Newutd.no
Newcastle United => Spillere og ledere => Emne startet av: Amu - Luque på 15. Okt. 2007, 16:04
-
kommer i januar vinduet. vet noen forresten hvordan type spiller dette er?
-
virker spennende ;) en ala zoggy kansje.. hvet ikke hvor han spiller på banen engang hehe..
-
Wikipedia ga heller ikke så mye mer:
Wesley Ngo Baheng (born September 23, 1989), is a French football player who will sign for Newcastle United in January 2008. His current club, French side Le Havre, and Newcastle have agreed a compensation package. Baheng is the second young French player Newcastle have signed from Le Havre following Charles N'Zogbia's controversial move in 2004.
Men ifølge nye FM så er han spiss
-
Har du lastet ned det nye FM eller er det demoen du snakker om?
Hvor kan jeg laste det ned i såfall? :P
-
Det nye spillet kommer på fredag. Det går ann å laste ned demoen på fmnorge.com
-
Snakket om demoen ja! Venter utålmodig til fredag :)
Men uansett, bra at vi satser på talenter. Og etter suksessen Zog ble, så kan vi jo bare begynne å håpe igjen
-
http://www.tribalfootball.com/article.php?id=60745
hadde konkuranse fra chelsea ifølge tribalfootball...
hvordan er statsene på fm?
-
Vet ikke hvor pålitelig FM er som kilde sånn sett men litt fakta:
Høyde: 193 cm
Vekt: 88 kg
Fot: Kun Høyre
Han har forøvrig 18 i akselerasjon og 16 i headinger (FM statsene går fra 0-20 der 20 er best), 15 i smidighet og 14 i grunnfysikk og hurtighet. Ifølge trenerne "mine" i Le Havre har han potensiale til å bli en bra spiller!
Så kan jo håpe dette stemmer med virkeligheten!
-
Godt å se at det ihvertfall er noen som har vett til å velge sportslige utfordringer fremfor penger. Godt å se at vi greier å banke Chelsea på transfermarkedet.
-
Høyde: 193 cm
Vekt: 88 kg
Fot: Kun Høyre
Han har forøvrig 18 i akselerasjon
Snakker vi en Carew her..? ;)
-
Høyde: 193 cm
Vekt: 88 kg
Fot: Kun Høyre
Han har forøvrig 18 i akselerasjon
Snakker vi en Carew her..? ;)
Prøv Henry :)
-
Er dette en spiss?? Aldir hørt om spilleren, så jeg har ingen anelse.. Men posetivt vist han er et stort talent, å posetivt at Zoggy for noen på sin alder i klubben som er fransk..
Uansett, skal bli spennende å følge denne spilleren.
-
Spiss ja, og i likhet med Zog kommer han fra Le Havres ungdomssatsing. Og Zog rakk vel aldri heller spille for Le Havre. Men vi ser ut til å få ordnet dette uten noe storstyr med klubben om kompensasjonsbetaling, hvilket er bra! Skal se at Geremi blir en fin fadder for dette talentet!
-
i tillegg får zoggie en ny kompis
-
Satser på at Wesley slår til å blir den nye Henry. Statsene på FM viser jo tydelig at han er en hodesterk og robust spiller. Når Mark har lagt skoene på hylla om noen år er det han og Oba som blir århundrets spisspar i PL... :D
-
guddbay shola sier jeg :)
-
er det bekreftet offisielt`?
-
Le Havre har konfirmert at vi er enige med spilleren, og at man bare skal bli enige om kompensasjonen!
-
Le Havre har konfirmert at vi er enige med spilleren
Konfirmert ;D Kan man oversette det sånn? For all del, jeg skjønte hva du mente.
-
Såklart antakeligvis ikke den beste oversettelsen, men det er da mulig, pluss at jeg syns det er en fin måte å si det på :D
-
Her kan man se bilde av Ngo, http://nufc.blog.co.yu/blog/nufc/generalna/2007/10/11/wesley-ngo-baheng (http://nufc.blog.co.yu/blog/nufc/generalna/2007/10/11/wesley-ngo-baheng)
-
bekrefta heiter dert vel på norsk :P men for all del Confirm er ein fint ord d
-
Bytt ut den drakta der med noe baggy, og vips så har du en vaskeekte Long Beach-gangster
-
Bytt ut den drakta der med noe baggy, og vips så har du en vaskeekte Long Beach-gangster
haha, nice one! ;D
-
http://www.nufc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10278~1308137,00.html
Ute i opptil 1 år. Absolutt ikke opptimalt for et talent i fin utvikling :(
-
Da kan vi bare stryke Baheng.....han vil selvsagt aldri bli noen a-spiller i Newcastle nå..gutten er 19 allerede.
-
er ikkje han 18 då?
-
Han er født 1989...mulig han ikke er fyllt ennå.
-
Da kan vi bare stryke Baheng.....han vil selvsagt aldri bli noen a-spiller i Newcastle nå..gutten er 19 allerede.
Nåja. Det er all grunn til å være bekymret for guttens fremtid ja. Men jeg avskriver ham ikke. Han er bare 18 år. Det er fullt mulig å komme tilbake igjen, selv om han er ett år på sidelinjen. Du må ikke være tenåring for å kunne slå gjennom som fotballspiller i Premier League.
Skaden setter ham kraftig tilbake i utviklingen ja. Spørsmålet er bare hvor lang tid han trenger på å komme tilbake sånn omtrent der han var. Skjelbred var omtrent like gammel da han brakk beinet. Selv om han ikke briljerer på samme måte som i 2005 vil jeg absolutt hevde at han er sånn noenlunde tilbake der han slapp for tre år siden. Og det er absolutt ikke forsent for ham å gjøre noe ut av seg.
Greit, Tippeligaen stiller litt andre krav enn Premier League, men likevel, det er fullt mulig å komme sterkt tilbake, og likevel slå gjennom som fotballspiller på toppnivå.
-
Forskjellen på Ciljan og Baheng er at Ciljan hadde tatt nivået og var fast på laget i sin klubb da han ble skadet. Baheng virker å være et godt stykke unna førstelaget(for å si det mildt), og det at han mister et helt år og samtidig skal ta store steg som fotballspiller gjør at jeg er 100% sikker på at han aldri blir en førstelagspiller i Newcastle.
Tippeliagaen eller ei. Man har alltids en god sjanse til å komme tilbake på det nivået man var før man ble skadet. Men det er en helt annen ting å ta steget opp til PL når du mister et helt år, og aldri har vært i nærheten av å få spille en PL kamp! Greit, du kan si han er 18 år, han fyller 19 senere i år(født 1989), et år på sidelinjen betyr at han mister hele neste sesong og er klar igjen til sesongstart 2009/10, han fyller da 20 år. Og hvis du tror denne spilleren noen gang spiller en PL kamp for oss, så tror jeg du må tenke deg om en gang til..
-
Baheng har kommet ut med musikkalbum nå forresten. Kanskje jeg burde kjøpe det og høre hvordan han rapper. :D
-
Baheng har kommet ut med musikkalbum nå forresten. Kanskje jeg burde kjøpe det og høre hvordan han rapper. :D
Sikkert en av sangene på albummet denne her, Peter;
http://www.facebook.com/home.php?ref=logo#/video/video.php?v=237749045778&ref=nf
(om den linken funker da)
-
Han rappa faktisk jævli bra han! Så han også hadde tatt med Ranger,LuaLua og Søderberg i den videoen.