Newutd.no
Newutd.no => Tilbakemeldinger / info => Emne startet av: Øyvinden på 10. Sep. 2007, 21:56
-
Kva med å lage eit eige chatrom? Hadde jo vore veldig praktisk under kampane f.eks. Trur det kunne vore ein bra forbedring.
-
Eg har foreslått at newutd burde fått ein chat før, men det blei visst aldri gjort noke med det..
-
Veldig god ide! Hadde vært bra, slipper kanskje også at det kommer et tonn med innlegg under kamptråden.
-
Støtter denne.
At det flommer over med unødvendige innlegg i kamptråder, tror jeg også kan bidra til at folk med mer seriøse og interessante innlegg rett og slett driter i å poste dem. Blir bedre oversikt med et chatrom for kamp-small talk, og forumet for virkelig diskusjon.
-
Og det er nok medlemmer her til at det vil bli bra liv på ein eventuell chat og.
-
ja jeg støtter denne. eller ihvertfall fjern den "det har kommet nye innlegg mens du skrev" greia i kamptråden. den er grei ellers men akkurat i kampens hete er det utrolig irriterende
-
Så mye folk som er samlet på ett sted, altså på forumet og i kamptråden, under kamper så hadde det utvilsomt vært en god idé med et chatrom istedet for at vi får tusen innlegg om det som skjer underveis i kampen og reaksjoner på det som skjer underveis i kampen i kamptråden. Forumet kan kanskje slik sett bli ryddigere.
Det er jo her de aller fleste nettfrelste norske newcastlefans er samlet.
-
Et Chatrom ville vært dritkult. Når det gjelder skitkasting, så kan alle være oppmarksomme og slå ned på dette. Kan jo ha en prøveperiode ivertfall. Men jeg tror ikke det ville vært noe problem.
-
"Shitkasting" vil nok ikke bli noe større problem enn det er på trådene. Ikke sikkert alle ser det, men det foregår endel personhets og drittslenging også der selv om det kanskje ikke er mye.
Går det ikke an å gjøre dette Chatrommet stengt for andre enn medlemmer da? Da "kjenner" jo alle alle, og jeg tror ikke det vil forekomme noe særlig drittslenging.
-
Hva vil misbruk si?
Om jeg sitter innpå her kl 5 om natten og ser at noen andre er innpå, kan vi da sitte å preike via dette chatterommet om alslaks saker og ting? Eller er ikke det lov?
-
Burde vel være greit?
Er vel bare personhets og slikt som ikke skal forekomme.
-
Hva vil misbruk si?
Om jeg sitter innpå her kl 5 om natten og ser at noen andre er innpå, kan vi da sitte å preike via dette chatterommet om alslaks saker og ting? Eller er ikke det lov?
Selvfølgelig må det være lov. Et chatterom må være et sted man kan prate om alt, bare ikke spamme.
-
Supercool.
-
Strålende ide!.Såklart Må det komme opp et chatterom ;D.Støtter dette 100%!
-
Jeg kom på dette med chatrom i dag, men ser at det er over et år siden noen har skrevet noe her. Kan ikke noen få ordnet dette da? Det må jo finnes noe som er lett å legge inn i scriptet på siden
-
se nederst i forumet du!
-
??hva mener du??
-
på hovedforumet, helt nederst er chatterommet (som det har vært så lenge jeg kan huske nesten :P)
-
Jo! Jeg har egentlig savnet en "live" chattekanal for oss på dette forumet som vi kan bruke under kamper. Jeg vet at vi har en på forsiden av forumet, men jeg tenker på en raskere og mer "brukervennlig" utenfor explorer.
Har registert kanalen NewUtd på dalnet på mirc. Er det noen som er giret på å møtes der når kampen pågår? Min tanke er at denne kanalen skal være en support for oss brukere av dette forumet under selve kampen og at vi etter kampen bruker forumet på newutd.no slik at aktiviteten her ikke reduseres. Dette fordi jeg har en utrolig respekt for de som har lagt ned arbeid på newutd.no og jeg er overhodet ikke interessert i å gjøre kanalen på mirc til en arena som medfører at aktiviteten på dette forumet går ned: Den skal være en tilleggstjeneste under kampen. Dessuten er ikke mirc et omfattende brukersted som det en gang var
Ved å bruke denne kanalen under kampen unngår vi utsagnende "argh" "faen" osv i kamptråden. Dette gjør at forumet går treigere og at det oversømmes med "mindre betydningsfulle" gledes eller frustrasjonsutsagn. " Jeg synes uansett at det er befriende å chatte live med medsammensvorne under kampen. Er med på å roe ned nervene litt hvertfall.
+
Hvis moderatorer og de andre som er med på å drive newutd.no ikke er interessert i dette forslaget har jeg full forståelse for dette og da vil jeg legge legge dette forslaget død umiddelbart. Som sagt er dette bare et forslag. Hva sier dere brukere og moderatorer?
-
For de som synes det er en fornuftig bruk av tiden sin, så er det en god idé. Spørsmålet er om det vil bli veldig mye brukt.
Ble ikke chatten på selve forumet, etablert for å tjene samme formål?
-
Jeg liker tanken om et chatrom som åpnes og stenges før/etter kampstart. Noen som vet hvordan vi kan implementere det på NewUtd.no?
-
Det aller enkelste er faktisk å legge ut en direktelenke til mirc på forumet: Hvis dette gjøres korrekt vil mirc starte automatisk hvis programmet er installert. Mirc vil så kople seg automatisk til rett server og rett kanal.
I mircs barndom var jeg endel inne på dalnet. Fordelen med dalnet er at den a) har en norsk server b) det er mulig å registrere nicket sitt og ikke minst c) det er mulig å registrere kanalen slik at ikke andre kan stjele den eller sabotere på andre måter
Den aller største fordelen mener jeg med å bruke et program utenfor forumet under selve kampen er at vi unngår lagging. Forumet går vanvittig treigt rett før og under kampstart. Med live chatting i forumet vil også sikkert lagge pga generell høy aktivitet Med et eksternt chatrom unngår vi dette. I tillegg unngår vi all den "spamen" i forumet under kampen
Jeg var som nevnt en ivrig bruker av mirc tidligere og var driver av en kanal. Kan gjerne "stå" for kanalen. Jeg har registrert kanalen newutd som sagt så den er klar til bruk. :)
-
hvor er det blitt av chatten?
-
Nedtur!
-
Synes nesten litt synd på Aslak foran morgendagen da ja ;)