Newutd.no
Newcastle United => Toon Army Norway (TAN) => Emne startet av: Nordin på 09. Des. 2009, 03:15
-
Vårttredje medlemsblad for sesongen er nå ute. Denne gang kan vi by på et eksklusivt intervju med den kjente komikeren Kristian Valen, som forteller hvorfor og hvordan han ble Newcastle-supporter. I tillegg finner man blant annet reiseinfo og et kart som viser hvor flere av spillerne bor, samt andre Toon-relaterte godsaker. Logg inn eller bli medlem av Toon Army Norway for å laste ned magasinet!
(http://newutd.no/images/stories/innhold.jpg)
Medlemskap koster 240 kroner per sesong og inkluderer tilgang på våre medlemsblader, en medlemspakke med Newcastle-effekter, premierte konkurranser og så videre.
PS! Linken til bladet finner man under "MagZine" i den andre menyen til venstre etter å ha logget inn.
Kom med ros og ris!
-
hva er det egentlig som skjer i artikkelen om kommentatorene? Er den seriøs eller skal den være morsom? Kan ikke si jeg helt skjønner humoren i så tilfelle.
altså en god del uttrykk er jo helt greit forklart som for eks: box to box player: en midtbanespiller som jobber hardt både offensivt og defensivt.
men så er jo jo masse uttrykk som er heeeelt ute som for eks "International duty" som blir forklart med at når spillerne drar noen dager på ferie!
dette er selvsagt når spillerne er på landslagsoppdrag.
et annet er: horror tackle: en beskrivelse aven hendelse som resulterer i frispark eller annet i en ellers kjedlig kamp!
en horror tackle er jo selvsagt en grisetakling og har ingenting med om d blir frispark eller hvor kjekk kampen er å gjøre.
-
Jeg stusser litt på at uttrykket "kill the game" altså drepe kampen, forklares med at et lag legger seg med 11 mann i forsvar. For meg har å drepe en kamp alltid vært hvis et lag som leder 2-0 scorer 3-0 et stykke ut i andre omgang. Altså at man dreper all form for spenning i kampen, ved å gå opp i en så stor ledelse at det er nesten umulig å ta det igjen.
Men det er mulig man i England har en annen formening av hva det vil si å drepe kampen.
Ser også en annen en:
"to be a part of the managers plans" oversettes med en spiller klubben gjerne vil selge, men som de vil ha mer penger for. En spiller som skal selges er da vel nødig med i managerens planer?
-
det er maaaaaange. er ca 50/50 med ting som er riktig og ikkje spør du meg...
-
Godt å se at materialet i MagZine skaper diskusjon ;D opp til hver enkelt om hde vil tolke artikkelen seriøst, humoristisk eller informativt. Gir rom for flere muligheter ??? ???
-
Jeg føler ikke jeg kan ta artikkelen verken seriøst, humoristisk eller informativ. Den er ikke noen av delene.
-
Det var da voldsomt som man skulle henge seg opp i én artikkel her!
Bedre om man kommer med forslag til forbedringer og tips til hva vi kan ha med i neste utgave.
-
Jeg synes den artikkelen var relativt morsom jeg :) Ikke sånn at jeg satt hjemme å gapskratta, men helt fin lesning.
Synes forøvrig det er synd at ikke flere bidrar med artikler. De fleste burde klare å sette av et par timer til å skrive noen ord. Man bruker ikke lengre tid enn det.
-
Synes MagZine kommer seg! Veldig artig lesning. Har (dessverre) ikke noe å sette fingeren på. Kommer til å skrive ut disse bladene slik at jeg har papirutgaver etterhvert.
-
Jeg bidro hvertfall med en liten artikkel :)
Hvor mange artikkler skrev Radar, Kyrre og Nordin denne gangen? 10 hver eller noe? :o
Setter veldig stor pris på alt arbeidet dere har lagt bak dette her!
Fint om folk bidrar som sagt.
Har klart å lese ut MagZine allerede :-\
Klarer bare ikke å stoppe når jeg først er i gang. VELDIG bra blad! :)
-
Synes MagZine kommer seg! Veldig artig lesning. Har (dessverre) ikke noe å sette fingeren på. Kommer til å skrive ut disse bladene slik at jeg har papirutgaver etterhvert.
Dersom vi får økonomi til det samt faste skribenter så håper vi på å utgi dette i papir på sikt. Desverre krever det en god del mer jobbing av flere enn meg og Nordin til hvert nummer i tillegg til flere medlemmer og reklameinntekter fra bladet.
-
Syns dere som skriver MagZine gjør en veldig god jobb.. er jo bra at det er ildsjeler som klarer å drive supporterklubben...
hadde jeg vært bedre skribent skulle jeg gjerne bidratt:)
men har planer om å dra på kampene 17 feb og 20 feb... så da blir det nok en liten artikkel med bilder forhåpentligvis:)
-
Du trenger ikke vaere en stor skribent for aa skrive i MagZine. Saa lenge du klarer aa formulere deg paa Norsk samt sjekke rettskriving foer du sender av gaarde teksten saa skal det vaere bra nok. Om du i tillegg klarer aa rote sammen noen bilder av noenlunde kvalitet saa er det glimrende.
MagZine er for og av medlemmer av TAN og ved aa faa ulike skrivestiler og uttrykksformer i bladet lager vi en egen identitet i medlemsbladet i stedet for aa ha et blad skrevet av 1-2 personer som skriver alle ertikler i samme stil.
Alle innlegg mottas med takk og vurderes.
-
Synes det er veldig bra at dere klarer å gi ut et blad med så høy kvalitet. Men dersom dere mangler skribenter, må dere informere om det. Siden det ikke sto noe etter en første posten hvor dere etterlyser skribenter, tok jeg det for god fisk at dere hadde tilstrekkelig med stoff.
Som jeg sa før artikkelen jeg skrev i forrige nummer, ønsker jeg ikke å ha ansvaret for å være fast skribent pga en jobb som gjør at jeg i perioder plutselig kan bli utilgjengelig. Jeg kunne likevel hatt tid å bidra denne gangen så det er bare å gi beskjed. ;)
Kanskje en fast mailing liste hadde vært en ide, så får folk litt tid på seg til å bidra, eller gi beskjed om det motsatte?