Newutd.no
Newcastle United => Annet => Emne startet av: Wroom pć 14. Aug. 2008, 23:33
-
Quoter Radar!
I dag ramlet det et brev ned i postkassen min med respons pÄ tidligere kontakt angÄende det Ä etablere Newutd.no som en anerkjent supportergruppe gjennom Newcastle United og ikke gjennom Supporterunionen i Norge.
I brevet skriver klubben det som allerede stÄr pa hjemmesiden til klubben : Gruppen mÄ bestÄ av minimum 20 personer som enten innehar sesongskort eller er medlem i klubben. NÄr det gjelder fordeler er de som fÞlger :
- Lengre bookingperiode pÄ billetter. Som offisiell gruppe kan medlemmene bestille kampbilletter opp til 8(!) uker i forkant av kampdato, noe som kan gi en innsparing pÄ flybilletter, hotell mm.
- Gratis brostein med klubbens navn. Utenfor St.James’ Park ligger det mange brostein med navn kjĂžpt av fans. I dag koster steinen rundt 700,- kroner og en slik stein vil gi oss god reklame for eventuelle nordmenn som er pĂ„ tur som ikke i dag er registrert pa newutd.no
- Offisiell anerkjennelse fra klubben. En anerkjennelse som teller ganske mye mer enn Supporterunionens grĂ„dige regime og som gir oss en link pa nufc.co.uk som offisiell supportergruppe i Norge….uten at det koster noe i medlemsskap til unionen osv.
- Lovlig bruk av klubbens logo. Som offisiell supportergruppe har vi rett til Ă„ utstede brev i regi av newutd.no med klubbens logo. Noe som kan brukes dersom vi Ăžnsker hotellavtaler, intervjuer osv.
- Supporterpin. Medlemmer i supportergruppen mottar en egen pin som viser at de tilhĂžrer Toon Army. Hvorvidt dette gis til kun de som er medlemmer vites ikke.
- Offisielt sertifikat. Et bevis fra klubben pÄ at vi er offisielt anerkjent som supporterklubb.
- Tilgang til events i regi av klubben. Gjennom sesongen blir supportergrupper invitert til Ä delta pÄ lukkede dager der spillere og eiere gjerne slar av en liten prat.
- Supporterpanelet. Som offisiell supporterklubb har vi rett til Ä sende en representant til det offisielle supporterpanelet og ytre vÄre meninger om klubben.
Nordin har tidligere skrevet en artikkel med mailadresse der medlemmer oppfordres til Ă„ sende sitt navn til han. Dersom vi ikke oppnĂ„r 20 medlemmer hĂ„per jeg at noen vil bli medlem og se pĂ„ dette som en “medlemskontingent” i newutd.no.
Medlemsskap koster £53 i Norge men jeg stiller min engelske adresse til rÄdighet og medlemsskapet koster da £30.
Send meg en mail med navn og medlemsnummer sĂ„ skal jeg sende sĂžknad fram sĂ„ snart vi har passert 20 medlemmer. Du finner meg ogsĂ„ pĂ„ forum under nicket “Radar”
"I brevet skriver klubben det som allerede stÄr pa hjemmesiden til klubben : Gruppen mÄ bestÄ av minimum 20 personer som enten innehar sesongskort eller er medlem i klubben. NÄr det gjelder fordeler er de som fÞlger :"
Det medlemskapet i klubben, hva innebÊrer egentlig det? Hva fÄr man for hva man betaler?
-
En ting jeg reagerer pÄ: Hvorfor skriver du at supporterunionen har et grÄdig regime, Radar? Selv om de sikkert kunne gjort jobb i saken med NUSSC har hvertfall ikke jeg noe inntrykk av at folka i supporterunionen er sÄ veldige grÄdige. De fleste norske supporterklubber er vel ogsÄ medlem der.
-
fordi grÄdighet ikke nÞdvendigvis betyr grÄdighet etter penger men etter makt og kontroll ogsÄ. FÞlgende krav settes for Ä bli anerkjent av Supporterunionen :
- Betaling av kontingent til SBF (Supporterunionen for Britisk Fotball)
- Utgi minst to medlemsblader per sesong og/eller inneha hjemmesider som skal produseres med egenprodusert, redaksjonelt stoff minst en gang per mÄned i fotballsesongen.
- Sende to eksemplarer av samtlige utgitte medlemsblader til SBFs styre og et eksemplar til andre SBF til enhver tid har avtale med.
- PÄ oppdrag fra styret i SBF Ä trykke inntil seks sider per sesong i medlemsbladet. En supporterklubb som ikke utgir medlemsblad, skal legge disse ut pÄ klubbens hjemmeside.
- FĂžre regnskap. Regnskapet skal offentliggjĂžres for medlemmene og styret i SBF.
Ser at det nĂ„ er kommet inn at det ikke MĂ
utgis et supporterblad, noe som mÄtte gjÞres tidligere og ville medfÞre ekstra utgifter og administrasjon for supporterklubbene. Uansett sÄ skal SBF ha sin del av kaka for Ä kunne kalle seg offisiell supporterklubb. Mulig noen fÞler seg trÄkket pÄ tÊrne over uttalelsen min men det kan jeg leve med.
-
Disse kravene har vel kommet for at supporterne hvertfall skal fÄ et brukbart tilbud, og at supporterunionen skal kunne drives. Du fÄr skrive hva du vil, men ser ikke grunnen til Ä kritisere dem pga. dette.
-
Jeg syns hÄndteringen til supporterunionen rundt NUSSC har vÊrt direkte pinlig og skammelig. NÄr de har gjort sÄpass lite for Ä forfÞlge saken etter alt som har kommet frem samt den enorme misnÞyen blant sÄpass mange Newcastle-fans til lands, mister jeg mye respekten for de. Newcastle er tross alt blant de mer populÊre lagene i England etter de sÄkalte store. Har forsÄvidt lite Ä gjÞre med dette, men jeg syns det er latterlig.
-
SÄvidt jeg husker ville de ha Newcaste-supportere til Ä sende dem sine erfaringer med Weiseth. Hvorvidt de fikk inn noe er jeg usikker pÄ.
Vet ikke helt hva mer de kunne gjort, hvis ikke de fikk inn mer enn en eller to mailer.
Jeg synes generelt at det plutselig var veldig fÄ som gjorde noe som helst nÄr det kom til stykket. Det ble ropt ulv ulv i evigheter fÞr den artikkelen i Aftenposten kom pÄ trykk, og da Supporterunionen kom pÄ banen, sÄ ble det stille.
-
Irriterende at Dagbladet fortsatt bruker Weiseth som "kilde".
http://www.dagbladet.no/sport/2008/08/15/543734.html (http://www.dagbladet.no/sport/2008/08/15/543734.html)
Vil tippe at det er flere som har sendt mail om han, men nÄr tydeligvis ikke frem...
-
Dagbladet bruker Supporterunionens oversikt over de ulike PL-lagenes supporterklubber, nÄr de kontakter representantene for de ulike klubbene. Og der stÄr ikke Nordin Chena og Newutd.no oppfÞrt.
At NUSSC fremdeles eksisterer og har medlemmer, og drives av Christian Herman Weiseth er en stor skam, og jeg synes oppriktig synd pÄ de som fremdeles sender penger til den svindleren. SkjÞnner ikke hvorfor han gidder Ä nevne Sunderland pÄ nedrykksplass. Greit nok, det er alltid morsomt nÄr Sunderland flopper. Men det var langt mer realistisk i fjor enn i Är. Denne gangen er det vel gjerne de som vil tippe Sunderland foran oss pÄ tabellen.
-
Synes han er altfor optimistisk. Spesielt med tanke pÄ at han er Manchester-fan ;)
6 Hvilken plass ender laget ditt pÄ?
Samme plass som dette spÞrsmÄlet.
7 Er du fornĂžyd med ditt lags manager?
KK har fortsatt heltestatus pÄ St. James` Park, men det er kun resultater i kommende sesong som kan avgjÞre om vi er fornÞyde. Vi trenger et trofÚ og kvalifikasjon til Europa.
6.plass i ligaen, et trofĂš og kval til Europa er vel litt for mye Ă„ forvente pr. dags dato tror jeg.
Men klart man skal vĂŠre optimistisk
-
Er vel dette som blir sagt hver gang dagbladet spĂžr, uansett hva lederer for NUSSC heter.
-
Kan vel ha noe med at uansett hva lederen "heter". sÄ er det samme person...
-
Kan vel ha noe med at uansett hva lederen "heter". sÄ er det samme person...
Du er nok innepÄ noe der Ulf ;)
-
Det medlemskapet i klubben, hva innebÊrer egentlig det? Hva fÄr man for hva man betaler?
PrÞver igjen, de som er medlem. FÄr man noe medlemsblad fra England, evt. andre ting?
-
Du fÄr et medlemsblad og mulig noen smÄting i innmeldingsgave. I fjor fikk jeg et krystallkrus i en lekker boks med skjerf og en gratis stadiontur inni. Utenom det sÄ vet jeg ikke.
-
MEMBERS CLUB 08/09
CLUB MEMBERSHIPS 08/09
MEMBERS CLUB 08/09
European Members
----
Er det innland og utland?
-
Jepp.
-
Den ville ikke ta en postkoden nÄr jeg prÞvde Ä registrere meg :)
Edit: Hva er forresten postkode? Samme som zip-kode eller? IsÄfall fungerer det ikke...
-
De har ennÄ ikke fÄtt fikset det problemet med postkode, sÄ jeg tror du mÄ sende mail til de evt prÞve N0000 (N for Norge og 0000 er postnummeret) Utenom det sÄ vet jeg ikke.
-
Jeg prÞvde Ä registrere meg nÄ, og jeg fikk ogsÄ beskjed om at postkoden var gal. Gikk ikke selv om jeg skrev N4760. Sendte derfor mail til de nÄ, og hÄper pÄ et kjapt svar. Systemet godtok heller ikke ÊÞÄ, men det var vel ikke like overraskende, selv om NUFCs sin club shop godtar det.
NÄr man skulle registrere seg mÄtte man skrive inn county, mÄ vi skrive fylke da? Town/city stÄr en anna plass, men det mÄ man ikke fylle inn...
-
County er fylke ja.
-
Har nÄ sendt e-mail to ganger om dette med at jeg ikke fÄr registrert meg pÄ grunn av at postkoden min ikke godtas, har forsatt ikke fÄtt noe svar. Er nÄ en uke siden jeg sendte den siste, og nesten to siden jeg sendte den fÞrste. SÄ virker ikke som om de har tenkt Ä svare med det fÞrste.
-
Du fÄr si ifra hvis det skjer noe. For jeg har ikke sendt mail.
-
Utenlandske adresser far ikke registrert seg online. Medlemsskap ma kjopes via telefon +44 191 261 1571.
Alternativt : Send meg en mail med navn og adresse sa kan jeg ringe det inn siden jeg ringer gratis fra jobben. Betaling... Hmm. Ma finne en losning pa det. At dere kan overfore til min norske bankkonto kanskje? Send meg en PM om dere vil jeg skal ordne det herfra.
-
Utenlandske adresser far ikke registrert seg online. Medlemsskap ma kjopes via telefon +44 191 261 1571.
Alternativt : Send meg en mail med navn og adresse sa kan jeg ringe det inn siden jeg ringer gratis fra jobben. Betaling... Hmm. Ma finne en losning pa det. At dere kan overfore til min norske bankkonto kanskje? Send meg en PM om dere vil jeg skal ordne det herfra.
Sender deg en PM! ;)