Newutd.no

Newcastle United => Kamper => Emne startet av: Magpie93 på 07. Nov. 2013, 01:48

Tittel: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Magpie93 på 07. Nov. 2013, 01:48
Etter seier mot de blå, og kanskje årsbeste kamp, ser jeg på det som min plikt å nok en gang starte kamptråden.

Jeg hadde lyst å vente til etter Tottenhams kamp mot Sheriff med tanke på skader og slitne spillere etc. Men tror vi alle som har studert idrett vet at det ikke tar flere dager å restituere. Ser derfor på alt utenom skader som irrelevant.

Det første jeg tenker på når jeg setter opp en tråd er skader. Der har Tottenham få bekymringer. Eneste er at både Rose og Naughton (usikker) er ute, noe som gjør at Vertonghen blir dyttet ut. Han er solid over hele linja, men det er ikke Kaboul og Dawson (har ikke sett nok av Chiriches), hvor jeg mener spesielt sist nevnte viser svakheter langs bakken.

Jeg har sett de siste fem Pl-kampene deres, og mener jeg de ikke spiller opp mot potensiale. Det går ofte veldig tregt, og selv om man har handlet for en stor sum, virker det som de mangler x-faktoren type Bale. Det vises igjen når man ser at Lillywhites bare har scoret ni mål så langt i årets Premier League (tre fra straffer).

Newcastle er og vil alltid være en berg-og-dal-bane uten like. Kampen sist, mot Chelsea, var knallsolid. Vi var gode offensivt og spesielt defensivt. Det er ingen NYE skader hos Skjærene. Står på noen physios at Tiote er tvilsom, men at han skal rekke denne kampen. Ellers verdt å nevne er at Colo kan rekke denne kampen, men med forrige kamps forsvarspill mener jeg det er unødvendig. Never change a winning team!

Tottenham har hjemmebane, og kommer fra poengdeling med de blå fra Liverpool. Newcastle kommer fra seier mot de blå fra London. Begge lag har motivasjon, moral og "in need of" til et godt resultat her. Om vi gjør som mot Chelsea tror jeg vi skal ha brukbare muligheter. Tottenham er helt klart et dårligere lag enn Chelsea (selv om Chelsea ikke var på topp mot oss), og jeg tror vi med samme innsats og glød som sist skal klare minst et poeng mot omstendelige Spurs!

Hva tenker dere?

NB: Er det bare meg som får reklame og ikke "siste fra forum" på frontpagen? Irreterende å ikke kunne se hva det diskuteres rundt...
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: lgrinde på 07. Nov. 2013, 07:20
Spurs ventar på den kjente "ketchup-effekten". Eg lurer på når den kjeme eg... ::p Etter forrige kamp har me all grunn til å vera optimistar, men me er so ustabile at eg derfor forventar ein svak kamp av oss og tap.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Kristoffer på 07. Nov. 2013, 08:19
Igjen en type lag som, basert på det vi har vist hittils denne sesongen, står godt til oss. Forskjellen her er selvfølgelig at vi møter de på WHL, ikke SJP. WHL var en bane vi hadde mange gode opplevelser fra for noen år tilbake siden, så langt fra umulig å få med seg poeng her sånn sett.
Vi er forbanna ustabile - men virker å ha funnet en backrekke som står godt til hverandre, og derav også sprer trygghet i resten av laget. Tiotes tilbakekomst formmessig har selvfølgelig også bidratt veldig her.

Ikke vært imponert over Spurs sålangt i sesongen. Sliter endel offensivt, og har "grinda ut" mange resultater. Selvfølgelig et kvalitetstegn at de da plukker poengene når det lugger slik offensivt. Men med vår kontringsstyrke er det absolutt muligheter for poeng om vi er like gode defensivt som i våre to foregående kamper.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 07. Nov. 2013, 20:22
Ser at Tottenham ikkje starter nokke serleg toppa i dag mot Sheriff Tiraspol  :-\ men trur vi vinne denna lætt om vi ikkje lager straffe  :fisk: . Neida. Trur vi må tenke som kampen mot Chelsea at det er 50-50 og må vere solide i forsvar.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: BenArfa på 07. Nov. 2013, 22:44
Lamela herjer idag! Hadde vært rimelig typisk at han setter i gang for fullt i PL førstkommende helg.

Dog skal det sies at vi mest sannsynlig taper uansett. Men her har vi ingenting å tape. Utenom 3 poeng  :coloccini:

Howay!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: kung_zlatan på 08. Nov. 2013, 23:12
Vi har jo en ganske fin statistikk mot Spurs de siste årene og denne kampen ser jeg på som ganske åpen.

I forkant er det naturlig å tro at det er i midtbaneleddet vi skal vinne denne kampen. Tiote synes jeg har vært mektig i det siste og har Cabaye og Sissoko en maks dag sammen har vi absolutt muligheten. Cabaye er dirrigent og la oss håpe han har en god dag. Han blir nøkkelen til å finne Sissoko/Arfa/Gouffran og ikke minst Remy i kontrafasen. Jeg er helt enig med den som skrev tidligere her at vi godt kan ha en lignende kampplan som vi hadde mot Chelsea. Jeg tror vi kan true de skikkelig i kontra og regner med at Pardeu tenker nogenlunde likt!

jeg tror ikke Anita kommer inn for Sissoko i denne kampen. Pardew vil nok ha galoppstegene til Siss i kontra. Anita var rå når han kom inn sist. Kanskje kan han gjøre noe av det samme igjen? I neste hjemmekamp der det er forventet at vi skal styre showet MÅ Anita inn <3

Det største minuset jeg finner på denne kampen er at vi møter en manager som i mye større grad er i stand til å endre kampbildet underveis enn vår egen manager. Når det er sagt synes jeg Pardew har truffet godt med sine taktiske valg underveis i det siste. Tegn på bedring kanskje!? Helt åpent og fryktelig spennende blir det. Howay!



Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Tommyok på 09. Nov. 2013, 15:36
 Elliot, Tavernier, Anita, Obertan, Sammy Ameobi, Ben Arfa, Cisse

Når benken ser sånn ut begynner det å bli enklere for Pardew å endre kamp bildet, tidligere var det Perch som var den eneste som var i nærheten av å komme innpå. Og det sier ikke lite!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Magpie93 på 09. Nov. 2013, 22:23
Kikket litt på kamptråden på hjemmesiden til Spurs. De forventer seier, men tror ikke det kommer lett. De har satt opp Debuchy, Rèmy og Cabaye som "watch-outs", og ser på Santon som en mulig fremtidig venstreback for Tottenham. De er enige med AVB om at det er tilnærmet umulig å forutsi hvordan Pardews menn stiller.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eriksen på 10. Nov. 2013, 02:28
Blir nok etter all sannsynlighet samme lag som sist, kanskje med et unntak! Pardew er ikke typen til å forandre på laget etter en såpass bra kamp sist.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: lgrinde på 10. Nov. 2013, 09:32
Skal i dåp i dag. So eg får ikkje sett kampen. Greier me å spela på vårt beste og utnytta sjansane våre so kan me ta 3 poeng. Me kan og gå på ein skikkeleg smell.

Howay the lads.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 12:04
Newcastle United (4-4-2): Tim Krul; Mathieu Debuchy, Mike Williamson, Mapou Yanga-Mbiwa, Davide Santon; Moussa Sissoko, Cheick Tiote (c), Yohan Cabaye, Yoan Gouffran; Shola Ameobi, Loic Remy

Substitutes: Rob Elliot, Fabricio Coloccini, Vurnon Anita, Gabriel Obertan, Sammy Ameobi, Hatem Ben Arfa, Papiss Cisse

Ingen endringer
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 12:10
Newcastle skal bruke tredje drakta for første gang.  ::)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Doffi på 10. Nov. 2013, 12:11
Lukter lange mot shola lang vei.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TommyWee på 10. Nov. 2013, 12:12
At Anita sitter på benken fortsatt viser hvor latterlig hele dette opplegget er.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Doffi på 10. Nov. 2013, 12:20
At Anita sitter på benken fortsatt viser hvor latterlig hele dette opplegget er.
at shola spiller er like ille :)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: torfinn på 10. Nov. 2013, 12:20
Ser ikke helt hvem han skulle spilt i stedet for, er jo helt åpenbart at vi må gå ut i samme formasjon som sist. Bedre at han er etter alternativ fra benken som kan bidra til å endre kampbildet.

Ellers en stooooooor fordel for oss at Lloris er ute.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 12:25
Håper vi fortsetter som forrige uke og satser på å se Ben Arfa og Anita utover kampen!

Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: darkshark på 10. Nov. 2013, 12:34
Dette blir nok en kamp vi blir avhengig av å forsvare oss godt. Avgjørende at midtstopperne fungerer og at Tiote fortsetter det gode spillet. Håper på et rolig tempo fra start, da Spurs har et voldsomt potensiale om det klaffer. Håper for all del ikke dette blir et slags vendepunkt for Tottenham der de svarer kritikerne og scorer masse mål..
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Kristoffer på 10. Nov. 2013, 12:37
Tror kampplanen blir lik forrige helg. Går defensivt ut førsteomgang, og skal hindre Spurs mål. Holder vi nullen til pause tror jeg vi gunner mer på og ser Anita og Ben Arfa på etterhvert.
Overhodet ikke håpløst, men jeg syns fortsatt Anita fortjener førstelagsplassen som vår beste sentrale midtbane sålangt denne sesongen.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 12:47
Håper vi fortsetter den gode trenden, og får med oss poeng fra denne kampen. Men det blir vanskelig, Spurs har ein veldig god tropp.

Howay The Lads!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: torfinn på 10. Nov. 2013, 12:47
Tror kampplanen blir lik forrige helg. Går defensivt ut førsteomgang, og skal hindre Spurs mål. Holder vi nullen til pause tror jeg vi gunner mer på og ser Anita og Ben Arfa på etterhvert.
Overhodet ikke håpløst, men jeg syns fortsatt Anita fortjener førstelagsplassen som vår beste sentrale midtbane sålangt denne sesongen.

Her er jeg ikke enig altså. Anita har ofte vært bra når han har fått sjansen, men for min del er det ikke tvil om at Tioté og Cabaye er vår beste sentrale toer.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 12:55
Eg må sei einig med torfin at det er på grunn av Cabaye og Tiote som er grunnen til at Anita ikkje starter. Deter eit dilemma Pardew har å ikkje ha plass til Anita i ein 4-4-2 formasjon. Eg trur kanskje Pardew har gjort eit klok valg å gå for det same mot Chelsea, defansiv første omgang og meir offansiv i andre. Tottenham sliter mot lag som er deffansive og vi kan snu kamp-biletet i andre med å bytte inn Anita, Ben Arfa og Cisse (::P)

Men håper for guds skuld at Anita kan starte mot Norwish eller West Bormwish.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 13:01
Howay the lads!!  :toon: :toon:

Lykke til gutta!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 13:14
Å HERREFRED SÅ DEILIG!  :happy:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 13:14
Super start! RemY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Anders på 10. Nov. 2013, 13:15
Remy! :smitten:

Kjempebra press + bra ettertrykk = MÅL! :D
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 13:15
REMY!!!!!!!!!!!

FOR EIN START!!!!  :happy:  :wub: :wub:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 13:16
og det er så herlig av Gouffran med takling og passninga etterpå  :smitten: :smitten:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 13:24
ka e det beste spissparet i pl? suarez, sturridge - roony - RvP eller Remy og Ameobi?  :D
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: roxdaddy på 10. Nov. 2013, 13:30
Herlig å se på aggressiviteten i laget. Som mot Chelsea føler jeg laget har et perfekt tenningsnivå. Meget god inngang til matchen. Gouffran fortsetter formen og beviser at han fortjener en soleklar plass i elleveren. Jobber like bra som Jonas defensivt, og er milevis foran offensivt. Remy er ren klasse. Truer bakrommet forbilledlig, noe som vi ikke har vært styrken til Cisse, Ba eller Ameobi. Fortsatt lenge igjen, og Tottenham har vært farlig frempå. Akkurat nå er det meget hyggelig å være Newcastle-supporter. Howay!

PS. Synes igjen Pardew skal ha skryt for hvordan laget fremstår som helhet. Herlig laginnsats, noe som vel var vår fremste styrke i 11/12-sesongen.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 13:33
remy skada?  :nervøs:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 13:35
Jeg klarer ikke å understreke hvor usannsynlig deilig det er å se bakromsløpene til Debuchy de siste kampene! Herlig å se han sette på turboen på egen halvdel og bare dryle inn bak verthongen! :toon:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 13:40
Aaah, nære der. Men fint gjort av Shola, selv om han var i offside.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 13:47
deilig Krul! deilig!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Anders på 10. Nov. 2013, 13:48
Synes Yanga-Mbiwa begynner å vise seg tilliten verdig i det siste, men han MÅ slutte å være så aggressiv i ryggen på motspiller! Hold mannen feilvendt for søren! Mye bedre det, enn å lage frispark i mot. Altfor hissig på å bryte foran, noe som er veldig skummelt som stopper. Når han lærer seg når han skal bryte, og når han skal stå, kommer vi til å få en klassestopper!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 13:52
Deilig omgang! Fortjent ledelse sjølv om Krul måtte gjere 2 gode redninger. Helrig å sjå at laget har sjølvtillit og sjå den arbeidsinnsatsen dei legger ned! Er så godt å sjå Gouffran, han legger ned så utrulig mykje jobb for laget.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: boris. på 10. Nov. 2013, 13:52
Ser helt OK ut. En del bra, men mye fjas, og defensivt er det for dårlig. Tottenham skaper for mye. Håper sola er like forbanna irriterende i andre omgang.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 13:53
God første omgang, men eg hater å lede 1-0 til pause
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: roxdaddy på 10. Nov. 2013, 13:55
Angående styrkeforholdet Ameobi - Cisse så føler jeg at Ameobi er hakket bedre enn Cisse til å skape rom for andre og ta duellene på topp. Rollefordelingen er mye tydeligere med ham på topp. Cisse har helt klart et større potensiale for å score mål, men per dags dato ser det ikke sånn ut. I tillegg scorer Remy på bestilling.

Laget fremstår mer balansert med Ameobi, vertfall når han spiller som i dag.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Kristoffer på 10. Nov. 2013, 13:56
Synes Yanga-Mbiwa begynner å vise seg tilliten verdig i det siste, men han MÅ slutte å være så aggressiv i ryggen på motspiller! Hold mannen feilvendt for søren! Mye bedre det, enn å lage frispark i mot. Altfor hissig på å bryte foran, noe som er veldig skummelt som stopper. Når han lærer seg når han skal bryte, og når han skal stå, kommer vi til å få en klassestopper!

Enig. Ellers meeeeget god for tiden.

Ellers - perfekt utført kamp taktisk hittils. Spiller en langt bedre førsteomgang nå enn sist helg, og fyfaen så deilig det er en med skikkelig bakromsspiss. Vi er alltid farlig.
Defensivt solid, backene syns jeg har vært splendid altså. Shola er også god i dag - ekstra kred der fra meg ;)
Noen stor sak er det ikke at Anita blir vraket, da vi har tre midtbanespillere som presterer der utpå. Noe frustrerende er det da jeg syns han har prestert best sålangt av de denne sesongen. Men igjen - det er jo det fine med den konkurransen vi har om midtbaneplasser per dags dato. Og både Tiote og Cabaye er i form også for tiden.
Nå spiller Friedel med sola i trynet. La oss utnytte det!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sholadinho på 10. Nov. 2013, 14:02
En av Sholas beste omganger på en stud, dette her.  8)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:10
Fy faen Santon! sÅ DEILIG krul
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:12
Puh. Tottenham trykker no ass... :phui:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 14:13
Krul e mom  8)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:14
ER DET MULIG? Yanga-Mbiwa!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 14:14
for en MANN vi har bakerst!!  :wub:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Benson på 10. Nov. 2013, 14:15
Hahaha
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Doffi på 10. Nov. 2013, 14:16
Nå må han ta ut ameobi å sette inn benny. Så vi kan kontre de i senk
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Benson på 10. Nov. 2013, 14:16
Trippelredning av Krul faktisk før yanga klarerer
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 14:17
nokke må skje snart. Detta ser strengt tatt ikkje bra ut :nervøs:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:17
Krul står som ein GUD! Sissioko som mot Chelsea!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:19
Nå må han ta ut ameobi å sette inn benny. Så vi kan kontre de i senk
Det er sjansespel ass. På med Anita!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:20
Anita inn for Shola, nå skal vi holde meir på ballen
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:21
soleklar rein takling! ka faen?!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: nufc88 på 10. Nov. 2013, 14:22
hva på ball!!!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:22
Einig. Skjønner godt at Sissoko mister hovudet i eit par sekund der...
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 14:26
nokke må skje snart. Detta ser strengt tatt ikkje bra ut :nervøs:
Enig, Tottenham kjører over oss nå. :nervøs:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eriksen på 10. Nov. 2013, 14:27
Santon henger etter hver jævla gang deffensivt!! Takk gud for at vi har en blekksprut i mål!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: boris. på 10. Nov. 2013, 14:28
Nå går det for fort for Newcastle. Henger ikke med i det hele tatt, og Tottenham spiller seg i gjennom midtbanen uten noe som helst problemer.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:29
Ikkje få gult for tidsbruk no Krul! Fantasyen ser endå bra ut...
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 14:32
akkuratt no er eg faktisk kjempe fornøgd med uavgjort
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:33
inn med benny! Må klare å holde litt på ballen ellers blir dette veldig vanskelig...
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 14:34
Ka faen!! Ka skal cisse gjøre???  :sint:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: nufc88 på 10. Nov. 2013, 14:34
Ikke Cisse!!!!!!!!!!!!!!!!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Anders på 10. Nov. 2013, 14:35
Feil tidspunkt å sette inn Cisse på nå, Pards! Vi trenger ikke en poacher på topp, men noen til å holde på ballen eller løpe i bakrom....
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:35
Helvete. Då går vel posession ned endå 10%
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: ripsgard på 10. Nov. 2013, 14:36
en målkåt cisse! Blæææ
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 14:38
Nesten litt flashback der
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: ripsgard på 10. Nov. 2013, 14:40
10 min! TOON TOON ARMY
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 14:41
Pasningsfoten til Cabaye hører hjemme på veggen i Louvrè, større kunstverk skal man leite lenge etter!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: ripsgard på 10. Nov. 2013, 14:42
Krul! BB by far!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:42
Krul høyrer heime i Louvre
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 14:45
Er du seriøs pardew?!  ???
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: ripsgard på 10. Nov. 2013, 14:45
SNAKKAS! Obertan. Serr, hva driver pards med? sett inn colo for å sikre i stedet
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 14:45
Krul høyrer heime i Louvre

Han hører mer hjemme i Rijksmuseum  :smug:


Obertan IGJEN?
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: nufc88 på 10. Nov. 2013, 14:45
Blir det av benny da... obertan.. :P hold ut!!! dette fortjener krul!!!!!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:45
NEEEEIII! Endå ein gjøk på banen
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 14:46
:koko:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: roxdaddy på 10. Nov. 2013, 14:46
Håper Kruhl fortsetter denne gode formen resten av sesongen. For en matchvinner å ha mellom stengene. Men slike marginer som vi har hatt denne andre kommer vi ikke til å ha flere kamper denne sesongen.

Nå eksploderer jeg om ikke Obertan løper livskiten ut av seg selv! Få se litt flamme og gøts, din seigmann!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:48
faen obertan!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:49
Herregud. Tottenham går tydeligvis over til den taktikken som har funka best for dei iår. Rop på straffe!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:50
Den er stygg! Kom igjen nå gutter! Vi er på overtid!


5. min :nervøs: :nervøs:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 14:51
Syns den taklinga på Sissoko grenser til rødt!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: bbrandseth på 10. Nov. 2013, 14:52
Einig. Ikkje soleklart raudt, men går an å forsvare...
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 14:54
Mtp krafta og at han er en time for sen. Hvis noen har sett uka episode av foppall, og dermed sett en viss Kurt Zouma.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: nufc88 på 10. Nov. 2013, 14:56
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :toon: :toon: :toon: :toon: :toon: :toon: :toon: :toon: :toon: :happy: :happy: :happy:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 14:56
hahaha DEILIG!!! TIM KRUL for en keeper vi har!!!  :toon: :toon: :toon: :toon:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 14:56
JAAAAAAAA!!! KRUL ER IKKJE BERRE BANENS BESTE MEN RUNDENS SPILLER!!!  :thumbu: :thumbu:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: ripsgard på 10. Nov. 2013, 14:56
Krul fikser 3 poeng! Klasse:D
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 14:56
Stolt av gutta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumbu: :thumbu:

Og krul!! Fyfaen for ein kamp. 10-er lett!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Bresken på 10. Nov. 2013, 14:57
Tim Krul  :wub:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: boris. på 10. Nov. 2013, 14:57
(http://static.guim.co.uk/sys-images/sport/Pix/columnists/2012/5/3/1336071536011/Tim-Krul-008.jpg)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Cadel på 10. Nov. 2013, 14:57
Enkleste 10-eren på børsen til Tim Krul idag. aldri vært så enkelt å dele den ut.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 14:59
vent å se på mandag. topp 5 redninge kommer å gå til han krul ::p
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Benson på 10. Nov. 2013, 15:01
14 redninger og cs. Lurer på når det skjedde sist.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Kristoffer på 10. Nov. 2013, 15:06
Vi spiller en ganske fæl andreomgang altså. Det er helt klart Krul som redder alle tre poengene.
Uansett, skal bare glede meg over at vi har tatt to seire på rad mot Chelski og Tottenham etter det elendige Tyne-Wear-derbyet. Det føles godt!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Thomas Beckheim på 10. Nov. 2013, 15:06
Er så deilig å se Tim Krul på dette nivået igjen :D

Satt hele 2 omgang og bare ventet på 1-1 målet. For en deilig ufortjent seier.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Tommyok på 10. Nov. 2013, 15:07
Nå har vi gått jævlig greit gjennom en rekke med tøffe kamper, nå venter tre "enklere" kamper, fortsetter vi i denne formen klatrer vi snart forbi Man Utd!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 15:11
Kan forsatt ikkje fatte at vi vant. Uten Krul så hadde slutt-resultatet blitt 6-1 lett. Det er så magisk av krul. Minte meg om 1-1 på old Trafford to sesonger siden, men eg meiner han var bedre i dag. beste eg har sett av ein keeper live nokken sine.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: roxdaddy på 10. Nov. 2013, 15:13
Vi grinder ut et resultat en hel omgang. Total spursdominans og Krul med soleklar BB.  Vi hadde flere av disse nokså ufortjente poengene i 11/12 sesongen. Får håpe at det heller ikke denne sesongen jevner seg ut over tid.

Når det er sagt så fortjener prestasjonen til Krul at laget får med seg noe her. Nå er vi 8 poeng over nedrykk. Weeee :feiring:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 15:13
Må berre seie at eg er mektig imponert over Gouffran! Han jobber seg i hjel for laget, og har i tillegg ein krem-assist :thumbu:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Milburn på 10. Nov. 2013, 15:14
 :toon: :toon: :toon:

Fantastisk kamp av King Krul. Minner meg litt om dagene når Given stod som en mur på Old Trafford. Ellers en god kamp, selv med mye slurv i forsvar. Gouffran og Cabaye gjør også en stor kamp.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 15:15
Vi grinder ut et resultat en hel omgang. Total spursdominans og Krul med soleklar BB.  Vi hadde flere av disse nokså ufortjente poengene i 11/12 sesongen. Får håpe at det heller ikke denne sesongen jevner seg ut over tid.

Når det er sagt så fortjener prestasjonen til Krul at laget får med seg noe her. Nå er vi 8 poeng over nedrykk. Weeee :feiring:

Rettelse: Vi er 8 poeng unna 1.plassen :coloccini:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Skjæren på 10. Nov. 2013, 15:17
Håper meningen med å ikke bruke Ben Arfa, er relatert til Pardews man-management skills, da er det ok.. Ellers er det ubrukelig at Obertan og Cisse er fremfor han i køen.
Jeg forstår argumentene for å ikke bruke Ben Arfa i slike kamper, men de er like gjeldende for de to andre, spesielt Cisse, og de har heller ikke de positive sidene som Ben Arfa tilfører.
Uansett, fantastisk med 3p, og herlig å se at vi reiser oss.

Får bare håper det holder seg!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Magpie93 på 10. Nov. 2013, 15:18
Kanskje jeg skal fortsette å starte kamptråder?! To seire på rad, jo! :P

Som alle andre har jeg bare ett ord, Krul...
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: darkshark på 10. Nov. 2013, 15:19
Imponerende med tre poeng i London og på WHL. Uten et tidvis godt stykke defensivt arbeid og en utenomjordisk Krul i 2.omgang så hadde det blitt ett eller flere Spurs-mål til slutt. Vi fremstår litt vel defensive i 2.omgang. Er klar over at Spurs er et av de beste (hjemme)lagene, men likevel føler jeg vi inviterte dem litt vel ofte inn i egen 16meter. Tror absolutt vi kunne stått høyere og skapt flere sjanser. Jeg skal ikke ta bort gleden ved å vinne mot et sterkt Spurs-lag på WHL, men 2.omgangen var ikke særlig bra. 1.omgangen var nesten eksemplarisk til bortebane mot en vanskelig motstander å være.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sogning på 10. Nov. 2013, 15:26
Nå må berre City vinne, så er dagen komplett :feiring:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Hans J på 10. Nov. 2013, 15:35
Det blir for voldsomt å gi 10-aren til Krul i dag. Ein del av skudda går enten rett på han eller er TV-redningar. Fotarbeidet - eller mangel på -  er fortsatt irritreande. Samtidig er han utvilsamt glimrande i dag. Den reaksjonen etter frisparket via muren er absolutt fantastisk. Han kan få 9+ i mi bok, men deler i så fall bestemannsprisen med Cabaye, som strør som ein gud spesielt i 1. omgang. Hadde Cissé labba ut av offside på den milimeterpresise tversoveren, så kunne det fort stått igjen som sesongens beste målgjevande.

Ny lagseier. Arbeidsmoralen er utsøkt, med Gouffran som eit symbol på alt som er godt. Håpar vi kan øve oss enda meir på etablert angrep fram mot Norwich (H), som sikkert vil minne meir om mackems-kampen enn kampen i dag og den sist helg.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eppa på 10. Nov. 2013, 15:53
http://www.tv2.no/play/sport/premierleague/keeperhelten-hoeydepunktet-i-min-karriere-766796.html
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Stangi på 10. Nov. 2013, 15:57
Helt enorm kamp av Krul!  Fantastisk!  :)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: snkz på 10. Nov. 2013, 16:00
Kong krul!

Flott 1. omgang og i 2. Har vi nok med å forsvare oss!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Anders på 10. Nov. 2013, 16:08
Jeg husker en liten gutt som fikk debuten sin i en bortekamp i en av Italias verste heksegryter en tidlig novemberkveld i 2006 i UEFA-cupen, og gjorde en meget god figur og holdt nullen. Hadde vel blandt annet en meget kvalifisert dobbeltredning. Samme mann gjorde en meget god 2.omg borte mot WBA i ligaåpningen av Championship august 2009, hans ligadebut.
I dag igjen var han en vegg, og klarer han å opprettholde nogenlunde samme nivå sesongen gjennom, kan vi gjøre det sterkt! En jævlig god bakre 5'er i dag, med Santon som den svakeste. Uten at jeg kritiserer han for mye! Mye å være glad for i dag, men midtbanen ble veldig borte utover i andre omgang!
Velfortjent pause for gutta nå, etter 3 jævlig gode kamper (på de siste 4 i serien).
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: roxdaddy på 10. Nov. 2013, 16:59
Blir det for dumt å påstå at det er et skår i gleden at Sunderland også tar en stor skalp i dag?
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: asim187 på 10. Nov. 2013, 17:13
Blir det for dumt å påstå at det er et skår i gleden at Sunderland også tar en stor skalp i dag?


nei, spes siden det er mot shitty, et lag vi aldri har gjort det så bra mot

Men KRUL var fra en annen planet, for noen redninger!!!!!
7 poeng mot chelsea, spurs og liverpool, med KUN 2 baklengs, er ikke noe annet en magisk :D
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Andymag på 10. Nov. 2013, 18:08
Kanskje jeg skal fortsette å starte kamptråder?! To seire på rad, jo! :P

Som alle andre har jeg bare ett ord, Krul...

Ja det skal du!!  :toon:
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 10. Nov. 2013, 18:49
Grusomt kor lenge det er til neste kamp...  :sint: Desse landslangs pausane er som tortur. Håper å sjå Krul som første valg for Nedeland, syns han begynner å fortene plass forran Vorm og Stekelenburg.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Fluffy på 10. Nov. 2013, 19:33
Meget sterke resultat vi har hatt nå med tøft kampprogram. Første omgangen er solid og bra. Andre omgang er rett ut fælt å se på. Skal ikke klage mye når man tar pull pott på en slik dag, men jeg liker virkelig ikke at vi slutter å spille fotball i andre. Det har skjedd mange ganger før og det hadde vert fortjent om Tottenham snudde kampen med både to og tre mål. Krul er meget god selv om Tott spillerne er veldig unøyaktige. Nå skal jeg ikke være noen gledesdreper men andre omgangen her er på høyde med første omgangen mot Everton i fælhet minus mål imot. Men seier er seier og vi har heng på lagene fremfor. Digger også arbeidsinnsatsen dette laget har fått i det siste. Det løpes mye, dessverre for Santon så er han det svake leddet i dette nufc laget.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Anders på 10. Nov. 2013, 19:44
Grusomt kor lenge det er til neste kamp...  :sint: Desse landslangs pausane er som tortur.

Enig, MEN fy faen så mye bedre det er å ta landslagspause nå (etter Chelsea 2-0 og Spurs 1-0), kontra etter mackems-kampen.... Den følelsen gutta må ha etter de to kampene inn i en landslagspause må være gull! Kan si det er dumt med pause nå som vi gjør det så bra, men håper vi har litt fokus på de siste kampene i pausen :)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Jonny på 11. Nov. 2013, 07:57
Såg i går når Ameobi blei bytta ut og Anita kom inn at laget vart pressa ytterligere tilbake. Dvs at det vart vel lagt opp til Remy som ensom svale på topp med 4-5-1.
Resultatet var vel at ingen av dei klareringene som kom frå forsvaret ble vunne av Remy som ble for alene og uten støtte. Ein annan ting var at me mista ein god hodespiller i dei mange hjørnesparka me fekk mot oss. For all del Anita kjempa godt han, på linje med resten av forsv/midtb.
Men eg er utruleg imponert over at laget klarte å holda nullen i går, og at det endelig er vår tur til å ha marginene på vår side :toon: Gleder meg til fortsettelsen!!!!
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: snkz på 11. Nov. 2013, 10:18
I 2.omgang la vi oss rett og slett ned på alle 4 og bare ventet på å ta imot straffa, heldigvis ville ikke Krul dette og holdt oss opp på føttene.

Jeg mener 2. omgang ender opp med at vi går tilbake til gamle synder etter å ha kommet i ledelsen, men på søndag var det en FANTASTISK Krul som ville noe annet.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Eriksen på 11. Nov. 2013, 18:01
Såg i går når Ameobi blei bytta ut og Anita kom inn at laget vart pressa ytterligere tilbake. Dvs at det vart vel lagt opp til Remy som ensom svale på topp med 4-5-1.
Resultatet var vel at ingen av dei klareringene som kom frå forsvaret ble vunne av Remy som ble for alene og uten støtte. Ein annan ting var at me mista ein god hodespiller i dei mange hjørnesparka me fekk mot oss. For all del Anita kjempa godt han, på linje med resten av forsv/midtb.
Men eg er utruleg imponert over at laget klarte å holda nullen i går, og at det endelig er vår tur til å ha marginene på vår side :toon: Gleder meg til fortsettelsen!!!!

Var jo de første 15-20 av 2 omg som var verst! Synes egentlig trykket lettet litt mot slutten da Anita kom innpå.. Vi hadde lite ball gjennom hele omgangen men følte det største trykket mot mål kom i tidsrommet 45-70 min.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Sigurd på 13. Nov. 2013, 10:26
Er enig i at vi var mer under press før Ameobi gikk ut, men det var ikke akkurat som om ting endra seg i det han ble bytta av. Tottenham gikk ut med et veldig trykk i andre omgang, og jeg syns vi var mest under press mellom 45-60. Det er imidlertid urealistisk å forestille seg at et lag skal kunne holde det presset Tottenham hadde over en hel kamp, og de ble da slitne etter hvert de også.

Jeg syns byttet Ameobi - Anita var helt riktig på den tiden det kom, men det skyldes ikke at Ameobi er drit og at Anita er fanfuckingtastic. Kampbildet endret seg, og Pardew vurderte det dit at vi hadde behov for mer arbeidskapasitet på midten, for å kunne bryte ned Tottenham lenger opp i banen... Det syns jeg var en helt riktig vurdering, men vi lykkes ikke veldig bra med det likevel. Tottenham er rett og slett et veldig bra lag - som heldigvis har en spydspiss som er omtrent like lite målfarlig som Cissé om dagen. (Satt på spissen.)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Jonny på 13. Nov. 2013, 17:43
Me var under stort press i heile 2 omg, at presset var størst i første 20 av 2 omg ??Det er mulig det, har berre sett kampen ein gong.Kunne det ha med at etter 20 min hadde Tottenham tatt  ut det meste?  Slik det var i 1 omg var Ameobi ein me spela opp på og ein som vann dueller for oss. Han var også nede i forsvar på corner mot oss, og er ein sterk hodespiller.
Kan vel ikkje sei at Anita er det.
Det eg vil fram til er at me mista ein god duellspiller/hodespiller i Ameobi.
Men han hadde vel sprunge av seg det meste  då han vart bytta ut :-\
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Tommyok på 14. Nov. 2013, 11:32
Enig der, en ting skal Ameobi ha og det er at han er jævlig god til å vinne ballen på midten og holde den oppe/Slå støtte.. Det som er synd er at det er den eneste.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: torfinn på 14. Nov. 2013, 11:51
Han er en jævel på straffer.
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: Tommyok på 16. Nov. 2013, 10:57
Han er en jævel på straffer.

JA det glemte jeg:)
Tittel: Sv: Tottenham Hotspur - Newcastle United, søndag 10.11 kl 13:00
Skrevet av: TimKnut på 20. Nov. 2013, 18:55
På tide med Norwish-tråd snart  ???