Newutd.no
Newcastle United => Kamper => Emne startet av: oyvind på 17. Mars 2022, 18:01
-
Tar sjansen i dag, har tro på serier!
Ryktes at Joe Willock er tilbake, Shelvey er fortsatt syk og Joelinton usikker grunnet skade.
Dagens kamp blir kalt Evertons viktigste kamp på 20 år. Everton har fortsatt igjen bla. Man Utd., Chelsea, Liverpool x2, Leicester x2 og West Ham. Everton har kun vunnet 1 av de siste 10, Newcastle har kun tapt en av de siste 10 noe ufortjent mot Chelsea sist.
Hørt at T-rex er klar igjen på tribunen for å syke ut Jordan Pickford.
Tipper følgende lag oppstilling:
Dubravka, Manquillo, Burn, Shcär-Targett-Bruno-Willock-Longstaff-Fraser-Maximin-Wood
Howay the lads!
-
Har på følelsen av at Murphy starter i dag også grunnet prestasjonene hans i det siste, og at Maximim kanskje er på benken i dag også. Men jeg vil helst se oppstillingen du førte opp, oyvind, da Maximim har mye høyere toppnivå enn Murphy. Håper Joelinton er tilbake og at han starter over Longstaff, og at Manquillo får beholde plassen over Krafth.
-
Har litt på følelsen at Murphy starter jeg også. Synes han er bedre defensivt enn Maximin, men Maximin på en strålende dag er langt bedre enn Murphy offensivt.
Tror Howe gjør det rette uansett. Blir spennende å se lagoppstillingen om rundt 1 time.
-
Howay the lads 8)
-
Krafth og Almiron starter, Murphy, Maximim og Manquillo på benken. Får vel stole på Howe. Joelinton starter også. Howay!
-
Howay the lads! Spennande med to brasilianera i verdsklasse på midten ;)
-
Er vel det vi har venta på: Willock-Bruno-Joelinton på midten. Nå som selvtilliten er tilbake synes jeg vi stiller sterkt jeg.
-
Litt skeptisk til Almiron, vi har 2 gode alternativer på benk. Men han må vel få sjansen til å vise seg han også. Viste noen gode takter sist. Krafth har ikke gjort seg helt bort de siste kampene, så jeg kan forstå den.
-
Litt skeptisk til Almiron, vi har 2 gode alternativer på benk. Men han må vel få sjansen til å vise seg han også. Viste noen gode takter sist. Krafth har ikke gjort seg helt bort de siste kampene, så jeg kan forstå den.
Eg tykkjer dessverre Almiron ser stokk dum ut på ei fotballbane. Fotballmessig tenker eg på då. Han kan ikkje ha mykje på «smartness».
-
Får håpe Howe har sett noe vi andre ikke har sett i det siste ang. Almiron. Tipper han putter i dag jeg. :)
-
Fraser har ikke akkurat sin beste dag på jobb sålangt.. Sånn ellers så ser vi bra ut.
-
Jeg blir sjokkert over hvor dårlig Newcastle utnytter dødballer.
-
Har mye ball, men gjør jo ingenting med den. Utrolig skuffende.
-
Ikke imponerende fra noen av lagene, men syns Newcastle har hatt overtaket. Får håpe det resulterer i et par mål i 2. omgang.
-
Vi leveren en sterk omgang, håper Maximin er første på blokka for og komme inn.
Første 35 min. Har vi full kontroll. Så kommer Everton litt mer inn i kampen.
-
Vi er sjokkerende gode bakover og i presset. En litt bedre spidd hadde satt den headingen. Er ikke så mye som skal til før vi tar dette tror jeg.
-
Få inn ASM. Trenger noen som potensielt kan spille god fotball på en god dag.
-
Dan Burn.. ;D
-
Your just a shit Joelinton ::) ::) ::) ::) ::)
-
Det her begynner å grense til direkte pinlig.
-
Der hadde jeg vært rimelig forbanna om jeg fikk rødt.
-
Ikke det rødeste jeg har sett, men strak fot med knottene langt over bakken i stor fart. At ikke knottene treffer rett på leggen har ikke så mye å si, det kunne blitt mye styggere når du går inn på den måten. Dersom Maximim har foten plantet i bakken istedenfor i luften så kunne det blitt en stygg skade der. Synes den virker ganske korrekt.
-
Har Wood gjort noe av verdi i dag?
-
Dan Burn bommer stygt der når han prøver å støte..
-
Og der ble det direkte pinlig. Slippe inn mål mot et Everton med 10 mann.
-
Håper jeg aldri ser wood spille for Newcastle igjen….
-
Fortjent tap når det blir som det blir.
-
Denne kampen trenger jeg å reflektere over. Merkelig hele greia. Får sove på det.
-
Akkurat i dag tenker jeg kanskje det hadde gjort seg med ASM fra start, og at Howe kanskje bommer med oppstillingen. ASM herjet mot Everton sist og vi ser ikke så farlige ut fremover i dag. Vingene våre luktet det ikke akkurat produktivitet av. I første omgang hadde vi mye ball og vi fikk mye rom som ikke ble utnyttet. Krafth jobber mye og spiller greit ut fra hans egne forutsetninger, men føler ikke det er godt nok. Han er jo direkte evneveik fremover og middelmådig bakover. Her tenker jeg kanskje Manquillo kunne gjort en bedre jobb. Synes Krafth har fått klippekort i litt for stor grad etter et par gode kamper. Vi trenger flere spillere som faktisk evner litt, og ikke bare jobber mye.
Nå kan det hende han har en forklaring på oppstillingen, jeg er bare litt kritisk uten å vite hva som var logikken bak det.
-
Nå i ettertid ser man at Maximin burde ha startet. Everton hadde ikke kontroll på rommene mellom stopper og back i det hele tatt. Maximin kommer egentlig inn på helt feil tidspunkt og kampen skifter karakter. Tre spillere her som også ikke holder PL nivå. Trenger ikke nevne navn. Svakt å gi bort dette, men skal vel ikke klage for mye.
-
Håper jeg aldri ser wood spille for Newcastle igjen….
Velkommen tilbake forresten. :) Savnet deg imellom alle trepoengerne! Godt vi kan tape litt også slik at du kunne finne veien tilbake til forumet. ;)
-
Wood har vore god å ha i nedrykkstriden han, med tanke på at han har spelt alle kampane sidan han kom og me har i løpet av desse 11 kampane berga plassen. Kan ikkje sjå at han var so mykje dårlegare enn resten i går. Neste sesong bør han sjølvsagt sitja på benken for då har me kjøpt ny spiss og skal kjempa om topp 10.
Tykkjer med var gode i 1. omgang, men kvaliteten i siste delen var for dårleg. To sure tap på rad, kunne fort ha vunne begge. Hadde vertfall fortent poeng.
Bra med 2 veker pause no. NÃ¥r er Wilson tilbake?
-
Håper jeg aldri ser wood spille for Newcastle igjen….
Velkommen tilbake forresten. :) Savnet deg imellom alle trepoengerne! Godt vi kan tape litt også slik at du kunne finne veien tilbake til forumet. ;)
Hehe, det er rart dette ;D Er vel eit par til som snart kjem kravlande… «få tilbake Steve Bruce!»
-
Mangler bare Toon nå! :)
Hadde virkelig troa da Everton fikk en mann mindre og det ble lagt til hele 14 min. (Var vel nesten rundt 20 min.) Maximin burde ha starten denne kampen, 1. Omgangen hadde passet han fint.
Landslags pause nå. Håper vi snart ser Wilson og Tripper tilbake. Kommer snart en periode med Wolves, Leicester, Palace og Norwich hvor vi bør ta de nødvendige poengene så plassen er sikret.
-
Wood har vore god å ha i nedrykkstriden han, med tanke på at han har spelt alle kampane sidan han kom og me har i løpet av desse 11 kampane berga plassen. Kan ikkje sjå at han var so mykje dårlegare enn resten i går. Neste sesong bør han sjølvsagt sitja på benken for då har me kjøpt ny spiss og skal kjempa om topp 10.
Tykkjer med var gode i 1. omgang, men kvaliteten i siste delen var for dårleg. To sure tap på rad, kunne fort ha vunne begge. Hadde vertfall fortent poeng.
Bra med 2 veker pause no. NÃ¥r er Wilson tilbake?
Wilson tror og håper jeg er tilbake mot Tottenham.
-
Var snakk om 7. mai først, men ser han har begynt å jogge nå.
Synes Bruno Guimaraes var eneste lyspunktet i går, han gjorde en god figur som dyptliggende playmaker. Synes han begynner å ligne en spiller som vi kan bygge laget rundt fremover. Resten var ganske begredelig.
-
Brukbar første omgang, rotete andre er inntrykket mitt. Billig mål, men de teller de og. :-X
Det jeg merka meg som var positivt i perioder, er at når vi har ball, så har ballfører så og si alltid 2-3 pasningsalternativer. Spillerne løper, kommer seg i posisjoner, er spillbare så og si hele tiden. Herlig å se i forhold til Bruceball hvor det bare var å slenge flest mulig i forsvar, kælke ballen på lykke og fromme fram til Wilson eller ASM og håpe de klarte å score mål.
Kampens desiderte høyedpunkt var når Toon-fansen ropte "your just a shit Joelinton" til Richarlison ;D Som forøvrig var både ufin og sutrete kampen gjennom.