmen igjen nå, etter at han ikke kom med til VM.
FÃ¥r ikke limt inn linken via iPhone.
Ryktes om £9 mill
-
Denne agenten Jonathan Hope @JonHopeAgent på twitter, skriver om at Newcastle har en tysk stjerne på vei.. Noen som vet om han er seriøs, eller om alt bare er rør? har 49k følgere på twitter, men aner ikke noe om han.
-
Denne nyhetssaken analyserer kredibiliteten til den twitter-kontoen:
https://www.youtube.com/watch?v=B54i3mOnV1g
-
Denne agenten Jonathan Hope @JonHopeAgent på twitter, skriver om at Newcastle har en tysk stjerne på vei.. Noen som vet om han er seriøs, eller om alt bare er rør? har 49k følgere på twitter, men aner ikke noe om han.
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/football-agent-who-claimed-brokered-4398566
Tror du skal ta denne med en stor klype salt. Finner også noe greier om at han ha vært involvert I Glasgow Rangers, neppe på Ashley's side.
-
Kruse, Ntep, Gignac og Redmond blir nevnt i dagens Chronicle som mulige januar mål. Skal vel ikke se helt bort ifra at vi har Ings på listen også siden kontrakten hans er slutt til sommeren.
-
Er også meldinger i Frankrike om at vi har tatt kontakt med Marseille angående Andre Ayew.
-
Sissoko linkes til Arsenal for 15m£ i div medier.
-
Sissoko linkes til Arsenal for 15m£ i div medier.
Grøss.
-
http://arilas.blogg.no/1417520702_han_kan_bli_overgangs.html
-
Trenger ein slik ledende spisstype ja.
-
Storebror til Paul, Florentin Pogba ser ut til å stå foran et aldri så lite gjennombrudd.
Rapportene tilsier at han har gjort tingene sine meget bra som midtstopper for St.Etienne så langt i år. Kan han være en som står på blokka til Carr i Januar!?
http://www.transfermarkt.co.uk/florentin-pogba/profil/spieler/140497 (http://www.transfermarkt.co.uk/florentin-pogba/profil/spieler/140497)
Noen som har sett han spille?
-
Trenger litt opprensking på stopperplass. Storebror Pogba har jeg ikke sett noenting av. Selv har jeg lyst på Matija Nastasic. 21 år og en glemt mann i ManShitty. Må være mulig å hente for en billig og grei sum. Er i mine øyne bedre enn Williamson, S. Taylor og Dummett og derfor en god forbedring. De 2 førstnevnte kan klubben bare kvitte seg med. Hent inn 2 som er bedre.
-
Ser the Star melder at Man Shitty vil ha Cisse for £20M for å gjøre savnet etter Aguero, Dzeko og Jovetic mindre. Eg ser ingen grunn til korfor shitty skal ha Cisse når han forsvinner til Afrika i januar/februar i tillegg er han i ein skade situasjon pga kneet.
-
Ser the Star melder at Man Shitty vil ha Cisse for £20M for å gjøre savnet etter Aguero, Dzeko og Jovetic mindre. Eg ser ingen grunn til korfor shitty skal ha Cisse når han forsvinner til Afrika i januar/februar i tillegg er han i ein skade situasjon pga kneet.
Er vel lite truverdig ja.
-
Linkes til Munoz i Palermo i dag, kontrakten går ut til sommeren.
Stopper, men linkes også til de klubbene vi vanligvis nevnes sammen med..
-
Hva slags pedigree har Munoz da? Var vel ganske hypet en gang mener jeg å huske... Tanken om en argentinsk læregutt til Colo er jo forlokkende nok den :)
-
Ser the Star melder at Man Shitty vil ha Cisse for £20M for å gjøre savnet etter Aguero, Dzeko og Jovetic mindre. Eg ser ingen grunn til korfor shitty skal ha Cisse når han forsvinner til Afrika i januar/februar i tillegg er han i ein skade situasjon pga kneet.
Hadde faktisk takket ja til 20 mill pund for Cisse.
-
Midtstoppere trengs veldig. Nastasic har jeg nevnt flere ganger. Fabian Schar i Basel har vært god til nå, ihvertfall i CL og sist kamp mot LFC. Er bare 22 år. Virgil van Dijk på Celtic må jo også være aktuell.
Kom gjerne med flere forslag, men på stopperplass er vi rett og slett ikke gode nok pr dags dato.
-
Midtstopper trengs definitivt. Saylor og Willy er ikke noe å spare på hvis vi skal ha ambisjoner, samt Colo begynner å dra på årene. Vi har mye ungt og lovende som kommer opp, og jeg synes Dummett ser veldig spennende ut som stopper. Problemet med stoppere, kanskje mer enn med andre spillere, er at det er vanskelig å vite hvordan de håndterer Premier League. Husker jeg så en del kamper av Mbwia i Mountpellier, og der var han pur klasse. Coloccini slet også voldsomt i starten, og generelt er det få stoppere som går rett inn og forsterker et lag.
Nastasic synes jeg ser lovende ut. Var god når han spilte for City, og ser ikke helt hvordan han har falt såpass ut som han har. Vlaar sin kontrakt med Villa går jo ut til sommeren, men spørs om ikke nederlenderen blir plukket opp av en "større klubb" (ref: £££).
-
Hva slags pedigree har Munoz da? Var vel ganske hypet en gang mener jeg å huske... Tanken om en argentinsk læregutt til Colo er jo forlokkende nok den :)
Italiensk fotball og undertegnede er langt ifra noe god match, så hvordan ståa er på Munoz bør jeg ikke uttale meg om. Dog var han som du sier ganske talentfull en gang i tiden, og er bare 24 år nå. Vil se for meg at han er bedre enn Saylor og Willie, uten å være bombesikker på akkurat det.
Schär forsvinner nok til en bedre klubb i januar, så tror ikke vil har gode muligheter der.
Skal vi handle stopper i januar, og forvente en umiddelbar forsterkning, ser jeg vel kun Nastasic som et realistisk mål.
-
Spillere jeg mener tar opp for mye lønn i forhold til prestasjoner og som bør byttes ut til fordel for spillere som kan bidra mer er Cisse, Tiote, Williamson, Gouffran, R. Taylor, Jonas, Anita og Obertan. Coloccini bør også byttes ut på sikt.
Jeg synes at vi bør rydde plass på lønningslisten til spillere som presterer jevnere på et høyere nivå. Vi trenger ikke å kun hente unge eller utenlandske spillere inn som erstattere, gjerne noen erfarne for min del. Det viktigste er at vi kan stole på at prestasjonene er på et bedre og høyere nivå.
En blanding av erfaring og ungt inn hadde vært det beste. Og for all del, se andre steder enn Frankrike. Se bare hva Ayoze gjør i PL etter å ha kommet fra spansk 2. divisjon.
-
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/how-newcastle-united-operate-january-8285306? (http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/how-newcastle-united-operate-january-8285306?)
"Follow the contracts and it will tell you a lot about who Newcastle United will target in January when the window opens again"
Tipper Ings, Ayew og Gignac på listen da.
-
Schär forsvinner nok til en bedre klubb i januar, så tror ikke vil har gode muligheter der.
Skal vi handle stopper i januar, og forvente en umiddelbar forsterkning, ser jeg vel kun Nastasic som et realistisk mål.
Er egentlig Nastasic et mer realistisk mål for Newcastle enn Schär. Basert på tidl. meritter, eller faktisk mangler på det, så tror jeg kanskje jeg hadde foretrukket Nastasic? Hører mye bra om Schär, for all del, men Nastasic har tross alt erfaring fra PL, mens jeg er litt mer usikker på nivået i sveitsisk fotball...?
-
Noen nordiske unggutter NUFC ledelsen må se ekstra etter. Ødegaard er jo kant utenfor rekkevidde, men nok penger på bordet kan sikre Mats Møller Dæhli. En god og klok fotballspiller.
En billigere mann som snart kommer til å flytte på seg er Uffe Bech på Nordsjælland.
Lucas Andersen og Nicolai Boilesen på Ajax er unge og meget talentfulle. Førstnevnte er den yngste som noengang er tatt opp i den danske troppen til A-landslaget.
Ellers har jo Jannik Vestergaard allerede en god dose med kamper i den tyske Bundesligaen. PÃ¥ sine nesten 2 meter er det en solid og robust danske.
Sikkert mange flere jeg ikke kommer på nå. Men Mats Møller Dæhli i NUFC drakt hadde vært stort for meg.
-
Nå har selvfølgelig Mats Møller Dæhli fremtiden foran seg og kan utvikle seg mye, men har ikke han stort sett vært droppa fra troppen til Cardiff denne sesong? Ikke noe styrketegn det akkurat.
-
Nå har selvfølgelig Mats Møller Dæhli fremtiden foran seg og kan utvikle seg mye, men har ikke han stort sett vært droppa fra troppen til Cardiff denne sesong? Ikke noe styrketegn det akkurat.
Nå kommer jo Ayoze fra spansk 2. divisjon å tar PL med storm. Sakho i West Ham kommer fra fransk 2. divisjon og er kanskje årets kjøp (drøy påstand). At Mats Møller Dæhli også kan levere i PL har vi jo sett før.
Mats Møller Dæhli er født i 1995. Ayoze Perez i 1993 og Diafra Sakho i 1989.
-
Forskjellen er vel at Perez herjet i spansk 1div og Sakho herjet i fransk 1div. Dæhli er ikke i troppen i engelsk 1div. Jeg sier på ingen måte at Dæhli ikke kan bli god, men kan vel ikke akkurat si det er en spiller jeg drømmer så veldig om heller.
-
Nastasic hadde vært spennende og se i Newcastle, men rykter vil ha det til at Inter og Mancini ønsker å hente han i januar og da strekker Newcastle neppe til.
-
Mats Møller Dæhli er i en fase av karrieren der han er helt avhengig av mye og regelmessig spilletid for å komme back on track. Premier League er IKKE riktig arena for ham per dags dato. Han kan kanskje bli en god PL-spiller i fremtiden, men i øyeblikket er han langt unna.
-
Noen nordiske unggutter NUFC ledelsen må se ekstra etter. Ødegaard er jo kant utenfor rekkevidde, men nok penger på bordet kan sikre Mats Møller Dæhli. En god og klok fotballspiller.
En billigere mann som snart kommer til å flytte på seg er Uffe Bech på Nordsjælland.
Lucas Andersen og Nicolai Boilesen på Ajax er unge og meget talentfulle. Førstnevnte er den yngste som noengang er tatt opp i den danske troppen til A-landslaget.
Ellers har jo Jannik Vestergaard allerede en god dose med kamper i den tyske Bundesligaen. PÃ¥ sine nesten 2 meter er det en solid og robust danske.
Sikkert mange flere jeg ikke kommer på nå. Men Mats Møller Dæhli i NUFC drakt hadde vært stort for meg.
Er han noe god deffensivt da? ::p
-
Guidetti har 1 mål på de siste 5 for Celtic. Just sayin.
-
Noen nordiske unggutter NUFC ledelsen må se ekstra etter. Ødegaard er jo kant utenfor rekkevidde, men nok penger på bordet kan sikre Mats Møller Dæhli. En god og klok fotballspiller.
En billigere mann som snart kommer til å flytte på seg er Uffe Bech på Nordsjælland.
Lucas Andersen og Nicolai Boilesen på Ajax er unge og meget talentfulle. Førstnevnte er den yngste som noengang er tatt opp i den danske troppen til A-landslaget.
Ellers har jo Jannik Vestergaard allerede en god dose med kamper i den tyske Bundesligaen. PÃ¥ sine nesten 2 meter er det en solid og robust danske.
Sikkert mange flere jeg ikke kommer på nå. Men Mats Møller Dæhli i NUFC drakt hadde vært stort for meg.
Er han noe god deffensivt da? ::p
Vet ikke om jeg gidder å ta Ben Arfa diskusjonen her også. Men i mine øyne er alle bedre enn han på det området.
Hull City paper talk: Ben Arfa 'bust up with Steve Bruce' over Allan McGregor 'covering more ground'
Hull City’s wayward French star Hatem Ben Arfa had a heated exchange with manager Steve Bruce after being told he had covered less ground that Tigers’ goalkeeper Allan McGregor, according to reports.
The enigmatic French midfielder was challenged by Bruce over the statistic pulled out by his management team after his appearance at Old Trafford in the game against Manchester United, according to The People.
Ben Arfa, who has featured just nine times for the Tigers in all competitions since a summer loan move from Newcastle, is said to have justified his poor coverage rate by saying he ‘was a No.10’.
But The People claims Bruce 'hit the roof' and replied: ‘Aren’t players who wear the No. 10 supposed to run around then?’
Jeg er ingen Bennibers, men har heller ikke lagt skjul på at han har ett sinnsykt talent/ferdighet, men som Steve Bruce også sier, det er ikke nok på dette nivået.
"There is no disputing he has got ability but ability is not enough at this level so he will be treated like everyone else.
-
Hahaha! klasse.
-
Flere og flere påstår at vi nærmer oss en avtale for brasilianske Jô, fra Atletico Mineiro. En sum på rundt £3 mill nevnes.
Ikke akkurat noe drømmesignering, så håper vi styrer unna!
-
Det kan umogleg vera sant.
-
Det håper jeg da virkelig er pisspreik. Tok ikke akkurat PL med storm sist han var der, og ser at han har scora nokså beskjedne 16 på 66 opptredener siden han returnerte til hjemlandet. Bedriten det han fikk spille i VM også.
-
Han vil nok gi ENDA mindre impact enn Riviere. Virker som om han er mer på Shola nivå.
-
Flere og flere påstår at vi nærmer oss en avtale for brasilianske Jô, fra Atletico Mineiro. En sum på rundt £3 mill nevnes.
Ikke akkurat noe drømmesignering, så håper vi styrer unna!
Han Pannebånd-Jô som prøvde seg i Everton for en del år tilbake?
-
Noen nordiske unggutter NUFC ledelsen må se ekstra etter. Ødegaard er jo kant utenfor rekkevidde, men nok penger på bordet kan sikre Mats Møller Dæhli. En god og klok fotballspiller.
En billigere mann som snart kommer til å flytte på seg er Uffe Bech på Nordsjælland.
Lucas Andersen og Nicolai Boilesen på Ajax er unge og meget talentfulle. Førstnevnte er den yngste som noengang er tatt opp i den danske troppen til A-landslaget.
Ellers har jo Jannik Vestergaard allerede en god dose med kamper i den tyske Bundesligaen. PÃ¥ sine nesten 2 meter er det en solid og robust danske.
Sikkert mange flere jeg ikke kommer på nå. Men Mats Møller Dæhli i NUFC drakt hadde vært stort for meg.
Er han noe god deffensivt da? ::p
Vet ikke om jeg gidder å ta Ben Arfa diskusjonen her også. Men i mine øyne er alle bedre enn han på det området.
Hull City paper talk: Ben Arfa 'bust up with Steve Bruce' over Allan McGregor 'covering more ground'
Hull City’s wayward French star Hatem Ben Arfa had a heated exchange with manager Steve Bruce after being told he had covered less ground that Tigers’ goalkeeper Allan McGregor, according to reports.
The enigmatic French midfielder was challenged by Bruce over the statistic pulled out by his management team after his appearance at Old Trafford in the game against Manchester United, according to The People.
Ben Arfa, who has featured just nine times for the Tigers in all competitions since a summer loan move from Newcastle, is said to have justified his poor coverage rate by saying he ‘was a No.10’.
But The People claims Bruce 'hit the roof' and replied: ‘Aren’t players who wear the No. 10 supposed to run around then?’
Jeg er ingen Bennibers, men har heller ikke lagt skjul på at han har ett sinnsykt talent/ferdighet, men som Steve Bruce også sier, det er ikke nok på dette nivået.
"There is no disputing he has got ability but ability is not enough at this level so he will be treated like everyone else.
Aou, hvis dette faktisk stemmer, så står det verre til med hue på Ben Arfa enn jeg trodde... :-\
-
Flere og flere påstår at vi nærmer oss en avtale for brasilianske Jô, fra Atletico Mineiro. En sum på rundt £3 mill nevnes.
Ikke akkurat noe drømmesignering, så håper vi styrer unna!
Han Pannebånd-Jô som prøvde seg i Everton for en del år tilbake?
Stemmer, var utleid fra City den gang.
-
Oh joy....
-
Bare for å vise hvor svakt besatt vi er på topp så ville Jo vært en forsterkning. Jeg anser ikke Ayoze som ren spiss, mer offensiv midtbane. Jo kunne fint konkurrert ut både Cisse, Riviere og Ferreyra som vi ikke har sett noenting til.
Det betyr ikke at dette er en spiller jeg ønsker meg. Håper vi satser på mer solide spillere.
-
Kunne fint utkonkurrert Cisse? Har du sett scoringssnittet til en halvskadd Cisse denne sesongen?
Det jeg husker av Jo i PL var alt annet enn noe å rope hurra for. En svak spiss.
-
La heller Armstrong få mer spilletid enn å kjøpe Jo. Håpløs spiller.
-
La heller Armstrong få mer spilletid enn å kjøpe Jo. Håpløs spiller.
Jepp. Jo er en av de svakeste spissene jeg noen gang har sett. Tom. Shola hadde brillert mer enn Jo om han hadde spilt for City.
-
http://forzaitalianfootball.com/2014/12/yanga-mbiwa-on-the-verge-of-permanent-roma-switch/? (http://forzaitalianfootball.com/2014/12/yanga-mbiwa-on-the-verge-of-permanent-roma-switch/?)
-
Rykter om at Taylor er ute resten av sesongen nå. Om det ikke kommer inn en midtstopper i januar nå skjønner jeg ingenting.
-
Er Sissoko den første?
http://www.thebottomcorner.com/2015/01/02/arsenal-opens-official-talks-to-sign-15m-rated-epl-star/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=arsenal-opens-official-talks-to-sign-15m-rated-epl-star
-
Er Sissoko den første?
http://www.thebottomcorner.com/2015/01/02/arsenal-opens-official-talks-to-sign-15m-rated-epl-star/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=arsenal-opens-official-talks-to-sign-15m-rated-epl-star
Er ikkje rart Pardew fekk nok.
-
http://www.nufcblog.com/2015/01/03/newcastle-reported-in-approach-for-milan-winger/
Sikkert en ung og spennende spiller dette, men vi trenger vinger som kan prestere fra første dag! Kan han her det?
-
En spiller vi har vært linket med i flere vinduer dette.
-
Dessuten er han mer en spiss, enn ving. Ikke sett han spille på en god stund, men er ikke akkurat noe typisk innleggs-ving slik jeg kjenner han..
-
Sett han flere ganger, aldri overbevist meg. Har noen herlige finter av og til, men ikke noe sluttprodukt.
-
Ryktes sissoko til psg. Det positive er at cabaye + penger skal være betaling. Det er noe jeg er positiv til.
Yohan Cabaye is line for a sensational return to Newcastle – with Paris Saint Germain using the playmaker as bait to land Moussa Sissoko, write Neil Moxley and Alan Oliver in the Sunday People .
PSG are primed to step up their interest in 25-year-old midfielder Sissoko, despite the £20million price tag that the Magpies have slapped on the powerful France international.
Arsenal are also keen on Sissoko but it is PSG who hold the trump card, as they will be willing to trade Cabaye.
The former Toon favourite has not been a hit with the Paris crowd since his move in last year's winter window , and has been relegated to a spot on the bench.
Sissoko was handed a six-and-a-half year deal when he arrived for £4m from Toulouse.
One stumbling block could be wages but Newcastle can overcome that by offering Cabaye a chunk of the cash they receive for Sissoko.
A source told Sunday People Sport: “Sissoko has been awesome for us in recent weeks. But that’s what we expected from him.
“When we watched him for Toulouse, he was heading them out at one end and within a few seconds he was charging into the other box, so we knew he was the man for us.â€
-
https://twitter.com/ms_sissoko
Ser hvertfall ut som at han er i Paris. Får vi Cabaye er jeg egentlig ganske så happy. Alternativet er å selge han og erstatte han om 3-4 år
-
Vel, det kommer vel neppe som noen bombe om en større klubb vil ha Sissoko i dette vinduet, og da er det egentlig veldig greitt om han drar til PSG for min del. Da slipper vi å se ham herje med Newcastle igjen i PL senere, og det skulle vel gå an å få noen millioner ut av den klubben. Litt mer skeptisk til denne Cabaye-returen til St.James Park. Misforstå meg rett, jeg hadde blitt kjempeglad for å få Cabaye tilbake til klubben vår, men klarer liksom ikke helt å se for meg at han er så veldig interessert i det selv...(?)
-
Vel, det kommer vel neppe som noen bombe om en større klubb vil ha Sissoko i dette vinduet, og da er det egentlig veldig greitt om han drar til PSG for min del. Da slipper vi å se ham herje med Newcastle igjen i PL senere, og det skulle vel gå an å få noen millioner ut av den klubben. Litt mer skeptisk til denne Cabaye-returen til St.James Park. Misforstå meg rett, jeg hadde blitt kjempeglad for å få Cabaye tilbake til klubben vår, men klarer liksom ikke helt å se for meg at han er så veldig interessert i det selv...(?)
Vil i så fall tro PSG må betale store deler av lønna hans fortsatt. Ingen sjanse for at Ashley betaler tilsvarende.
-
Tror dere vi kommer til å gjøre noen signeringer i dette vinduet så lenge vi er manager/headcoach løs?
-
Tror dere vi kommer til å gjøre noen signeringer i dette vinduet så lenge vi er manager/headcoach løs?
Det bør jo ikke ha noe å si siden manageren/head coachen ikke har noenting å si på hvem som blir hentet.
Er mer redd for at vi selger. Sissoko blir linket kraftig til både PSG og Arsenal. Ayoze blir også linket med både Arsenal og Manure.
-
Er det The Chronicle skriver også. At der ikke er noen hovedtrener har lite å si, og Carr har den vanlige listen med noen navn de har speidet på en stund.
Hvordan en spiller reagerer på at klubben ikke har trener er jo en annen sak. Vil vel ha noen garantier for hvordan han skal brukes de neste årene av karrieren sin.
-
http://www.nufcblog.com/2015/01/05/top-clubs-ready-to-bid-for-newcastles-top-youngster/
Hvor mye kan vi få for han?
Synd om han går allerede. Håper han blir ut sesongen. Han er en viktig brikke sånn det er blitt nå.
-
Sel me Sissoko og Ayoze no so gir eg opp.
Er jo eigentleg heilt sjukt at me kan rekna med at Ayoze verte solgt no i januar eller til sommaren. Me er den beste farmerklubben i heile Europa.
-
Tippar dei ser at dei potensielt kan få langt meir pengar for han om dei ventar eit par sesongar. Ayoze kan raskt ende opp i ein EM-tropp allerede neste sommar.
-
Innser at Sissoko kan forsvinne men håper og trur at han blir. Er fryktelig om Ayoze går, og det tviler eg egentlig på.
-
Er svakt om vi selger Ayoze før han blomstrer for fullt. Vi kan få mye mer for han om vi ser lengre frem i tid.
-
Er svakt om vi selger Ayoze før han blomstrer for fullt. Vi kan få mye mer for han om vi ser lengre frem i tid.
Fra klubbens ståsted isolert sett ja. Men det spørs hvor enkelt det blir å holde på ham hvis det rette tilbudet fra den rette klubben tikker inn.
Å tviholde på spillere mot deres vilje er sjelden lurt, og ekstra vanskelig for en klubb som ikke er mer ambisiøs enn NUFC pr dags dato.
-
Er svakt om vi selger Ayoze før han blomstrer for fullt. Vi kan få mye mer for han om vi ser lengre frem i tid.
Fra klubbens ståsted isolert sett ja. Men det spørs hvor enkelt det blir å holde på ham hvis det rette tilbudet fra den rette klubben tikker inn.
Å tviholde på spillere mot deres vilje er sjelden lurt, og ekstra vanskelig for en klubb som ikke er mer ambisiøs enn NUFC pr dags dato.
Tør vedde MYE på at Ayoze blir i klubben minimum fram til sommeren. Han skal ha ekstremt dårlige rådgivere om han som 21-åring i starten av karrieren tar overgang til en innbytterbenk nå som han har spilt seg til fast plass i Newcastle.
-
Jeg tror heller ikke han blir solgt nå i januar, hva som skjer til sommeren vil helt og holdent avhenge av hvordan Ayoze presterer resten av sesongen. Rådgivere ser $$ de, og money talks!
-
Er svakt om vi selger Ayoze før han blomstrer for fullt. Vi kan få mye mer for han om vi ser lengre frem i tid.
Fra klubbens ståsted isolert sett ja. Men det spørs hvor enkelt det blir å holde på ham hvis det rette tilbudet fra den rette klubben tikker inn.
Å tviholde på spillere mot deres vilje er sjelden lurt, og ekstra vanskelig for en klubb som ikke er mer ambisiøs enn NUFC pr dags dato.
Tør vedde MYE på at Ayoze blir i klubben minimum fram til sommeren. Han skal ha ekstremt dårlige rådgivere om han som 21-åring i starten av karrieren tar overgang til en innbytterbenk nå som han har spilt seg til fast plass i Newcastle.
Dei gir vel råd etter kor mykje dei har krav på av salssummen! ;)
-
Nå skal jo Ayoze ha takket nei til Real, Barca, Porto etc når han signerte for oss pga han likte planene våre med han for fremtiden. Så hvorfor skal han da dra etter ett halvt år? Gir null mening, han blir :)
-
@EurosportCom_FR
Moussa Sissoko au #PSG c'est brûlant. Selon nos informations, discussions très avancées entre le club parisien et Newcastle #mercato
... som grovt oversatt betyr "Baguett baguett Sissoko nesten klar for PSG".
Er Fransk Eurosport en god kilde, eller er de mer som Sky Italia? Selvfølgelig tarvelig hvis vi mister Sissoko, men jeg merker at jeg får sommerfugler i magen bare av tanken på at dette kan bety at det finnes det minste håp om at Cabaye kommer tilbake.
-
Tror ikke Ayoze drar før tidligst i sommer. Han var såpass smart at han faktisk valgte oss fremfor større kanoner fordi han så at veien til førstelagsspill var åpen. Enda et halvår i Newcastle og han vil antakeligvis ha opparbeidet seg enda større navn og mer verdifull spilletid. Tror vi har han minimum frem til sommeren.
-
Er ikke helt sikker på hvor jeg står i den Cabaye-Sissoko greia. Vil jeg ha Cabaye tilbake? Joda. På bekostning av Sissoko? Tjææ.
Ayoze skal ingen steder! Naturlig at det blir rykter etter vår-sesongen hans, men regner med at han er såpass smart at han blir.
-
SkyBet sin odds på at Sissoko drar til Paris sank nettopp betraktelig. Tror dessverre vi har sett han for siste gang i svart og hvitt. Cabaye i retur? Kunne vært verre.
Mine 3 siste drakter har jeg hatt Ben Arfa, Cabaye og Sissoko på. Tror det blir Gouffran på neste hvis det er sånn det skal gå.
-
Jeg har Jose Enrique, Cabaye, Ben Arfa, og Ayoze ...
-
Sissoko ut for 20+ millioner er umulig å si nei til.
-
Cabaye tilbyr så mye mer enn Sissoko etter min mening. Med cabaye kan vi kontrollere kampene igjen. Sissoko derimot er best på overganger der han får rom. Sissoko og Cabaye sammen ville derimot vært en drøm. Da har vi endelig en midtbanespiller som er i stand til å utnytte løpenee til Sissoko.
-
Dette er Ashley land, og da kommer ikke Cabaye i retur. Sissoko ut, penger inn, erstatter kommer ikke inn. Om Sissoko drar så begynner laget å bli skremmende dårlig.
-
Mine siste drakter: Carroll, Barton, Ben Arfa, Cabaye. Har Cisse og Cabella som fortsatt "lever" i klubben ;)
Hadde vært supert å få tilbake Cabaye. Men nåke seie meg at da ikkje komme te å skje, både pga lønn og videre salgsverdi. Då e da bedre å få mest mulig ut av Sissoko-overgangen. Tenke seg til om me skulle gjort ein byttehandel som skulle gagne oss sportslig og ikkje økonomisk, nei fy og fy...
-
Helt greit at Cabaye er et tryggere og strengt tatt bedre valg. Men for min del er det ikke interessant. Han tvang seg bort fra klubben sist, og er 4-5 år eldre enn Sissoko, og strengt tatt ikke så sykt mye bedre. De er riktignok to forskjellige spillertyper, men jeg føler fortsatt ikke at det er en utelukkende god deal.
FÃ¥r vi han som en del av pakka, okey, men jeg vil mye heller se at vi beholder Sissoko eller finner nye spillere.
-
Cabaye tilbyr så mye mer enn Sissoko etter min mening. Med cabaye kan vi kontrollere kampene igjen. Sissoko derimot er best på overganger der han får rom. Sissoko og Cabaye sammen ville derimot vært en drøm. Da har vi endelig en midtbanespiller som er i stand til å utnytte løpenee til Sissoko.
Du kan jo kaste utpå Messi når du først drømmer ;)
-
Flere som skriver at Sissoko ryktene er tull. Vi får vel bare se hva som skjer videre.
-
Ja, de Newcastle-baserte journalistene melder så. Jeg beit på limpinnen når jeg så Tor Kristian Karlsen kommentere "overgangen". :(
-
Jeg beit på limpinnen
Au! Gikk det bra? ;)
Men Sossoko ut dette vinduet? Kjenner en liten sånn jaja, samma det. Ikke erstattet? What else is new? Sesongen er ferdig. Tjukken har fått det som han vil. Surfer inn nok en mellomsesong. Ute av cupene, 50K på stadion hver uke. Jeg bryr meg virkelig om klubben, ikke det, men dette vinduet tror jeg blir grått og trist...
-
GOALKEEPER ON UNITED'S RADAR
Manchester United may be on the verge of signing one goalkeeper but reports suggest they are lining up a move for a current Premier League stopper should they lose David De Gea.
Louis van Gaal is reportedly weighing up whether to make a move for Newcastle United's Tim Krul should Real Madrid firm up their interest in De Gea, writes the Daily Mirror.
-
22:43] <@munkee> perez has a bid on him
[22:43] <@munkee> from ars
[22:43] <@munkee> ashley considering
Dette er fra en som kommer fra newcastle.
FÃ¥r ta det med en klype salt, se om det dukker opp noe mere rundt det snart.
-
Fyr fra IRC? Nice.
-
22:43] <@munkee> perez has a bid on him
[22:43] <@munkee> from ars
[22:43] <@munkee> ashley considering
Dette er fra en som kommer fra newcastle.
FÃ¥r ta det med en klype salt, se om det dukker opp noe mere rundt det snart.
Det hadde ikke forundret meg,, endelig en spennende offensiv spiller,, la oss selger han
-
MS 7 @ms_sissoko · 1 t for 1 time siden
I'm a professional player and I stay focused on my team NUFC #DontListenToRumours
-
Jeg er ikke fullt så bekymret som endel andre for eventuelle salg.
Det jeg dog er mer bekymret for er om der skjer noe på rekrutteringssiden?
Lokalpressen hevdet at det ville foregå som normalt tross at ingen ny hovedtrener er ansatt - men akkurat nå virker det som en beleilig begrunnelse for Ashley til å unngå kjøpe spillere nå.
For vi trenger stopper. Behovet er prekært.
-
Lite med rykter for tiden :( Klarer en ikke å jobbe med to ting samtidig? Kan ikke bare ha fokus på forsøke å selge spillere og drite i å hente ny "head coach" og nye spillere.
Kan det bli en hektisk innspurt her?
-
Virker som dei har meir enn nok med å finne head coach :P
-
http://www.tv2.no/2015/01/12/sport/6439367
Både Sissoko og Cisse på vei vekk kanskje nå?
Ikke nok med at de tok Bony, nå skal de ta enda litt mer?
-
Virker som dei har meir enn nok med å finne head coach :P
Seff. Som andre har påpekt før meg her inne, en perfekt unskyldning for ikke å bruke en svett pence på spillerforsterkninger i januar.
-
http://www.tv2.no/2015/01/12/sport/6439367
Både Sissoko og Cisse på vei vekk kanskje nå?
Ikke nok med at de tok Bony, nå skal de ta enda litt mer?
Ja, nå vet jo Ashley at Swansea har bra med cash, så om de kommer med et bra bud for Cisse så skal vi nok få skvist ut noen pund der også.
Er jo i pluss i dette vinduet enda. Var vel 2-3 mill pund for Pardew?
-
3.5 for Pardew.
-
Bare de pengene er nok til å få hentet en midtstopper som er bedre enn de vi har. Colo, Taylor og Willy var her da vi spilte i Championship og enda er dem de eneste stopperene vi har.
-
Mapou Yanga-Mbiwa har vært en suksess i Roma, og spilt fast i forsvaret. Helt frem til han hadde nådd 19 kamper. For dersom han spiller 20 kamper, så vil utlånet fra Newcastle gjøres permanent for rundt 60 millioner kroner. Nå klør de seg i hodet på St. James' Park og lurer på om de får franskmannen i retur. Ifølge Daily Mirror er det trolig snakk om et forsøk på å få ned overgangssummen fra italienernes side.
Er TV2 som har denne.
Hadde ikke gjort meg noe å fått han tlbake :fisk:
-
Hvorfor gidder de å prøve å få han billigere? 5 million pund er jo allerede en svært mild pris for Mbiwa, og Ashley er garantert ikke dum nok til å gå med på en lavere pris..?
-
Trang økonomi? Kjipt for Mbiwa som blir satt i en håpløs situasjon enten det er forhandlingstriks eller trang økonomi som er grunnen. Akkurat nå har vi god bruk for han selv, så kan godt hentes tilbake.
-
Linka til ny ung franskmann idag. Den beste franske midtbane spillern ingen var hørt om skriver chronicle. Jordan Veletout fra Fc Nantes. Erstatter til sissoko hvis han skulle dra... midt i speilegget til cashley det der... kan jo tenkes han er jævlig god da..
-
Mbiwa spiller for Roma i kveld, så da blir vel den "berømte" kjøpsklausulen utløst. Den eneste midtstopperen vi har brukt penger på siden opprykket til påminnelse.
-
Det er ganske sykt. 5 år siden.
-
Denne tråden kan mi berre stenge. Eller den er vel rett å bruke når Cisse og Sissoko forsvinne. :P
-
Hvem stoppere ville dere hatt inn da?
-
Hvem stoppere ville dere hatt inn da?
Burde hentet Toby Alderweireld i sommer. Nastasic gikk vel på lån for noen dager siden? Burde vi også vært å snust på.
Ikke noen drømmestoppere noen av de, men at vi ikke var på å henta enten Hangeland elller Lescott i sommer? Free transfer, og kan da ikke tenke meg at noen av de ville krevd megalønninger? Begge er mange hakk over Williamson.
Merkelig at vi heller ikke kunne være med i kampen om å få Podolski inn på lån. Hadde garantert banka inn +/- 10 mål i vårsesongen.
-
Ingen tvil om at det mangler en målscorer i laget, og særlig nå som Cisse er i Afrika, men det MÅ gå an å finne bedre kandidater enn champagne-spilleren Podolski!
-
Song som er utlånt til West Ham er ein me kunne trengt.
-
Sagt det før, og sier det igjen: helt utrolig at West Ham, av alle, fikk stikke av med ham. "Out of range" for NUFC med (C)Ashleys lønnstak dessverre. Burde nok fortsatt prioritert stopper og spiss, men ingen tvil om at Song ville forsterket årets utgave av Newcastle.
-
Det er det heller ingen tvil om at en Andy Carroll i den formen han er i om dagen også ville ha gjort. Just sayin'.
-
Er det noen som vet hvorfor Ezequiel Munoz ikke spilte for Palermo i går!? Det hadde vært en glimrende stopper-signering! Mbiwa spilte vel sin 20. kamp for Roma i går så da er vel han lost...
-
Og ryktene om Ravel Morrison begynner å gå fordi han liker Newcastle på Instagram og Newcastle følger han tilbake...
-
Og ryktene om Ravel Morrison begynner å gå fordi han liker Newcastle på Instagram og Newcastle følger han tilbake...
Selvfølgelig. Han er gratis. Erstatter for Sissoko tenker jeg.
-
Palace linkes til Cissé. :ler: Lykke til...
-
Det er det heller ingen tvil om at en Andy Carroll i den formen han er i om dagen også ville ha gjort. Just sayin'.
Akkurat den spisstypen vi trenger også. Just sayin' ;)
-
Jepp. Hadde virkelig gjort susen.
-
Tiote er i mange aviser linka til Arsenal for 9 mill. Jeg sier selg. Heller ham enn Sissoko iallefall
-
Leste ett sted idag at vi er linka til lasogga fra Hamburg igjen.
En annen ting. Bare jeg som er frustrert om dagen ang ingen spillerkjøp eller avklaring i trener situasjonen??? Burde kanskje vendt meg til det slik ashley og gutta kjører skuta men... vi trenger jo en mann i hvert ledd mener jeg!
-
Tror vel kanskje nå er rette tidspunktet å selge for. 9 mill pund er vel nesten i overkant basert på hans 2014.
-
Dersom nokon legger 9 millioner pund på bordet for Tiote, så synes eg at vi kan selge han for det. Meiner det er sterkt overprisa. Han har vore ganske langt unna formen han viste i 5.plass sesongen vår, og til tross for at han har mange gode egenskaper, så er han også ein relativt begrensa spiller. Selger vi han, så står vi igjen med Abeid, Anita, Colback, De Jong og Sissoko som kan spille sentralt, sjølv om både Sissoko og De Jong heilt klart er best i ein angripende midtbanerolle. Ryan Taylor er jo også mulig å bruke i den defensive rollen, men håper at vi går for å bruke Colback - Abeid. Blir spennende å sjå korleis laget blir sjåandes ut i neste kamp dersom De Jong er 100 % klar.
-
Tatt i betrakning at han fyller 29 til sommeren ville jeg nok også godtatt et slik bud. Så var det det med reinvestering da..
-
http://www.mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/newcastle-dele-alli-transfer-liverpool-5031782
Newcastle have emerged as favourites to sign £10million-rated wonderkid Dele Alli.
-
Aldri hørt om ham, men det hadde vært fett om vi endelig hadde fått tak i en "wonderkid" foran nesene på andre klubber. Vil være en boost. Forhåpentligvis kommer han med en gang, og forhåpentligvis er han en offensiv midtbanespiller, for det trenger vi virkelig.
-
Dele Alli skal etter ryktene nærme seg en overgang til nufc. Lån tilbake til MK Dons ut sesongen.
-
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2926832/Dele-Alli-close-completing-4m-deal-Newcastle.html
En kilde til. Artig signering om det stemmer. Sett at vi nå får inn en trener som er flink med unge spillere... Da har vi noe spennende på gang med Armstrong, Perez, Aarons, Lascelles og denne Alli.
Må være lov å drømme :)
-
Håper virklig at dette stemmer, så får vi vertfall litt å juble for i vinduet :P
-
Dele Alli virker meget lovende, og håper virkelig det er noe i dette! Spennende om han kommer i dette vinduet, men skjønner alle parter hvis han blir lånt ut til MK Dons ut sesongen.
-
Dele alli:ung engelsk lovende midtbane/ving
Davind concha:ung spansk u-19 spiss
Tyrone mings:ung lovende engelsk stopper
Ifølge the chronicle idag blir i "linka" til disse idag
For min del så hadde jeg absolutt takket ja til alle 3. Ikke hørt no særlig om dem bortsett fra at jeg har lest at mange i england ser på alli som ett veldig lovende talent.
-
Linkes også til et 17 år gammelt talent i Sporting Gijon, Jorge Mere. Felles for disse, bortsett fra Mings er at vi visstnok skal ha kontaktet klubbene. Og låner dem evt ut igjen til de respektive klubbene.
-
Virker som denne Concha er så og si i boks. Dele Alli nærmer seg, og som Anders sier Mings har ikke blitt kontaktet. Alli blir det snakket svært høyt om, Concha har jeg aldri hørt om, men spiller du på u19 så har du vel litt talent. Helt greit dette, men det at man ikke adresserer midtstopper situasjonen er utenfor min fatteevne.
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
Takk Pardew....
-
9m£ i overskudd i dette vinduet. Bør virkelig være noe i denne Alli avtalen..og som sagt vi har solgt den eneste midtstopperen vi har kjøpt siden opprykket.
-
Januar:
Inn:
0
ut:
Ben Arfa
Mbiwa
-
Januar:
Inn:
0
ut:
Ben Arfa
Mbiwa
Du glemte Pardew :toon:
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
Good riddance. trenger ikke flere midtstoppere uansett, har for mange fra før av. ::)
-
Tremblem: Sant det, vi fikk jo cash for han ;)
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
Da var vår første midtstopper som kunne blitt noe stort vekke!
TAKK SÅ MYE FØKK!
-
Newcastle are close to signing three highly-rated teenagers; Spanish duo David Concha and Jorge Mere along with MK Dons midfielder Dele Alli are set to join before the end of the window. (The Guardian)
-
Denne Mere er jo bare 17 år og debuterte for B-laget i 2013! Altså relativt ung. Aner ikke noe om spilleren og man sier at nivået i disse divisjonene er meget variert, men debut som15-16 åring er uansett ikke verst! Et prosjekt for Beardsley & co.
-
Husker jeg rett er de to spanske u-19 landslagsspillere
-
Stemmer det at Dele Alli har signert med oss?
Mener å ha lest at overgangsvinduet i spania stenger ikveld. Blir vel ikke noe av disse 2 unggutta vi visstnok har vært interessert i da...
-
Ryktene skal ha det til at Alli er i boks ja. Synes vi beynner å få noen spennende talenter nå. Roberts, Ayoze, Aarons og denne Delle Alli er alle spillere som virker å ha et ganske høyt potensiale. At Alli allerede presterer på et høyt nivå i League 1 lover jo veldig bra. Vi har jo lånt ut "talenter" tidligere som langt ifra har tatt det nivået med storm.
-
Alli er ikke bekreftet, og siste ryktet skal ha det til at Aston Villa skal kapre overgangen. Her tar man ingenting for gitt før det er offisielt bekreftet! :P
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
Da var vår første midtstopper som kunne blitt noe stort vekke!
TAKK SÅ MYE FØKK!
Elendig de kampene han fikk, i likhet med flere av 70 år gamle Carr sine signeringer.
De ungguttene vi blir linket med nå, hva er det for noen spillere? Er det ikke forsterkninger av A laget vi trenger?
Ben Arfa er solgt, Mbiwa er solgt, Marveaux gikk i sommer, Amalfitano gikk i sommer, Ameobi og Gosling gikk i sommer. LÃ¥neavtalene med Remy og De Jong gikk ut.
Det bør strengt tatt være nok av plass i stallen til noen nye solide spiller. Til og med Pardew fikk vi penger for. Så økonomien bør det ikke være noe i veien med. Selv om Lee Charnley ville ha oss til å tro noe annet.
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
Da var vår første midtstopper som kunne blitt noe stort vekke!
TAKK SÅ MYE FØKK!
Elendig de kampene han fikk, i likhet med flere av 70 år gamle Carr sine signeringer.
De ungguttene vi blir linket med nå, hva er det for noen spillere? Er det ikke forsterkninger av A laget vi trenger?
Ben Arfa er solgt, Mbiwa er solgt, Marveaux gikk i sommer, Amalfitano gikk i sommer, Ameobi og Gosling gikk i sommer. LÃ¥neavtalene med Remy og De Jong gikk ut.
Det bør strengt tatt være nok av plass i stallen til noen nye solide spiller. Til og med Pardew fikk vi penger for. Så økonomien bør det ikke være noe i veien med. Selv om Lee Charnley ville ha oss til å tro noe annet.
Økonomien er ++! Gikk 10 mill pund overskudd siste regnskapsår. Tar man utgangspunkt i at lønnsnivået er omtrent uendret(ingen av overgangene i sommer regnes med i dette regnskapet), 20 mill pund for Cabaye, sammen med den økte TV-avtalen som kicket inn forrige sesong, vil jeg anta overskuddet som presenteres vil være +/- 50 mill pund.
-
http://www.nufc.co.uk/articles/20150127/yanga-mbiwa-triggers-roma-switch_2281670_4445210
Mbiwa er nå fullverdig Roma-spiller.
Da var vår første midtstopper som kunne blitt noe stort vekke!
TAKK SÅ MYE FØKK!
Elendig de kampene han fikk, i likhet med flere av 70 år gamle Carr sine signeringer.
De ungguttene vi blir linket med nå, hva er det for noen spillere? Er det ikke forsterkninger av A laget vi trenger?
Ben Arfa er solgt, Mbiwa er solgt, Marveaux gikk i sommer, Amalfitano gikk i sommer, Ameobi og Gosling gikk i sommer. LÃ¥neavtalene med Remy og De Jong gikk ut.
Det bør strengt tatt være nok av plass i stallen til noen nye solide spiller. Til og med Pardew fikk vi penger for. Så økonomien bør det ikke være noe i veien med. Selv om Lee Charnley ville ha oss til å tro noe annet.
Absolutt ikke. Periodevis elendig. På høyreback. Carr har forresten funnet masse value for money. Er ikke så lett å få Messi til Newcastle når vi kjører på med budsjetter på maksimum 10 millioner pund hvert vindu (evt -10 millioner).
-
Registrerer at Foresttalentene "våre" i all hovedsak sliter benken om dagen. D
-
Carr har forresten funnet masse value for money.
Har han virkelig det? Så mange spillere han har hentet er det kun en brøkdel som vi har tjent på ved et videresalg. Cabaye og Demba Ba er de eneste jeg kommer på i farta. Kanskje de tjente noen små pund på Debuchy også. Hvor mange er hentet inn?
Dessuten så driter jeg i hvor mye klubben går i pluss med ved å hente en spiller for så å selge han. Det jeg er interessert i er at NUFC skal ha best mulig spillere å høyest mulig nivå på laget.
Hver gang NUFC selger en av sine beste spillere "river" det litt mer i fotballsjela mi. Merker at det snart ikke er så mye mer å rive i.
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/transfer-news/newcastle-uniteds-unique-transfer-policy-8557024
-
Tiote, Ben Arfa, Santon, Debuchy, Gouffran (har hatt sine formperioder), Sissoko, Marveaux, Cabaye, Cissé og Janmaat kom alle for en billig penge (Cissé var billig i forhold til formen han viste den første halve sesongen). Noen dyrere enn andre, men samtlige har bidratt mer enn det prislappen skulle tilsi. Om spilleren har blitt solgt videre og for hvor mye er irrelevant for meg. Hvem av disse har vært elendig de kampene vedkommende fikk?
-
Tiote, Ben Arfa, Santon, Debuchy, Gouffran (har hatt sine formperioder), Sissoko, Marveaux, Cabaye, Cissé og Janmaat kom alle for en billin penge (Cissé var billig i forhold til formen han viste den første halve sesongen). Noen dyrere enn andre, men samtlige har bidratt mer enn det prislappen skulle tilsi. Om spilleren har blitt solgt videre og for hvor mye er irrelevant for meg. Hvem av disse har vært elendig de kampene vedkommende fikk?
I mine øyne er det kun ett fåtall som har vært noe ekstraordinært. De aller fleste har levert veldig ujevnt.
Dessuten er dette kun en brøkdel av overgangene Carr har ordnet.
Sammenligner man med andre klubber som har hentet spillere for sånn omtrentlig samme beløp og prisklasse så ser man at NUFC ikke er noen særklasse, snarere tvert imot.
-
Brøkdel av spillerne han har ordnet? Han er vel hovedgrunnen til at vi både har fiksa flere av de såpass billig, og at de er blitt hentet inn overhodet.
Jeg er for øvrig enig med deg, Frode, i at det skal være manager som får hente sine spillere. Det jeg dog er sikker på etter å ha lest litt av hvilke spillere vår forrige manager ville ha som ikke ble gjennomført, er at vi ville hatt et jævla dårlig lag kontra de spillerne Carr har henta for oss.
Carr was born in Corbridge and has always followed the club. He may live in Northampton but he still gets calls from family members asking who is signing for United. There is awareness of the way things will be viewed and it will not be a coincidence that some of Pardew’s picks – Darren Bent, Colin Kazim-Richards, Nicky Shorey and company – were shot down way before they were seriously discussed by the Magpies.
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastle-uniteds-kingmaker-graham-carr-8507907
En bra artikkel vedrørende Carr sin sentrale rolle for oss. Selv om han er kjent for å være en speider, er det vel hans kontaktnett som er kanskje den fremste ressursen - og som har landa oss noen veldig gode dealer.
-
Brøkdel av spillerne han har ordnet? Han er vel hovedgrunnen til at vi både har fiksa flere av de såpass billig, og at de er blitt hentet inn overhodet.
Jeg er for øvrig enig med deg, Frode, i at det skal være manager som får hente sine spillere. Det jeg dog er sikker på etter å ha lest litt av hvilke spillere vår forrige manager ville ha som ikke ble gjennomført, er at vi ville hatt et jævla dårlig lag kontra de spillerne Carr har henta for oss.
Carr was born in Corbridge and has always followed the club. He may live in Northampton but he still gets calls from family members asking who is signing for United. There is awareness of the way things will be viewed and it will not be a coincidence that some of Pardew’s picks – Darren Bent, Colin Kazim-Richards, Nicky Shorey and company – were shot down way before they were seriously discussed by the Magpies.
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastle-uniteds-kingmaker-graham-carr-8507907
En bra artikkel vedrørende Carr sin sentrale rolle for oss. Selv om han er kjent for å være en speider, er det vel hans kontaktnett som er kanskje den fremste ressursen - og som har landa oss noen veldig gode dealer.
Nå driter vi i Pardew i denne tråden. La denne være Pardew fri.
Kontaktnettet til Carr kan godt være enormt, men det tror jeg det er veldig mange som har der ute.
Lee Charnley har aldri spilt fotball på noe nivå, han har heller ikke noe trenerutdannelse å vise til. Carr var heller ingen stor spiller og har ikke mye erfaring som trener heller. Dette er de 2 som styrer hvem som blir neste manager og hvilke spillere som kommer inn.
Freddy Shepherd som sjef hadde gitt meg større håp for å hente kvalitet på begge fronter.
Det var en her inne som nevnte at den summen Real Madrid betalte for Ronaldo fikk de igjen etter bare noen måneder senere på grunn av økt draktsalg. Nå skal ikke jeg sammenligne Real Madrid og Newcastle, ei heller den summen vi kan betale for en spiller. Men når sist kjøpte NUFC en spiller som fikk fansen til å kjøpe nye drakter?
Må nok tilbake til Freddy Shepherd og kjøpene han gjorde fra 90 tallet og til Ashley kjøpte han ut.
Det jeg vil frem til er at ambisjonene er totalt fraværende. Uttalelsene de 2 jeg nevner her kommer med "dreper" den siste dråpen av håp som er igjen.
At de treffer med noen av kjøpene skulle bare mangle. Samtidig har vi vært griseheldig. Hvor hadde klubben vært om ikke Ayoze hadde slått til så brått?
-
Men når sist kjøpte NUFC en spiller som fikk fansen til å kjøpe nye drakter?
Må nok tilbake til Freddy Shepherd og kjøpene han gjorde fra 90 tallet og til Ashley kjøpte han ut.
Tenker kjøp som Emre og Michael Owen gjorde godt på draktsalgene, uten at det hjalp oss nevneverdig i lengden.
-
Et lite eks. Vi leide ut Mbiwa, ikke noe galt i det, men det var galt at vi ikke hentet en erstatter. NÃ¥ har vi solgt Mbiwa, men fremdeles har vi ikke hentet en erstatter. Vi er ikke engang linket med noen. Hva sparer de til? Hvor blir det av pengene etter salget?
Jeg sier ikke at vi må bruke absolutt alt vi fikk for salget, men vi burde fått inn en god erstatter som kunne gå inn på laget å utgjøre en forskjell. En som er bedre enn de vi har, og da trenger de heller ikke å lete så forbanna lenge.
-
Et lite eks. Vi leide ut Mbiwa, ikke noe galt i det, men det var galt at vi ikke hentet en erstatter. NÃ¥ har vi solgt Mbiwa, men fremdeles har vi ikke hentet en erstatter. Vi er ikke engang linket med noen. Hva sparer de til? Hvor blir det av pengene etter salget?
Jeg sier ikke at vi må bruke absolutt alt vi fikk for salget, men vi burde fått inn en god erstatter som kunne gå inn på laget å utgjøre en forskjell. En som er bedre enn de vi har, og da trenger de heller ikke å lete så forbanna lenge.
1+++
Pluss Pardew penger på nesten 4m£. Er få andre klubber som holder på som dette når det gjelder gnitenhet. Det er faktisk helt ekstremt.
-
Men når sist kjøpte NUFC en spiller som fikk fansen til å kjøpe nye drakter?
Må nok tilbake til Freddy Shepherd og kjøpene han gjorde fra 90 tallet og til Ashley kjøpte han ut.
Tenker kjøp som Emre og Michael Owen gjorde godt på draktsalgene, uten at det hjalp oss nevneverdig i lengden.
Var vi dårligere da enn nå mener du?
Når vi hentet disse 2 spillerne så drepte det håpet ditt om bedre tider?
-
Jeg kan da ikke si at jeg er uenig i noe av du sier her til slutt, Frode? Jeg påpeker jo med enhver anledning hvordan Mike Ashleys totale mangel på ambisjoner kveler klubben.
Men det er ikke Carr som sitter og selger unna spillere, det er Mike Ashley. Carr har som jobb å maksimere profitten med å hente gode utviklingsobjekter som gir fremtidig inntjening.
Det Carr har gjort, har han gjort veldig godt. Vi handler spillere til lave priser og tjener meget bra på spillersalg. Og holder oss trygt i divisjonen. Jeg veit ikke helt hva du er uenig med meg i? Jeg dro inn Pardew av den grunn at det er viktig å påpeke hvilke middelmådigheter (kanskje flatterende for endel av spillerne det er sagt han har ønsket) kontra hva Carr har hentet. Pardew har tross alt vært en sentral del av de siste års historie - og således vil han enda stå sentralt for oss. Det er da heller ingen tvil om at Pardew og Carr tilsynelatende har veldig ulike syn på hvilke spillertyper vi skal hente.
Charnley har forøvrig jobbet i administrasjonen i mange år, både under Ashley og under Sheperd. At han er anonym og ikke prater med pressen betyr ikke nødvendigvis at han ikke har blitt nokså drevet i gamet. Igjen - hans uttalelser i media forsterker bare mangelen på ambisjoner Ashley har med denne klubben.
-
Carr har forresten funnet masse value for money.
Har han virkelig det? Så mange spillere han har hentet er det kun en brøkdel som vi har tjent på ved et videresalg. Cabaye og Demba Ba er de eneste jeg kommer på i farta. Kanskje de tjente noen små pund på Debuchy også. Hvor mange er hentet inn?
Vi kan vel enes om at vi mest sannynlig kommer til å tjene penger på følgende spillere, hvis(når?) de blir solgt:
- Perez
- Colback
- Janmaat
- Abeid
- Santon (?)
- Sissoko
- Haidara
-
Tiote, Ben Arfa, Santon, Debuchy, Gouffran (har hatt sine formperioder), Sissoko, Marveaux, Cabaye, Cissé og Janmaat kom alle for en billin penge (Cissé var billig i forhold til formen han viste den første halve sesongen). Noen dyrere enn andre, men samtlige har bidratt mer enn det prislappen skulle tilsi. Om spilleren har blitt solgt videre og for hvor mye er irrelevant for meg. Hvem av disse har vært elendig de kampene vedkommende fikk?
I mine øyne er det kun ett fåtall som har vært noe ekstraordinært. De aller fleste har levert veldig ujevnt.
Dessuten er dette kun en brøkdel av overgangene Carr har ordnet.
Sammenligner man med andre klubber som har hentet spillere for sånn omtrentlig samme beløp og prisklasse så ser man at NUFC ikke er noen særklasse, snarere tvert imot.
Denne påstanden må du backe opp med konkrete eksempler?
Er vel ingen som har påstått at noe av det vi har henta senere årene har vært ekstraordinært? Må tilbake til tiden med Shearer, Ferdinand, Ginola og lignende for å finne sist vi henta noen av den klassen. Men at en del spillere har vært av god kvalitet i forhold til pris kan det ikke være tvil om?
Cabaye - 4 mill pund
Tiote - 3,5 mill pund
Ba - 3 mill pund
Debuchy - 5 mill pund
Sissoko - 1,8 mill pund
At en del ande spillere ikke har fått ut potensialet de siste årene, kan man for en stor del, etter min mening, takke en viss unevnelig manager for.
-
Carr har forresten funnet masse value for money.
Har han virkelig det? Så mange spillere han har hentet er det kun en brøkdel som vi har tjent på ved et videresalg. Cabaye og Demba Ba er de eneste jeg kommer på i farta. Kanskje de tjente noen små pund på Debuchy også. Hvor mange er hentet inn?
Vi kan vel enes om at vi mest sannynlig kommer til å tjene penger på følgende spillere, hvis(når?) de blir solgt:
- Perez
- Colback
- Janmaat
- Abeid
- Santon (?)
- Sissoko
- Haidara
Sier meg enig i Perez og Sissoko. De andre har lang vei å gå. Santon vil kanskje tilbake til Italia, men han kostet tross alt 5,7 millioner pund. Får vi så mye igjen pr dags dato?
Uansett, det største problemet er ikke hva vi får igjen ved ett videresalg. Det viktigste er jo å få dem til å prestere for å gjøre NUFC best mulig. Og så holde på dem så lenge som overhodet mulig.
-
CELTIC COULD SWOOP FOR BAKKALI
Celtic are close to signing Belgian winger Zakaria Bakkali for £750,00 from PSV, according to the Scottish Daily Record.
Bakkali's contract runs out in the summer, but Celtic boss Ronny Deila may make a move before the deadline on Monday evening with the player stalling on a new deal.
Kilde SSN. Kan dette virkelig være seriøst?
-
Skyitalia melder at Santon drar på lån til Inter ut sesongen med en Mbiwa lignende avtale.
Enda mer pluss pluss..
-
Ja, lån med 13 kamper-opsjon. Tragisk hvis dette stemmer! Vi MÅ ha inn noen dette vinduet, ikke låne ut Santon!
-
Men når sist kjøpte NUFC en spiller som fikk fansen til å kjøpe nye drakter?
Må nok tilbake til Freddy Shepherd og kjøpene han gjorde fra 90 tallet og til Ashley kjøpte han ut.
Så da en del barn (og voksne) med navn som Ben Arfa, Cisse og Cabaye på ryggen de gangene jeg har vært på St. James'. Dette er spillere som på sitt beste er noe det beste denne kluben har sett. Vi har da hatt noen fantastisk underholende spillertyper siden oppryket vi? Skjønner igjen ikke kritikken. Skal heller ikke se bortifra at Cabella blir den neste, en spiller som scoret 14 mål i ligue 1 ifjor, var med i den franske VM-troppen og som vi henter i en god deal, just sayin.
Det virker ikke helt som om du har et realistsisk syn på hvor mange signeringer som bør slå til Frode. Det er dessverre sånn at med enhver signering følger det en risk. Denne risken blir desto større når man henter spillere fra andre og dårligere ligaer enn PL som jo tross alt er det Carr har gjort. Det å da hente spillere som faktisk leverer jevnt i PL fra dag en, og hvor noen går videre til å levere strålende, er intet mindre enn imponerende i mine øyne. Jeg synes virkelig at din kritikk mot Carr er ufattelig merkelig og jeg vil gjerne se deg sammenligne våre kjøp siden opprykket med andre PL-lag sine. Tror vi har en treffprosent som få vil kunne matche, og en økonomisk balanse som faktisk er ekstremt viktig om vi skal bli kvitt Ashley.
-
Carr har forresten funnet masse value for money.
Har han virkelig det? Så mange spillere han har hentet er det kun en brøkdel som vi har tjent på ved et videresalg. Cabaye og Demba Ba er de eneste jeg kommer på i farta. Kanskje de tjente noen små pund på Debuchy også. Hvor mange er hentet inn?
Vi kan vel enes om at vi mest sannynlig kommer til å tjene penger på følgende spillere, hvis(når?) de blir solgt:
- Perez
- Colback
- Janmaat
- Abeid
- Santon (?)
- Sissoko
- Haidara
Glemte et par ja. Haidara, Perez og Abeid må også nevnes.
-
Hvorfor kvitte seg med Santon? Var en viktig del av stallen før han ble skadd - og har jo overhodet ikke fått sjansen til å spille igjen? Føler jo backplass er eneste plass på laget vi har den dekninga vi bør ha.
-
Santon tilbake til Inter nevnes på div. Twitter kontoer og Dele Alli til Tottenham. .
http://www1.skysports.com/football/news/11095/9694736/transfer-news-spurs-target-mk-dons-midfielder-dele-alli-villa-join-race
-
Han har sagt morna på facebook-kontoen sin også. :(
-
Hvorfor kvitte seg med Santon? Var en viktig del av stallen før han ble skadd - og har jo overhodet ikke fått sjansen til å spille igjen? Føler jo backplass er eneste plass på laget vi har den dekninga vi bør ha.
Synes Carr og Charnley gjør en kjempejobb!
West Ham skal ha bydd på Gomis. Da kan fort Swansea gå for Cisse. Penger har de også etter salget av Bony.
-
Faktisk er vi sterkt linket til Ron Vlaar i Aston Villa.
-
Santon tilbake til Inter nevnes på div. Twitter kontoer og Dele Alli til Tottenham. .
http://www1.skysports.com/football/news/11095/9694736/transfer-news-spurs-target-mk-dons-midfielder-dele-alli-villa-join-race
Sjokkert! :ler:
-
No så plassen e sikra er det jo bare å selge det som selges kan!!
MA logikk :thumbu:
Så får ein satse på det blir snappa opp eit par gratispillere i sommer
-
Forbanna Spurs! Har de noen gang hatt egne speidere?
-
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/transfer-news/glasgow-rangers-bidding-sign-clutch-8561228
Vi har fått oss en farmerklubb! Ashley har en plan med dette:) alt for å bygge nufc som klubb slik at vi får tilbake 90-tallet:)
For å være seriøs så tror jeg ikke Haris og Bigi har en fremtid hos oss.
-
Vuckic tror jeg er en lost cause, syntes aldri han har overbevist. Bigirimana har jeg derimot fortsatt troen på, han har i det minste vist en del spennende kvaliteter som det burde satses på. Men det ser jo unektelig dårlig ut - spørsmålet er bare om det er han selv som skal skyldes for dårlige holdninger, innsats eller whatever, eller om det rett og slett er klubben/trenere/støtteapparat som har sløst bort ett stort talent?
-
Hvorfor kvitte seg med Santon? Var en viktig del av stallen før han ble skadd - og har jo overhodet ikke fått sjansen til å spille igjen? Føler jo backplass er eneste plass på laget vi har den dekninga vi bør ha.
Synes Carr og Charnley gjør en kjempejobb!
Så vidt meg bekjent har ikke Carr noe å gjøre med salg av spillere?
-
Enig! Den Bigi som debuterte for noen år siden var et megatalent. Grunnen til at jeg ikke har troen er mangelen på at noe har skjedd i ettertid. Om det er han selv eller klubben aner jeg ikke, men det er deilig å legge skyld på Ashley/Pards av gammel vane:)
-
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/transfer-news/davide-santon-says-arrivederci-newcastle-8559283
The defender had indicated he was willing to stay at Newcastle and sign a new contract but the Magpies see good value in the deal.
Godeste Mike så vel sitt snitt til å kutte lønningsposen og hente inn noen ekstra grunker her altså. :toon:
-
Hadde vi bare fått inn 1 ganske så god midstopper, så hadde ting sett mye lysere ut. Det er jo sjansespill delux å satse på at Coloccini og willamson skal holde seg skadefri ut sesongen. I tillegg så ser vi vel at begge disse to er særs uforutsigbare. Coloccini hadde vel to grove blundere sist kamp. Vi rykker ikke ned i år, men vi kommer til å gå på trynet med en så tynn stall. Dette er jo sjansespill til de grader... Jeg har så lite glede av denne klubben per dags dato at jeg heller ser fram til Rosenborg og tippeligaen, og det sier vel sitt..
-
Ble jo et rimelig kjipt vindu dette her. Mister to spillere som var viktige bidragsytere sesongene siden opprykket + en lovende stopper som det neppe ser ut til at vi får erstattet heller.
Får håpe vi lander denne Delle Alli nå da ihvertfall så vi får noe positivt ut av dette. I en ideell verden hadde det vel kanskje også betydd at vår nye manager til sommeren får en lønningspose å fylle opp, men av en eller merkelig grunn tror jeg ikke helt på det.
-
Dele Alli er på medical hos Tottenham.
-
Dele Alli er på medical hos Tottenham.
Ikke overraskende. Carr og Charnley bruker jo så inni h......... lang tid på å få overgangene i orden og krangler om de minste detaljer. Da kommer andre klubber på banen, selvfølgelig.
-
Daniel Wass er vi linket til nå. Forøvrig fetter til tidligere RBK spiller Nicki Billie Nielsen.
-
Wiss Wass? :phui:
-
Dele Alli er på medical hos Tottenham.
Ikke overraskende. Carr og Charnley bruker jo så inni h......... lang tid på å få overgangene i orden og krangler om de minste detaljer. Da kommer andre klubber på banen, selvfølgelig.
Graeme Bailey
Newcastle will be hugely disappointed to lose out on Dele Alli. Graham Carr has been on his trail for more than two years.
Sånn går det når man ikke klarer å sette inn transferstøtet før det er for sent. Speider og speider, vurderer og vurderer om man skal hente fyren, ender så opp å glippe på siste dagen av vinduet. Typisk nufc, og takk til en pill råtten ledelse med det største neket som sitter på toppen og gir blanke. Enda mer håpløst er det at vi har kvittet oss med to forsvarere og enda klarer vi virkelig ikke å hente inn en til oss selv. Ingenting sjokkerer mer med denne klubben, men jeg begynner å bli tom for ord.
-
Hvorfor kvitte seg med Santon? Var en viktig del av stallen før han ble skadd - og har jo overhodet ikke fått sjansen til å spille igjen? Føler jo backplass er eneste plass på laget vi har den dekninga vi bør ha.
Synes Carr og Charnley gjør en kjempejobb!
West Ham skal ha bydd på Gomis. Da kan fort Swansea gå for Cisse. Penger har de også etter salget av Bony.
Forferdelig at SPEIDEREN vår valgte å selge Santon ja.. Kan tenke meg Ashley ikke hadde en finger med i spillet engang, og sitter nå hjemme og depper over tapet av Santon.
Forresten, du sa jo selv at Santon hadde en lang vei å gå for å bli noe stort i PL. Ikke at jeg er enig, men hvorfor irritere deg over et salg av en spiller som ikke har imponert deg nevneverdig over 3-4 sesonger?
-
Newcastle bruker lite penger og henter få spillere - Carr sin skyld
Newcastle selger unna en spiller eller tre - Carr sin skyld
Andre klubber snapper om spillere Carr har speidet på rett foran nesen til Newcastle fordi Newcastle bruker for lang tid - Carr sin skyld
Alt det negative som skjer med Newcastle er Carrs skyld Morsomt.
:ler:
-
Det er jo en dårlig skjult hemmelighet at det er Carr som styrer det meste boris. Jeg har hørt at Carr var så fornøyd med servicen han fikk som kunde hos Sports Direct da han skulle kjøpe en Sunderland-drakt at han bestemte seg for å bytte stadionnavnet vårt til Sports Direct Arena og at han personlig bestemte at de måtte bytte ut bokstavene på halvtaket med Sports Direct reklame.
-
Fra spøk til alvor;
Vi har vært inne på denne diskusjonen før Frode, men jeg sliter fortsatt veldig med å se ett skikkelig argument fra deg som rettferdiggjør ditt "hat" mot Carr/Charnley? Charnley skal jeg ikke uttale meg så mye om, men slik jeg ser det har Carr gjort en glimrende jobb. Det er en ekstremt dårlig skjult hemmelighet at det er Ashley som styrer NUFC-sjappa og vil ha folk under seg som jobber med det de får tildelt og ikke klager. Dette har du selv brukt som argument for Pardew ila hans tid her og. Så under de rådende omstendighetene, så har jo ikke Carr frie tøyler, men blir tvunget til å gjøre "vanskelige" kjøp - det vil si billige, men gode, gjerne ung, spillere med videresalgspotensialet. Det er en utrolig vanskelig jobb og det er klart at det er mange om beinet når det kommer til slike spillere. I tillegg så er det umulig å treffe på hver eneste overgang - til og med spillere i "hundrevis av millioner"-klassen flopper, risikoen er jo enda større for at man mislykkes når man må ned og hente uferdige spillere med begrensede midler. Jeg syntes Carr gjør en glimrende jobb - han treffer ikke på alt, men han treffer på mye. Spillere som Tiote, Cabaye, Ba, Cisse, Perez, Sissoko, Ben Arfa (ja) og helt sikkert flere har gjort det veldig bra og tilbakebetalt en relativt beskjeden overgangssum i form av enten videresalg eller prestasjoner på banen.
Summa summarum: det eneste jeg ser deg gjøre, er å angripe Carr/Charnley for ting som er ut av deres kontroll. Innenråd de rådene rammene syntes jeg NUFC-transfere de siste årene har vært veldig gode. Ikke alt klaffer, men mye gjør og en viss feilmargin må man alltid ha, og denne blir større under forholdene de jobber under. At spillere selges i siste time, og mangel på erstatninger, er absolutt Ashley sin feil, og ikke Carr som ikke gjør jobben sin.
I tillegg har man også den uendelige diskusjonen om hvor problemet ligger - er spillerne for dårlige, eller er det manageren/trenere som ikke evner å få ut potensialet?
La oss gjerne høre noen virkelig veloverveide argumenter for hvorfor Carr/Charnley gjør en dårlig jobb - og ikke bare oppgulp som enkelt spores direkte tilbake til Ashley og ingen andre.
-
Hvorfor kvitte seg med Santon? Var en viktig del av stallen før han ble skadd - og har jo overhodet ikke fått sjansen til å spille igjen? Føler jo backplass er eneste plass på laget vi har den dekninga vi bør ha.
Synes Carr og Charnley gjør en kjempejobb!
West Ham skal ha bydd på Gomis. Da kan fort Swansea gå for Cisse. Penger har de også etter salget av Bony.
Forresten, du sa jo selv at Santon hadde en lang vei å gå for å bli noe stort i PL. Ikke at jeg er enig, men hvorfor irritere deg over et salg av en spiller som ikke har imponert deg nevneverdig over 3-4 sesonger?
Jeg har aldri sagt at Santon er en dårlig fotballspiller. Men han kostet 5-6 millioner pund da han ble kjøpt. Ser at flere melder at Inter kjøpte han tilbake for 4 millioner euro. Han hadde jo kun 18 måneder igjen av kontrakten.
Det jeg derimot sa var at om NUFC skulle tjene gode penger på Santon så hadde han en lang vei å gå. Det viser jo også summen Inter betalte nå.
Jeg har heller ikke problemer med at de selger spillere, men at de ikke henter inn erstattere nok en gang. Mbiwa er solgt, Santon er solgt, begge for tilsammen ca 100 millioner kroner. Pardew fikk vi også cash for. Det må da kunne hentes en forsvarsspiller til en allerede syltynn lagdel fra før...........
Men du skal få lov til å være uenig.
-
Hvis jeg skulle ønske meg noe i den klubben her var det at man faktisk var ærlig utad på hvordan klubben drives. Ok så er vi et "springbrett for unge talenter ut mot megaklubbene". I så fall kan man si at vi gjør en ok jobb og at det hele faktisk kunne ha blitt solgt som en ganske god og kul profil. At budsjettet ikke er like stort som hos de mestsatsende klubbene i England kan jeg også slå meg til ro med til en viss grad, men hvorfor reinvesteres ikke pengene vi tjener på spillersalg? Jeg er så JÆVLA DRITT LEI at man ikke kan sørge for at troppen er stor nok. Vi gjør så utrolig mange elementære feil! Hvert bidige år går vi på blemma og får alt for mange skader og vi har ikke en plan i havet for hvordan vi skal takle det. Alt jeg ber om før vinduet stenger er en ok stopper inn. Han heter Ezequiel Munoz btw og er tilgjengelig og linket. Takk
-
Jeg har så lite glede av denne klubben per dags dato at jeg heller ser fram til Rosenborg og tippeligaen, og det sier vel sitt..
Byt ut Rosenborg med Sogndal og 1.div og eg kan ikkje verta meir einig! Har gitt opp.
Ed på nufcblog skriv det so fint (http://www.nufcblog.com/2015/02/02/sad-truth-real-success-only-10-points-away-at-newcastle/):
"The way Newcastle United operate these days is the sooner we can get to 40 points in the league the better, because that means we will remain in the Premier League, and that’s the only motivation Mike Ashley has in owning Newcastle United, keeping the club in the big money."
"The champagne corks will be popping with the powers that be at Newcastle once 40 points is reached, because to the present day Newcastle United – that’s real success with those who run the club."
"It’s all so very sad.
And am I being cynical in this article – yes – but I’m also being truthful."
-
Newcastle bruker lite penger og henter få spillere - Carr sin skyld
Newcastle selger unna en spiller eller tre - Carr sin skyld
Andre klubber snapper om spillere Carr har speidet på rett foran nesen til Newcastle fordi Newcastle bruker for lang tid - Carr sin skyld
Alt det negative som skjer med Newcastle er Carrs skyld Morsomt.
:ler:
Enig. Jævlig synd at vi går glipp av Deli. På den ande side er det mange klubber som har siklet etter ham, og det er klubber som har hatt større suksess enn oss. Tham har på sin side også hatt tradisjon for å utvikle talenter, mer enn vi har gjort. I tillegg er det sannsynligvis snakk om penger, og ikke minst agenter, som gjør sitt for å påvirke spilleren.
-
En signering nå på tampen hadde fått meg til å se litt positivt på siste halvdelen av sesongen. En god midtstopper nå så ser alt littegrann mer lyst ut.
-
En signering nå på tampen hadde fått meg til å se litt positivt på siste halvdelen av sesongen. En god midtstopper nå så ser alt littegrann mer lyst ut.
Jeg vil heller hatt inn en sentral midtbane som ville medført at vi i større grad klarer å kontrollere kampene. Forsvaret har ikke vært patent, men de har jammen meg ikke fått mye hjelp heller. Sist gang vi var solide, hadde vi Tiote i form og Cabaye hvilket medførte at midtstopperne fikk mye hjelp bakover samtidig som vi i større grad fikk diktert spillet fremover. Alt vi skaper nå skjer på overganger.
-
Ukraine defender Dmytro Chygrynskiy, once a €25m signing for Barcelona, has been released by Shakhtar Donetsk so that he can find a new club without the pressure of the transfer deadline.
-
Ukraine defender Dmytro Chygrynskiy, once a €25m signing for Barcelona, has been released by Shakhtar Donetsk so that he can find a new club without the pressure of the transfer deadline.
Ashley hadde sikkert ledd høyt om han så den beskjeden på et nufc forum. Tipper det er større sjans for at han sjekker aksjemarkedet enn at han følger deadlineday.
-
Halve u21 laget er på vei til Rangers på lån. Jippi med DD..
-
Halve u21 laget er på vei til Rangers på lån. Jippi med DD..
Er det lov? Ashley må være litt forsiktig her. Den Newcastle - Rangers koblingen hans ser ikke bedre ut etter dette.
-
Aner ikke, men så har vel heller ikke Ashley lov til å eie to klubber men han durer likevel på. Hadde vert en fryd opp han endte opp med en starff.
-
Udinese eieren driver vel på med noe lignende med Watford. Eller så tar jeg helt feil, kan hende det med.
-
Ikke overraskende. Carr og Charnley bruker jo så inni h......... lang tid på å få overgangene i orden og krangler om de minste detaljer. Da kommer andre klubber på banen, selvfølgelig.
Det ryktast vel at han ikkje ønsker å flytte så langt, og at det er sterkt medvirkande til at han velger ein klubb i London. Om det stemmer, så er det vel lite NUFC kunne gjort sånn sett.
Tham har på sin side også hatt tradisjon for å utvikle talenter, mer enn vi har gjort.
Betre tradisjonar enn oss? Dei har brukt ein haug med pengar på det, og har fått fram eit knippe knallsuksessar og ein haug med floppar. Mange britiske* talent (ev. spelarar med teoretisk sett mange gode år framfor seg) som har stagnert kraftig eller aldri fått ein reell sjanse (Zamora, Davenport, Caulker, Naughton, Bentley, Holtby, Hutton, Gunter, Routledge, Huddlestone, Andy Reid). Så kan det sjølvsagt hende at denne MK Dons-fyren blir ein Carrick eller ein Bale eller ein King, men for kvar Modric finst det også ein Kevin Prince, ein Paulinho (muligens tidlig å felle dom), ein Pienaar, ein Palacios, ein Giovani, ein Mido, ein Taarabt, ein Rasiak og ein Ghaly.
Slik må ein vel kanskje også rekne med i ein klubb som investerer ofte og kraftig, men absolutt ikkje sikkert at Alli får den tida som han treng og fortener i Spurs.
* = Ikkje ver kverulant her.
-
Sky sources: Rangers are close to bringing in Haris Vukcic, Kevin Mbabu, Gael Bigirimana, Remie Streete and Shane Ferguson from Newcastle on loan.
-
Har de siste 5-6 årene alltid tatt meg en feriedag etter hver DD. Har sittet oppe til 4-5tida hvert vindu, håpet i det lengste på en signering som blei registrert rundt Big Bens 12 slag. Vel, dette vinduet har jeg hatt absolutt INGEN kvaler med å drite i å ta meg fri. For å være 100% ærlig, så ante jeg ikke det var DD idag engang, før det kom en liten påminnelse om det, i 21-tida på sporten. Det sier vel kanskje litt om forventningene foran dette vinduet for min del. Får heller ta meg en fridag til høsten.
Interessen ligger vel nå på 50% ut sesongen. Aldri noe nytt, at sesongen er "over" rundt/ før jul. Og ja, jeg har tatt meg fri 2 ganger i året, de siste 5-6 årene, i god tro at Newcastle var stille i gangene når det gjaldt transfers, for så å angripe som ei sulten løve i overgangsvinduet.
Sjelden jeg har følt meg forsynt etter en DD.
Nå, som en generelt tolmodig mann, så begynner jeg å gå mektig lei av styrets ambisjoner. S
-
Husker en gang i tiden hvor DD handlet om man kunne kjøpe noe stort på slaget tolv. De siste årene følger jeg med kun for å få med meg hvor mange vi får solgt innen slaget 12 :gj:
-
Så lenge vi klarer oss , får frem noen unggutter så bør vi være fornøyde i år.
Ny manager til sommern , kanskje 2-4 spillere inn så kan dette bli bra, vi må ha troa.
-
Husker tilbake til de tider da Olivier Bernard og Antoine Sibierski inn på DD førte til at fansen var i harnisk.
Det var tider, det!
-
Som ventet var overgangsvinduet akkurat som vi trodde...
-
Som ventet var overgangsvinduet akkurat som vi trodde...
Faktisk ikke. Sissoko og Ayoze er fremdeles i klubben. Var sikker på at en av de forsvant før transfervinduet åpnet. Sånn sett er det en suksess at startelleveren så og si er intakt. Men den er ekstremt sårbar for skader.
Limer inn denne her.
"Fatty, Fatter and Fattest. All 3 of them are bare faced liars. Fatter talked in his chronicle "interview" about having a 25 man squad hence no new players in - thats now down to only 18 if you exclude long term injuries and jonas/chucky."
Sammen med denne:
Daniel White @danwhitepr 55s55 seconds ago
Joey Barton claims the #nufc transfer committee also want to have a say on team selection. Says he was told by a prospective Manager.
Og denne gamle artikkelen
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/chris-hughton-sacked-newcastle-forced-3344724
Vi trenger ny eier, nytt styre, ny manager, ja nesten alt. Vel å merke nesten.
-
Så lenge vi klarer oss , får frem noen unggutter så bør vi være fornøyde i år.
Ny manager til sommern , kanskje 2-4 spillere inn så kan dette bli bra, vi må ha troa.
Jeg tenker at det hadde vært bedre med en ny manager før sommeren, for da kunne han blitt litt klok på stall og spillermatrialet vi har i klubben.
Rykker ned gjør vi jo ikke.
Får vi inn en i sommer kan denne personen kjøpe spillere som han kjenner og egentlig ikke passer helt i vår strategy/filosofi osv.
For penger til klassespillere får han ikke fra MA, og da trenger man tid får å finne de dyktige yngre spillerne.
Btw. Skjønner ikke at klubben kan ødelegge talenter som Santon og HBA.
Hvis han ønsker at vi skal spille på en anne måte enn vi gjør i dag, så har han i hvertfall tid til å se hvem i vår stall som passer til hans filosofi.
Har ikke tro på at de som kommer fra lavere i systemet skal ta over som manager, dog ikke noe negativt om Carr men tror bare ikke det fungerer når man trenger en med autoritet for å snu skuta..
(beklager skrivefeil, gikk litt fort.)
-
Som ventet var overgangsvinduet akkurat som vi trodde...
Faktisk ikke. Sissoko og Ayoze er fremdeles i klubben. Var sikker på at en av de forsvant før transfervinduet åpnet. Sånn sett er det en suksess at startelleveren så og si er intakt. Men den er ekstremt sårbar for skader.
Limer inn denne her.
"Fatty, Fatter and Fattest. All 3 of them are bare faced liars. Fatter talked in his chronicle "interview" about having a 25 man squad hence no new players in - thats now down to only 18 if you exclude long term injuries and jonas/chucky."
Sammen med denne:
Daniel White @danwhitepr 55s55 seconds ago
Joey Barton claims the #nufc transfer committee also want to have a say on team selection. Says he was told by a prospective Manager.
Og denne gamle artikkelen
http://www.mirror.co.uk/sport/football/news/chris-hughton-sacked-newcastle-forced-3344724
Vi trenger ny eier, nytt styre, ny manager, ja nesten alt. Vel å merke nesten.
Eg trur dei fleste vil ha nesten alt nytt.
-
Tar gjerne en Carr med videre som sjefsspeider eksempelvis- men som en kan bre ut om i det lange og breie (føler jeg har gjort det i x antall år nå) bunner alt ut i en eneste mann. Selvfølgelig Mike Ashley. Så lenge han ikke ønsker at klubben skal vokse utover trygg PL-status og stabil inntekt, så forblir det slik.
-
Ser gjerne at vi punger ut for Danny Ings i sommer. :phui:
-
Til dere som ville ha Guidetti: 10 kamper på rad uten scoring nå.
-
Hadde vel 11 på de første 12 eller noe slikt?
Uansett er det vel svært få, hovedsaklig en person, som har ropt veldig mye på ham :P
Tror han skal prøve bli i Celtic et år eller to og bevise seg der før han overhodet snakkes om i PL-sammenheng igjen.
-
Guidetti..... GUIDETTI!? Var det noen som sa Guidetti??? ::p
Jeg står fortsatt på at en gratis Guidetti hadde vært et potensielt spennende kjøp. (Bosman til sommeren) Det er mye Shearer i den unge svensken, men kan nok være enig i at pr dags dato har han litt å gå på før han er oppe på godt PL-nivå. Nå er han ihvertfall endelig frisk og viser bruddstykker av det man kunne se i Feyenoord-tiden.
Ser at vi tilsynelatende skal ha lagt frem et kontraktforslag til Andre Ayew som er free agent til sommeren. Fransktalende beist som jeg tror hadde passet oss og PL veldig bra. Da antagelig best ute til venstre i en 4-3-3. Spennende!
Hadde også likt å se oss signe Ezequiel Munoz fra Palermo (24) gratis til sommeren. Spennende stopper. Ung og robust, gratis argentiner. Muligens litt tempoutfordringer, men vi er vant til Williamson og Taylor. NUff said :)
En annen stopper som er free agent til sommeren er Fabian Schär. Han er kjempespennende og her er nok konkurransen vesentlig større. Men kupp-muligheten ligger der ;)
Tiote og Anita er ikke fresh fish for meg lenger og jeg mener det er på tide å erstatte de. Selg de og hent Grenier for pengene ;)
Da mangler vi bare en spennende spiss og der er det vanskeligere å finne gull. De gode koster ofte mye penger og det bruker vi jo sjelden... Mbaye Niang er free agent, fransktalende, tidligere vært forsøkt hentet og har mange spennende egenskaper. Ser ikke bort ifra at han kunne blomstret hos oss!
Leo Baptistao , nå på lån i Rayo Vallecano er et annet navn jeg synes virker spennende og rimelig.
Ha en fin lørdag ;)
-
Ung og ung.. Fyller 23 om 2 måneder.
-
Dummett skadd store deler av sesongen. Santon presses ut av klubbledelsen.
:grine:
-
Dummett skadd store deler av sesongen. Santon presses ut av klubbledelsen.
:grine:
Tar vel opp noen unggutter, og gjør dette til en sesongavslutning vi må begynne og se oss bakover på tabellen. Vårt kommende managervalg og det kommende overgangsvinduet tror jeg blir noe av det mest kritiske i denne klubben på mange år.
-
Kommende managervalg?
Denne klubben skal da ikke ha noen manager.... :snufs: :grine:
-
Har ikkje Charnley allereie starta å framsnakka Carver ;)
-
Sammy aktuell for Moyes i Real Sociedad, vil jo være litt synd å slippe han på free transfer nå som han faktisk har gjort noe brukbart, men samtidig så synes jeg han virker begrenset, og erstatter kan man vel ikke regne med å få inn.
Telegraph og Daily mail som melder dette forøvrig.
-
Skjer ikke. Billigere å gi han ny kontrakt enn å hente en ny spiller.
-
Eneste overgangen vi trenger å gjøre i sommer er å bli kvitt eieren og ledelsen!
-
Var ikke Newcastle linktet til Bas Dost etter 11-12 sesongen? Rimelig drøyt å se han om dagen. :drool:
13 mål og to assists på åtte kamper i 2015.
-
Rimelig sikker på det boris! Hadde vært ok å hatt i stallen.
-
13 mål og to assists på åtte kamper i 2015.
Egoist. ;)
-
Jævla bittert at denne mannen ikke er Newcastle spiller og kommer aldri til å bli det nå.
http://www.bt.no/100Sport/fotball/frankrike/Juvelen-Lacazette-skinner-mer-enn-Zlatan-498771_1.snd
Vet ikke hvor mange bud vi hadde inne på han, men når Ashley er en gjerrigknark blir det heller spillere som Emmanuel Rivière som kommer.
-
Jævla bittert at denne mannen ikke er Newcastle spiller og kommer aldri til å bli det nå.
http://www.bt.no/100Sport/fotball/frankrike/Juvelen-Lacazette-skinner-mer-enn-Zlatan-498771_1.snd
Vet ikke hvor mange bud vi hadde inne på han, men når Ashley er en gjerrigknark blir det heller spillere som Emmanuel Rivière som kommer.
Hadde ikke hatt noe å si. Vi hadde bare ødelagt spilleren til slutt uansett, så er nok best for alle parter at han ble i Lyon.
-
Hadde vært ok med han og Ayoze på topp..
-
http://www.chroniclelive.co.uk/sport/football/football-news/newcastle-uniteds-summer-resolve-hold-8814120
Skal vi mista enda en herlig høyreback nå?
-
Må vel for øyeblikket si at jeg ikke kan se at vi skal kunne tilby Janmaat noe som helst neste sesong. Hadde klart dratt til hardsatsende Liverpool etter den sesongen han har hatt. Kursen hans må jo være ganske så høy nå, noe som også klinger bra i Ashley sine øyne.
Synd, for det har vært enormt gøy å se han på backen i år. Uten tvil årets spiller for oss.
Ser også at Ayoze er linket til Arsenal og Man U, men han tror jeg nok kan ha godt av et år til hos oss. Om Cisse forsvimner i sommer lukter det mye spilletid på han neste sesong.
-
Offensivt så har Janmaat vert blant de tre-fire beste backene i ligaen, så skjønner godt om andre begynner å bli interessert i han. Ayoze tror jeg ikke drar, valgte også bort bedre klubber før han signerte med nufc. Janmaat, Sissoko, Krul, Tiote, Cisse er alle spillere som vi kan miste i sommervinduet. Pluss det er en flokk som begynner å nærme seg slutten på sine kontrakter. Håper Ashley og Charnley har kontroll for troppen kan ikke bli noe tynnere enn den er nå.
-
Hvordan hadde det vært å henta Dynamo Kiev-spiller Younes Belhanda på billigsalg til sommeren? Var jo enorm før han gikk til Kiev... Fortsatt bare 25... Thoughts?
-
Hva får deg til å tro at han kan hentes på "billigsalg"?
-
Fordi rapportene tilsier at han ikke har spilt spesielt mye, har prestert meget varierende og prisen på transfermarkt har sunket jevnt og trutt.
-
Distin uten kontrakt til sommaren. Meget god fjorårssesong. Om vi skal ha inn minimum to midstopparar i neste vindu (som vi bør), så kan Distin vere eit godt og billig alternativ. Klart bedre enn dei fleste av dei vi har der i dag.
-
Hadde vært ok med han og Ayoze på topp..
Hvem skulle willy slått de lange ballene opp på da? :o
-
Willy hadde nok slått de ballene uansett han, så det er ikke noe problem. ;)
-
Hadde vært ok med han og Ayoze på topp..
Hvem skulle willy slått de lange ballene opp på da? :o
Slår de vel strengt tatt ikke opp på noen nå heller. Selv om vi hadde hatt Crouch som spiss, ville Williamson hverken siktet eller truffet.
-
Nå er Ayoze Perez i søkelyset for Manchester City og Daryl Janmaat i søkelyset til Arsenal..
Jaja
neste sesong blir det vel 20 plass og rett ned
-
Santon sin overgang til Inter har blitt permanent for ca 3m£ ifølge italienske medier.
-
(http://www.lolfootball.com/wp-content/uploads/2014/12/Mike-Ashley-thumbs-up.jpg)
-
Låner ut/selger Mbiwa - får store problemer allerede etter første skade på stopperplass.
Låner ut/selger Santon - får store problemer allerede etter første skade på venstreback.
Vi lærer aldri.
-
Problemet er vel at de på toppen ikke vil lære. Plassen er sikret, så what's the problem?