Newutd.no

Fotball => Fotballens verden => Emne startet av: Amu - Luque på 19. Aug. 2007, 01:57

Tittel: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Amu - Luque19. Aug. 2007, 01:57
endelig har jeg fått canal+... ventet på det i år å dager nå fra den bedritende lavrandøren GET..

hva med dere, canal+, "livesystem"(vg,nettavisen) eller joiner dere en bar?
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Daniel19. Aug. 2007, 01:59
Canal + og Tv2-sport er et must i mitt hus! :)
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: André S19. Aug. 2007, 11:48
Har canal + hjemme hos mor og far. Når jeg er i Bergen går jeg på pub. Synes det er uendelig mye bedre å se kampen på pub med engelske kommentatore i stedet for å høre på det pisset de norske kommentatorne kommer med...
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: bjørni19. Aug. 2007, 12:26
Bruker livesport 24-7 og streamer alt utenom CL, der jeg går for TV3. (Jeg har Canal+ Film isteden for sport etter at de bedritne naboene stemte over kabel-tv oppsettet)

Jeg er godt fornøyd med å streame fotballkampene, og kvaliteten er helt OK
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: geordie-olav19. Aug. 2007, 12:32
Canal + og Tv2-sport er et must i mitt hus! :)

Sender Tv2-sport noe engelsk fotball overhodet? Cup eller noe?
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Daniel19. Aug. 2007, 12:39
Canal + og Tv2-sport er et must i mitt hus! :)

Sender Tv2-sport noe engelsk fotball overhodet? Cup eller noe?
Nei, men de sender La Liga(en liga jeg følger nøye med på) og TL. Men på lørdager sender de et sånt måloppdateringsprogram fra England. Vet ikke om det er Sky som har det programmet.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Chris19. Aug. 2007, 16:00
ventet på det i år å dager nå fra den bedritende lavrandøren GET..

Tok 10 minutt fra jeg la pÃ¥ røret med Lyse  :)
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Joakim19. Aug. 2007, 19:42
Jeg er alltid å finne på pub når Newcastle har TV-sendte kamper. Det er så uendelig mye bedre med engelske kommentatorer, enn norske tullinger.

Men når det er sagt vil jeg rette en veldig stor takk til TV-Norge for at de av og til en veldig sjelden gang låner bilder fra canal+ og, som i dag, kunne vise meg Man City-Man Utd. Tusen, tusen takk.

TV2 Sport skulle en forsåvidt gjerne hatt, så en hadde fått sett litt av Barca og Real Madrid en sjelden gang. Men det skader ikke å dra på pub for å se enkelte bortekamper for Rosenborg heller, så jeg er ikke avhengig av den kanalen heller.

Men jeg ser frem til å få byttet ut ZTV med Viasat 4, slik at jeg slipper å rømme huset for å se CL.
Synes forøvrig TV2 kunne sendt en og annen spansk fotballkamp på Zebra.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Erlend Simonsen20. Aug. 2007, 22:01
litt skuffet over Canal+ sitt tilbud. jeg synes godt de kunne vist flere kamper på samme måte som det TV2 sport gjør. der har de 4-5 sport kanaler som stort sett aldri er aktivitet på, men som viser en serie kamper. på denne måten hadde det vært enklere å følge sitt lag, og jeg ville nok betalt mer for den tjenesten..

håper Telenor og Tv2 går i sammen neste gang og kjøper opp rettighetene til Premier League, sånn at vi får samme gode tilbude med kamper på TV2 sport, og samtidig muligheten til å se kamper og resultat\skåringsvarsel på mobiltelefonen.

synes spesiellt at Telenors tilbud er bra med link til reprise av skåringen, og oppdateringer av kampen + info ifra klubblaget (TIL) på sms for bare 69,-mnd er gitt for pengene...

skulle ønske jeg kunne gjort det samme med Newcastle!:D
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Benson20. Aug. 2007, 22:15
Har ikkje Tv for øyeblikket. Men har kabel tv så må få skaffa meg eit. Håper eg har tv2 sport eller noke. Hadde vert knall.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Panserfauzt21. Aug. 2007, 03:54
har den sport pakken til canal digital... og da irriterer det meg noe helt bort i faen at de sender kamper på canal+ mix som jeg da ikke får inn..menmen.. Og det burde vært mulig å velge bort kenneth fredheim & co, for makan til kjedelige kommentatorer skal man lete leeenge etter... takke meg til de engelske.. Med mindre de får Arne Scheie og Thor Eggen til å kommentere...DET hadde vært noe:)
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Joakim21. Aug. 2007, 17:01
Heller c+ enn TV2.

Det er bare ett alternativ, og det er det jeg jobber for.
Få Tippekampen tilbake på NRK. Bring back Arne Scheie!

Ser heller at NRK går sammen med noen for å kjøpe PL-rettighetene. For den som faktisk har opplevd Tippekampen, så er det et stort, stort savn.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Tim Buch21. Aug. 2007, 17:10
Ser helst at c+ beholder PL rettighetene. NRK hadde aldri klart å dekke så mange kamper live som c+ gjør.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Joakim21. Aug. 2007, 18:06
NRK hadde sikkert greid det de også. Med SportN, tre NRK-kanaler og internett, så tror jeg NRK skulle fått det til, om de hadde prøvd. De kunne jo også utvidet samarbeidet med Viasat, og lagt noen kamper over på Viasat Sport-kanalene.

Men uansett, det viktigste for meg er at Arne Scheie kommenterer ordentlig fotball igjen. Om ikke annet kunne de jo satset på FA-cupen.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Benson21. Aug. 2007, 19:30
Yes! Zebra tv2 sport og eurosport.  :)
Sender Zebra La Liga i år og?
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Joakim22. Aug. 2007, 21:32
såvidt jeg har forstått sendes La Liga kun på TV2 Sport. Men det er selvfølgelig lov å håpe at jeg tar feil. Ingenting jeg heller vil, enn å se La Liga på Zebra en gang iblant.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Benson22. Aug. 2007, 21:39
Nei du har rett er tv2 Sport.
Som eg fant ut eg ikkje hadde alikavel =(
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Daniel22. Aug. 2007, 21:42
Tv2-Sport sender 5 La Liga-kamper hver helg.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Joakim22. Aug. 2007, 23:09
Tv2-Sport sender 5 La Liga-kamper hver helg.
Forbannet være TV2 Dritt!
Jeg vil se La Liga!
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Daniel22. Aug. 2007, 23:15
Tv2-Sport sender 5 La Liga-kamper hver helg.
Forbannet være TV2 Dritt!
Jeg vil se La Liga!
Da synes jeg rett og slett at du skal investere 149(?)kr i mnd på dette. Fantastisk mye god fotball.
Tittel: Sv: Har dere Canal + sport?
Skrevet av: Joakim23. Aug. 2007, 16:25
Har kabel-TV og det holder i massevis. Trenger ikke betale i dyre dommer for noe jeg ikke kommer til å se SÅ mye på.

Dessuten er det ikke det minste aktuelt for de andre beboerne i dette hus. Jeg har mast om c+ og fått nei flere tusen ganger tidligere. Og c+ har langt større verdi enn TV2 Sport.

Og når det er sagt, så hater jeg betal TV-kanaler.