Newutd.no
Newcastle United => Generelt => Emne startet av: Asbjørn på 28. Nov. 2006, 12:10
-
Det begynte å snu resultatmessig rett etter at vår nye assistent ble ansatt, og la oss håpe at den gode trenden vil fortsette. Solano skryter veldig av den tidligere WBA assistenten.
The Peruvian, who is more accustomed to a role further upfield, has been deployed in defence in the absence of the injured Stephen Carr.
Solano put in a solid performance in his team's much-needed victory over Portsmouth on Sunday and claims he is happy to continue in the role if needed as The Magpies seek to climb away from the relegation zone.
"I try to do my best," Solano told Sky Sports News. "The more important thing is I help the team to win games. Everybody has to have this mentality to win games and move away from this horrible position."
Solano also hailed the arrival of coach Nigel Pearson.
The 31-year-old believes the former West Bromwich Albion assistant's preparation of the side was instrumental in the team keeping a clean sheet against Pompey.
"He's fantastic. From the beginning he was a very strong man, a strong character, who worked especially with the back four because he used to play in that position," added Solano.
-
Når Roeder hadde Shearer som assistent gikk det som en lek, og etter at Nigel Pearson ble med i Newcastle-crewet er vi på vei tilbake igjen. Nigel Pearson er sikkert en bra mann, men jeg tror det har mest med at Kevin Bond var en dårlig mann. Han var jo den siste byllen fra Souness-regimet, og nå er han endelig borte.
Assisterende trenere har alltid hatt mye å si for resultatene. Jeg tror ass. trenere er utrolig undervurderte. Vi husker da Alex Ferguson skiftet ut assisten (for han andre dro jo til Real Madrid, tror jeg det var). Da gikk det jo bare verre og verre som tiden gikk. Etter det har både Arsenal og Chelsea alltid steget til topps.
Så uten tvil, assistenter er viktige, og Nigel Pearson virker som vår mann. Han har nok med en finger i spillet litt her og litt der. Vi spiller mer forfriskende, mer angrepsfotball etter at han kom, og vi ser klare tendenser til at Luque får mer spilletid. Samt ser det jo ut til at det er han som står bak Solanos plassering på høyrebacken, noe som har vært en genial løsning.
-
Skummel ser han ut, også 8)
-
For de som ikke har sett ham:
(http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42230000/jpg/_42230116_pearson203.jpg)
-
Nå har Bond null med Souness å gjøre. Bond ble ansatt i sommer av Roeder selv. Bond har tidligere vært assistenten til Redknapp i Portsmouth.
-
Til dere som tviler.
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/n/newcastle_united/5036238.stm
-
Når Roeder hadde Shearer som assistent gikk det som en lek, og etter at Nigel Pearson ble med i Newcastle-crewet er vi på vei tilbake igjen. Nigel Pearson er sikkert en bra mann, men jeg tror det har mest med at Kevin Bond var en dårlig mann. Han var jo den siste byllen fra Souness-regimet, og nå er han endelig borte.
Du tenker sikkert på Dean Saundres som jeg tror var Souness assistent. Han fikk sparken sammen med Souness.
-
Ã…ja, jeg trodde han var samme mann. SÃ¥ der kan man se hvor undervurderte assistentene er.
-
NÃ¥, jeg vet nok ikke om det er det vi kan se du, Olav. :wink:
Men til dere som er glade for at Pearson har oppfordret Roeder til å bruke Solano på høyreback, så leste jeg på nufc.no (av alle sider :o ) at han ikke vil være fast høyreback, men bare være vikar så lenge Carr er ute.
-
Selvfølgelig er han bare vikar så lenge Carr er ute. Det har jo ligget i kortene hele tiden. Vi får bare håpe at Pearson får skikk på Carr også, når han kommer tilbake.
-
Intervju med mannen på newcastle world. Ikke tvil om at han er rette mannen til å hjelpe Roeder med å få newcaslte på glid
-
Nigel Pearson er absolutt rett mann for å få Newcastle skikket defensivt. Man ser resultater allerede, og både hans redningsaksjon av Carlisle og det faktum at han avslo flere jobber for å bli assistent i Newcastle, forteller en hel del om mannen.
Som det så riktig påpekes av Asbjørn har Bond nada med Souness å gjøre. Han ble hentet inn som "rett mann" av Roeder. :lol:
-
Ligner denne mannen på Vinnie Jones?
-
Ligner denne mannen på Vinnie Jones?
Ja. Det kan du godt si.
-
Ligner denne mannen på Vinnie Jones?
Ja så enormt og. Trodde det var han! :wink: