Newutd.no
Newcastle United => Annet => Emne startet av: Tommy Sten på 11. Mars 2008, 02:25
-
Jeg for min del har ingen i omgangskretsen min som er Newcastle-supportere, og jeg har ikke no lyst til å stikke til England på kamp alene. Uansett hadde det jo vært veldig sosialt om vi folka på forumet hadde blitt enige om en kamp vi alle hadde kjøpt billetter til. Litt rart om dette ikke har blitt diskutert før egentlig...Så får dere jo alle en sjanse til å se om jeg er en like jævlig fyr i virkeligheten som her inne, hehe ;)
SÃ¥...Vad tycks ?
-
God ide. Uansett burde det være mulig å bli enig om en pub hvor man kan møtes f.eks dagen før kamp, uansett hvilken kamp det er snakk om. Shearer's er jo et greit utgangspkt for alle vil jeg tro. Den som ikke finner frem dit vil vel heller ikke finne frem til kick off ;)
Tror nok det blir vanskelig å enes om en kamp hvor det passer for "alle".
Jeg har reist alene 2 ganger til Newcastle - og det er definitivt noe som jeg kommer til å gjøre igjen (har samme problem som deg Tommy ang fans i omg kretsen). Geordiene er meget lette å komme i kontakt med så sånn sett er det ikke noe problem å reise alene over.
-
Det nytter jo ikke å ta utgangspunkt i at det skal passe for alle. Noen må ta ansvar, sette opp noen aktuelle kamper og deretter kjøre en avstemning om hvilken kamp man skal satse på.
-
Har tenkt litt på å komme med forslag om et fellestilbud neste sesong. (Denne sesongen blir snart avsluttet for min del siden kona sliter kraftig med graviditeten i den siste måneden) Jeg kan høre om det er mulig med pakkepris på et greit hotell, høre med box-office god tid i forveien om mulighet til å bestille gruppebilletter (jo tidligere båt-/buss-/tog-/flybilletter kan bestilles jo rimeligere blir det.)
Jeg tror mange tenker på økonomien ved reiser over så jo billigere vi får det jo flere kan sikkert komme. I tillegg tenkte jeg (vet ikke om det er realistisk) å arrangere noe fredagskvelden der det hadde vært mulig å høre om noen fra klubben kunne vært interessert i å stikke innom. Dersom vi arrangerer noe felles her i området jeg bor så er de fleste spillerne innen gangavstand så de ikke kan komme med unnskyldningen at det blir så mye styr å kjøre, parkere, finne fram osv.osv. Dessuten kan det være litt mer aktuelt dersom vi er min. 5-10 stk i stedet for at det kommer 1-2 og spør om de kan være interessert i å hilse på.
Men for min del så er alt dette kun på tankestadiet og i planene for neste sesong.
-
God ide som jeg har tenkt på selv. Er gjerne med på en slik tur neste sesong ettersom reisebudsjettet er brukt opp for denne gang.
-
Høres ut som en glimrende idé. Jeg er selvsagt med, dersom tilbudet skulle dukke opp.
-
Jeg er selvsagt også med dersom jeg har friperiode da. Kan ikke noen høre med Weiseth om en pakkepris - han har jo veldig gode kontakter... :P
-
Snakket med han tidligere idag og hvis vi betalte 8000,- hver så skulle vi få gratis inngang på en pub og en reklame t-skjorte!
-
Snakka med han som er Head of Media and Communications og han nevnte at det er mulig å ordne gruppebestilling av billetter lang tid i forveien for supportergrupper o.l. Dersom dette er mulig så er det vel bare å finne en kamp når terminlisten er klar. Har også snakket litt med DFDS om gruppebestillinger på båten. jeg kan love :
- Billig øl
- Inngang på fotballkamp
- Møte mennesker som snakker Engelsk
- Mulighet til å dra på pub
Dette er en U N I K mulighet som dere sjelden før har hatt. ;)
-
Jeg foretrekker fly fremfor 24 timer på båt, men det er vel en smaksak! :)
-
Enig med danield. BÃ¥tturen tar for lang tid hvis det blir kun for en weekend.
-
Men båt vil vel bli mykje billigere.
-
Fuck det, jeg orker ikke å bruke flere år på en båt når man bare kan hoppe på et fly. Dessuten hadde jeg garantert drukket meg halvt i hjel allerede på båten, jeg vil helst spare den verste ranglinga til vi er i England ;)
-
Men båt vil vel bli mykje billigere.
Da ma man prioritere da. 48 timer på båt, eller noen timer i fly. Jeg betaler gledelig noen hundrelapper ekstra for å slippe den båtturen.
-
Ja, blir det egentlig særlig mye billigere? Det er klart det er rimelig med båt, hvis man har med seg ølet og maten hjemmefra, men ellers vil dette bli ganske gode kostnader. Jeg er ikke veldig god til å kontrollere pengebruken etter 10-15 pils.
-
Høres ut som en knall ide dette. Vi var 5 stykker som reiste over på Wigankampen og det var stor suksess det :) Betalte ca 1500 for fly fra Bergen, kampbillett og overnatting på hostell...
-
Ølet på båten går vell opp i opp med Hotell osv? Om dere ikke uner dere noen øl er det vell ikke vits og reise på ferie?
Jeg joiner båten;)
-
Øl kan man vel drikke i Newcastle?
-
såå prisen på båten er ikke noe dyrere en Fly&Hotell me andre ord..
-
Eller : Båt/ØL Vs Fly/Hotell/Øl = Så og si likt:) Har tatt fly to ganger og båt to ganger.. Alkohol alle fire gangene og hotell de to gangen me fly. Ca likt alle turene..
-
Nå bør det vel være opp til hver enkelt, hva man foretrekker. For de som bor langt nordpå, på østlandet eller Trøndelag vil nok fly helt klart lønne seg fremfor båt, da man på en eller annen måte må komme seg til Bergen. Og det er faktisk ikke billig, med mindre man vil sitte en hel dag i tog, buss eller bil.
Tar man fly kommer man fortere frem, og selv om man kanskje må betale mer enn å ta båt "direkte" fra Bergen, så får man jo mer tid i Newcastle da. Det er der det gode ølet er. Det er der opplevelsene er. Newcastle er jo vårt Mekka! Hvorfor skal man da tilbringe mesteparten av tiden ombord på en båt? Er det ikke bedre å drikke seg sanseløs i Newcastle og sove ut rusen på flyet hjem, enn å måtte henge over ripa og spy, spy, spy hele veien over nordsjøen?
Jeg ser ikke helt for meg at vi skal kunne reise som en samlet tropp fra Norge til Newcastle. Det vil jo bli utrolig tungvint for enkelte, og samtidig unødvendig dyrt. Det handler jo om å kunne møtes i Newcastle, og feste og drikke som bare nordmenn kan. For deretter å skrike seg stemmeløse for Newcastle og deretter drikke seg sanseløs enda en gang. Enten for å feire en seier, eller for å svelge en av mange, mange, mange skuffelser. Eller er det jeg som er fullstendig på villspor?
-
Jeg ser ikke helt for meg at vi skal kunne reise som en samlet tropp fra Norge til Newcastle. Det vil jo bli utrolig tungvint for enkelte, og samtidig unødvendig dyrt. Det handler jo om å kunne møtes i Newcastle, og feste og drikke som bare nordmenn kan. For deretter å skrike seg stemmeløse for Newcastle og deretter drikke seg sanseløs enda en gang. Enten for å feire en seier, eller for å svelge en av mange, mange, mange skuffelser. Eller er det jeg som er fullstendig på villspor?
Det er bedre å avtale samlingspunkt i Mekka på fredag, oppvarming til kamp på lørdag, kamp for så å feire seieren etterpå (Er optimist). Dessuten har jeg kanskje en Geordie/Norsk "hjelper" her borte i neste sesong. Vet ikke om han er kommet seg på forumet ennå men håper det.
Og dersom jeg får positivt svar fra klubben her i løpet av uka så vet jeg om det er mulig å kjøpe billetter god tid i forveien slik at reisen kan bli litt billigere. krysser fingrene.
-
Jeg har store problemer med å tolke innlegget ditt Joakim. Er du ironisk eller har du totalt endret dine synspunkter mtp alkohol?
-
Nei altså, jeg er enig med Joakim når det gjelder det med reisinga, det er jo ikke et must at alle som én drar sammen, men at vi faktisk møtes når vi kommer til Newcastle.
-
Det er den eneste fornuftige løsningen som dere sier.
Hva med å si det så enkelt at uansett når man måtte tenke seg over så kan man samles på f.eks Shearer's kl 20 DAGEN FØR KAMP. dvs går kampen lørdag, møtes man i Shearer's Bar fredag kl 20.00. Da er man ikke så avhengig av å vite om hverandre på forhånd. Vil man treffe likesinnede fra forumet så vet man hvor og når man kan treffe de.
Men selvsagt vil det også være veldig moro med en eller flere "felles-turer".
-
Jeg har store problemer med å tolke innlegget ditt Joakim. Er du ironisk eller har du totalt endret dine synspunkter mtp alkohol?
Jeg har verken endret syn på alkohol eller er ironisk, men jeg må jo appellere til massene, og massene lever på den måten jeg skrev (riktignok har jeg satt det litt på spissen).
-
Høres veldig bra ut med en tur neste sesong hvor vi vikinger fra Norge kan samles før og etter kamp. De som vil kan drikke og de som ikke vil (slik som meg og Siv-Anita) kan ha det gøy med likesinnede uansett... 8) Får Radar sydd sammen ett godt tilbud neste sesong ser eg ikke bort i fra at vi henger oss på 8)
-
Det hadde vært sinnsykt bra med en fellestur neste sesong, FOR et forslag! Man rekker vel ikke jobb fredagen uansett, så lenge man ikke vi komme frem nærmere midnatt, noe som jeg syns er jævla dumt mtp at kvelden blir halvveis ødelagt. Har noen tenkt tanken på å dra over en evnt Torsdag, eller tenker man Fredag morgen?
Nå vet jeg ikke hva Radar evnt har sett på av hotell, men har studert og jobbet i industrien, så ikke umulig jeg kan trekke i noen tråder å prøve å få til noe billig. Men blir evnt kjedehotell, da bra standard, men fortsatt billig. Får hvertfall dobbeltrom i en bra kjede for 650kr, men vet ikke om de er i Newcastle enda.
Hvis det blir snakk om en "arbeidsgruppe" for dette, melder jeg meg hvertfall frivelig!
-
Count me in. Har tenkt å ta et sabbatshalvår til høsten med jobbing og reising, så det passer perfekt :)
-
Noen som tar ansvar for å se på om det er muligheter for å få en avtale med et hotell? Jeg er mest ivrig på et hotell som ligger i sentrum.
-
Kan sjekke. skal ned i byen en del neste uke. Skal også purre på om det er mulig å bestille billetter på forhånd gjennom klubben. Det var snakk om det da jeg var i kontakt med mediasjefen i forrige måned. Så kan vi få en total pakke. (hotell+billett til nettopris Ikke CW sine doble priser)
Når terminlisten kommer så kan man se hvilken kamp som er aktuell
-
Seff. Noter meg på Lista da
-
dritfett!! tar lett turen om det blir fiksa!
-
Da er terminlisten på plass. Noen ønsker om dato for supportertur? Dersom vi blir enig og får et røft anslag over hvor mange vi blir i løpet av august så kan jeg sjekke tilgang på billetter, hotell + evt annen underholdning.
Sunderland i januar er vel ikke så dumt men vet ikke hvordan det er med billetter på forhånd til den kampen.
anyone?
-
Derby-kampene er det vel også en viss fare for at de blir flyttet. Dette kan fort bli en søndag/mandag kamp.
-
Sunderland kampen(e) flyttes ikke til mandag, fordi de skal avvikles så tidlig på dagen som mulig. Sannsynligvis blir de spilt 12.45(engelsk tid) på lørdag, men det er også mulig de flyttes til søndag.
Boro kampene er det ikke like stor risiko rundt, men kan selvsagt flyttes. Men tvilsomt om de flyttes til en mandag.
-
Jeg sitter å ser litt på turmulighetene med Forumfolket. Det er kommet forslag til å se Sunderland i Januar. Dersom vi klarer å skrape sammen 20 medlemsskap og blir offisiell supportergruppe så tror jeg ikke det blir problemer med billetter. Regner ikke med at vi overfyller stadion :-) Grovt regnet blir kostnadene ved en slik tur dette :
- Hotell 2 netter : Max.2000,- for fredag til søndag. (Dyrt hotell!!)
- Billetter : Like over 600,- pr.billett. Tenkter vi tar Platinum Club når vi først skal på tur?
Det er noe usikkert med været i Newcastle, men grilling i januar hos meg i Darras Hall er ikke utenkelig og i tillegg prøver jeg å ordne en liten "surprise" når vi møtes dagen før kampen. Om det blir grilling og øl ; høres 70,- pr.pers ut som en utenkelig pris? Evt alle får en drakt og sprittusj for 430,- kroner i tillegg for den som vil? ;)
Selvfølgelig er det mulig å ordne overnatting selv men tenkte det kunne vært OK å bo på samme hotell den helgen.
-
Høres meget spennende ut!
-
Enig Ulf, høres veldig bra ut! Dette må vi vurdere sterkt!
-
600 billett? når vi betaler så mye for hotell?:P hah;)
-
Hvorfor så jævla dyrt hotell?
-
Jeg skrev max.2000,- Rom får man tak i for 400-800 kroner natta alt etter hve man ønsker. 2000,- ble bare satt som en rund, øvre grense i det mest ektreme tilfelle. Travellodge operer med rundt 600,- for rommet.
Men som nevnt ; dersom det er ønske om å ordne overnatting selv så er ikke det noe problem. Men at vi sitter sammen under kampen er nesten et "must". Og da er Sportsbaren et bra alternativ synes jeg. Evt noen av de andre barene på Milbourne Stand ??
-
2000 høres bra ut! og platinum club MÅ bare til! om vi skal ha kjap bar tilgang osv;)
-
Det var Platinum jeg mente, ja. Litt for mange whisky ;D
-
whisky er fint;) ;D
-
Blir nok av det når jeg kommer om 4 dager;)
-
Dette hørtes spennende ut! Hadde vært artig å truffet på noen av karene jeg har diskutert endeløst med i år etter år! Den kampen har jeg tenkt meg på uansett, så dette er jeg nok med på!
-
Jepp, jeg har også veldig lyst til å være med, men vi får se hvordan økonomien ser ut om noen måneder. Nå som jeg flytter til Drammen bor jeg jo bare et steinkast unna Torp og Gardermoen, så det er ganske enkelt å komme seg til Newcastle i hvert fall.
-
Jeg er også med. Er det Sunderland-kampen i januar som blir fininnstilt? Det hadde vært fantastisk.
-
For å være sikret en del billetter så tror jeg vi bør være offisiell supportergruppe innen midten av oktober.
-
God sjans for at jeg og hiver meg på turen hvis det blir noe av. Er nok ikke den som skriver ivrigst her på forumet, men er innom å leser så godt som hver dag, og har vært medlem i halvannet år hvertfall. Kan også bidra med å bli medlem i klubben, er vel forsatt behov for noen til hvis jeg ikke har misforstått totalt? ;)
-
Alltid plass til en med medlemsskap ;)
-
Hjemmekampen mot Sunderland i slutten av januar er vel sesongens store høydepunkt, i tillegg til at det passer bra med tanke på storstipend og eksamenskjør. Hvis jeg forstår det riktig så er det vel slik at man skal klare å skaffe billetter til kampen hvis vi blir over 20 medlemmer i den klubben og vi kan bestille billetter som en supportergruppe? Jeg er i allefall klar for dette, og får sikkert med en to-tre andre.
Jeg har sett for meg å reise over Manchester tirsdag, for å se City-Newcastle der, før jeg reiser opp til Newcastle for å se Newcastle-Sunderland til helga.
Bestiller man gjennom denne siden her: http://www.ving.no/fotballturer kan man få rimelige turer inkl hotell. Men om man registrerer seg i den klubben kan man vel også sikre seg kun kampbilletter sammen med bortefansen?
-
Om du er medlem i klubben sa far du bestilt billetter, ja. Det er , desverre, ingen garanti for a fa bortebilletter med medlemsskap men sjansen er til stede.
Det blir interessant a se om vi far til 20 medlemsskap her inne pa forum. Hvis ikke sa skal vi vel alltids fa skrapet opp noen billetter til de som vil komme.
-
Ok. Driver og skal bestille flybillettt over tiL England nå. Vet du hvordan det er med å reise fra Manchester til Newcastle? Er det lettest med tog eller buss? Og fra Newcastle tilbake til Bergen? Er det lettest å ta toget til London og fly til Bergen derifra?
-
Na kjorer jeg bil dit jeg skal i England og er ikke sa kjent med kollektivtransport. Men av det jeg har hort sa tar togreiser, der man ma bytte tog, lang tid. Under Reiser sa skal det sta en del tips og linker til togreiser i England.
fly tilbake til Norge er enten Wideroe eller Eastern Airways til Stavanger og Norwegian/Wideroe/SAS derfra til Bergen. Ellers tror jeg KLM og/eller Lufthansa flyr til Bergen fra Newcastle.
-
Vet du om det går noe direktefly, direktebuss eller direktetog fra Manchester til Newcastle da? Får lese litt på reiser på hovedsiden ja....
-
Tog gar ikke direkte. Du ma bytte enten i Carlisle om du tar den veien eller nede ved York om du tar den veien.
Nar det gjelder fly sa vet jeg ikke, men du kan forsoke flybe.com
-
Joda, tog gÃ¥r direkte. Se bare her (http://reiseauskunft.bahn.de/bin/traininfo.exe/en/486087/374087/908304/292123/80?ld=212.52&seqnr=3&ident=g3.0346252.1220971117&date=10.09.08&station_evaId=7002677&station_type=dep¤tReferrer=tp&). Faktisk hele veien fra Manchester Airport til Newcastle.
Anbefaler alle å bruke bahn.de (http://www.bahn.de/international/view/en/index.shtml) når dere søker etter togturer.
-
Genialt :)
Hvordan bestiller man? Helt noldus jeg ;D
-
http://www.tpexpress.co.uk/
Sånn. Resten bør du klare selv ;)
-
Supert. Du er en engel..,
Har følgende reiserute nå:
Fly SAS: Bergen-Oslo-Manchester: 862 kr.
Tog: Manchester-Newcastle: 165 kr.
Fly Flybe: Newcastle-London: 300 kr.
Fly Norwegian: London-Bergen: 797 kr.
TOTALT: 2125 kr.
To kampbilletter kommer på ca 500 kroner pr stykk og overnatting på ca 1000 kroner...
Da regner jeg med å måtte betale ca 4000 kroner for fly, tog, kampbilletter og overnatting for ei uke i England. Ikke så verst pris det...
-
1000kr for overnatting i en uke!? Hvor skal du bo da? Hørtes latterlig billig ut :)
-
Det vet jeg ikke helt ennå :) Men har en kompis som bor i Manchester, så har tenkt å bo der noen netter...